Şimdi Ara

Fiat Freemont aldım :) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
715
Cevap
20
Favori
157.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç duruyor mu hocam hala memnunmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiat görsem aklıma gelen ilk şey "ölüm" ben yerinde olsam o paraya vw tiguan alırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: 399N3N

fiat görsem aklıma gelen ilk şey "ölüm" ben yerinde olsam o paraya vw tiguan alırdım

Saçma sapan konuşmayın, Egea ile A3 ün slalom testini izleyin hangisi daha güvenli anlarsınız..

Ben aracı gerçekten beğeniyorum 2012 modelini almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdminAS

quote:

fiat görsem aklıma gelen ilk şey "ölüm" ben yerinde olsam o paraya vw tiguan alırdım

Saçma sapan konuşmayın, Egea ile A3 ün slalom testini izleyin hangisi daha güvenli anlarsınız..

bence at arabasına bakın sürücüsü iyiyse kolay kolay devrilmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• AdminAS kullanıcısına yanıt
    Egea vs A3 ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AdminAS

quote:

Bunlara anlatamazsiniz aracın ilk önce kaza yapmaması için yol tutuşu iyi olması gerektiğini, NCAP testleri 64 km ile yapıldığı 100 km civarı çarpışmada A3 ile öleceğini belki iyi bir manevra yapabilse canını kurtarabilicegini yani kazanın bir test olmayacağını vs vs.. anlatamazsin.

• AdminAS kullanıcısına yanıt
    2013 100 bin km fiat freemont aracım var 70 bin km de aldım sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım araç ile ilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

Passat 2.0 highline 120 bin lira olmuş hala pahalı diyenler var.

Vay be nerden nereye gelmişiz... Halimiz içler acısı.

Edit: alıntı mesajı 23 ocak 2013 tarihli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkvan -- 11 Mart 2018; 14:31:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dymmt

2013 100 bin km fiat freemont aracım var 70 bin km de aldım sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım araç ile ilgili

Çok teşekkürler hocam. Şimdilik kısa mesafe kullandığım için vazgeçtim ancak hep içimde kalacak bir araç 😊👍

Kazasız iyi günlerde kullanın

• Canınız çekmiş almışsınız.burada laf atan hanzolara bakmayın.keyifle binin...

• quote:

Orijinalden alıntı: dymmt

Yakıt tüketimi nasıl hocam?kronik bir problemi vs var mi karsilastiginiz

• muhendizz M kullanıcısına yanıt
    yakıt tüketimi yol bilgisayar ile tüketim birbirini tutmuyor

aracın ağırlığı göz önünde bulundurulduğunda bence gayet makul 2089kg boş ağırlık lastikler 225/55/r19

kışın Ankara şehir içi 10-11 lt şehir dışı 120 140 bandında 7 lt civarında

kronik problemi 30 bin km boyunda hiç bir sorun açmadı tek bir şey söyleyebilirim o da türkiye için geçerli olur sanırım balansı çabuk bozuyor bozuk yolda çok gezerseniz jant ebatından kaynaklı bence parasının hakkını veren bir araç 100 bin tl bandında

100 bin km oldu trim sesi gelmiyor gıcırtı tıkırtı yok

bluethoot çalışmıyor yeni bozuldu haftaya 100 bin bakımına gireceğim 20 bin km bir oluyor bakım kartaş 1680 tl fiyat verdi

rutin bakım malzemelerine ilave şanzıman ve difransiyel yağı değişecek normal bakımıda bin tl civarı tutuyor yetkili servis de

dışarıda 750 istiyorlar orjinal parça kullanımı ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymmt -- 6 Nisan 2018; 23:18:14 >
  • kkvan kullanıcısına yanıt
    Konuyla alakasız ama yazamadan edemedim; Şuan highline 2.0 passat liste fiyatı 287.300tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 6 Nisan 2018; 23:26:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dymmt D kullanıcısına yanıt
    Hocam bende kalabalık bir aile olarak bu aracın 2013 lounge modeli için niyeti iyice bozdum. 90.000 TL civarı hatasız 100.000 km olanları.

Fakat etrafımda kimse olumlu bakmıyor bu araç için. İkinci eli yok. 60 a zor satarsın gibi cevaplar var. Ancak trafikte kullanan kişileri çevirip sorduğumda çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

Siz kullanıcısı olarak NET bir şekilde ne dersiniz???

Pişman olurmuyuz acaba???

• kreyn K kullanıcısına yanıt
    60 bin tl ye ben Ankara değil Türkiyedeki bütün araçları almaya hazırım hiç sorun yok

benim aracımda 100 bin km yetkili servis bakımlı yazlık kışlık lastiği bulunuyor 90 bine anında satarım hiç kasmadan

aracın tek kusuru ağırlığı düz yolda hissetirmese de yokuş da hissettiriyor ve 19 jantlardan ötürü balansı dikkat etmez iseniz çabuk bozuluyor

biz bu araca mercedes e serisinden geçtik pişman olmadık şimdi bundan mazda 6 serisine geçmeyi düşünüyoruz

ben ihtiyacımı daha ucuza karşılamak varken daha fazla para verip piyasa aracı diye tabir edilen araçları almam

şu an için b segmenti dizeller bu fiyatın üzerinde sıfır fiyatları
    Konforu, yalitimi, tuketimi nasil?

• herkese merhaba arkadaşlar , çok uzun süre bakıp 5 tanesini test ettiğim (2.el) fakat almadığım Freemont aracı geçtiğimiz Kasım ayında , 2017 satın aldım.

En özet haliyle "iyi ki almışım"
    Sıkılmayacaklar ve Freemont merak edenler için uzunca yazıyorum , buyrun :

2 çocuk sahibi olduğumdan ve genellikle kayınvalide kayınpeder baldız toplam 7 kişi olduğumuzdan 2 araç gidiyorduk.
    Eğer sadece mesela kayınvalideyle İstanbul'a gideceksek , tek araba gidiyorduk ama arkada 2 çocuk koltuğu da isofixle sabit olduğundan araya feci sıkışıyordu. Ki eşimin aracı Subaru Legacy , diz mesafesi Skoda Superb ile aynı. Ne kadar geniş olsa da , isterse Mercedes S Klasse olsun aracın genişliği isofixli koltuklar olunca kurtarmıyor. Koltukların ortasına geçmek bir problem , sırtını yaslayamamak problem , çocuklar uyuduysa onları uyandırmadan inmek pek mümkün değil...

Dolayısı ile (çocuklar arayışlarım sırasında 2 ve 4 yaşlarındaydı) bir süre Vito kullandım. Feci rahat ettim otomobil ruhsatlıydı , orijinal VIP tipi ve otomatik vitesti. Heryere 5-7 kişi tek araç gittik çok keyifli Bodrum , Ayvalık gezilerimiz oldu. Fakat o Vito'nun airmatic körük sistemi yok muuuu... o sistem göçünce amortisör koydurdum (ticari Vtio gibi) , sonra bir şanzıman arızası ( 3 ayda ancak yapıldı) ve Bursa'da bir viraj kazası olunca Vitodan soğudum ve sattım.

7 kişilik tabir edilen Citroen Grand Picasso , Ford S Max , Peugeot 5008 , Renault Grand Scenic hatta Kia gibi tüm araçları 7 kişi oturma , çocuk koltukları varken arkaya geçme , 7 kişi olunca bavullara kalan yer gibi kriterlere bakarak inceledim. Captivaya sadece göz attım , zaten biliyordum aracın ortalama kalitesini de yine de önyargılı olmak istemedim.

Arkadaşlar hiçbiri gerçek 7 kişilik falan değil.... 5-10 KM gideceğiz idare edelim diyorsanız evet 7 kişi oturulur ama 100 KM bile gidecekseniz olmaz... Bagaj kalmaz , hadi tavana bagj port konur da en arka koltuklarda çocuklar bile rahat edemez... zaten en arkaya çocuk koltuğunu bağlamak da pek mümkün değil ve de güvenli değil. Dolayısıyla 6-7 kişi tatile gideriz bu arabayla diyorsanız ı ıh... olmaz... en arka koltuklara geçiş de problemli , oturmak da , kalan bagaj da..

Bu açıdan bakınca Freemont açık ara önde..
    Bir kere koltuğa entegre çocuk koltukları sayesinde ortalarına bir kişi rahatça oturup sırtını yaslıyor ve kemerini bağlıyor. Çocuklar da kemerlerini bağlıyor , uyuyacaklarsa koltukları arkaya ayrı ayrı yatabiliyor. (tabii ki tamamen değil ama yeterli bir açıyla) en arka koltuklarda oturulabiliyor adam gibi.
    Arka koltuk ileri geri ayarlanabiliyor. Hatta 2 tarafı da ayrı ayrı ileri geri gidiyor.

Koltuklar komple açılsa da bagaj da ufak 2 bavula yer var.
    Bagajda ve arka yolcu ayak altlarında gizli bölmeler güzel eşya alıyor.Tavan da port bagaj için atkılar hazır.
    Ön yolcu koltuğunu oturma minderi açılıp oraya da görünmesin dediğiniz telefon cüzdan vs saklanabiliyor.
    Geri görüş kamerası muhteşem değil ama gayet iyi iş görüyor , açı geniş , yanınıza park eden olmuşsa geri geri çıkarken erken uyarı vazifesi görecek kadar geniş açılı görüyor.

koltuklar , ön yolcu koltuğu dahil komple katlanabildiğinden uzun eşya taşınabiliyor.

Kısacası 2 çocuk ve her zaman size eşlik eden birileri varsa bence düşünmeyin alın.

İkinci eli belki 4-5 sene sonra sıkıntı olabilir , şu anda rahat alınıp satılıyor.
    yakıt şehirler arası (tamamen şehirlerarası) 5,5 - 6 litreye düşüyor , herdaim şehir içi ise 9,8 - 10,4 arası gezer. Benim Karma tüketim hep 9 litre. Hafta içi şehiriçindeyim ve yokuş var , haftasonu otobandan istanbul 1 kere git gel. (KOCAELİ'deyim)

2 ton , 4x4 , otomatik , 7 kişilik bir araç zaten şehir içi 6 litre yakamaz....

Anahtar sistemi pratik ama keşke yaklaşınca/uzaklaşınca otomatik kilitlese , kapı koluna dokunmak mecbur olmasa. Bagajı kapatıp gitmek varken , ön kapı koluna doğru adımlıyoruz...

Benim Navigasyon pasif ama çalıştıranlar var sonuçta.
    Araç park halindeyken DVD de izleniyor , telefon kitiniz de var , mesajlarınızı sesli (ingilizce aksan da olsa) okuyor.
    Sesli komut sistemi var , cruise control , katlamalı ve ısıtmalı ayna , usb cd dvd kol dayama ve geniş iç dolap , arkayı gören ekstra ayna , gözlük kabı , sunroof , bagaja entegre el feneri , deri döşeme , ısıtmalı koltuklar , elektrikli şöför koltuğu , marş butonla , konformatik sinyal ve daha unuttuklarım , daha ne olsun ?

42 yaşındayım , yalanım yok 20 den fazla kendime araç aldım kullandım sattım . Araba hastalık bende , günlük kullanım haricinde, 25 sene 63 impala direksiz sahibiydim. bazen kendimi zora sokarak , kredi çekerek bazen de işler iyi gidince elime geçen bir para sayesinde zırt pırt araba değiştirirdim , 6 ay kullandığım sıfır Octavia'yı , Renault Sport Toureri , ve nice orta sınıf , üst sınıf aracı çabucak alıp satmış adamım ,90 model otomatik dizel Golf de aldım , keyifle sürdüm , 2017 BMW 320 Ci de ..bu arabayı satarsam böyle kullanışlı fiyat/fayda oranlısını bulamam diye artık hiç araba bakmıyorum. Sürüş keyfi kesinlikle güzel. Oturaklı ağır araba hissini veriyor ama hantal değil , zıpır kullanıma itecek kadar da atik değil. Aile babasına uygun araba , güzel araba iyi araba...

ben 46.000 KM de aldım , kilometre düşük diye azıcık pahalı aldım ama pişman değilim , şu anda 4,5 ayda 13.000 KM yaptım , çok şükür bir problem çıkarmadı.

Soru olursa seve seve cevaplarım.
    herkese hayırlı günler .
    Korhan YENİPAZAR

• kyenipazar K kullanıcısına yanıt
    Hocam baska bir ulkede yasasam da durum ayni. 2 cocuk var ve 4 senedir kullaniyoruz. Ilkini 2 sene kullandik baska arac bulamadik onu verip bir tane daha aldik. O da 2 sene oldu simdi. bu kullanisliligi bu fiyata baska araba da bulamiyorum. Tabiiki cok daha buyuk ve rahat 7 kisilik araclar var ama fiyatlari ucuk oluyor.
    Bir de bmw 328den inip buna binince inaninki yadirgamiyorum.
  • kyenipazar K kullanıcısına yanıt
    Aracınızı güle güle kullanın. Benim anlattıklarınız haticinde merak ettiğim birkaç husus var. 4 çeker deneyiminiz oldumu, sistem hep 4 çeker mi çalışıyor? İç malzeme kalitesi ve işçilik hakkındaki düşüncelerinizi merak ettim. Son olarak da gazı kökleyince her daim hızlanma isteği ve tork hissi var mı?

Otomatik şanzıman ile ilgili yaşadığınız bir problem oldu mu?
    Baskı balata değişimi yapıldı mı?
    Şanzıman yağı değişimi yaptınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.