Şimdi Ara

Fiat 500X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.065
Cevap
32
Favori
134.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cesarepavese

quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

quote:

Orijinalden alıntı: ultrass34

1.4 140 hp otomatik kullanıcıları araçla ilgili genel olarak tecrübelirinizi aktarırsanız memnun olurum aracı almayı düşünüyorum özellikle yakıt tüketimi ve otomatik şanzıman performansı nasıl

Mayıs 11'de aldım Cross donanım ve gayet memnunum. Yakıt tüketimi dizel otomatik Citroen C4'ten sonra bir tık daha fazla tabi ama beni öyle çokta üzmedi. Hangi koşullarda ve nasıl kullanılacağına bağlı, ben alalı 2 ayı geçti 1300 km yol yaptım ancak. Bu şartlar altında benim için doğru tercihti benzinli araç.

Eksik olarak gördüğüm şeylerden biri (Cross donanım için) karartmalı iç dikiz aynası ve navigasyon. Cam tavan biraz keyfi bir durum, benim için olsa da olur olmasa da.. Tabi ben sıfır km ve çok uygun fiyata aldığımdan parasının karşılığını fazlasıyla veriyor ben çok çok memnunum. Eğer uygun fiyatlı Cross plus donanım bulunursa ve ekstrası da olursa (şerit takipli kör nokta uyarı sistemli vs) daha da güzel olur.

Aynı dediğiniz gibi full güvenlik paketli olan 500x cross plus almayı düşünüyoruz biz de, alternatifi de güvenlik paketli astra ya da dizel ve güvenlik paketli focus. hepsi 2015-16.
    netten biraz araştırınca 500x'i çok övüyorlar gerçekten. focus da sağlam ancak astra çok var satılık, millet neden satıyor çözemedim.
    velhasıl, bu güvenlik paketleri iyi çalışıyor mu acaba 500X'te bir de performans ve vites geçişleri nasıl acaba?

ABD'deki Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS)tarafından en güvenli otomobil seçilmiştir 500X övgüyü hakediyor yani :)

Astra'lar sanırım yakıt nedeniyle biraz üzüyor sahiplerini, hiç kullanmadım ama birkaç yerde denk geldim internette. Yakıt konusunda çok uslu araçlar değiller galiba. Focus için birşey diyemem.

Güvenlik paketinde kör nokta uyarı var ve iyi çalışıyor diyebilirim (bayide güvenlik paketli Cross plus dizel otomatik test etmiştim) Şerit takip sistemi sesli ve sanırım titreşimli uyarı veriyor o kadar, direksiyona müdahalesi yok bildiğim kadarıyla.

• quote:

quote:

1.4 140 hp otomatik kullanıcıları araçla ilgili genel olarak tecrübelirinizi aktarırsanız memnun olurum aracı almayı düşünüyorum özellikle yakıt tüketimi ve otomatik şanzıman performansı nasıl

Mayıs 11'de aldım Cross donanım ve gayet memnunum. Yakıt tüketimi dizel otomatik Citroen C4'ten sonra bir tık daha fazla tabi ama beni öyle çokta üzmedi. Hangi koşullarda ve nasıl kullanılacağına bağlı, ben alalı 2 ayı geçti 1300 km yol yaptım ancak. Bu şartlar altında benim için doğru tercihti benzinli araç.

Eksik olarak gördüğüm şeylerden biri (Cross donanım için) karartmalı iç dikiz aynası ve navigasyon. Cam tavan biraz keyfi bir durum, benim için olsa da olur olmasa da.. Tabi ben sıfır km ve çok uygun fiyata aldığımdan parasının karşılığını fazlasıyla veriyor ben çok çok memnunum. Eğer uygun fiyatlı Cross plus donanım bulunursa ve ekstrası da olursa (şerit takipli kör nokta uyarı sistemli vs) daha da güzel olur.

Bilgiler için teşekkür ederim yakıt tüketimi ile ilgili bilgi verirmisiniz ortalamanız nedir ne yakıyor araç

• Arkadaşlar herkese selamlar.

Bugün 2015 popstar 1.4 T 140 bg manuel aracıma Zavoli LPG sistemi taktırdım. İzmir şehir içi 9 litre civarı benzin tüketimim vardı. Bundan sonraki yakıt durumunu ve gelişmeleri sizlere aktaracağım.

Araçlarımız çok yaygın olmadığı için, bu tür bilgilerin paylaşılmasına ve birbirimize daha çok destek olmamıza ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Herkese keyifli sürüşler.
  • quote:

quote:

quote:

Bilgiler için teşekkür ederim yakıt tüketimi ile ilgili bilgi verirmisiniz ortalamanız nedir ne yakıyor araç

Rica ederim..

Kullandığım güzergah çok sıkışık dur kalklı trafik değil ama öyle basa basa gidebildiğiniz yollar da değil. Yeri geliyor ışıklarda dur kalk yeri geliyor dik rampa çık in yeri geliyor düz yolda sakin kullanım derken şu an ortalama 7.8 lt (son yakıt alımında sıfırlamıştım Trip B'yi 25-30 km sonunda oradaki değer şu an 6.5 lt)

Araçla girdiğiniz trafik koşulları ve ne kadar agresif kullandığınıza bağlı olarak 8 lt civarı bir tüketim mümkün. Eğer sport moda alır sürekli dipgaz yapar tempolu kullanırsanız rahat rahat 9-10 lt olur.

• Daha önce bahsettiğim LPG konusundaki güncel verilerimi aktarayım, belki işine yarayan olur.

70 TL lik otogaz ile Otoban sabit 120 otoban dışı sabit 100 km hız ile 350 km. yol gidildi tamamı klima açık. Km de 20 kuruş, çekişte ve gidişte sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanctuary33

Teşekkürler.Allah olmayanlara versin inşallah.Olanlara da kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Araç hakkında ilk yorumumu da yapmış olayım hemen:) Almayı düşünen arkadaşlara katkım olur belkide;

Öncelikle aracı alırken etrafımdaki insanlarda Fiat olmasından dolayı bir ön yargı vardı fakat iyiki almışım diyorum şuanda.Bu arada önceki aracım Nissan Juke'tu.Genelde etrafımda herkes Fiat marka bir araca 70+ bin tl verilir mi felan dedi(aracım 2015 dizel crossplus).Ama bu dolulukta bünyesinde bu kadar özelliği taşıyıp hem ilgi çeken hemde bu kadar az yakan bir aracı bu zamanda bu fiyata bulmak gerçekten zor.Üzerinde 18 jant olmasına rağmen konforlu, performans olarak tatmin edici, sessiz, malzeme kalitesi yüksek sürüşü gerçekten keyifli bir araç.Keyless özelliği çok iyi çalışıyor.(eski aracımda da vardı fakat bu kadar kullanışlı değildi)Normalde olan fakat benim aracımda olmayan ve keşke olsa dediğim sadece tek şey cam tavan.

Şuan için yakıt sarfiyatı şehir içi 5.5 şehir dışı 4.5

Bunlar dışında eksik olarak gördüğüm ya da benim hala keşfedemediğim birkaç durum var.
    1- Katlanılır aynaların ve açık olan camların anahtar üzerinden kapatılabilmesini isterdim.
    2- Vites topuzu daha estetik olabilirmiş.
    3- Klima yüksek ayarlarda çok ses çıkarıyor.(genel bir durum mu yoksa benim araca özel mi bilmiyorum)

Şuan aklıma gelenler bunlar ama dediğim gibi araç parasını fazlasıyla hakediyor

Öncelikle herkese selamlar. hocam dediğiniz gibi klima en son seviyede çok ses çıkartıyor. Bu araçlarda genetik showroom'larda da bindiğim 500xlerde denedim bu ses var fakat ayar yuksek olduğu için rahatsızlik söz konusu değil kendimce. Bu arada servis 20.000 km bakımı için 1100 TL fiyat verdi servis ben kendim dışarıda yaptırdım bu konu ile ilgisi olan bilgilendirebilirmi?Araç 1.6 D. 120/320 (şahsen kendim dışarıda yaptirdım 5000 km'dir biniyorum sıkıntı yok )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrabasist -- 7 Ağustos 2017; 6:18:40 >

• Arkadaşlar severek kullandığım aracımı satıyorum. Model değiştireceğim. Ama 2.ellerde piyasası hiç olmayan bir araç. Bu sıkıntıyı daha önce yaşayanlarda olmuştur muhakkak.
  • Selamlar, ben de kısmet olur da arabamı bu aralar satabilirsem 500x otomatik cross plus düşünüyorum 2.el.

Otomatik vitesin kronik sorunu falan var mıdır, ya da aracın genel anlamda bir sıkıntısı? Sizlerden görüş almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Selamlar, ben de kısmet olur da arabamı bu aralar satabilirsem 500x otomatik cross plus düşünüyorum 2.el.

Otomatik vitesin kronik sorunu falan var mıdır, ya da aracın genel anlamda bir sıkıntısı? Sizlerden görüş almak isterim.

Benim aracım maunel 1,6 multijet
    şu an 33 bin km deyim hiç bir sorun ve arıza ile karşılaşmadım
    manuel ile ilgili sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum
  • Herkese merhaba,
    1.6 Mjet 120HP 500x aracımda şöyle bir problem var, 90 ve üstü 5 ve 6. viteste seyrederken gaza yüklendiğimde devir yükseliyor fakat araç ilerlemiyor. Muhtemelen baskı balata problemi. Araç 69bin km'de ve garantisi devam ediyor. Önerileriniz nedir, baskı balata değişimi garantiden yapılır mı, yapılmaz ise maliyeti ne olur vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetnamli

Herkese merhaba,
    1.6 Mjet 120HP 500x aracımda şöyle bir problem var, 90 ve üstü 5 ve 6. viteste seyrederken gaza yüklendiğimde devir yükseliyor fakat araç ilerlemiyor. Muhtemelen baskı balata problemi. Araç 69bin km'de ve garantisi devam ediyor. Önerileriniz nedir, baskı balata değişimi garantiden yapılır mı, yapılmaz ise maliyeti ne olur vs...

Baskı balata sürücü hatası kullanımla alakalı garantiye girmez geciktirmeden değiştirmen lazım volantta bir problem olursa yani baskı parçalanıp volantı çizerse volant pahalı Debriyaj seti 600 civarıydı

4 yıl önce başka bir aracımda bir haftada 2 defa baskı değiştirdim biri hatalı çıktı Antalyada yolda kaldım çekici ile götürdük 2.de volantı değiştirmeyelim dediler yine volant bozuldu

Değişik yetkili servislerden fiyat al ve kendi ustanın fiyatı ile karşılaştır çok büyük fark yoksa servis derim

• Herkese iyi forumlar. 500X kuzenimin gözüne hoş görünmeye başlamış. 75 bin liraya kadar önerebileceğiniz 500X paketi hangisidir? Vites takıntımız yok ama manuel yada otomatik hangisi daha sorunsuz derseniz ona yöneliriz.
    Benim düşüncem Nissan QQ Bu konuda bize yardımcı olabilecek oto dünyasından haberdar arkadaşlardan yarım bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_ir

Herkese iyi forumlar. 500X kuzenimin gözüne hoş görünmeye başlamış. 75 bin liraya kadar önerebileceğiniz 500X paketi hangisidir? Vites takıntımız yok ama manuel yada otomatik hangisi daha sorunsuz derseniz ona yöneliriz.
    Benim düşüncem Nissan QQ Bu konuda bize yardımcı olabilecek oto dünyasından haberdar arkadaşlardan yarım bekliyoruz.

75 bin tl ye cros plus bulabilrsen almanı tavsiye ederim
    pop star ile arasında donanım ve görünüm farkı var. Bazı pop starlarda cros pulusla aynı donanım özelliklerine sahip

500 x benim 18.aracım bundan önce Bravo sport stile cam tavan otomatik vitesli en fulu olan 67 binde aracımı satıp 500x aldım
    500x tam benim stilimde bir araç 120 beygir 320 tork kullanımı cok zevkli ve yolda güven veriyor aynı motor bravoda da vardı bakım maliyeti nissan dan daha ucuz ama 2. el piyasası biraz düşük bundan dolayıda daha full olan 500 ü daha uygun fiyata alıyoruz
    Fiat amerika japonya italya forumlarına bakın aracın yurt dışında cok sevildiğini ve iyi sattıgını ama türkiyede fiat algısından dolayı fazla satılmadığını göreceksiniz

ögrenmek istediğiniz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım

• Teşekkür ederim. Biz en son 1994-97arasi tempra kullandık ondan sonra hiç fiat kullanmadık. Dediginiz gibi algi korkutuyor.

Araçta kronik sorunlar varmıdır? Sor deyince aklıma gelmiyor ama ne bileyim şurası çok hassasdir hemen bozulur yada genelde sıkıntılıdır diyeceğiniz bir sorun varmıdır? Sonuçta 2. El alacak ve 70e aldığı araç 90 maal olmasın.
  • Birde kendim için yazayım. Bende şuan 2015 fluence var araçta hic bir sorun yok ama pek ısınamadım. Aklımda tucson var fakat yakıtı ve fiyatı biraz ürkütüyor. Bu yüzden nissan QQ yönelmiş durumdayım aracımı satabilirsem QQ almak istiyordum fakat şimdi benimde aklıma 500x yatmaya başladı. (maddi anlamda yani biraz daha ucuz olduğu icin) şimdi bende 70bine filan bir 500x alsam 1 sene sonra satmakta sıkıntı yasarmiyim yada zarar edermiyim?

Çok bilgi sahibi olmadigim için soruyorum bazı kişiler buda sorumu diyebilir? Bilgi sahibi olanlar fikir sahibi ederse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_ir

Birde kendim için yazayım. Bende şuan 2015 fluence var araçta hic bir sorun yok ama pek ısınamadım. Aklımda tucson var fakat yakıtı ve fiyatı biraz ürkütüyor. Bu yüzden nissan QQ yönelmiş durumdayım aracımı satabilirsem QQ almak istiyordum fakat şimdi benimde aklıma 500x yatmaya başladı. (maddi anlamda yani biraz daha ucuz olduğu icin) şimdi bende 70bine filan bir 500x alsam 1 sene sonra satmakta sıkıntı yasarmiyim yada zarar edermiyim?

Çok bilgi sahibi olmadigim için soruyorum bazı kişiler buda sorumu diyebilir? Bilgi sahibi olanlar fikir sahibi ederse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

5oo x benim 18.aracım BMV ve Mercedes hariç her marka aracım oldu
    genelde ege ve akdeniz bölgelerini yazın çok gezerim kışında fırsat buldukça gezerim

2006 yılında 2005 model citroen c4 ile manisa da kalıp parça bulunamayıp izmir e çekiciyle gidip 3 gün aracın serviste kalması beni bu araçlardan uzaklaştırdı
    bir daha fiat ve reno dan başka araca binmemeye karar verdim

ilk önce 2007 yılında 2006 model benzinli fiat idea aldım 1 yıl kullandım sattım
    dizel idea aldım 2 yıl kullandım sattım
    (tatile çıkmadan 1 ay önce baskı balatayı değiştirmiştim antalya korkuteli nde yolda kaldım baskı balatanın vidaları sıkılmamış ustanın hatası çekiciyle Antalya ya gittim 2 saatte yeni baskı balata değişti ve tatile devam ettim)
    Punto dizel aldım aldım 1,5 yıl kullandım sattım
    Bravo sport stile otomatik cam tavan 1.6 dizel (harika bir araçtı)ağustos ta sattım
    10 yıl boyunca fiat araçlarımla ilgili hiç bir arıza ve sorunla karşılaşmadım yılda ortalama 15-20 bin km arası yaparım

Temmuzda fiat 500 x aldım garantisini 2020 yılına kadar uzattım cok memnunum

10 yıl içinde yukarıdaki bütün araçları sattım hiç te zarar etmedim ama çok ta kar etmedim
    ben kar amacıyla değil araçla gezerken nerede olursa olsun kalırsam kazıklanmadan
    parça ve usta sorunu yaşamak istemediğim için fiat aldım

• Arkadaslar 4x4 170bg 9 ileri araca lpg uygulaniyormu yada bu araca sahip kullanici varmi, almayi dusundugum arac ama cok fazla bilgi bulamadim kar performansi nasil acaba.
  • selam arkadaşlar. ben de yakında 500X cross plus 1.4 140 bg. araçla aranızda olacağım inşallah. şu an seta ibiza kullanıyorum ve bana çok küçük geliyor. daha çok kompak hızlı arabalar seviyorum favorim 2017 civic hb. Fakat 500X cross plus inanılmaz derecede bana çekici gelen bir araç. benim ibiza benzinli dsg var. 110 bg 200 torku var. kışın kalorifer açıkken tüketimim genelde 7-8 arası oluyor yazın klima kullanmam pek, cam açarım ve tüketimim sürüş şeklime göre 5.5-6.5 arası oluyor. bu araçta da bunun biraz üstüde olsa bu verdiğim değerleri yakalayabilir miyim? özellikle 140 bg kullanan arkadaşlar geri dönüş yapabilirse çok seviniri. herkese iyi kaşmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esertekin180 -- 12 Aralık 2017; 23:50:59 >
  • esertekin180 kullanıcısına yanıt
    Aynı değerleri ancak şehirler arası yolda sabit hızla alırsın. Şehir içi 8 lt den aşağı olacağını düşünmüyorum. 1.4 140 bg Pop Plus kullanıcısıyım. LPG ile kullanıyorum, memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_emu

Aynı değerleri ancak şehirler arası yolda sabit hızla alırsın. Şehir içi 8 lt den aşağı olacağını düşünmüyorum. 1.4 140 bg Pop Plus kullanıcısıyım. LPG ile kullanıyorum, memnunum.

Hayırlısı olsun İnşallah
    bende 1,6 multijet var cok zevkli bir araç
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.