Şimdi Ara

Fenerbahçe'ye 80 milyon dolarlık kaynak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fenerbahçe, Denizbank'la imzalanan anlaşmayla kısa vadeli 47.2 milyon dolarlık krediyi uzun vadeli olarak 80 milyon dolara çıkardı.

Fenerbahçe Futbol AŞ Denizbank ile yaptığı kredi yeniden yapılandırma anlaşması çerçevesinde kısa vadeli 47.2 milyon dolar olan kredi limitini uzun vadeli olarak 80 milyon dolara çıkardı.

Şirketten İMKB'ye gönderilen ve KAP'ta yayınlanan açıklamaya göre uzun vadeye çevrilecek nakit kredi, ilk 14 ayı anapara geri ödemesiz olarak 97 ay vadeli olacak.

Buna göre, uzun vadeli dolar cinsi kredilerin faiz oranı ise yüzde 7.75 olacak.

Açıklamada ayrıca, kredi teminatı olarak Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe Spor Ürünleri'nin kefaletleri yanında, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin 2013-2014 sezonuna ilişkin 13 milyon dolar tutarlı sözleşme gelirinin temlik edileceği ifade edildi.

Kredi vadesi süresince her sezon için 45 milyon lira yayın geliri temliki bulundurulacak, ödeme planı çerçevesinde geri ödemeler yapıldıkça bakiye temliki tutar Fenerbahçe Futbol AŞ'ye kullandırılacak.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25431415

...

• Klübüde ipotek etseydi aziz efendi.
  • Bu işlerden anlamamda yüzde 7.75 çok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evapsie

Bu işlerden anlamamda yüzde 7.75 çok değil mi?

80 Milyon dolarlı krediye 7.75 faiz çok değel.
  • tl faizi ile aynı.
    bizim paramız çok
  • külübün mali durumunu tabi içinde olmadığımız için bilmiyoruz ama ben borçların kapatılması taraftarı olduğum için bence iyi olmamış birde faiz oranı yüksek geldi bana özellikle dolar borcu olduğu düşünülünce
  • quote:

Orijinalden alıntı: K U N

quote:

Orijinalden alıntı: Evapsie

Bu işlerden anlamamda yüzde 7.75 çok değil mi?

Anlamıyorsan yorum yapma o zaman.Her şeye yorum yazmak zorunda değilsin.

sende sinirlenmek zorunda değilsin adam gibi yorum yapılmış ne varki
  • Klüp batıyor dediğimizde felaket tellalı diye laf edenler vardı onlar bi gelsin bakalım ne diyecekler..Klübün borçları için sürekli kredi çekiyoruz..Aziz bu sene gitse bile, 97 ay dendiğine göre 8 sene daha borçlarıyla uğraşıcaz..Bu Aziz denilen adam, son başkan olarak seçilirken birsürü attığı palavrayı geçtim, ne diyordu ''klübü 100 milyon dolar nakit parayla teslim edecem''..Alın size nakit kerizler..Kerizsiniz olum, 2 fişekle kendini, Aykut'u temize çıkardı, herkesin desteğini aldı..İstifaya çağırana kötü gözle bakar oldunuz, bu adam oldukça Fb'nin 1 adım ileri gitmesinin imkanı yok, zaten kim başarılı olursa, ''başkanın önüne geçemez'' felsefesiyle yolladı bu adam..Alex'i yolladı, Alex'i, PVH'yi getiren Hakan Bilal Kutlualp'i yolladı..Ondan sonra da transferimiz yok senelerdir..Zico'yu yolladı, gitti mal Daum'u getirdi..Kondisyoneri olmasa 2. Aykut adam, hiçbir taktiksel zeka yok, olsaydı şimdi bir takım yönetirdi avrupa çapında..15 senedir bakkal hesabı yaptık diyor, hala destek istiyor, memleket olarak 15 senenin hesabını sormaya gücünüz yok, 1 şampiyonluk gelme ihtimali var diye..1 şampiyonluk gelse, Gs 5 şampiyonluk alıcak karşılığında bu kafayla ama zararın neresinden dönersek kardır diyemediğimiz için, bunu gördükleri için, ''seneye zaten Aykut yok, destek verelim'' diyenleri görecez seneye bakalım Aykut gidecek mi kalacak mı..

• Benim anlamadığım biz olan borcumuzu uzun vadeyemi yaydık yoksa bu sıcak para mı? Olan borcumuzu uzun döneme yayıp borcu artırdıysak feda diyeceğimiz günler yakındır gibime geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi alıp borç altına girmek ne zamandan beri kaynak oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyM3GTR

Kredi alıp borç altına girmek ne zamandan beri kaynak oluyor?

Doğru söylüyorsun da kısa vadeli olarak sıcak para kastedilmişse doğru olabilir.Ama kaynak derken Fenerbahçe'nin kendi parası vs. kastediliyorsa değil zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyM3GTR

Kredi alıp borç altına girmek ne zamandan beri kaynak oluyor?

Ben de bunu merak ediyorum bu tarz haberleri yapanlara bir sormak lazım bu işin mantığını
  • Konuya girdiğimde sanırım sponsor filan bulduk dedim, kredi çekmek mi kaynak oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devitos

Benim anlamadığım biz olan borcumuzu uzun vadeyemi yaydık yoksa bu sıcak para mı? Olan borcumuzu uzun döneme yayıp borcu artırdıysak feda diyeceğimiz günler yakındır gibime geliyor.

aynen son cümlen gibi oldu borcu arttırıp uzun vadeye böldüler.o değilde bu aziz yıldırım ünal aysalla aşık atıcam diye külübe kilidi vuracak demedi demeyin.diğer işi bilmeyen başkanlarla top gibi oynuyordu.tabiri caizse şimdi sert kayaya çarptı.bu aldığı 40 milyonuda bu sezon çöp transferlere harcanıp cl ye gidilmezse valla bencede bjk den farksız olacaksınız.bizim durumumuzda tamamen başarıya bağlı.bu sene şampiyon olup seneye gene cl ye gidip guruptan çıkarsak,biz bu başkanla tam anlamıyla düzlüğe çıkarız.tam aksi olursa şampiyon olamayıp clyede gidemzsek bizde poku yeriz

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwink

quote:

Orijinalden alıntı: devitos

Benim anlamadığım biz olan borcumuzu uzun vadeyemi yaydık yoksa bu sıcak para mı? Olan borcumuzu uzun döneme yayıp borcu artırdıysak feda diyeceğimiz günler yakındır gibime geliyor.

aynen son cümlen gibi oldu borcu arttırıp uzun vadeye böldüler.o değilde bu aziz yıldırım ünal aysalla aşık atıcam diye külübe kilidi vuracak demedi demeyin.diğer işi bilmeyen başkanlarla top gibi oynuyordu.tabiri caizse şimdi sert kayaya çarptı.bu aldığı 40 milyonuda bu sezon çöp transferlere harcanıp cl ye gidilmezse valla bencede bjk den farksız olacaksınız.bizim durumumuzda tamamen başarıya bağlı.bu sene şampiyon olup seneye gene cl ye gidip guruptan çıkarsak,biz bu başkanla tam anlamıyla düzlüğe çıkarız.tam aksi olursa şampiyon olamayıp clyede gidemzsek bizde poku yeriz

O zaman dedıgın gibiyse maddi olarak kötü durumdayız. Sonuçta borc, uzun döneme ödenemediği için yayılır. Bide tv gelırlerımız 8 yıl denızbanka temlik edilmiş diye okudum. Size gelince bence büyük risk aldınız. Dediğin gibi seneye şampiyonlar ligine gidemezseniz maddi olarak sıkıntı yasarsınız. Allah sonumuzu hayır etsın ne dıyım.

• Ben bunu 2 yaz önce yazdım.100 milyonluk tahvil satışı sonrası kulüpte maddi sıkıntı var dedik anlatamadık bazılarına.YD gitmeden önce Bjk nin maddi olarak bitik olduğundan kimin haberi vardı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

Ben bunu 2 yaz önce yazdım.100 milyonluk tahvil satışı sonrası kulüpte maddi sıkıntı var dedik anlatamadık bazılarına.YD gitmeden önce Bjk nin maddi olarak bitik olduğundan kimin haberi vardı ?

Fb ayni durumlara dusmez kardes aninda para bulur zor durumda kalirsa

• FB battıysa GS ve BJK ne oldu merak ediyorum..Yönetime sallayanlar biraz mali tablolarla haşır neşir olsunlar 3 kulübün..İşkembeden sallamakla olmaz bu işler
  • Çağımızın otoriter ekonomistleri konuda toplanmış yine. Gayet doğal olan "kulüplerin banka kredisi kullanması" ile ilgili bir habere yapılan süper ötesi yorumlar ve bilimsel görünen insan profilleri. Kimse de demiyor, "yahu dünyadaki kulüplerin bankalara olan borçları ne alemde" diye.
  • "uzun vadeli dolar cinsi kredilerin faiz oranı ise yüzde 7.75 olacak"

bu çok fazla birde dolar cinsinden uzun vadede dolar artarsa ödenecek parada artar dolar azalırsa ödenecek para azalır

kaynak felan dğeil para lazım, bankadan para çekilmiş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.