Şimdi Ara

Ferroli Domiproject'i nasıl bilirsiniz? (ACİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kombiler, kcal değerleri vs. hakkında bir bilgim yok açıkçası. Ferroli'nin Domiproject modelinden sipariş verdim. İki modeli arasında kararsız kalmıştım. Sanırım birisi 20.000 kcal, diğeri 20.640 kcal. Bu ne demektir? Yaklaşık 120-130 metrekare dubleks evi ısıtmaya yeterli olur mu? Sorun yaşar mıyım? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Ayrıca satıcı İmmergas markasını önermişti. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler

• ferroli domiproject 20000kcal yaklaşık 150m2 ısıtma alanı ve yaklaşık 11metre radyatör metrajı olan bir alanı ısıtabilir.ayrıca bu cihaz 1000lira civarında alabileceğiniz en donanımlı kombidir.tek eksi özelliği düğmeleri biraz dandiktir o kadar.teknik özellik olarak fiyatına göre üst düzeydedir
    ama alabiliyorsanız 1500lira civarında f/p premix yoğuşmalı kombi öneririm: baymak falke condense ve ariston clas premium gibi
    ayrıca kombiye yakın radyatörlere kaliteli termostatik vana taktırın. marka model olarak danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana

ferroli domirpoject'in sadece düğmeleri biraz vasattır.teknik özellikleri gayet iyidir
    1) sıcak su verimi 3 yıldız
    2) modülasyon aralığı emsal kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
    3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
    4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
    5) oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir(opentherm iletişim protokolünü destekler) .hatta dış hava sensörü bile takılabilir
    6) üstelik 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

1000liraya bu özelliklerde kombi yok

ferroli domiproject'in özellikleri:

• ferroli domiproject kronik kart ,genleşme tankı ,sorunludur tek artısı 5 yıl garantisidir oda bitince ana eşanjörü delinirse 680 tl fiyatı vardır cihaz zarif yapıya sahiptir tarafımdan hiç ferroli önerilmediği gibi bu cihazda alınacak listeme kesinlikle girmez önerilmez servis dostu kullanıcı cep düşmanıdır ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

ferroli domiproject kronik kart ,genleşme tankı ,sorunludur tek artısı 5 yıl garantisidir oda bitince ana eşanjörü delinirse 680 tl fiyatı vardır cihaz zarif yapıya sahiptir tarafımdan hiç ferroli önerilmediği gibi bu cihazda alınacak listeme kesinlikle girmez önerilmez servis dostu kullanıcı cep düşmanıdır ...

Hocam ferroli econcept 35 kw larda durum nasıl. Aynı mı farklı mı? Ben disintegration un tavsiyesiyle aldım, çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 24 Mart 2013; 0:39:46 >
  • Fiyatı performans ürünüdür. Muadillerine göre iyi bir kombidir.

5-6 ay önce annemlere 950tl karşılığında almıştım. Biraz sesli çalışmakla birlikte, malzeme kalitesi çok düşüktür. Ancak şu kış aylarında ısıtmasında herhangi bir sorun yaratmadı.

Arkadaşlarında dediği gibi 5 yıl garantisi bir avantajdır.
    Ferrolideki o kronik sorunları bilmiyorum, daha yaşamadık da (belki ilerde olabilir) ancak o sorunların diğer kombi markalarında da olduğunu biliyorum. Mesela Buderus un bir modelinde de genleşme tankı sorunu vardır. Vismann 'ında bazı modellerinin sorunlu olduğu söylenir. Yine Demirdökümün bir modelinde kronik kart sorunu olduğu söylenir. ECA confeo plus'un da sesli çalıştığını ve banyo suyu ısıtmasında dalgalanma sorunu olduğunu bizzat biliyorum.

Siz seçimizi yapıp siparişinizi vermişsiniz. Şimdiden güle güle kullanın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Fiyatı performans ürünüdür. Muadillerine göre iyi bir kombidir.

5-6 ay önce annemlere 950tl karşılığında almıştım. Biraz sesli çalışmakla birlikte, malzeme kalitesi çok düşüktür. Ancak şu kış aylarında ısıtmasında herhangi bir sorun yaratmadı.

Arkadaşlarında dediği gibi 5 yıl garantisi bir avantajdır.
    Ferrolideki o kronik sorunları bilmiyorum, daha yaşamadık da (belki ilerde olabilir) ancak o sorunların diğer kombi markalarında da olduğunu biliyorum. Mesela Buderus un bir modelinde de genleşme tankı sorunu vardır. Vismann 'ında bazı modellerinin sorunlu olduğu söylenir. Yine Demirdökümün bir modelinde kronik kart sorunu olduğu söylenir. ECA confeo plus'un da sesli çalıştığını ve banyo suyu ısıtmasında dalgalanma sorunu olduğunu bizzat biliyorum.

Siz seçimizi yapıp siparişinizi vermişsiniz. Şimdiden güle güle kullanın..

sanayi bakanlığı kombi ömrünü 15yıl olarak belirlemiştir.
    1) ülkemizdeki kombi tesisat kalitesi herkesin malumu,çok kötü tesisatlarda kombiler zorlanarak çalışıyor."pompa" zorlanıyor
    2) kombilerin çoğu balkonlara monte ediliyor,balkonda kombiler dış faktörlere maruz kalıyor.toz,yağmur...vs
    3) ayrıca ülkemizde çoğu bölgede şebeke suyu kireçlidir.kireçli su "eşanjörün" baş düşmanıdır.
    4) çoğu bölgede şebeke elektriği düzgün değildir.kombilerin "anakartı" bozuluyor
    5) ayrıca tesisatlarda oksijen bariyerli boru tercihi yapılmıyor.kombilerin parçaları korozyona maruz kalıyor
    bir kombinin ilk 5 yıldan sonra bir şekilde orasından burasından bir yerinden arıza çıkartması,istatistiksel olarak hesaba katmaya bile gerek yok
    istanbulda 8yıl tamirci yüzü görmeyen ferroli,eca ve demirdöküm kombilerini biliyorum.
    ferroli domirproject d (digital)'in bana göre tek eksi özelliği sadece düğmeleri vasattır,şu düğmeleri düzeltmeleri için ferroli italya fabrikasına bile mail attım.bu kombiye modülasyonlu termostat bağlayabilirsiniz.hatta dış hava sensörü bile takılabiliyor.modülasyon aralığı %30-%100'dür.1000liralık kombilerin çoğunda sıcak su verimi 2 yıldızdır.bu cihazda 3 yıldız.1000liralık bir kombide ben bu özelliklerde kombi görmedim,bilmiyorum....
    ayrıca bu kombide 3 yollu vana yok,ileriye dönük 3 yollu vana arızası bu kombide olmaz.sizin yapmanız gereken tek şey kombinin soğuk su girişine EKOSU KİREÇ ÖNLEYİCİ kelepçe takmak.eşanjör kirece maruz kalmasın
    ferroli türkiye bu kombiyi ferroli fer easy'nin yerine getirtti.ferroli fer easy'yi müteahhit arkadaşlarım izmirde 3tane apartmana topluca monte ettirmişlerdi.aradan 4yıl geçti hala sorun yok
    ...istanbulda 5yıldız tık demeden çalışan ferroli domitech ve ferroli fer easy ayrıca eski kasa ferroli domiproject (düğmeleri çevirmeli) biliyorum
    ben izmirdeyim.evimde condense yoğuşmalı ferroli domicondens var.eşanjörü bitermik.yani hem kullanım suyu hemde ısıtma suyu aynı eşanjörde hazırlanıyor....
    kombiyi alırken izmirin suları kireçlidir.sakın bitermik eşanjör alma dediler.daha geçen ay servis bakım için evime geldi.kombimin eşanjöründe izmir koşullarında kireç oluşumu yok.tabii bunda kombinin soğuk su girişine taktığım ekosu kireç önleyici kelepçenin faydasının dokunduğunu düşünüyorum.kombim ile üçüncü yıla girdim. hala 2 yıl garantim devam ediyor.
    uzun vadede öyle ya da böyle bir şekilde bu cihazların ufak ta olsa arıza vereceğini biliyorum.kombileri sadece ısıtma amaçlı değil kullanım suyu amacıyla kullandığımız için, yılın 12ayı kullanılan cihazlardır....

• konu eski ama google araması yapınca tepede çıkıyor, uyarımı buraya bırakayım dedim;

4 yıldır kullandığım kombidir, son 2 yılı tamiratla geçti. düzenli bakımlarını yaptırıyorum, temiz kullanıyorum, duş başlığımı bile servisin önerdiği başlığı aldım ama gel gör ki alet devamlı arıza veriyor.

ana kart bozuldu, 3 ay bekledim, ikinci el bir kart taktılar, olsun, işimi görsün de dedim, ses çıkarmadım.

durduk yerde eşanjör delindi, kış günü 3 aydır bekliyorum, servisteki eleman sen yine iyisin, 8 aydır bekleyen var diyor.

ferroli türkiye iflas açıklamış, yedek parça getirmeyi bırakmış sanırım. koca türkiye'ye kasım ayında 10 tane eşanjör gelmiş.

sakın almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsamsun81

konu eski ama google araması yapınca tepede çıkıyor, uyarımı buraya bırakayım dedim;

4 yıldır kullandığım kombidir, son 2 yılı tamiratla geçti. düzenli bakımlarını yaptırıyorum, temiz kullanıyorum, duş başlığımı bile servisin önerdiği başlığı aldım ama gel gör ki alet devamlı arıza veriyor.

ana kart bozuldu, 3 ay bekledim, ikinci el bir kart taktılar, olsun, işimi görsün de dedim, ses çıkarmadım.

durduk yerde eşanjör delindi, kış günü 3 aydır bekliyorum, servisteki eleman sen yine iyisin, 8 aydır bekleyen var diyor.

ferroli türkiye iflas açıklamış, yedek parça getirmeyi bırakmış sanırım. koca türkiye'ye kasım ayında 10 tane eşanjör gelmiş.

sakın almayın.

Iflasini acikladiklarinda oyle sevindim oyle sevindim ki anlatamam. Bu gune kadar 5evden 3u ferroli idi(benim yasadigim) ve hepsi arizaliydi. Simdiki evde de ferroli var artik istemiyorum ki banyo yapayim. Geceleri kullanmak icin elektrikli radyator aldim. Dusunun artik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar kesinlikle bu kombiden uzak durun. Ferroli markasını Allah düşmanıma vermesin. Son 2 yılda 15 defa servis çağırdım. Adamlarda tamirat yapmıyorlar şu parça bozuk diyor değiştiriyor ve sadece para bekliyorlar. Şimdide eşanjör delik dünyanın parası, Ama tamir filan ettirmiycem evi değiştiriyorum. Allah belasını versin bunun marka gibide kombi gibide. Aman uzak durun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LovelessGent -- 31 Aralık 2016; 0:19:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı kombiden var uzatılmıs 5 yıl garanti 2016 hazirand bitti aynı yıl martda esanjör arızalandı garantiden değişti 1.5ay bekledim o soğuk günlerde ama hiç değilse ücret vermediğim için şanslı saydım kendimi , artık gittiği yerde bırakıcam ayrıca çok yakıyor hiç ekonomik değil .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.