Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (404. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bende 2013 dualogic 500L var. Bir ara bir süreliğine yine yapmıştı ama kendiliğinden geçti. 1 haftadır yine yapmaya başladı. ilk kalkış ve düşük hızda direksiyonu çevirirken sanki gitar teli akord eder gibi tık tık ses geliyor. Bu ses beni rahatsız etmesinin yanında acaba başka yerlere zarar verir mi diye de endişelendiriyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm önerileriniz nelerdir sizsen yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muverrih35

Merhaba arkadaşlar. Bende 2013 dualogic 500L var. Bir ara bir süreliğine yine yapmıştı ama kendiliğinden geçti. 1 haftadır yine yapmaya başladı. ilk kalkış ve düşük hızda direksiyonu çevirirken sanki gitar teli akord eder gibi tık tık ses geliyor. Bu ses beni rahatsız etmesinin yanında acaba başka yerlere zarar verir mi diye de endişelendiriyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm önerileriniz nelerdir sizsen yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler

Amortisör takozundan yapabilir. Garantisi bittiği için bildiğin özel servis var ise yine de götürün bi derim. Araç stop durumunda frene bastığınızda direksiyonu sağa sola oynattığınızda buna benzer birşey oluyor mu?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Bende 2013 dualogic 500L var. Bir ara bir süreliğine yine yapmıştı ama kendiliğinden geçti. 1 haftadır yine yapmaya başladı. ilk kalkış ve düşük hızda direksiyonu çevirirken sanki gitar teli akord eder gibi tık tık ses geliyor. Bu ses beni rahatsız etmesinin yanında acaba başka yerlere zarar verir mi diye de endişelendiriyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm önerileriniz nelerdir sizsen yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler

Z rot değişimi gibi geldi bana. Öndüzenciye baktırmak lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Amortisor takozundan hocam. Fiat'in kronik problemlerinden. Bir kac ay once bende de vardi. Sonra kendiliginden kesildi. Sanayide ciftine 150tl gibi birsey demislerdi yanlis hatirlamiyorsam. 100tl de iscilik alirlar diye dusunuyorum.

Degistirmediginiz takdirde kitir kitir ses disinda herhangi bir sorun olmayacagini soylemisti usta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay89 -- 15 Mart 2018; 21:7:21 >

• Arkadaşlar bilen biri acil söyleyebilir’mi, sisler h kaç, ben h11 diye biliyorum yardımcı olur’musunuz?

• Temiz bir otomatik RockStar arıyorum, 65 bin TL civarı. Haberiz ola arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimoglan

Arkadaşlar,

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/orjinal-l-locker-fiat-500l-3d-havuzlu-paspas-287056992

bu paspastan aldım, başka alan oldu mu ? nasıl ?

Tavsiye ederim herkese, güzel paspas. Yalnız sabitleme için delmek gerekiyor, bu deliği mümkün olduğunda küçük açmakta fayda var, daha iyi sabitlenmesi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

quote:

Amortisör takozundan yapabilir. Garantisi bittiği için bildiğin özel servis var ise yine de götürün bi derim. Araç stop durumunda frene bastığınızda direksiyonu sağa sola oynattığınızda buna benzer birşey oluyor mu?

Merhaba. Evet araç hareket halinde değilken direksiyonu sağa sola kıvırınca da aynı ses geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

quote:

Merhaba. Evet araç dururken direksiyonu çevirdiğimde bu ses geliyor ve gayet net duyuluyor.

• makyajlı 500 L için de bu konuyu mu kullanıyoruz yoksa başka konu var mı?
  • son 3 yılda beş tane sıfır araba sırasıyla;
    1- 2015 model vw Jetta benzinli 1.2tsi 105 HP manuel beyaz renk, trendline donanımlı
    2- 2016 model renault Kadjar dizel 1.5 dci 110 HP otomatik vites beyaz renk cam tavanlı icon donanımlı
    3- 2016 model vw passat dizel 1.6 tdi 120 HP manuel vites cam tavanlı beyaz renk
    4- 2017 model Honda civic benzinli 1.5i 182 HP RS donanımlı otomatik vites beyaz renk
    5- 2017 model renault megane sedan dizel 1.5 dci 110 HP otomatik vites cam tavanlı icon donanımlı titanyum gri
    bir tane de 2. el (2011 model Volvo V70 dizel 2.0 tdi otomatik vites, bej renk) araba satın aldım...ama şöyle hiçbirinin içinde kullanırken mutlu olmadım. Zaten bu kadar araç değişikliğimin sebebi de bu.....taaa ki, bir FİAT bayisinde tesadüfen gördüğüm 500L ye kadar.....aslında kendimi bu kez tutku kırmızı beyaz tavan renklerine hazırlarken, malesef TR de en son kalan ( 2017 model 1.6 mutijet 120 HP 320 NM tork manuel vites panoromik cam tavan ve görüş paketli) ve mecburen almak zorundan kaldığım sonsuz siyah beyaz tavan renkli olanı kısmet oldu...veeee....25 Nisan da teslim alacağım inş....kendimi tanıyorum bu sefer doğru bir tercih yaptım ve bu araba mutlu olacağım...zaten, FİAT ın en tarz arabası olan 500 ailesine kavuşacağım için heyecanlı ve çok sevinçliyim...bu konuda sizin de görüşlerinizi almak isterim....

• hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Bu arada bende aracımı aynı yerden almıştım :)
  • oceanrace O kullanıcısına yanıt
    Reklam kataloğu gibi olmuş hocam. Kazasız, keyifli sürüşler

• july17 J kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim, Rabbim cümlemizi kazalardan belalardan korusun inş...
    ....
  • ö.rümcek kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim...bu sefer memnun kalacağımı hissediyorum...
  • 2014 model 500L Beats Edition 1.6 120 beygir aracın 60000 bakımı 1050 TL, 4 adet balata ve disk değişimi 1625 TL fiyat verdiler çok değil mi arkadaşlar ?
  • Gayet uygun. Servisten şaşma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sistemi alan yada almayı düşünen varmı.

https://www.log.com.tr/fiat-yol-arkadasim-connect-video/
  • Meraktan stop lambasını söktüm, ampül değiştirmek gerekirse nasıl yapılıyor diye. Stop lamba grubunu yerinde tutan iç taraftaki alyan başlı plasik vidayı gevşettim, stop grubunu yerinden çekince 2 plastik parça da aracın içine düştü. Kılavuzda yada youtube videolarında o parçaların tamamen çıkacağı ile ilgili birşey görmeyince boşa çıkıp düşebilecekleri aklıma gelmemişti.
    Nereye düşmüş diye telefonla fotoğrafını çektim, belli ki benden önceki sahibi de pense düşürmüş. Başına böyle birşey gelen oldu mu? Apışıp kaldım ne yapacağımı bilemeden

• 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.