Şimdi Ara

Fiat Linea sağlamlık

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
11.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Albea ya göre ???

• Linea Albea'ya göre sağlamdır. Albea Segment B'dir ( Küçük Sınıf) Linea Segment C'dir (Alt Orta Sınıf) kıyaslamak doğru olmaz ama sınıfındaki Focus'la Astra'yla karşılaştırırsak sağlam değildir.
  • quote:

Linea Albea'ya göre sağlamdır. Albea Segment B'dir ( Küçük Sınıf) Linea Segment C'dir

Peki sağlam olduğunu görebilmemiz için çarpışma testi olması gerekir...

Albea nın var..

Çin arabası dediğimiz Geely emergand bile Ncap'a girmiş...

Linea'nın ise çarpışma testi yok...
  • Albea'nın da Linea'nın da EuroNcap çarpışma testi yok. Siz nerede buldunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulbulinho

Albea'nın da Linea'nın da EuroNcap çarpışma testi yok. Siz nerede buldunuz ?

linea grande punto alt yapısı üzerinden geliştirilmiştir.Sedan olması arka çarpmlarad aracı daha emniyetli yapıyor diye biliyorum.Punto platformu sağlamlığını ispatlamış bir platformdur. ben lineanın c sayılmasını pek mantıklı bulmuyorum.aracın dingil mesafesi fazla gibi ama içi c sınıfı araçlara göre nisbeten daha dar. Zaten Grante Punto/evolar ve lina B+ segment olsa oraya yakışırdı
  • Albea nın Ncap ta yok fakat farklı bir isimde çarpışma testi var.

Lineanın hiç yok.
  • Linea sadece Türkiye de kullanıldığı için Euro Ncap da testi yok.Ncaptaki araçlar avrupada bulunun araçların testini yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bardak16

Linea sadece Türkiye de kullanıldığı için Euro Ncap da testi yok.Ncaptaki araçlar avrupada bulunun araçların testini yapıyor.

Sadece Türkiye'de değil,Linea Balkanlarda da satılmaktadır.

@casper5353
    Sağlamlıktan kastınız nedir acaba ? Kaza anınında yolcuları koruması mı yoksa parçaların dayanıklılığı/ömrü mü ?
  • quote:

Sağlamlıktan kastınız nedir acaba ? Kaza anınında yolcuları koruması mı yoksa parçaların dayanıklılığı/ömrü mü ?

Tabiki yolcuların korunması...
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Arkadaşlar linea sağlam mıdır sizce ??

Albea ya göre ???

Sağlam derken başkanım?
    1)çarpışma ?
    2)Hor kullanma, kullanım ömrü..

Soru sorarken detaylıca soralım bence.. Donanımları aynı olan iki aracı fiyat olarak kıyaslamak gerekli.
    Şu sağlamdır denemez, fakat Albeanın senelerdir kendini kanıtladığı ve taksi şoförlerinin dacia yerine Albea seçtikleri aşikar..
    Taksi Linealar dağılıyor gibi ????
  • quote:

quote:

Tabiki yolcuların korunması...

Ha şimdi gördüm, Linea daha güvenli (sağlam)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulbulinho

Linea Albea'ya göre sağlamdır. Albea Segment B'dir ( Küçük Sınıf) Linea Segment C'dir (Alt Orta Sınıf) kıyaslamak doğru olmaz ama sınıfındaki Focus'la Astra'yla karşılaştırırsak sağlam değildir.

Neye göre Albea'dan sağlamdır, neye göre Focus'tan Astra'dan sağlam değildir?
  • Cevap da yazayım..

Gerçi konu Albea değildi ama; Albea'nın Euro NCAP testi olmamasına rağmen Rusya pazarı için Euro NCAP'ten bağımsız ama eş şartlarda yapılan testlerde, Euro NCAP'ın 3 yıldızına eş değer performans göstermiştir. Teey 1997'de çıkan Palio'nun devamı olarak düşünürsek, ayrıca o dönemin bence en iyi araçlarından olan ve Avrupa'da 1996 yılının otomobili seçilen Brava'nın takip eden yıllarda girdiği testlerden sadece 2 yıldız alabildiğini dikkate alırsak Albea kendine göre sağlamdır (tabiki Linea kadar değil)

Linea'ya gelirsek, hani bitmek bilmeyen tartışma segmenti B mi C mi den öte, araç Grande Punto (demeyelim de GM'in Gamma (SCSS) ya da Fiat'ın Small Platform dediği ortak geliştirilen) platformu üzerinde ve bu platform MCV (Fiorino) uygulaması haricinde tüm modellerde (yanılıyorsam düzeltebilirsiniz) 5 yıldız almış ve gerçek anlamda "güvenli", "sağlam" bir platformdur.. Linea da bu sağlam araçlardan biridir. Kendisinden bir üst segmentte olsalar bile en az Opel Astra ya da Ford Focus kadar güvenli ve sağlam bir araçtır Linea..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 7 Ocak 2012; 22:07:47 >

• quote:

Gerçi konu Albea değildi ama; Albea'nın Euro NCAP testi olmamasına rağmen Rusya pazarı için Euro NCAP'ten bağımsız ama eş şartlarda yapılan testlerde, Euro NCAP'ın 3 yıldızına eş değer performans göstermiştir. Teey 1997'de çıkan Palio'nun devamı olarak düşünürsek, ayrıca o dönemin bence en iyi araçlarından olan ve Avrupa'da 1996 yılının otomobili seçilen Brava'nın takip eden yıllarda girdiği testlerden sadece 2 yıldız alabildiğini dikkate alırsak Albea kendine göre sağlamdır (tabiki Linea kadar değil)

Albea çarpışma testinden 3 yıldız alabilmiş kendine göre sağlam diyorsunuz burada hem fikiriz...

Linea albeaya göre daha sağlam diyorsunuz neye göre diyorsunuz ??

Linea nın çarpışma testi yok...

Albeanın en azından Euro Ncap'a eş değer bir testi var...

• quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_44323198/tm.htm

Burada canlı bir test var.

Bu normal bir kaza çarpışma testi olması lazım...

iş gereği sürekli seyahat ediyorum

Şehiriçi kullanımda ufak tefek kazalar oluyor..

Albea ve lineaya ışıklarda vurdular...

Albea ya birşey olmadı fakat linea tampon kırıldı fiat arması düştü...

Bu durum çarpma hızına göre değişir.....
  • quote:

Albea çarpışma testinden 3 yıldız alabilmiş kendine göre sağlam diyorsunuz burada hem fikiriz...

Linea albeaya göre daha sağlam diyorsunuz neye göre diyorsunuz ??

Linea nın çarpışma testi yok...

Albeanın en azından Euro Ncap'a eş değer bir testi var...

Yukarıdaki mesajımın alt kısmında açıklamıştım ama yine yazayım;

Linea=Grande Punto

Bu yeterli sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 9 Ocak 2012; 18:15:17 >
  • Yanlış kıyaslama olur.
  • quote:

Yanlış kıyaslama olur.

Aynen katılıyorum...
  • arkadaşlar bende linea almak istiyorum ama çevremdekiler fiat a yanaşma diyorlar.. sebebi araba çabuk dökülüyor masraf açıyor.. birde bakımları pahalı imiş.. kullananlardan bilgi istiyorum .. ben arabayı kullanacağım yollar bozuk yol.asfaltı kasisli stablize yol
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.