Şimdi Ara

---FİAT MAREA TURBO--- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
0
Favori
86.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Fiatci

beyler bi şafak sarı renkte marea resmi bulamadım ya hastayım o renge......

Valla dostum süper o renk
  • sen ne diyosun ya o dediğim marea 2.0 hlx hgt modelini ilk gördüm aşık oldum.... bu renk polieptik farlar içine bi biniyosun çok tatlı krem rengi deri döşemeler ön panel açık renk diğer yerler metal kaplama makinanın bir motor sesi var kafayı çizdim yok böyle bir şey........ hala arıyorum internette o modelle ilgili bir tane bile bilgi yok.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

destek bizden hocam devam

Sağol kardeşim
  • HLX i alırken keşke turbo versiyonu olsa diyordum
    Demek varmış da bizde satılmıyormuş

HLX e turbo taktırabilsek keşke

Bu turbo versiyonunun bizim ülkemizde satılan 20V modeli ile turbo dışında bir farklılığı var mı?
    Şanzıman filan aynı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tturke

HLX i alırken keşke turbo versiyonu olsa diyordum

Bu turbo versiyonunun bizim ülkemizde satılan 20V modeli ile turbo dışında bir farklılığı var mı?
    Şanzıman filan aynı mı?

Dostum ,fiatci daha iyi yanıtlar...
    Konyada özel turbo yapılıp takılıyormuş...Sonradan takmak daha performanslı olurmuş fakat motor ömrü kısalıyormuş.

Sanırım diğer aksamlar;
    manifolt,frenler,egzantirik,şanzıman,pistonlar..hemen hemen aynıdır tahmin ediyorum.

Yani elinde hlx olanlar yukarıdaki turbonun değerlerine ulaşabilir.Ne kadar verimli olur bilgim dışında...
    Ama gerçekleştirmek istediğim bir çalışma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 24 Temmuz 2006; 8:58:16 >

• quote:

HLX i alırken keşke turbo versiyonu olsa diyordum

Şanzıman filan aynı mı?

fark çok....motor parçaları daha sağlam ve basınca daha da dayanıklı ecu farklı enjektörler farklı...vs...vs..... ama istersen uzun ömürlü olsun dersen orjinal parçalarla taktırırsın ve sorunda yaşamazsın ama yok ben burda yaptırıcamda dersen 600 hp ye kadar güç alabilirsin ama motor ömrü baya kısalır....

• şunları gördükçe insan kendi arabasından soğuyor yaw mareayı ilk çıktığı günden beri severdim ama videoları izledikten sonra daha bi sevdim kendisinede yani bi isim buldum YAPIŞTIRICI a3 le golfede pis yapıştırıyo walla
  • fiat ı kullanan ve tokatlanan iyi bilir.
  • MAREA HLX için orjinal yay var mı acaba?
    Araba çok yüksek,virajlarda beni endişelendiriyor.
    Yana yatma eğilimine girince insan ister istemez tırsıyo 150-160 larda
  • quote:

MAREA HLX için orjinal yay var mı acaba?

kesinlikle vardır...bulunduğunildeki sanayide fiat parçası satanlardan yada internettenwww.otopol.com dan alabilirsin.
  • quote:

MAREA HLX için orjinal yay var mı acaba?

marea hlx in parçasını özellikle internetten e36 kasa bmw den çok çeşidini bulursun ne istersen var......
  • bravo ların HGT leri m ineydi tokatta görmüştüm ya 2.0 20 v ama hgt mi bilemiyorum d kardeş 600 Bg olur mu o araba hiç
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguziu

bravo ların HGT leri m ineydi tokatta görmüştüm ya 2.0 20 v ama hgt mi bilemiyorum d kardeş 600 Bg olur mu o araba hiç

TÜRK PLAKAYSA YALANDIR....ÇÜNKİ O MAKİNAYA O GÜCE ÇIKARACAK BEN HARİÇ İKİ USTA VAR ONLARDA BÖYLE BİŞEY YAPMADILAR.....
  • @fiatci
    yukarda üst taraflarda türkiye'ye 5 adet hlx hgt giriş yaptığını sölemişsin
    acaba bu araçların fotosu varsa elinde koyabilir misin?
  • quote:

bravo ların HGT leri m ineydi tokatta görmüştüm ya 2.0 20 v ama hgt mi bilemiyorum d kardeş 600 Bg olur mu o araba hiç

http://video.google.com/videoplay?docid=355436016565119683&q=fiat+marea
    bu linkde dynoda 400 beygir vermiş.
    http://www.youtube.com/watch?v=z8yOkkAb-Qs&search=Marea
    burdada bi turbo yani çift turbolu bir modifiyeli örneği var...
    dyno verisi yok ama düşünemiyorum.

• FİAT çi kardeş o arab zaten 600 H değildide zaten adam çok yakıyor falan dşyordu 12 gibi bişiy isitoylrardı 2.3 yıl önce falan dı

bir de yani MAREA lar 600 BG ye çıkabilir mi gerçektende 600 bg olacaksa onun tüm yürüyen aksamının da değişmesi gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

@fiatci
    yukarda üst taraflarda türkiye'ye 5 adet hlx hgt giriş yaptığını sölemişsin
    acaba bu araçların fotosu varsa elinde koyabilir misin?

Bu caklı bu arabalar mercedes ayarında yapıldı mercedese rakip çıkacaktı italyada 50 adet tes amaçlı üretildiğini söylediler o zaman yani bu araçlar hiç bir zaman seri üretime geçmemiş bu yüzden bilgi yok ama gördüğüm kadar tarif edersem diıştan

önler xenon far sis farı var normal hlx ler orjinalde kapı kolu ayna ve yan çıta boyalıdır bunda buna ek tampon çıtalarıda boyalı ve yanlardaki marşbiyelleri değişik.... içinde ise göğüs yapısı aynı ama ön ve arka koltukta ısıtma deri koltuk krem rengi göğüs ve deri döşemeler dijital klima...vs.....

• quote:

FİAT çi kardeş o arab zaten 600 H değildide zaten adam çok yakıyor falan dşyordu 12 gibi bişiy isitoylrardı 2.3 yıl önce falan dı

bir de yani MAREA lar 600 BG ye çıkabilir mi gerçektende 600 bg olacaksa onun tüm yürüyen aksamının da değişmesi gerekir

valla biz şahindensınırlamalı 480 hp alıyoz yakıt 1 ytl km de ondada normaldir ama 600 hp ye çıkması normal çünki ben çıkarıcam alıp ama bunutürkiyede yapabilecek ben hariç iki usta var....
  • Peki bu tip modifiyelerde motor ömrü çok kısalmıyor mu? Mesela 600 hp'ye çıkan Marea nereye kadar(kaç km'ye kadar) dayanabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Peki bu tip modifiyelerde motor ömrü çok kısalmıyor mu? Mesela 600 hp'ye çıkan Marea nereye kadar(kaç km'ye kadar) dayanabilir?

600 beygir fantazi olur bence.Kullanamdıktan sonra gerek yok diye düşünüyorum..400 hp liğini internette gördüm.

orjinal 182 hp lik marea turbo yemede yanında yat...ama alma imkanımız yok denecek kadar zayıf.
    marea hlx 155 hp ye turbo takıp 200-250 hp arası bana yeterdi şahsen...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.