Şimdi Ara

Fiat Doblo 1.3 Mjet Stop Etme Sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle aracımın 2 yıldır devam etme bir stop etme sorunu var maf sensörü değişmeli dediler ancak değişim olmasına rağmen sorun devam etmekte araç bilgisayara bağlandığı zaman herhangi bir hata vermemekte fikri olan veyahut daha önce böyle bir durum başına gelmiş olanlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim zira can sıkmaya başladı artık.

Sorun başıma geldiği ana dair bir video çektim aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kafein Kafasıyoutube
    Fiat Doblo 1.3 Mjet Stop Etme Sorunu
    https://www.youtube.com/watch?v=W5pAfYnVTMY&t=3s

• fikri olan var mı ?

• Yakıt basıncıyla ilgili bir sıkıntı olabilir mi ya da mazot filtresi falan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hava akismetreden turboya giden siyah renkli hava emis borusunu kontrol edin. Turbo giris kismi yirtiliyor yada kelepcesi gevsiyor.
    Eger saglam ise havaakismetreyi baska bir aractan deneyin.
    Yakit hatti ile ilgili olsa ariza verir. (Yakit basinci dusuk v.s.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 7 Eylül 2021; 20:5:32 >
  • Devir düşerken mi hep stop ediyor ? Yada boşta iken mi stop ediyor ?
    Birde stop ettikten sonra vurdurmayı denedin mi?

• Mazot filtresi ve yakıt sisteminin kontrolünü sağlatın olmadı motor beynine bir bakılması gerekebilir bir yerden su aldıysa şayet (yıkama, yağmur, sel hasarı vs) oksitlenme yapıp sorun yaşatıyor olabilir..

• sissil S kullanıcısına yanıt

motorla bağlantı kesildiğinde(boşa atarken ve vites geçişlerinde) stop ediyor hocam normal giderken herhangi bir sorun olmuyor.

• Oh Long Johnson kullanıcısına yanıt

mazot filtresi yeni değişti hocam ancak halen devam etmekte

• Kerry Way kullanıcısına yanıt

Mazot pompası üzerinde sensör var istersen pompacıya götür bir baktır .

• Maf degiserek duzelmediyse isiniz zor. Ariza kaydi da olmadigindan Tahminen bir suru parca degiseceksiniz ama yine de ariza gecmeyecek deneme yanilma ile isiniz sansa kaliyor. bir sonraki deneyeceginiz parca muhtemelen map sensoru olacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Debriyaja tam basmaya rağmen stop ediyorsa üç ihtimal var:

1- Doğru miktar hava gelmiyor
    2- Doğru miktar mazot gelmiyor
    3- Doğru miktar gelmesine rağmen yanma çevresel koşullardan gerçekleşemiyor.

Aracın kmsi doğru ise ve bakımları aksatılmadıysa 3ü eliyorum. Muhtemelen yeterince mazot gelmese yolda giderken çekiş düşüklüğü vs yaşatır 2yi de eliyorum.

1e gelirsek: doblonun arkasına bir arkadaşını arabayla koyup giderken arkadan izlemesini isteyeceksin. Eğer sen gaza biraz yüklendiğinde yanmamış mazottan dolayı duman atıyorsa hava sistemindeki borular vs. her şeyin kontrol edilmesi lazım. Egr var ise egr ve emme manifoldu temizlenmesi lazım.

• sissil S kullanıcısına yanıt

tamamdır hocam aklımda en yakın zaman baktıracağım

• Maf'dan çok ümitliydim hocam ama malesef olmadı dediğiniz gibi her parçayı değiştirmek gerekebilir. En yakın zamanda işinin ehli bir fiat ustasına baktırmak gerekecek sanırım.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Km doğru hocam aracı 2004 yılında fiat bayisinden gidip aldık bakımları düzenli olarak yapıldı. Herhangi bir duman attığına şahit olmadım aracın. Normal çekişinde hiçbir problem yok hatta maf sensörü değiştiğinde arttığını bile söyleyebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.