Şimdi Ara

MUSLUK AÇINCA KOMBİ BASINCI DÜŞMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
12.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ocak Ayı başında ECA Confeo Plus taktırarak hermetiğe geçtim. Ama taktırdığımdan beri su basıncında düşme oluyor. Bir kaç deneme yaptım. Şöyle ki; sadece kaloriferi çalıştırarak denediğimde herhangi bir problem yaşamıyorum. 1,5 gün boyunca evdeki hiç bir musluğu açmadan, kaloriferi minimumda açık tutarak denedim ve bu şekilde 1.7 olan basınçta herhangi bir azalma olmadı. Yani kalorifer tesisatında bir kaçak olmadığını düşünüyorum.

Ama ne zaman evdeki herhangi bir musluktan sıcak su açsam basınç birden düşüyor. Sizce neden olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• kombinize gelen ana soğuk su basıncında veya gelen soğuk su boruda pislik varsa olabilir..soğuk su girişi açıp temizleyin belki tıkanma vardır..
  • GeeN G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım geçmiş olsun.Eğer balantılarda yanlış yoksa senin evdeki basınç düşük olduğu için sisteme su basma vanasını açık unutmuşsundur onu kontrol edin.Yönüne dikakat edin saat yönüne doğru kapanır tersine açılır.Yani kapatacaksın.Kontrol ettiğinde kapalıysa servis çağıracaksın musluğu değiştirmesi için.
  • yarın tesisatciya bir daha baktiricam. bakalim ne olacak. gercekten bir sey bulamazsa kombi servisini cagiricam. bakalim ne olucak sonuc ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yada basınç kazanı (genleşme tankı) arızalı vaya havası yok..
  • beyler yardimlariniz icin tesekkurler. ama 1.5 gun basincin dusmemesi tamamen tesadufmus galiba. zira hermetige cevirirken yapilan yeni plastik boru baglantisinda sikinti varmis. dirseklerden biri su kaciriyormus. duvar cektigi icin gorememisiz. neyseki kirip dokmeden halledebildik. her zaman isinin ehli insanlarla karsilastirsin allah ne diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GeeN G kullanıcısına yanıt
    İnşallah diyelim ve tekrardan geçmişolsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.