Şimdi Ara

Fiat Freemont Sevenleri ve Sahipleri (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
9
Favori
84.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alcarinquue

Arkadaşlar merhaba,

Bende SUV bir araç bakıyorum. Aslında CR-V bakıyordum ama son 1 ayda fiyatları inanılmaz arttı.

Fiat Freemont'ları çok severdim, aslında Dodge Journey'i çok severdim ama Fiat grubu satın aldıktan sonra aynı arabaya Fiat logosu basıp satıyormuş. Geçenlerde yolda gördüm, fiyatlarına baktım, bu arabaya bu fiyat iyi olduğunu düşünüyorum ama aklımda birkaç soru var, cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

-Motoru nasıldır? Kronik sorunları var mıdır?
    -Şanzımanı nasıldır?
    -Şehiriçi yakıtı çok gibi, kullanan arkadaşlar güncel olarak ne kadar yakıyor?
    -Son olarak, CR-V'nin kullanımı çok kolay, kaputun ucunu görebiliyoz ve kaputu diğer araçlara göre baya kısa. Freemont epey heybetli bir araba. Şehiriçi kullanması eziyet olur mu sonradan?
    Kısaca cevap vereyim;

- Motor ile ilgili bir sorun yok denilebilir.
    - Şanzımanda dizel motorunun yüksek torku ile alakalı sanırım genel bir problem var ama revizyon görenlerde olasılık oldukça azalıyor deniliyor.
    - Benim şuan şehir içi ortalamam 10,8 lt.
    - Kullanımı ilk bindiğimde ben bunu yola sığdıramam yönündeydi ama bir kaç güne alışıyorsunuz ve hiç bir sıkıntısı yok. Millet tır kullanıyor şehir içinde dert etme.

Çok keyifli bir araç ve bu piyasa şartlarında bu araçlar bedava resmen.

• Şehir dışında kullanım fırsatı oldu 5.8 - 6.1 arasında bir yakıt oranı çıkıyor. Hız ( 90-130) arası  Fiat Freemont Sevenleri ve Sahipleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnetti Marelli -- 19 Aralık 2019; 14:34:54 >
  • Ben de 2014 Freemont Cross alarak aranıza katılıyorum.
    1,5 ay oldu alalı ve çok memnunum araçtan.

Fiat Freemont Sevenleri ve Sahipleri
  • haydarts H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullan. Eğer ist.daysan forum da bir arkadaş yapıyordu, uzaktan çalıştırma, navigasyon vs.

Özellikle uzaktan çalıştırmayı bende çok istiyorum ama istanbula henüz yolum düşmedi.
  • Şu aracıda bitirdi Fiat te Allahım.

Böyle basiretsiz ve uyuz yönetim görmedim çıkarttığı her güzel aracı mutlak bitirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarts

Ben de 2014 Freemont Cross alarak aranıza katılıyorum.
    1,5 ay oldu alalı ve çok memnunum araçtan.

Hocam güle güle kullan tekerine taş değmesin 🤲
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Özellikle yakıt tüketimi hakkında yazılanlara değinmek istiyorum.
    Trabzon'da yaşıyorum. Trabzon'un düz bir yer olmadığını biliyorsunuzdur.
    Agresif bir kullanıcı değilim. Fırsat buldukça hız sabitlemeyi kullanırım.
    Şehir içi 9 litrenin üzerine çıktığım hiç olmadı. Son 15 günün ortalaması 8,4 mesela.
    Agresif de kullansanız 10 litreyi geçebileceğinize ihtimal vermiyorum.
    Ayrıca multijet motordan bahsediyoruz ya.
    Söylendiği gibi 13-14 litrelere çıkmasının imkanı yok.
    Uzun yolda 6 litreye kadar düşürdüğüm oldu. Bunu birkaç kişi daha yazmış zaten.
    Bence 2000 kilonun üzerinde bir araçta bu verileri yakalayabildiği için;
    Fiat markasına ödül vermek lazım.
  • quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Şehir içi 9 litrenin üzerine çıktığım hiç olmadı. Son 15 günün ortalaması 8,4 mesela.
    Tüketim baya iyiymiş, mtv sıkıntı olur biraz ama önemli değil o kadar

• quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Aracın şehir içi fabrika verisi 9,6 litre ama agresif kullanımda bile 10 litreyi geçmez öyle mi?

Agresif kullanımda 14-15 litre net olur, fazlası da olabilir. Az bişey gaza dokununca bile yol bilgisayarı 15 lt+ gösteriyor.

Bu aracın yakıt tüketiminin yüksek olmasının 2 nedeni var, birisi aracın ağırlığı, diğeri de tork konvertorlu şanzıman.

Ayak ucu ile gaza dokunmama rağmen yakıt tüketimim 11-12 litreler seviyesinde üstelik genelde düz yol olan İzmit'te.

Şehir dışında 6-7 litreler mümkün, onda sorun yok.

• apollonx kullanıcısına yanıt
    İstanbul trafiğinde kullanımda 10 -11 arasında bir oran veriyor bende normal kullanımda , ağırlığına göre normal bence şirket aracı ( Linea 1.3 euro5 ) 6.5 -8 arası yakıyor buna kıyasla iyi bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Aracın şehir içi fabrika verisi 9,6 litre ama agresif kullanımda bile 10 litreyi geçmez öyle mi?

Agresif kullanımda 14-15 litre net olur, fazlası da olabilir. Az bişey gaza dokununca bile yol bilgisayarı 15 lt+ gösteriyor.

Bu aracın yakıt tüketiminin yüksek olmasının 2 nedeni var, birisi aracın ağırlığı, diğeri de tork konvertorlu şanzıman.

Ayak ucu ile gaza dokunmama rağmen yakıt tüketimim 11-12 litreler seviyesinde üstelik genelde düz yol olan İzmit'te.

Şehir dışında 6-7 litreler mümkün, onda sorun yok.

Alıntıları Göster
    Aracı İstanbul'dan aldım. Aldığım kişi çok kısa mesafede kullandığını söyledi. Ekranda 10,2 yazıyordu. (Bu değer bile gözümü korkuttu açıkçası) 3-4 ayın ortalamasıymış. Siz şimdi düz bir yerde kullanıyorsunuz, ayak ucuyla gaza basıyorsunuz ve 11-12 litre ortalamanız var. Aynı araçtan mı bahsediyoruz acaba?

• quote:

Aracı İstanbul'dan aldım. Aldığım kişi çok kısa mesafede kullandığını söyledi. Ekranda 10,2 yazıyordu. (Bu değer bile gözümü korkuttu açıkçası) 3-4 ayın ortalamasıymış. Siz şimdi düz bir yerde kullanıyorsunuz, ayak ucuyla gaza basıyorsunuz ve 11-12 litre ortalamanız var. Aynı araçtan mı bahsediyoruz acaba?

Alıntıları Göster
    10.2 lt ile gözünüz korktu öyle mi? Siz aracı hiç araştırmadan almaya gittiniz sanırım.

Daha dün depoyu doldurttum, yol bilgisayarı 10 lt gösteriyordu ama pompa verisi gerçeği haykırdı, 11,4 litre. Bu ortalama da öyle dur kalk, sıkışık trafik olmayan saatlerde yapıldı.

Sizin gibi bir arkadaş da benim aracım daha az yakıyor diyordu sonrasında biraz zorlayınca "benim aracım da chip var" demişti. Sizin araçta da olmasın yazılım? Şahsen bu araçlar da yazılım çok riskli, şanzımandan dolayı çünkü mevcut tork bile ağır gelirken chip ile torku ve beygiri arttırmak saatli bomba.

• Freemont sahibi arkadaşlar navigasyon guncellemesi bi göz atın bence

https://www.facebook.com/254462784916689/posts/1039318436431116/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan1990bayrak -- 10 Ocak 2020; 23:13:8 >
  • Fiat Freemont Navigasyon Güncelleme

• Magnetti Marelli kullanıcısına yanıt
    merhaba yaklaşık 2 ay önce 2013 model fiat freemont sahibi oldum bahsettiğiniz obd cihazını ve alfaobd programını satın aldım ancak bir türlü sizin yaptığınız gündüz farı ve SRT menü aktivasyonunu yapamadım. Alfaobd programı her 2 uygulamayıda düzgün şekilde tamamlandı mesajı veriyor fakat 40 sn lik bekleme süresinden sonra kontak açılıp kapatıldıktan sonra bahsini ettiğim sistemler çalışmıyor.
    nasıl bir yol izlemeliyim, konu hakkında yardımcı olurmusunuz
  • DEWEL D kullanıcısına yanıt
    Eğer işlemi doğru yaptıysanız, el freni çekikken ve vitesde P konumundayken çalışmıyor. Aracı boş'a alıp bir kontrol edin.
  • 2014 model croos kırmızı aldım 1 hafta önce.
    3 4 gün kullanabildim ve ilk izlenimlerimi paylaşacağım.
    Aracı muğla yatağan tutmak servisinden aldım. Servisin kendi aracıydı. Yatağan manisa arası 120 sabitleme ile 6.9 litre ortalama ile geldim. Araç ağır olduğu için şanzıman 2500 ve 3000 devir arasında vites değiştirmek istiyor. Bu biraz yakıt fazla yakmasına ve konforlu sürüşe engel oluyor.
    Araç yüksek ve ses yalıtımı güzel yolda hiç yormadı.
    İç mekan ferah ve kaliteli malzeme kullanılmış. Multimedia sistemi çok yeterli. Parasını sonuna kadar hakeden bir araç. Bir önceki aracım bmw f10 du. Kasislerde f10 dan çok daha iyi darbe sönümlemesi. Tabi bunun dezavantajı virajlarda pek güven vermemesi. Bu araçla 120 ile de viraja girmeyi denemek pek akıl karı olmaz. Arabanın alt tampondaki plastik aksamlarını piano black yaptım. Kırmızı ile uyumu harika. Lakin 3 günde servis bakımlı araçta motor ışığı yandı. Bu gece uyuyamayacağım sanırım. Yarın serviste göstereceğim. Ekspertiz arkadaşım akşam baktığında transmission akü yetersiz gibi bir ariza dedi. Bakalım ne çıkacak. Araç 91.000 km de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janust13 -- 6 Mart 2020; 23:58:43 >

• merhaba 2013 fiat freemont aldım bende araç beklediğimden de iyi fakat aracımda otomatik şanzumanda sadece yavaşlarken vites geçişlerinde takırrrr diye ses geliyor. hızlanırken vites geçişleri çok başarılı sadece vites düşürürken büyük sıkıntı yaşatıryor. hızlı bir yavaşlamada durduğu zaman araç fren basılı iken altından kayıyor. otomatik şanzumanla böyle sorun yaşayan var mı aranızda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssedat0707

merhaba 2013 fiat freemont aldım bende araç beklediğimden de iyi fakat aracımda otomatik şanzumanda sadece yavaşlarken vites geçişlerinde takırrrr diye ses geliyor. hızlanırken vites geçişleri çok başarılı sadece vites düşürürken büyük sıkıntı yaşatıryor. hızlı bir yavaşlamada durduğu zaman araç fren basılı iken altından kayıyor. otomatik şanzumanla böyle sorun yaşayan var mı aranızda
    Bu başlıkta cevabı kolay bulamazsın. Freemont'un türkiye facebook grubunu dene, daha hızlı olur.
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-fiat-fiat-freemont-74-binde-otomatik-4x4-803710000/detay

Arkadaşlar merhaba.
    Bu ilandaki araç hoşuma gitti.
    Km bence çok iyi.
    emsallerine göre ucuz yazmasının sebebi 7 bin tl lik hasar kaydı mı?çünkü aynı fiyatı km si 150 bini geçmiş araç sehipleri yazmış.
    Son olarak adam kaça bırakır sizce?yada bu araba kaça kadar alınabilir?öyle sormak daha mantıklı olur sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.