Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ash500

Yardımınız için teşekkür ederim. Bugün söylediklerinizi dikkate alacağım. Peki yokuşa park ederken geri vitese taktığımda arabanın öne gitmemesi için de aynısı söz konusu mu?

Rica ederim elbette hatta ek güvenlik olarak hilholder ın devreye girmeside muhtemel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsevik

Kısaca şöyle cevaplayayım;
    1- 0.9 benzinli motor 1.4 ten daha performanslı ancak yakıtları birbirine yaklaşıktır. Benzinli alacaksan hiç düşünme 0.9u al.
    2- Multijet I e karsı olumsuz önyargıları olan biri olarak Mutijet II ye mükemmel diyebilirim. 1.3 MJ2 200NM Tork üretiyor daha ne olsun, ayrıca ısındıktan sonra çok sessiz ve sarsıntısız.http://www.fiat.com.tr/teknoloji/Sayfalar/Multijet.aspx
    3-Araçın en full versiyonu rockstar, bluetooth handsfree sistem, sesli komut var gayet kullanışlı. aracın türkiye versiyonlarında sadece anahtarlı kontak seçeneği mevcut yani motoru çalıştırmak için anahtarı çevireceğiz kardeşim.
    4-Dikiz aynaları katlanamıyor.
    5-Önde park sensörleri yok.
    6-Arkada oturanlar için koltuk altlarında üfleçler var.
    7-Geri görüş kamerasını serviste takıyorlarmış. ama orjinal mi bilmiyorum.

Bu yazdıklarından bana kalırsa aynaların katlanması, anahtarsız giriş ve kontak, ön park sensörü olmazsa olmaz değil ancak benim de fiata bildirdiim bazı eksikler oldu. Özellikle geri görüş kamerası ve navigasyon bence bu aracın en büyük eksiği...

Merhaba,

Katılıyorum ve ekliyorum.

Gelen sms leri okuyabiliyor.
    Ön kısım kısa olduğunda park sensörü gerekliliği tartışılır.
    Geri görüş kamerası ve navigasyon artık 2014 modelde keşke 2013 de olsaydı :D

Navigasyonu gerekli görmüyorum özelliklerine göre kendiniz seçmelisiniz bence ;
    1.Çoğu araçta güncelleme gelmediğinden hep geri kalıyor bir çok üst sınıf araçlarda bile.
    2.Güncelleme olsa bile yıllık 150$ aşağı olmayacak ücretler ödüyorsunuz ve istediğiniz performans olmuyor.Zaten 150$ en babasından en iyi harita ömür boyu güncelleme temin etmek mümkün.

Saygılarımla.

• Selamlar,bugün itibari ile 500L Rockstar 1.6 multijet2 olan deneme aracını enine boyuna detaylı birşekilde test etme şansım oldu...

Eksileri ya da beğenmediklerim;

- Dış dikiz aynalarında sinyal lambası yoktu ve aynalar elektirikli katlanmıyordu( ya da biz beceremedik varsa),haliyle manuel kendi elimizle eski usül katladık.

- Ön park sensörleri,anahtarsız çalıştırma,geri görüş kamerası yoktu.

- Ve en beğenmediğim eksisi çok koltukları çok dardı ,yani demek istediğim ben 123 kilo ve 1.86 boyundayım ve arabayı sürerken koltuk kıçimın altında tabure gibi kaldı ve kotuklar kayboluverdi çok küçük yapmışlar koltukları
    yani hadi diğer eksi yanlarını geçtim sırf koltukları yüzünden bu aracı elemek zorunda kaldım...

Artıları ya da beğendiklerim

+ 1.6 multijet 2 motor harikaydı bastımı banamısın demiyor hakkaten jet gibiydi...Frenleri de beğendim...
    + Altı yüksek ve sürtme ihtimali çok çok düşük yani bu arabanın altını sürtmek için çok becerikli olmak lazım
    + ALtı yüksek olmasına rağmen yol tutuşu çok iyiydi ve rüzgar yada yol sesi pek almıyordu içeri( 120 üstü giderken)
    + Jantlarını ve tekerleklerini sevdim.
    + Bagaj ve iç hacmi baya genişti.
    + Ön ve arka baş mesafeleri gayet güzeldi kafam kesinlikle tavana değmedi ve yeterli kadarda boşluk vardı.
    + Arka diz mesafesi süperdi.
    + beatsedition ses sistemi süper.
    + Görüş açıları gayet güzeldi ve arabayı sürmesi zevkliydi.
    + el freninin biçimini beğendim....Şimdilik aklıma gelenler bunlar

DİP NOT: Böyle geniş arabaya küçücük koltuklar hiç mi hiç olmamış ve sırf koltuklar yüzünden arabayı elemek zorunda kaldım,umarım arabayı alacak arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.Saygılar...

• Yavrularımdan bir kare .

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

İyi bayramlar dilerim şimdiden herkese.

Saygılarımla.
  • Arkadaşlar beats editionda ön tarafta ses çok iyi fakat arka koltukta kapı açma kolunun yanındaki speakerlardan ses gelmiyor, sorunu yaşayan var mı? Galiba oraya hoparlör takmamışlar öyle görünüyor. Çok rahatsız oldum bayram öncesi size sormadan bayiye gitmek istemedim? Müsait olunca müzik açıp ön ve arka koltuğa ayrı ayrı oturup yorumunuzu belirtirseniz sevinirim, yola çıkmadan falan bir deneme amaçlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeKarasoy

Arkadaşlar beats editionda ön tarafta ses çok iyi fakat arka koltukta kapı açma kolunun yanındaki speakerlardan ses gelmiyor, sorunu yaşayan var mı? Galiba oraya hoparlör takmamışlar öyle görünüyor. Çok rahatsız oldum bayram öncesi size sormadan bayiye gitmek istemedim? Müsait olunca müzik açıp ön ve arka koltuğa ayrı ayrı oturup yorumunuzu belirtirseniz sevinirim, yola çıkmadan falan bir deneme amaçlı

Meraha,

Bende de durum aynı arka kapı kolundaki sanırım tiz haporlörü ses yok gibi ayrıca ekliyorum bagajda da sağlı sollu haporlörler var onlardada ses yok. Hadi bakalım açıklığa kavuşturalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacknes -- 14 Ekim 2013; 1:07:11 >
  • blacknes B kullanıcısına yanıt
    Bana ozel bir sey degilmis demekki ama olmamasi gereken bir olay bu sıkıntı yasayan ve yasamayan arkadaslarin yorumunu bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bana ozel bir sey degilmis demekki ama olmamasi gereken bir olay bu sıkıntı yasayan ve yasamayan arkadaslarin yorumunu bekliyorum

Tekrar Merhaba,

Kullanma kitapçığı sayfa 278 Hi-Fi sistem için hoparlörler diyor.

Ön hoparlörler 38mm çapında 2 adet tiz.Kapı panellerinde 165mm öapında 2 adet mid-woofer

Arka hoparlörler Kapı panellerinde 2 adet 165mm çapında full-range hoparlör diyor.

yani arka kapıda ki tiz ler yok.

bagajda 8 kanallı 1 adet amplifikatör.
    bagajda 1 adet subwoofer kutusu diyor.
  • arkadaşlar bende sms okuma özelliği çalışmıyor. iphone kullanıyorum.neden olabilir acaba? birde whatsapp mesajlarını okutabiliyormuyuz ? :)
    Hocam beats edition icin mi gecerli yoksa normal 500Ller icin mi acaba? Her turlu cok cok sacma bi durum ben arkadakilerin de sesten keyif almasi icin beats edition sectim yoksa her arabada on koltuk tatmin eder

• quote:

Orijinalden alıntı: kızılcıksopası

Usb girişi maksimum kaç gb'a kadar destekliyor bileniniz,uygulayanınız var mı arkadaşlar?

Kendi soruma kendim cevap vereyim.suan 32 gb kullaniyorum sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumurum

arkadaşlar bende sms okuma özelliği çalışmıyor. iphone kullanıyorum.neden olabilir acaba? birde whatsapp mesajlarını okutabiliyormuyuz ? :)

iphone 4 de bende olmadı general discoveryde olmadı fakat lg g2 ile sorunsuz bi şekilde okuyor
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Eksi ozelliklere ekleyeyim bagaj kapatinca plakadan igrenc bir ses geliyor ustunde oldugu icin, ondeki surucu tarafindaki buyuk silecek acilmiyor, silerken zorluk yasatiyor, arka koltukta kapi kolu yanindaki tiz hoparloru yok

• quote:

Hocam beats edition icin mi gecerli yoksa normal 500Ller icin mi acaba? Her turlu cok cok sacma bi durum ben arkadakilerin de sesten keyif almasi icin beats edition sectim yoksa her arabada on koltuk tatmin eder

Merhaba,

Bende 1.3 beast edition panaromik roof dualogic var. Açıkca kullanma kulavuzunda yazan bu. Zaten bariz belli arkalarda tiz ler takılmamış kullanma kitapcığındada yazıyor. Fakat takılabilir sanırım yerleri boş. Ayrıca bagaj daki hoperlör yuvalarından soldakinin sigorta kutusu olduğunu öğrendim sağdaki nedir bilmiyorum bakacağım. Sanırım sigorta kapaklarının hopörler yuvası gibi gözükmesinin daha şık olacağı düşünülmüş.

Belkide beastaudio mühendisleri bu araçta en iyi ses performansı bu şekilde buldular. Sonuçta çok hapörlor çok iyi ses demek değil.Ayrıca araştırma aşamasındayım örneğin 8 kanallı amfi var araçta bu ne anlama geliyor 8 haporlör bağlana bileceği anlamınamı.

• quote:

Orijinalden alıntı: _ERH@N_

quote:

Orijinalden alıntı: dumurum

arkadaşlar bende sms okuma özelliği çalışmıyor. iphone kullanıyorum.neden olabilir acaba? birde whatsapp mesajlarını okutabiliyormuyuz ? :)

iphone 4 de bende olmadı general discoveryde olmadı fakat lg g2 ile sorunsuz bi şekilde okuyor

Merhaba,

Samsung galaxy S4 sorunsuz okumakta.
    Hocam haklisiniz da ben onde aldigim o tok duymak istedigim kaliteli sesi arkadan hic alamiyorum, bunlar icin beats aldik neyse bayramdan sonra bayiye ugrucam bi sorup sorusturayim, bagajimizdan da yer verdik yanlara bi sey sigmiyo yani tam performans alalim bari

• quote:

Eksi ozelliklere ekleyeyim bagaj kapatinca plakadan igrenc bir ses geliyor ustunde oldugu icin, ondeki surucu tarafindaki buyuk silecek acilmiyor, silerken zorluk yasatiyor, arka koltukta kapi kolu yanindaki tiz hoparloru yok

Bu arabaya verilen bu kadar paralara yazıkkk...
  • piyasadan haberiniz muhakkak vardır, şöyle özetleyeyim; Yeni Clio Icon 1.5 dCi EDC 90 bg 54.300 TL,
    Premium kalitesi beklemiyoruz sadece + ve - leri objektif olarak yazıyoruz, hani çöp, kullanılmaz, yazık demekten çok bu fiyata alınabilecek türkiye için bana göre en iyi dizel otomatik araç hala 500L'dir.
  • EgeKarasoy kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katiliyorum. Cok ince eledim arastirdim test surusleri yaptim sonuc olarak butun kapilar 500l'ye cikti. Verdigim para sonuna kadar helal olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kızılcıksopası -- 16 Ekim 2013; 19:32:21 >
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Verilen paraya yazık demekten öte diyebileceğiniz somut birsey varsa paylaşın. Hangi araba ederini hakediyor ya da onu söyleyin ?

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.