Şimdi Ara

Fiat 500X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.066
Cevap
32
Favori
133.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: igorparker

Fiat Türkiye web sitesinde model kataloğu olması lazım. Orada Türkiye donanımları yazıyordu diye hatırlıyorum.

Ben mobilden bakıyordum ve sanırım mobil sayfa güncel değilmiş o yüzden yanıldım..Masa üstü sitesine bakarım pc'ye geçince..Teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Benim sorum 2015 500x crossPlus araçta video izlenebiliyor mu acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

Bugün 1.4 140 hp multiair dct (cross donanım) araç için bayi ile el sıkıştık, aksilik olmazsa perşembe günü teslim alacağım..

Bilenlere sormak istediğim şu, 2016 model cross donanımda tam olarak neler var, elinde kaynak olan yada donanım hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Şu anki donanım listesinde cross paket olmadığından tüm donanım detaylarını göremedim..

Aracı teslim aldım ve şu ana kadar 180 km'yi devirdim. Yakıt tüketimi 11.5 lt (açık E5 trafiği, dur kalk E5 trafiği akıcı ana cadde yollar,dur kalklı ana cadde yollar vb)

Araç dizel otomatikten sonra alışkanlık gerektiriyor. Sürüş tarzı, gaza ne kadar basacağınız gibi tüm ezberlerin değişmesi lazım, en azından benim için..

Şu an için araçtan gayet memnunum sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

• Ozcelik55 O kullanıcısına yanıt
    Video izlenmiyor. Kapalı bir sistem. Araçla ilgili bilgileri, bazı ayarları ve haliyle müzik sistemini görüp kontrol ediyorsunuz.

• Merhabalar, 2015 crossplus almış bulunmaktayım.yarın aracıma kavuşmuş olacağım.Aracımın teknoloji paketli olduğunu söylediler fakat beats audio ses sistemi yok gibi geldi.(hoparlörlerin üstünde beats logosu felan yok) benim bildiğim normalde teknoloji paketi aldığınızda ana ünite 6.5 inç oluyor nav sistemi değişiyor ve beats audio ses sistemi geliyor...ana ünite 6.5 inç olmasına rağmen beats audio olmama ihtimali var mı? teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanctuary33 -- 26 Mayıs 2017; 16:45:34 >
  • sanctuary33 kullanıcısına yanıt
    Sanırım 6.5 inç ekrana rağmen beatsaudio olmayabiliyor. Emin değilim ama. Servise sorun isterseniz.

• igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler.2 saat sonra gelmis olacak artik gelince bakip yazarim burda ögrenmis oluruz.forumlarda okudugum kadariyla kimse memnun deil beats audio dan fakat orjinalinden iyidir die dusundugumden merak ettim

Aracım geldi fakat beats audio yokmuş.Ama eski aracıma göre ses sistemi daha iyi diyebilirim.
  • sanctuary33 kullanıcısına yanıt
    Yeterli bence de. Hayırlı uğurlu olsun :)

Teşekkürler.Allah olmayanlara versin inşallah.Olanlara da kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Araç hakkında ilk yorumumu da yapmış olayım hemen:) Almayı düşünen arkadaşlara katkım olur belkide;

Öncelikle aracı alırken etrafımdaki insanlarda Fiat olmasından dolayı bir ön yargı vardı fakat iyiki almışım diyorum şuanda.Bu arada önceki aracım Nissan Juke'tu.Genelde etrafımda herkes Fiat marka bir araca 70+ bin tl verilir mi felan dedi(aracım 2015 dizel crossplus).Ama bu dolulukta bünyesinde bu kadar özelliği taşıyıp hem ilgi çeken hemde bu kadar az yakan bir aracı bu zamanda bu fiyata bulmak gerçekten zor.Üzerinde 18 jant olmasına rağmen konforlu, performans olarak tatmin edici, sessiz, malzeme kalitesi yüksek sürüşü gerçekten keyifli bir araç.Keyless özelliği çok iyi çalışıyor.(eski aracımda da vardı fakat bu kadar kullanışlı değildi)Normalde olan fakat benim aracımda olmayan ve keşke olsa dediğim sadece tek şey cam tavan.

Şuan için yakıt sarfiyatı şehir içi 5.5 şehir dışı 4.5

Bunlar dışında eksik olarak gördüğüm ya da benim hala keşfedemediğim birkaç durum var.
    1- Katlanılır aynaların ve açık olan camların anahtar üzerinden kapatılabilmesini isterdim.
    2- Vites topuzu daha estetik olabilirmiş.
    3- Klima yüksek ayarlarda çok ses çıkarıyor.(genel bir durum mu yoksa benim araca özel mi bilmiyorum)

Şuan aklıma gelenler bunlar ama dediğim gibi araç parasını fazlasıyla hakediyor

• Söylediklerinize katılıyorum. Bu fiyata rakibi yok bence. Klimayi en yüksek ayarda kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama hemen her araçta en yüksek ayar hızlı soğutma yaptığı için gürültülü olur, dert etmeyin. Arka camlar orijinal koyu değilse en açığından film yaptırın derim, çok farkediyor klima performansı. Bir de güneş altında beklememesi lazım tabii.

Bende de 140hp benzinli otomatik var, henüz 1000 km'de. Dün trafiksiz otoyolda klima açık sabit 130la ve 90la iki ayrı test yaptım. 40'ar km kadar bir yol gidip geldim. 130la ortalama tüketim 7.5 litre, 90la ise 5.1 litre :) benzinli otomatik 1400 kilo bir araç bu...

5 sene boyunca sıfır alınmış Punto kullanmış biri olarak ondan da çok memnundum, şimdilik bundan da memnunum. Umarım üzmez :)

• 1.4 140 hp otomatik kullanıcıları araçla ilgili genel olarak tecrübelirinizi aktarırsanız memnun olurum aracı almayı düşünüyorum özellikle yakıt tüketimi ve otomatik şanzıman performansı nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Söylediklerinize katılıyorum. Bu fiyata rakibi yok bence. Klimayi en yüksek ayarda kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama hemen her araçta en yüksek ayar hızlı soğutma yaptığı için gürültülü olur, dert etmeyin. Arka camlar orijinal koyu değilse en açığından film yaptırın derim, çok farkediyor klima performansı. Bir de güneş altında beklememesi lazım tabii.

Bende de 140hp benzinli otomatik var, henüz 1000 km'de. Dün trafiksiz otoyolda klima açık sabit 130la ve 90la iki ayrı test yaptım. 40'ar km kadar bir yol gidip geldim. 130la ortalama tüketim 7.5 litre, 90la ise 5.1 litre :) benzinli otomatik 1400 kilo bir araç bu...

5 sene boyunca sıfır alınmış Punto kullanmış biri olarak ondan da çok memnundum, şimdilik bundan da memnunum. Umarım üzmez :)

Ben muzdaripim yakıt tüketiminden. 170 hp 4x4 olanından var bende. 9000 km de. 110 km sabit hız ile İstanbul-Gelibolu arası 7.8-8.0 lt/100 km arası yakıyorum. Şehir içinde 10-12...

Fabrika verilerinin üstüne 1-2 lt koydum, mantıklı geldi alırken ama hakkaten çok yakıyor. Önceki arabam polo gti idi, 200 hp ile bunun 1 er lt aşağısını görüyordum gazlasam da...

Ayrıca 9. vitesi koymasalar da olurmuş. 150-160 km süratten önce atmıyor 9 a. Manuel atsan da geri al diyor, biraz sonra kendi alıyor. :)

• 4*4 olan hem şanzıman hem de diğer aktarma organlarından dolayı daha ağırdır herhalde. Böyle düşününce normal geliyor bana tüketim. Ama işin sırrı 90la gitmek, bir de öyle deneyin bence şehir dışında hız sabitleyici ile.

Geçen gün 200 km kadar yolu 110 ile gittim, ortalama 7 litre yakmış. Aynı yolda 90la gidince 5 kusur yakıyordu :)

Aynen 85-90 la sabit gidilmediği sürece fabrika verilerine yaklaşmak imkansız.ben geçen hafta sonu Ürgüp-Göreme turu yaptım.Dönüşte Aksaray'dan mazotumu ve kahvemi aldım yavaş yavaş(yol bilgisayarını sıfırlayıp, 80- 85'e sabitledim) hiç acele etmeden geldim.Ankara'ya girdiğimde yakıt ortalamam 3.7 litreydi.85 değilde 120 ile felan gelsem 5 litreden aşağı düşmezdi sanırım.Tabi benim bu bahsettiğim biraz keyfi bir durum, etrafı izleyerek yanımda arkadaşımla sohbet ederek geldim yoksa tek başıma olsam o yol 85 km hızla bitmezdi:) Ama fabrika verilerini tutturmak mümkünmüş onu gördüm.

*Bu arada tüm arkadaşlara iyi bayramlar.
  • Aslında biraz alışkanlıkla alakalı. 90 yerine 120yle gitmek büyük bir zaman kazancı sağlamasa da (çok uzun olmayan mesafelerde elbette) güvenlik, konfor ve tüketim açısından fark büyük. Ben kendimi alıştırdım, hep 90la gidiyorum. Hem araç çok sessiz oluyor hem etrafı izliyorum hem az yakıyor :)

• 2005 1.2 palio verilip üstüne 77500 gibi bir rakam ödenip alınır mı, 2016 CROSS 120 Beygir 320 tork ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrass34

1.4 140 hp otomatik kullanıcıları araçla ilgili genel olarak tecrübelirinizi aktarırsanız memnun olurum aracı almayı düşünüyorum özellikle yakıt tüketimi ve otomatik şanzıman performansı nasıl

Mayıs 11'de aldım Cross donanım ve gayet memnunum. Yakıt tüketimi dizel otomatik Citroen C4'ten sonra bir tık daha fazla tabi ama beni öyle çokta üzmedi. Hangi koşullarda ve nasıl kullanılacağına bağlı, ben alalı 2 ayı geçti 1300 km yol yaptım ancak. Bu şartlar altında benim için doğru tercihti benzinli araç.

Eksik olarak gördüğüm şeylerden biri (Cross donanım için) karartmalı iç dikiz aynası ve navigasyon. Cam tavan biraz keyfi bir durum, benim için olsa da olur olmasa da.. Tabi ben sıfır km ve çok uygun fiyata aldığımdan parasının karşılığını fazlasıyla veriyor ben çok çok memnunum. Eğer uygun fiyatlı Cross plus donanım bulunursa ve ekstrası da olursa (şerit takipli kör nokta uyarı sistemli vs) daha da güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

quote:

Orijinalden alıntı: ultrass34

1.4 140 hp otomatik kullanıcıları araçla ilgili genel olarak tecrübelirinizi aktarırsanız memnun olurum aracı almayı düşünüyorum özellikle yakıt tüketimi ve otomatik şanzıman performansı nasıl

Mayıs 11'de aldım Cross donanım ve gayet memnunum. Yakıt tüketimi dizel otomatik Citroen C4'ten sonra bir tık daha fazla tabi ama beni öyle çokta üzmedi. Hangi koşullarda ve nasıl kullanılacağına bağlı, ben alalı 2 ayı geçti 1300 km yol yaptım ancak. Bu şartlar altında benim için doğru tercihti benzinli araç.

Eksik olarak gördüğüm şeylerden biri (Cross donanım için) karartmalı iç dikiz aynası ve navigasyon. Cam tavan biraz keyfi bir durum, benim için olsa da olur olmasa da.. Tabi ben sıfır km ve çok uygun fiyata aldığımdan parasının karşılığını fazlasıyla veriyor ben çok çok memnunum. Eğer uygun fiyatlı Cross plus donanım bulunursa ve ekstrası da olursa (şerit takipli kör nokta uyarı sistemli vs) daha da güzel olur.

Aynı dediğiniz gibi full güvenlik paketli olan 500x cross plus almayı düşünüyoruz biz de, alternatifi de güvenlik paketli astra ya da dizel ve güvenlik paketli focus. hepsi 2015-16.
    netten biraz araştırınca 500x'i çok övüyorlar gerçekten. focus da sağlam ancak astra çok var satılık, millet neden satıyor çözemedim.
    velhasıl, bu güvenlik paketleri iyi çalışıyor mu acaba 500X'te bir de performans ve vites geçişleri nasıl acaba?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.