Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener (4481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
126.466
Cevap
158
Favori
2.078.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44794480448144824483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel bir program olmuş. En çok "Balkanlar veya birkaç ülkeden pilot takım satın alma fikrimiz var." kısmına sevindim. Geçen mesajlarımdan birisinde söz etmiştim artık vakti geldi diye. Transfer konusunda elimizin kolumuzun bağlı olması çok kötü bir durum ama üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum.

Bağış konusuna gelince Yapı Kredi'deki Fenerbahçe Kredi Kartı olayını revize etmeleri yeterli olacaktır. Yıllık net aidat yerine her alışverişte yapılan alışveriş tutarının %1'i tuttuğunuz takıma aktarılır gibi bir yaklaşım ile işi çok rahat çözebilirler. Ancak buradan gelen geliri FFP kapsamında gösterip gösteremeyecekleri muamma.

Aslında başkanın söyledikleri çok net. Başkan ne derse basın üstüne 100 katıp öyle yazıyor. "Gerekirse gözümü karartacağız" dediğinde hemen yazıp çizmeye başlamışlardı ama adamın yaklaşımı çok net. UEFA bize kolaylık sağlamazsa yerel ligde başarılı olmak için harcama yapabiliriz diyor. Ama illa suyu bulandıracak bir medya olduğundan dolayı herkesin işi çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutumnLeaf -- 17 Ocak 2019; 1:39:35 >

• maç hangi kanalda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bize Mata değilde A. Silva tarzı oyuncu lazım. Keşke devre arasında Slimani ve Benzia yi gonderebilsek.

Gereksiz kişileri takımdan çıkarınca takımdaki aidiyet duygusu artacaktır bence. Trabzon dan Onur ve Burak gidince adamlar kendine geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kakà

Başkan, basın konusunda Türkiye'nin ne kadar geride olduğunu gözler önüne serdi arkadaşlar. 30-31 taşında dedi diye Mata'yı çekip çıkardınız. Bir kişi ortaya atmış, herkes Mata diyip duruyor. Böyle oyuncular için beklentiye girmeyin. Kesin gelmez demiyorum ama sanki adam imzalamış gibi davranıyorsunuz. Başkan sadece imza kaldı manasına gelen şeyler söyledi, levent ümit erol ise henüz Manchester'a yeni teklif yapıldığını söylüyor. Buradan bile bir şeyler çıkartabilirsiniz.

Leicester yerel kaynakları Adrien Silva haberi girmişler.
    https://www.leicestermercury.co.uk/sport/football/transfer-news/leicester-citys-adrien-silva-waiting-2435228

Bu arada, Ersin Düzen ''forvet alınmayacakmış, Comolli söyledi''demişti. Kimseye güven kalmadı şu ülkede.
    Hocam hayalini kurmak, geyiğini yapmak eğlenceli matanın. Silva büyük ihtimalle gelir, iyi de adam ama ben uzun süreli ve uygun opsiyonlu olmadıkça kiralık oyuncuya karşıyım. Elimizde para da varken bonservisiyle almamız lazım en azından ortasaha gibi önemli bir mevkiyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum hocam iyi bir organize ve kampanya yönetimi ile her şey olabilir bana göre ilk yaptığı hatalar olmasın ve her zaman böyle camiaya sesleniş programı olması lazım.
  • Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    Bonservisi ile imkansız gibi yalnız kiralık formülü olacak bence 6 ay var ama bana göre 15-20 arası bir şey isterler hadi 10 isteseler bizim bütçe biter zaten. Ama bu adamı aldıkmı ilerde çine araplara satma imkanımız bile olur 34-35 yaşında.

Lüe şu anda twetterda fenomen oldu adam bütün her yerde sükse yaptı her yer onun paylaşımını yapıyor herhalde ali koç 30-31 yaşında adamlarda olacak diyince sanırım. Ters tepebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Bonservisi ile imkansız gibi yalnız kiralık formülü olacak bence 6 ay var ama bana göre 15-20 arası bir şey isterler hadi 10 isteseler bizim bütçe biter zaten. Ama bu adamı aldıkmı ilerde çine araplara satma imkanımız bile olur 34-35 yaşında.

Lüe şu anda twetterda fenomen oldu adam bütün her yerde sükse yaptı her yer onun paylaşımını yapıyor herhalde ali koç 30-31 yaşında adamlarda olacak diyince sanırım. Ters tepebilir.
    Silvayı bonservisiyle alalım demiyorum ki. 5-7 milyon euro arasına adam bulunabilir brezilyada, arjantinde. Bize dribbler adam lazım demiyor muyuz? Arjantin dribbling konusunda takıntılı bir ülke. Oralara bakılabilir.

• Atıf gitti hayırlı olsun

• edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Çakma bunlar çakma azizci bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.

Satın alma opsiyonu ve uzun süreli kiralık olmadıkça oyuncu aidiyet hissetmiyor.

Hele 6 ay kiralık bir oyuncu bitse de gitsem kafasında olur. Gerçi Silva oynamadığı için ayrılmak istiyor ama yine de 6 ay kiralık demek bir iki zorlukta kolay vazgeçmek demekte olur.

6 ay kiralık bir adamdan performans alabilmek için muhtemelen performans maddeleri koydurmak gerekir sözleşmeye...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başkanın konuşmalarından taktir ettiğim kısımlar oldu en önemlisi yigithan için geri satın alma opsiyonu oldu güzel hareketler bunlar. Ayrıca barış için Erol hoca en doğru tercihti kiralanması da çok doğru oldu. Ersun hocanın ortasahaya ağırlık verdiğini söylemesi de hoşuma gitti.

Transfer de doğru isimler ocak da bulunmamış olursa başkanın tek atımlık kurşunu comolli kaldı. Sonrasında sıra kendisine gelir inşallah herşey daha güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Th3M4NIMAL

Katılıyorum.

Satın alma opsiyonu ve uzun süreli kiralık olmadıkça oyuncu aidiyet hissetmiyor.

Hele 6 ay kiralık bir oyuncu bitse de gitsem kafasında olur. Gerçi Silva oynamadığı için ayrılmak istiyor ama yine de 6 ay kiralık demek bir iki zorlukta kolay vazgeçmek demekte olur.

6 ay kiralık bir adamdan performans alabilmek için muhtemelen performans maddeleri koydurmak gerekir sözleşmeye...
    Sadece aidiyet gibi meseleler değil, yazın bu sezondan artan parayı harcama imkanımız yok. 11.9 milyon euronun kuruşuna kadar harcanması gerekiyor. Yoksa yazın herkes gönderildiğinde yana yakıla adam arayacağız ve cebimizde 5 kuruş para olmayacak. Başkanın hala kiralık miralık gibi düşünceleri var ve bu beni korkutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 17 Ocak 2019; 4:18:50 >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Bazi medyalarin alayi yalan haber. Birde boylelerini izleyip gaza geliyorlar sonra kim ne sallamışsa orda burda papagan gibi tekrarlamaya basliyorlar. Turk insani cabuk gaza geliyor helal olsun adamlar nasil kandiracagini biliyor, video koymadan ses kaydi olmadan foto koyup röportaj yapiyor :d

• Bende Juan Mata'nın geleceğini düşünmüyorum. Keşke gelse. Hem sol ayaklı hem de duran topları iyi kulanan bir oyuncu. Mata ve De Gea yakın arkadaşlar bildiğim kadarıyla. Manchester United sırf De Gea'nın psikolojisi için bile tutabilir Mata'yı. Zaten 25,00 mil. € piyasa değeri gözüküyor. Fabregas'ta aynı değerdeydi. Oynadığımız ligin kalitesi bile böyle oyuncuların tercih etmemesi için bir sebep. Bizim ligimiz fiziki mücadelenin fazla olduğu bir lig. Bu oyuncular birebirde güçsüz kalabilirler. Ama teknik olarak çok çok üstünler. Birde Mata'ya uyum sağlayabilecek oyuncularda olması lazım. Yani beynini daha fazla kullanabilen oyuncular. Bizde böyle oyuncuların sayısı çok az. Genelde fizik gücü,koşu mesafesi v.s ile ön plana çıkan oyuncular mevcut. Birde gelişimini tamamlayamamış oyuncular var. Eljif,Ferdi ve Oğuz Kağan gibi.

Premier ligden kesin olarak oyuncu gelecekse bu isimler tahminim ; Adrien Silva,Fellaini,Lallana,Sturridge,Mangala,Delph,Musa Dembele,Victor Moses,Drinkwater,Mohamed Elneny,Fred,Rojo,Benteke,Aboubakar Kamara,Stefan Johansen,Michail Antonio (Sözleşmesi sezon sonu bitenleri bonservisiyle diğerlerinide ancak kiralık olarak kadroya katabiliriz)

»»Başkanımız Ersun hocamızın imza töreninde satın alma opsiyonlu 18 ay kiralık formülünün bize en uygun seçenek olduğunu söylemişti.

»»Dün Khouma Babacar ismi geçiyordu. Satın alma opsiyonlu 18 ay kiralık olarak kadroya katabiliriz.

»»Çin liginde rezerve takımına gönderilen Ramires var.

»» Sözleşmesi elinde olan Cabaye,Obi Mikel ve Rodriguinho var.

• AYLIK KONUŞMA GİRİŞ
    ALİ KOÇ-Göreve geldikten sonra hemen harekete geçerek finansal, sportif ve kurumsal olarak camianın röntgenini çektik. Burası müthiş bir dinamiği olan yer.
    GELİŞME-Futbolda işler iyi gitmediği zaman, diğer yaptığınız iyi şeylerin hiçbir önemi kalmıyor. Futbolda başarısız olduk diyebiliriz. Ama bunun röntgenini çekmekte fayda var.

Röntgenci başkan fazla radyasyonda kaldı heralde. Bidahaki ayda ultrason çekde çarpmasın sizi.
  • Gs 18 yaşındaki adamı 11 milyon euroya satti. Ocak ta toplam 20 milyon Euro bonservis geliri elde ettiler. Devami da olabilir.

• Serdar net.. Diğerleri muamma
  • Cabaye-Fellaini-Mata

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

Cabaye-Fellaini-Mata

bu ligde fellaini orda iş yapar çünkü pepe bile kafayla 4-5 tane gol attıysa bu ligde, fellaini o mevkide 10 tane atar.
  • Başkanın ne kadar zor bir psikolojide ve yorgun olduğu ortada,aylar öncesindeki yüzünün parıltısı dahi kalmamış,dün izleyenler farkedecektir,yüzündeki renk bile değişmiş,soluk ve değişken bir hal almış.Allah yardımcısı olsun.

Konuşmadan anladığım devre arası maksimum 2 oyuncu gelecek ancak gelemeyebilir de,bunda Atıf'ın Rize'ye gitmesinin ya da gitmemesinin etkisi olacak.
  • 
Sayfa: önceki 44794480448144824483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.