Şimdi Ara

---FİAT MAREA TURBO--- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
86.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kkvan

Peki bu tip modifiyelerde motor ömrü çok kısalmıyor mu? Mesela 600 hp'ye çıkan Marea nereye kadar(kaç km'ye kadar) dayanabilir?

Şansa ve kullanılan malzemeye bağlı örneğin ben 480 hp lik şhine 20.000 km motor ömrü biçtim yarışlarda 500 hpnin üstüne çıkması şartıyla oda olsa olsa en baba 25 bilemedin 30.000 gider ama parayı ver özel itanium alaşımlı parça yaptır bi motoru 60.000 ytl ye çıkart o zaman en az 150.000 km yapar...
  • HLX e turbo :)
    off off

30 beygircik bile yeter bana
    0-100 ü 7 saniye olsunn
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fiatci

quote:

Peki bu tip modifiyelerde motor ömrü çok kısalmıyor mu? Mesela 600 hp'ye çıkan Marea nereye kadar(kaç km'ye kadar) dayanabilir?

Şansa ve kullanılan malzemeye bağlı örneğin ben 480 hp lik şhine 20.000 km motor ömrü biçtim yarışlarda 500 hpnin üstüne çıkması şartıyla oda olsa olsa en baba 25 bilemedin 30.000 gider ama parayı ver özel itanium alaşımlı parça yaptır bi motoru 60.000 ytl ye çıkart o zaman en az 150.000 km yapar...

Asıl merak ettiğim şu... 500 hp'yi, spor otomobil markaları 10-12 silindirli ve 5000-6000 cc motorlardan alıyorlar. Neden bu yolu tercih etmiyorlar? Veya bu hacimdeki motorlardan 1000 hpyi alabilecekken neden 500-600 hpde kalıyorlar?

• quote:

quote:

quote:

Asıl merak ettiğim şu... 500 hp'yi, spor otomobil markaları 10-12 silindirli ve 5000-6000 cc motorlardan alıyorlar. Neden bu yolu tercih etmiyorlar? Veya bu hacimdeki motorlardan 1000 hpyi alabilecekken neden 500-600 hpde kalıyorlar?

motor ömrü
    bakım masrafları

• quote:

quote:

quote:

tturke gereken açıklamayı yapmış.....istese yapamayacağı şey yok..şu an belki 2000 cc den 400 hp bile size çok geliyo ama bu hacimden istensin 1000 hp geçilir-ki eski f1 arabaları 1500 cc turbolu bu güce yakındılar....

öenmli olan fabrika için motor ömrü bir yakıt sarfiyatı iki bakım aralığının uzaması 3 mesela bizim yaptığımız şahin km de 95 oktan yakıtta 1 ytl yakıyo... ama 500 küsür beygir..... sen bunu alıp binermisin? bu yakıtla?

• http://video.google.com/videoplay?docid=3558352122404764949&q=fiat+marea
    2.4 litrelik atmosferik turbosuz marea ile Tempra turbo kapışması.
    sesler mükemmel.
    http://video.google.com/videoplay?docid=9029185644934951916&q=fiat+marea
    20 valve marea turbo senfonisi,motorun sesini dinleyin
    i love you marea turbo

• altın semer hikayesi bunu cosword un ölüsü geçer bea takoz bunnar takozz takozzz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hardbody

altın semer hikayesi bunu cosword un ölüsü geçer bea takoz bunnar takozz takozzz

hardboy kardeşim bizde seni bekliyorduk.
    Eksikliğinizi epey zamandır hissetmiştik.

• son video gerçekten süper...

benim merak ettiğim bir şey var, yurtdışından manifoldları bulsak gerisini burada halledebilir miyiz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: FiatClub

son video gerçekten süper...

benim merak ettiğim bir şey var, yurtdışından manifoldları bulsak gerisini burada halledebilir miyiz?

Dostum neden olmasın.
    Türkiyede turbo konusunda uzman yerler var.
    Doğru yeri ve ustayı bulduktan sonra olur bence.
  • zaten benim derdim de maliyeden çok iyi usta bulmak... çünkü şu an bunu satmaya kalksam max 12-13 ediyor, yerine aynı seviyede bi araç almaya kalksam 50-60dan aşağı olmaz... bi 10-15 mareaya yatırsam türkiyede tek olmaya yeter heralde ;)
  • quote:

zaten benim derdim de maliyeden çok iyi usta bulmak... çünkü şu an bunu satmaya kalksam max 12-13 ediyor, yerine aynı seviyede bi araç almaya kalksam 50-60dan aşağı olmaz... bi 10-15 mareaya yatırsam türkiyede tek olmaya yeter heralde ;)

Hocam aynı şeyleri düşünüyoruz,marea hlx e turbo çok iyi gidiyor...Ben mareamı aldıktan sonra manifoltlarının uygunluğundan dolayı moda iyi gittiğini öğrenmiştim.

Turbo düşündüm ama usta ve malzeme sıkıntısını aşamıyoruz...
    DA motorsport bu konuda uzman fakat BMW üzerine yoğunlaşıyorlar...
    İstanbulda olsam kesin kapılarını aşındırırdım.
  • valla bende istanbulda değilim, izmirde de yapabilecek belki bir belki iki insan var ama onlar da dünya para istiyor artı işçiliklerinden de o kadar emin değilim... icabında atlar bi italya turu yapar geliriz yaw, iki üç parça almamıza bişey demezler heral
  • quote:

valla bende istanbulda değilim, izmirde de yapabilecek belki bir belki iki insan var ama onlar da dünya para istiyor artı işçiliklerinden de o kadar emin değilim... icabında atlar bi italya turu yapar geliriz yaw, iki üç parça almamıza bişey demezler heral

• quote:

Orjinalden alıntı: hardbody

altın semer hikayesi bunu cosword un ölüsü geçer bea takoz bunnar takozz takozzz

nedense senin coswordu turbo 131 ler harcıyo.... vayy bea takoz makoz plaka okutuyo ya gerisi hikaye...
  • dozi17 bi mesajında

i love you marea turbo

demişsin ama o araba arkadaşımın arabası we turbo deil , sadece jsv eksozu olan bi marea HLX düzeltir saygılar sunarım ...

buda turbosuz ama güzel bi sesi warhttp://www.youtube.com/watch?v=r4Hh5bTqjy4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apachesakarya -- 24 Ekim 2006; 19:56:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: apachesakarya

dozi17 bi mesajında

i love you marea turbo

demişsin ama o araba arkadaşımın arabası we turbo deil , sadece jsv eksozu olan bi marea HLX düzeltir saygılar sunarım ...

buda turbosuz ama güzel bi sesi warhttp://www.youtube.com/watch?v=r4Hh5bTqjy4

Kardeş düzeltiriz sorun değil,fakat ben youtube de marea turbo diye arama yaptığımda çıktı ve ismi şimdiki gibi değildi...marea turbo yazıyordu...sanırım siz düzelttiniz....

hlx bile olsa süper bir ses..

• bencede , şu sıralar fiyatları epey düşük geçen hafta 9 milyara gitti 1 adet şimdi bi tane buldum 11 milyara bakalım babamı ikna edebilirsem işalla alacam ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apachesakarya -- 25 Ekim 2006; 1:07:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.