Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.277.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kulübünüz hayırlı olsun.Aracı geçenlerde bayide inceleme fırsatı buldum ama kullanmadım.Aile için yetrli değil bence arka oturma pozisyonu ve diz mesafesi yetersiz.Aile kullanımı için doblo her şekilde yeterli,ancak araç ticari olarak özellikle dar sokaklar ve park kolaylığı sebebiyle çok daha verimli kullanılır diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar,

Ben de Fiorino almayı düşünüyorum

MPV olarak kullanmayı düşünüyorum - hem yumuşak hem hesaplı

Yalnız, sitede bi combi modeli var bir de combimix.. Arada ne fark var ki..? Bir de hangisi ticari hangisi hususi sınıfta geçiyor..?

Sabırsızlanıyorum şimdiden
  • Arkadaşlar;

Aracı bayide inceledim, oturdum, kalktım, diyenler 15 dk muhattap olmuş oluyor bunlar çok yeterli bilgi

vermez ben bizzat sürüyorum ve yorumlarımı alacak olanlara rehber olsun diye yazdım 4 kişilik bir aile için

yeterli iç hacim ve konfor sunuyor keşke arka koltuklar biraz daha açılı konumlandırılsaydı, böylece "C"

sınıfı binek bir araçla yarışırdı daha öncede belirttim ben focus'dan fiorinoya geçtim hiç te öyle aman aman

bir fark hissetmedim ve rahatsızlık yaşamadım, fiorino'nun bir süre sonra ruhsatında "binek" yazacak o

zamanda asla bu fiyata (vergi dilimi değişiyor "+ %20" ) ulaşamazsınız. Beklentileriniz "D" sınıfı bir araç

gibiyse memnun kalmazsınız!
  • Yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Bende kesin kararımı 1 günlük bir kiralamadan sonra vereceğim.Beğeneceğimi umuyorum.Bi yer buldum Combimix modeline günlük 90 ytl diyor.

• Fiorino sahipleri ve meraklılarının bu konudan haberi yok sanırım...
    Özellikle sürekli ş.içi kullananlar için güzel bir haber....

http://forum.donanimhaber.com/m_25244053/mpage_1/key_//tm.htm#25348280
  • Yau bu filorino iyi hoşda çok yakıyo gibi geldi bana yau. sizde durum nasıl. benim kayınımda var 8 binde araba şu an. 2-4-6-8 bin kmler de yakıt sarfına baktım yol bilgisayarından 13,8 ile 14,2 arasında geziniyo. uzun yolda yaptı bi sürü ama ortalama hep böle 3,14 mazot şu an 14*3,14=440 binlira km de çok değilmi yau.. Kayınımda doblo daha az yakıyodu dyo zaten ne yapcaz bilmiyom. bunda bi sorun mu var acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

Yau bu filorino iyi hoşda çok yakıyo gibi geldi bana yau. sizde durum nasıl. benim kayınımda var 8 binde araba şu an. 2-4-6-8 bin kmler de yakıt sarfına baktım yol bilgisayarından 13,8 ile 14,2 arasında geziniyo. uzun yolda yaptı bi sürü ama ortalama hep böle 3,14 mazot şu an 14*3,14=440 binlira km de çok değilmi yau.. Kayınımda doblo daha az yakıyodu dyo zaten ne yapcaz bilmiyom. bunda bi sorun mu var acaba ?

böyle yüksek bir tüketim olması mümkün değil.. muhtemelen sizin baktığınız değer 1 litre yakıtla aracın gittiği km'dir.... yazdığınız rakamlara göre araç 100 km'de yaklaşık 7 litre yakmış.... bu rakamda ilerleyen km'lerde düşecektir...
  • Bunlarda benden olsun

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

quote:

Yau bu filorino iyi hoşda çok yakıyo gibi geldi bana yau. sizde durum nasıl. benim kayınımda var 8 binde araba şu an. 2-4-6-8 bin kmler de yakıt sarfına baktım yol bilgisayarından 13,8 ile 14,2 arasında geziniyo. uzun yolda yaptı bi sürü ama ortalama hep böle 3,14 mazot şu an 14*3,14=440 binlira km de çok değilmi yau.. Kayınımda doblo daha az yakıyodu dyo zaten ne yapcaz bilmiyom. bunda bi sorun mu var acaba ?

böyle yüksek bir tüketim olması mümkün değil.. muhtemelen sizin baktığınız değer 1 litre yakıtla aracın gittiği km'dir.... yazdığınız rakamlara göre araç 100 km'de yaklaşık 7 litre yakmış.... bu rakamda ilerleyen km'lerde düşecektir...

İyi de yazan rakımın yanında lt yazıyo hatta az önce yine baktım 13,8 lt idi hatta 100 km de dye bi yazı da var orda. İnşallah ilerleyen günlerde tüketim azalır ama ben bi arıza olduğunu düşünüyorum.

Bu arabada 15 jant 185/15/65 lastik var sizde nasıl belki ondan farkeder

• selamlar...
    fiat fiorinolar sadece 1 lt ile yapılan km cinsinden yolu gösterir(combi dynamic hariç). 13.8 km yi 1 lt ile yapmış .bu mükemmel bir sonuç.

sevgilerimle...
  • Dostum ok araban güzel güle kullanda.Burası Fiorino Fun Club.
  • Şu yakıt kargaşasına bir son vereyim;

350 kg yük ile klima hiç kapanmadan şehiriçinde yol yaptım (araç 150 km de tabii bu arada çocuklar

içindeyken bekleme süreleri boyuncada -alış veriş gibi- klima ve araç çalıştı) ilk alındığı andan beri

ortalama 7.6 lt ye düşmüşüm ki aracı ilk çalıştırdığımda bu rakam 14.2 lt idi depoyu doldurdum menzil 897

km gösterdi şehir içinde ortalama 5.6-5.7 yakıyor araç. 7 gören mutlaka devri 4000 de tutuyordur

(2000-3000 devir arası sürüyorum).

Bir dip not düşeyim aynı motor linea da otomobil dergilerinin yaptığı testlerde ortalama 4.3 lt yaktı. Zaten

linea nın rakiplerine fark attığı tek disiplinde tutumluluk.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

quote:

İyi de yazan rakımın yanında lt yazıyo hatta az önce yine baktım 13,8 lt idi hatta 100 km de dye bi yazı da var orda. İnşallah ilerleyen günlerde tüketim azalır ama ben bi arıza olduğunu düşünüyorum.

Bu arabada 15 jant 185/15/65 lastik var sizde nasıl belki ondan farkeder

EVET ARKADAŞLAR AZ ÖNCE BAKTIM HAKKATEN 1 LT YAKIT İLE GİTTİĞİ KM Yİ YAZIYOMUŞ.

Ekranda 14,1 km/lt 1 yazıyor ve ortalama hız 45 km ve seyahat süresi 19 saat 17 dk mı öle bişy. sonra alınan yol 3838 yazıyor toplam km 9 bin küsür

• Arkadaşlar,

Dün Fiorino'ya yakından bakmak için Bursa Birmot bayine gittim. İçeride bi tane combi (metalik gri), bi tane de combimix (bordo gibi) vardı. Aradaki fiyat farkına rağmen combi çok daha hoş duruyor.

Dikkatimi çeken bir nokta, arka kapılarda metal kaportanın bir kısmı görünüyor (dizaynı öyle). Kırmızı da gözümü biraz rahatsız etti ama, iç döşeme de gri olduğu gri boyalı da fazla belli olmuyor

Tiptronik viteslisi de varmış, hiç aklımda yokken "len acaba otomatik mi alsam?" diye düşünmeye başladım..

Bildiğiniz gibi, combi'de arka kapı tek parça ve yukarıya açılıyor, ki bence iki kapıdan çok daha iyi duruyor. 3.sıra cam, klima filan derken, combi almak lazım

Şu fiorino yeşiline de bittim bu arada..

Sormak istediğim bir nokta, vergi olarak ticarilerin vergisi daha düşük değil mi..? Ama sigortaları, yıllık taşıt pulu filan daha pahalı oluyormuş diye duydum.. ne dersiniz..? ne kadar fark eder..?

• her senede vizeye girer
  • Merhaba,

Gelelim vergi kasko vb........sorularınıza;

Ticari araçlara ödenen vergiler (%17) binek araçlara ödenenin neredeyse yarısından az (%37--hacmi 1600 cc altında olan araçlar için) yani bu aracı binek olarak alsaydınız fiyat bu oranda artacaktı kabaca 4000 ytl. Ruhsatta ticari yazmasının nasıl bir dezavantajı var; 1- İstanbulda Boğaziçi köprüsünden geçemezsiniz 2- heryıl muayne zorunluluğu var. Ben alırken kasko hediye ettiler o da yaklaşık 800 ytl idi demek ki bineklerden daha fazla bir kasko bedeli ödenmiyor, vergileri ise normal MTV vergisi şeklinde olacakmış. Zaten ruhsattada yolcu + yük taşıma yazıyor. Aslında Fiat çok akıllıca davranıp binek şeklinde hazırlayıp ticari olarak satıyor düşünün aynı araca benzer donanım ve iç hacimli clio lar binek olduğu için 33 bin ytl den başlıyor. Yakında fiorinoların binek olarak piyasaya çıkacak modelinden bahsediliyor o zaman fiyatı 33-34 bin ytl olur. Karar sizin her yıl muayne ve 2. köprüden geçmek mi, 4000 ytl fazla ödemek mi?

• arkadaşlar hepinize iyi günler.
    Fiat albea multijet ya da fiorino arasında kaldım. Daha önce hiç fiat araba da kullanmadım. Şahin doğan hariç:)
    Albea nın ne gibi avantajları vardır, varsa nereleri sorun çıkarır, Bakım fiyatları falan nelerdir.
    Sıfır alacağım için arabayı en az 4-5 sene değiştirmeyeceğim. Beni detaylı olarak bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    Bu arada albeaya da bindim fiorino combi ye de ama albeanın koltukları daha rahat. Boy da 1,90 olunca biraz genişçe bir şey arıyor insan.
    şöyle de bir soru sorayım fiorinoyla arka koltukta uzun yol yapan var mı? Çok dik durduğundan bir süre sonra insanın beli ağrıyacakmış gibi bir his uyandırdı bende ki. Arka koltukların rahat olması önemli çünkü ailecek kullanacağız aracı..

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler..
  • Valla boy 1.90 ise Fiorinoda daha rahat edersin arkadaşım.Dış görünüş olarakda Fiorino albea ya 10 basar bence.
  • Bu arada, dün sabah (Bursa'da) işe giderken, fabrikanın önünden geçen Yalova yolunda T (Test) plakalı kırmızı QUBO'lar gördüm. Tamponlar da gövde rengi boyalıydı Bakalım, yakında çıkar anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 20 Ağustos 2008; 22:51:25 >
  • Vaay QUBO'lar yolda geliyo demek.Sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.