Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (405. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarin arastirip bakacam, satistaysa alirim ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Bu sistemi alan yada almayı düşünen varmı.

https://www.log.com.tr/fiat-yol-arkadasim-connect-video/
    Enteresanmış, hadi bakalım takipteyim. Hazirandan itibaren diyor, siz sordunuz mu hiç fiat'a konuyu?
  • Herkese merhabalar. Şu aralar lastik araştırması yapmaktayım. Continental premium contact 6 ve goodyear efficientgrip performance düşüncelerim arasında. Gy için çok yatıyor diyorlar ama sessizmiş. Conti için km devirince çabuk yıpranıyomuş diyolar. Çok kararsız kaldım. Şu an ki lastikler ecocontact 5 xl. Açıkçası memnunum xl olmasından dolayı sertler yalnız. Çok ses yapmasında istiyorum aslında. Cpc6 daha yakın ama siz ne dersiniz?

Ekleme: Lassa driveways'e de iyi diyorlar ama bilemedim. Değerleri güzel gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Tensa Zangetsu -- 11 Nisan 2018; 19:17:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen katılıyorum...sıfır aldığım renault Kadjar ı otobandaki ilk sürüşümde cam tavanından gelen rüzgar sesi nedeniyle servise götürdüm komple cam tavan lastik contasını yenilediler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Tensa Zangetsu

Herkese merhabalar. Şu aralar lastik araştırması yapmaktayım. Continental premium contact 6 ve goodyear efficientgrip performance düşüncelerim arasında. Gy için çok yatıyor diyorlar ama sessizmiş. Conti için km devirince çabuk yıpranıyomuş diyolar. Çok kararsız kaldım. Şu an ki lastikler ecocontact 5 xl. Açıkçası memnunum xl olmasından dolayı sertler yalnız. Çok ses yapmasında istiyorum aslında. Cpc6 daha yakın ama siz ne dersiniz?

Ekleme: Lassa driveways'e de iyi diyorlar ama bilemedim. Değerleri güzel gibi duruyor
    Aynı lastiklere ben de baktım. Hatta Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 almaya daha yakındım. Bana da Lassa önerdiler ama ben ne yaptım. F/P ürünü olarak önerilen ve bir hayli iyi yorumu olan FALKEN ze914 225/45r17 94w xl alarak arayışımı sonlandırdım. Sökme-takma artı balans dahil 1120 tl'ye kapattım. Diğer tercihlerimde 1600 tl aşağısı hatta michelin filan 2000tl civarı para verecektim. İki gündür kullanıyorum. Bridgestone TURANZA'lardan sonra daha az gürültülü olduğunu emin oldum. Diğer parametreleri iki günlük kullanımda daha irdeleyemedim.

• gorkemchem kullanıcısına yanıt
    Özellikle 94 yük endeksi secmenizin bir anlamı var mı hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

Özellikle 94 yük endeksi secmenizin bir anlamı var mı hocam?
    Ben lastik kenarları güçlü olur mantığından yola çıktım. Yazın kamp amacıyla dağlık taşlık yerlere giriyorum.
    Bizim gibi mpv araçlarda genelde yüksek yük endeksi kullanıyorlar. Bende falken düşünüyorum ama 91 v düşünüyordum. Sadece şehiriçi ve arada Edirneye gidiyorum o kadar. Ama 91 olduğu için çekiniyorum açıkçası. Bu yüzden hala kararsızım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

Bizim gibi mpv araçlarda genelde yüksek yük endeksi kullanıyorlar. Bende falken düşünüyorum ama 91 v düşünüyordum. Sadece şehiriçi ve arada Edirneye gidiyorum o kadar. Ama 91 olduğu için çekiniyorum açıkçası. Bu yüzden hala kararsızım.
    Valla benim araç yük dersen onu da yiyor. Sağolsunlar aile geniş. Hiçbir yere çekirdek aile gidemiyorum. Hep askıntımız var ve haliyle bagajda full oluyor. Ayrıca kamplara giderken veriyoruz yükü veriyoruz ağırlığı.
    Hocam valla ben lassa driveways 91w taktırdım. Lastikleri beğendim. C ye b etiket değeri var. Sesi önceki lastiğime göre az ve daha konforlu. Daha şimdiden 1000 km ye yaklaştım. Memnunum şimdilik. Arada da tekerlek başı 125 tl fark vardı. Goodyear ı kuru zemin performansı ve virajlarda yana yatmasından, contiyi de km ilerledikçe artan şikayetlerden dolayı eledim. Şimdilik memnunum bakalım. Bu arada önceki lastiğim continental ecocontact 5 94v xl idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: *Tensa Zangetsu

Hocam valla ben lassa driveways 91w taktırdım. Lastikleri beğendim. C ye b etiket değeri var. Sesi önceki lastiğime göre az ve daha konforlu. Daha şimdiden 1000 km ye yaklaştım. Memnunum şimdilik. Arada da tekerlek başı 125 tl fark vardı. Goodyear ı kuru zemin performansı ve virajlarda yana yatmasından, contiyi de km ilerledikçe artan şikayetlerden dolayı eledim. Şimdilik memnunum bakalım. Bu arada önceki lastiğim continental ecocontact 5 94v xl idi.
    Ben de baktım ona ama 71 db ses görünce vazgeçtim. Bunlar da 68 db yazıyordu. Hoş gerçi arabalarımız çok yalıtımlı araçlar değil ama uğuldamadan korktuğum için böyle bir tercih yaptım. İnşallah ben de uzun dönemde memnun kalırım. Benim öncekş lastikler Bridgestone Turanza idi. Çok sert bir lastik o.

Umarım memnun kalırız hocam. Benim önceki lastikşerim 72 db di sesi ondan azaldı

• Selamlar herkese

2014 model 1.3 popstar manuel ile aranıza katıldım. Yaklaşık 2 aydır takip ediyorum grubu, aracı almamda çok etkili oldu paylaşımlarınız ve bilgileriniz. Aracım 38 bin km de ve 2014 ün 11. ayında trafiğe çıkmış. Eski aracım 2016 model Fiesta 1.0 ecoboost powershift versiyonu idi. 2 çocukla çok sıkıntı yaşıyordum. Sattığım fiyatın üzerine çıkmam mümkün olamayacağı için, en mantıklı seçimin 500L olduğuna karar verdim. Kesinlikle mantıklı bir seçim yaptığımı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: saberay

Mrb arkadaşlar,
    Bir sorunum var gibi.. Erciyes'ten bayır aşağı inerken (15-20 km falan ve hava da kar yağışlıydı) hararet göstergesi neredeyse 0'a kadar indi. İndikten sonra da 3-4 dk içinde ibre çabucak ortaya geldi. (Normalde şehir içi düz yolda hiçbir sorun yok. İbre hep ortada). Sanki termostatta sorun var gibi. Kayseri'deki Fiat yedek parçacılarında termostatı bulamadım. Orijinalini getirttirelim diyorlar 318 TL'ye. Servise henüz sormadım ama galiba fiyatı daha pahalıdır. Forumlarda yaptığım araştırmaya göre bu durumu havanın soğukluğuna bağlayanlar da var, termostat kesinlikle bozuk diyenler de var.. Daha önce başınıza buna benzer bir şey geldi mi? Termostatta sorun varsa şehir içinde de hararet ibresi hep ortada sabit kalmaz, bozuk olduğu buradan da anlaşılır diyorlar forumlarda ama bende böyle bir sorun yok. Servis, termostatta arıza olup olmadığını kesin olarak tespit edebilir mi sizce?Sanayideki ustam termostat bozuk, değiştirelim diyor ama bir de sizin fikrinizi almak istedim.(Aracım 2013 Rockstar 1.6 Dizel 105 P).

Teşekkürler..

aracınızda bir sorun yok, eğer aracınız yokuş aşağı inerken boşta ise(ki bu kesinlikle yanlış) motor hiçbir yüke binmeyip rölanti devrinde çalışacağı için ısınamaz, hava rüzgarlıysa ızgaradan giren hava motorun ısısını da alır.

eğer yokuş aşağı inerken araç viteste ve gaza basılmıyorsa, maksimum torkun altına düşmediği sürece araç gaz vermeyi keser ve motor yakıtsız bir şekilde lastiklerden aldığı güçle dönmeye devam eder. böylece hem araç kompresyon ile yavaşlatılır kontrolsüz yokuş aşağı inmez, hemde yakıt püskürtülmediği için araç hiçbir yakıt harcamaz. e yakıt harcanmayıp patlama olmayınca da doğal olarak ısı üretilmez. eğer termostat bozuk olsaydı hararet 90 derecelere gelmezdi. ya açılamadığı için hararet yapardı yada sürekli açık kaldığı için 40-50 dereceyi geçmezdi.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

• Mrb arkadaşlar,
    1-Aracımın 80 bin bakımı geldi.. Servise henüz fiyat sormadım ama fiyatın yüksek olacağını tahmin ediyorum. Fiat servislerinde yakın zamanda 80 bin bakımını yaptıran var mı? Varsa değişen parçaların adını ve ne kadara mal olduğunu yazar ya da kısaca faturayı paylaşırsanız sevinirim. Şayet özel servislerde 80 bin bakımını yaptıran varsa da aynı bilgileri paylaşırsa benim için çok iyi olacak. Kayseri'de tavsiye edebileceğiniz özel servis var mıdır?
    2-Belki bilmeyenler için faydalı olur düşüncesiyle yazıyorum.. Yol arkadaşım fiat uygulamasını play storeden indirip kurdum. Motor ve şasi numarasını doğru girince aracınızı görüyor.Program 2007 ve üst model Fiat araçlarla uyumlu.Şu an sistem Egea modeliyle çalışıyor ve sistemin ilk kurulum maliyeti 590 TL.Daha sonra her yıl için 100 TL.Galiba ileride bizim araçlara da uyumlu olanı gelecek.. Programın çok güzel özellikleri var. Cep üzerinden aracınızın akü durumu, lastik basınç durumu, hız limitleme ve sabitleme, kapı ve bagaj kilitlerini açma/kapama, aracınızın yerinde olup olmadığını ya da çekilip çekilmediğini bildirme, yol güzergahlarınız, yakıt tüketimi ve performans puanınız vs. bir çok özellik var...
    Bu saydıklarım aktif durumda değil...Programın şu an bize yarayacak güzel tarafı şu: Arabanızın tüm servis geçmişini görebiliyorsunuz.Türkiye'nin her hangi bir yerinde herhangi bir Fiat servisine aracınız girmişse hangi bakımları kaç km'de yapılmış, hangi parçaları değişmiş, kaç lira tutmuş, işçilik süresi ve maliyetleri vs.gözüküyor..Fiat yetkili servisleri sürekli gizliyordu... (Sürekli mesaj atmıştım devlet sırrı mı da gizliyorsunuz diye...Sanki beni duymuşlar gibi:)))).Artık siz kendiniz cepten görebiliyorsunuz.. Aracınızın kullanım kılavuzu, aracınızın gösterge konsol lambalarının anlamları, acil durumda aranacak numaralar, randevu alma, aracınıza özel varsa kampanya bildirimlerinin size bildirilmesi vs. gibi güzel şeyler de var.En iyisi programı indirip denemenizde fayda var..

• quote:

Orijinalden alıntı: ö.rümcek

Reklam kataloğu gibi olmuş hocam. Kazasız, keyifli sürüşler
    S.a ö.rümcek nickli kardeş...Siz 80 bin bakımını yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız nerede yaptırdınız?Hangi parçalar ne kadara değişti? Kayseri'de tavsiye edeceğiniz özel bir servis var mıdır?
  • saberay S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Henüz araçım 30000 de servis garantisinde o yüzden el mahkum inciroğlu.Orada genç bir usta vardı ismi Muhammed di galiba o da askere gitti . Benim bir iki sorunuma cözüm bulmuştu.Özel servislerden Bana yenifiat servisinde hacı ustayı tavsiye ettiler.
    Ücret konusunda nevşehir, Adana Mersin ide telefon ile arayın ücretleri daha uygundu. Ben belkide Yazın Mersine geçer isem orada servise giderim
  • sonunda bugün teslim aldık arabamızı....çok mutluyuz, FİAT 500L S5 CROSS PLUS 1.6 motor, 120 HP, dizel manuel...cam tavan, geri görüş kamerası ve katlanır ayna opsiyonları da mevcut....ama bayiden teslim alıp eve gelene kadar 4klm deki ilk izlenimin..harika ve süper...rabbim cümlemizi kazalardan, belalardan korusun inş...
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanrace -- 26 Nisan 2018; 0:49:41 >

• oceanrace O kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin inşallah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar malumunuz popstarların koltukları çok kötü konforsuz. Mesela yan destekleri beli hiç kavramıyor. Sizce yeniden koltuk döşeme yapılabilir mi? Ne kadar mantıklı?
  • 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.