Şimdi Ara

FC362 MICROLAB vs LOGİTECH Z4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
7.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abilerim şuan elimdeki creative t6060'ı satıcam arkadaş iyi bir fiyat verdi ve gerçekten çok yer kaplıyor.
    Ben forumda okuduğum kadarıyla müzük dinlemek için 2+1 daha iyi film'de çok izlerim ama arka uydular
    biraz arkada kaldığı için etkisini anlamıyorum.2 tane 2+1 sistem buldum microlab daha güçlü,ek amphisi
    var ve çok daha ucuz z4 ise 100 ytl daha pahalı ve 10 watt kadar daha güçsüz.Acaba şuanki sistemimden
    daha kaliteli ses alabilmem için hangi sistemi seçmem lazım yada hiç bozmayıp t6060'a devam mı etmeliyim?
    Bulduğum 2 ürünü kullanan varsa bana yardımcı olabilirlermi ben bass'a değil daha çok kısık ses'te daha berrak
    ve net ses almak isterim.Birde bu ürünler dışında 200ytl'yi geçmeyek sistem öneriniz varm?Yardım edenlere
    şimdideb çok teşekkürler.
    Saygılar

• Microlab berrak ve temiz ses olarak daha iyidir.Fiyat performan olarak da iyidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nighteen

Microlab berrak ve temiz ses olarak daha iyidir.Fiyat performan olarak da iyidir.

bencede microlab almalısın z4 e 100ytl daha fazla vermene hiç gerek yok.
  • Yorumlar için teşekkürler bakalım 6060'ı satabilirsem microlabı düşünüyorum!
    Saygılar
  • t6060'dan sonra microlab'a geçmek ve daha berrak ses almaya çalışmak...İlginç gerçekten..Elindeki sistemde merkez ve ön uydularda tweeterlar mevcut ve mid-range driverları da gayet kaliteli..Bu sistemi satmana bence gerek yok madem o kadar yer kaplıyor ve seni rahatsız ediyor arka uyduları çıkar ve 2.1 olarak kullan..Daha mantıklı bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: atalayalper

t6060'dan sonra microlab'a geçmek ve daha berrak ses almaya çalışmak...İlginç gerçekten..Elindeki sistemde merkez ve ön uydularda tweeterlar mevcut ve mid-range driverları da gayet kaliteli..Bu sistemi satmana bence gerek yok madem o kadar yer kaplıyor ve seni rahatsız ediyor arka uyduları çıkar ve 2.1 olarak kullan..Daha mantıklı bence..

• Microlabda temiz ses yok creativeden sonra alınmaz?Bu nasıl bir yorum.Bahsettiğiniz set uydu olarak çabuk çatlayan ve sesleri parlak veren bir set.Microlabın uyduları ile creativeleri yan yana dinleyin de konuşun 1 saat dinleyin bakın hangisi güzel hangisi rahatsızlık veriyor kulak tırmalıyor.Güzel bu işlerden anlıyorsun ama lütfen dinle.fc serisi bir set ile bu t serisi seti karşılaştırmayın.Cretaivede ne malzeme var ne şıklık ne ses.Abartılı bir fark yok ama bahsettiğiniz creative setin uydu performansı microlabın mx4500den bile iyi değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nighteen

Microlabda temiz ses yok creativeden sonra alınmaz?Bu nasıl bir yorum.Bahsettiğiniz set uydu olarak çabuk çatlayan ve sesleri parlak veren bir set.Microlabın uyduları ile creativeleri yan yana dinleyin de konuşun 1 saat dinleyin bakın hangisi güzel hangisi rahatsızlık veriyor kulak tırmalıyor.Güzel bu işlerden anlıyorsun ama lütfen dinle.fc serisi bir set ile bu t serisi seti karşılaştırmayın.Cretaivede ne malzeme var ne şıklık ne ses.Abartılı bir fark yok ama bahsettiğiniz creative setin uydu performansı microlabın mx4500den bile iyi değil.

Evet katılıyorum creative in alt seviye setleri gerçekten rahatsız edici sese sahip. Tweeter kullanılmış ancak yüksek seste işkenceden etmekten başka birşeye yaramıyor. Yukarıda söylediğim gibi FC362 almalısın.
  • Aslında sizinle bu konulara bakış açılarımız arasında dağlar kadar fark var..Çok dar açıdan ve çok dar bir vizyonla bakıyorsunuz konulara..Bu saatten sonra iki üç kişiye benim laf anlatacak halim de yok kimin neyi ne için söylediğini forumda herkes biliyor sizin microlab misyonerliğinizi bildikleri gibi mesela.. Amacınız ne inanın hala anlamış değilim..

Ne hikmettir ki Microlab sizin tarafınızdan bu forumda karşılaştırma yaparak yardım isteyen herkese,forum üyelerine diğer kaşılaştırılan bütün sistemlerden daha iyidir diye tavsiye ediliyor..Bakın bana bu konularda akıl,fikir,tavsiye vermeyin olur mu kendinize saklayın üstün bilgilerinizi onu dinle bunu kullan vs..bunlar gereksiz ve düşünülmeden yazılan yorumlar...Ayrıca ben dinlemediğim veya kullanmadığım herhangi bir şey için forumda genelde tavsiye vermiyorum yani üstün körü tavsiyelerden uzak duruyorum...Bir kere daha söylüyorum ki bu benim şahsi fikrim Creative T6060 sizin tavsiye ettiğiniz o sistemden daha iyi performans verir çamur at izi kalsın mantığıyla yok tweeter yok bilmem ne vs..vs.. abuk sabuk yorumlarınızı okurken bile yoruluyorum artık..

• quote:

Orjinalden alıntı: atalayalper

Aslında sizinle bu konulara bakış açılarımız arasında dağlar kadar fark var..Çok dar açıdan ve çok dar bir vizyonla bakıyorsunuz konulara..Bu saatten sonra iki üç kişiye benim laf anlatacak halim de yok kimin neyi ne için söylediğini forumda herkes biliyor sizin microlab misyonerliğinizi bildikleri gibi mesela.. Amacınız ne inanın hala anlamış değilim..

Ne hikmettir ki Microlab sizin tarafınızdan bu forumda karşılaştırma yaparak yardım isteyen herkese,forum üyelerine diğer kaşılaştırılan bütün sistemlerden daha iyidir diye tavsiye ediliyor..Bakın bana bu konularda akıl,fikir,tavsiye vermeyin olur mu kendinize saklayın üstün bilgilerinizi onu dinle bunu kullan vs..bunlar gereksiz ve düşünülmeden yazılan yorumlar...Ayrıca ben dinlemediğim veya kullanmadığım herhangi bir şey için forumda genelde tavsiye vermiyorum yani üstün körü tavsiyelerden uzak duruyorum...Bir kere daha söylüyorum ki bu benim şahsi fikrim Creative T6060 sizin tavsiye ettiğiniz o sistemden daha iyi performans verir çamur at izi kalsın mantığıyla yok tweeter yok bilmem ne vs..vs.. abuk sabuk yorumlarınızı okurken bile yoruluyorum artık..

Bakın dinlemediğim setler için yorum yapmam demişsiniz bunu bende yapmam herşeyden önce yanıltmak bir günahtır. Ben ve @nighteen sadece o fiyata madem bişeyler alacaksın bunu alsan daha iyi olur dedik, microlab ı önermek bize birşey kazandırmaz. Creative in alt seviye setlerinde kötü performans sergilediğini herkes biliyor. Ben gidipte megaworks den x15 daha iyidir diyormuyum. Konuya dar açıdan baktığımız falan da yok, tamam bilgilerinize saygım var ancak bende uzun yıllardır bu işin içindeyim. Neyin ne yapıp yapamıyacağını iyi bilirim. Tekrar söylüyorum dinlemediğim setler için yorum yapmam bu adam o seti alıpta beklediğini bulamazsa vebali benim üstüme kalır bu yorumuda abuk subuk buluyorsanız ben artık birşey demiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 30 Ocak 2009; 16:10:44 >

• Neyse boşverelim gitsin kimsenin boynuna da vebali falan kalmasın değmez iki kuruşluk şey..Forumda herkes kişisel fikrini paylaşıyor bunun bir diğer adı yardımcı olmak bildiğin gibi..Biraz daha objektif olunması dileğiyle..Saygılar..
  • Öncelikle herkeze yorumları için çok teşekkür ederim.Tartışmaya hiç gerek yok.
    Bugün vatan bilgisayardaydım microlabı inceledim ve açıkcası çok beğendim.
    Şu bir gerçekki t6060 bir 5+1 ve microlab fc362 bir 2+1 zaten sınıf farkı var.
    Ama açık olmak gerekirse microlab denildiği kadar berrak ve doyurucu bir
    bass sunuyor açıkcası çok hoşuma gitti.T6060'ımda sesi açtığım zaman gerçekten
    rahatszı oluyorum ve kısık seslerde her zaman yetmiyor.Sizlerin görüşlerine
    dayanarak elimdeki T6060'ı satıp microlab fc 362 yada onun bir üst modeli
    var onu almayı düşünüyorum.Hepinize yardımlarınız için saolun.
    Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emrhny

Öncelikle herkeze yorumları için çok teşekkür ederim.Tartışmaya hiç gerek yok.
    Saygılar

@atalayalper duy duy bak adam ne diyor(şaka yapıyorum kızma sakın)

200ytl ye kadar bütcem var demişsin eğer müzik dışında film ve oyunda oynuyosan sana microlab fc861 i de öneririm. fc362 nin 5.1 modeli yani aynı kalitedeki sesin surround hali
    http://www.webdenalsak.com/microlab-fc861-100-watt-rms-51-sinema-sistemi-.html burada 170ytl bence çok uygun

edit: t6060 ı zaten çok yer kapladığı için satıyormuşsun özür dilerim, o halde fc362 alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 31 Ocak 2009; 18:01:08 >

• İnsanların yorumlarında eleştirdikleri kendilerini yansıtıyorsa dar açı denilip geniş bakılmıyorsa bu yoruma inanmak da zorlaşır.Gerçekten çok iyi setler dinledim.Microlab en iyi demiyoruz 1000 lira civarı microlab önermiyoruz z5500 almak isteyenlere gidip microlab önermiyoruz.Siz de marka fanatikliğini bırakın.Fanatiği olduğunuz marka marka olmalı onkyo kef denon marantz tarzı markalara fanatik olun creative logitech bu markaların yanına gelemezler.O eski cambridge soundworks le creative aynı marka değil maziden gelen namı fazla abartmayın.Creative philips gibi bir markadır hiçbir zaman en iyiyi yapamaz belki ses kartlarında performans olarak saygı görebilir ama o durumda da o fiyatlara ses kartı yerine çok daha iyi cihazlar almak mümkün.Creative ve altecin uydularındaki tiz sesler kalitesizdir bunu iyi sistemler dinleyen herkes söyler akustik performansları genelde düşüktür.Abuk sabuk yorum derken bile eleştirdiğiniz davranışı sergiliyorsunuz yazılarınız çelişiyor daha adaletli ve tarafsız yorumlar bekliyoruz.Kanıtlandı arkadaş microlabı beğendi tarzında bir yorun yapmayacağım nedeni müzik zevk meselesidir ama unutmayın zamanında microlaba çok çamur atmış insanlardan birisisiniz.Dinlemeden etmeden yaramaz tarzı yorumlar yapmış birisi olarak yaptığınız yorumları makul ve dengeli bulmuyorum.O sizin bakış açınız insanlara bilgisiz muamelesi yapmayın.Sizden daha iyisini bilenler olabileceğini düşünürek yazın.

• @Nighteen; Ne yazmışım ben yukarda bir daha oku istersen; ..Dinlemediğim veya kullanmadığım bir ürün hakkında forumda tavsiye vermem yazmışım, yorum yazdığıma göre de dinlemişim değilmi fikir sahibiyim yani..?? Benim mesleğim gereği; Donanım ve Yazılım işi ile uğraştığım için böyle sistemleri dinlemek benim için çok basit satın almam da gerekmiyor yorum yapacak kadar inceleme fırsatım oluyor genelde..Ayrıca bu markanın hiçbir sistemini alıp pc'me de bağlamam..Zamanında aldık kullandık o başka..Bu benim görüşüm..Hepimiz kendi görüşlerimizi yansıttığımız için bende kendi görüşümü tabii ki yazacağım..Benim kendi görüşlerimi yazmam herhangi bir markaya çamur atmaksa sen o şekilde algılamaya devam et..Bu da foruma herkes herşeye çamur atıyor gözüyle bakıyosun demektir..Senin destek verdiğin veya tavsiyede bulunduğun herhangi birşeye ben destek vermek zorunda değilim..İstersem kötülerim hatta yerin dibine bile sokarım burada maksat samimi şekilde insanlara yol göstermektir ve zaten almak isteyen de alacağını alıyor..Kendinle çelişen yazılar yazmaya devam ediyosun benden daha bilgili insanlar tabii ki vardır mutlaka da olacaktır aksini iddia etmek abesle olur, öyle bir durumda biz o insanlardan birşey kapmak için uğraşırız kompleks yapmayız..

Tekrar söylüyorum senin attığın cevapların ardından benim konuya girip yorum yazmam seni rahatsız ediyorsa geçerli gerekçeni göstererek gider paşa paşa şikayet edersin beni..Beşyüzüncü kez yazıcam ama olsun demek ki oturmamış hala "Forum kuralları çerçevesinde herkes istediği yorumu yapabilir."

• Atamazsın eğer bu markayı beğenenler varsa para da kolay kazanılmıyorsa sizin marka takıntınız yüzünden insanların fazla paralar vermesi sizi değil herkesi ilgilendirir.Kalite anlayışınız var ise onu fiyat oranında yansıtın ama gerçekleri göz ardı etmeyin.Her zaman çoüunluk haklı değildir ama siz bu setleri daha iyi dinleyin ben sizin dediğiniz birçok sistemi dinledim gereksiz paralar da verdim ama denedim ve iddialı konuşuyorum yazdığım yorumlara seti gerçekten dinleyen insanların en az yüzde 60 ı katılır.Şikayet etme gibi bir durum olmaz.Burada tartışmalar düzeyli ve mantıklı olduğu sürece bundan bir sakınca görmem aksine aydınlatıcı ve bilgi verici olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighteen -- 3 Şubat 2009; 0:34:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DoMinicSS

quote:

Saygılar

200ytl ye kadar bütcem var demişsin eğer müzik dışında film ve oyunda oynuyosan sana microlab fc861 i de öneririm. fc362 nin 5.1 modeli yani aynı kalitedeki sesin surround hali
    http://www.webdenalsak.com/microlab-fc861-100-watt-rms-51-sinema-sistemi-.html burada 170ytl bence çok uygun

edit: t6060 ı zaten çok yer kapladığı için satıyormuşsun özür dilerim, o halde fc362 alabilirsin

dominics kardeş bence en ufak şey bile yazarken siteleri iyi incele... malum hep dolandırıcılık bunlar oyuna getiriyorlar adamı... dikkat edersen orda Bizdeki fiyat: 174.49TL (205.90TL KDV dahil) yazıyor yani fiyatı 205 tl... kendilerini çok akıllı sanıyor böle site sahipleri...

• quote:

Orjinalden alıntı: mawoix

quote:

Orjinalden alıntı: DoMinicSS

quote:

Saygılar

dominics kardeş bence en ufak şey bile yazarken siteleri iyi incele... malum hep dolandırıcılık bunlar oyuna getiriyorlar adamı... dikkat edersen orda Bizdeki fiyat: 174.49TL (205.90TL KDV dahil) yazıyor yani fiyatı 205 tl... kendilerini çok akıllı sanıyor böle site sahipleri...

evet haklısın normalde dikkat ederdim böyle şeylere bu sefer gözümden kaçmış, uyarın için saol kardeşim.

• hiç kimse Microlab FC362 ye çamur atamaz.. Herkes burda hangisini alayım diyor ve set öneriliyor almak isteyen de gidip dinlesin burda sonuçta önerilerimizi veriyoruz.. açıkcası ben 2 hafta boyunca google daki bütün forumlara sitelere girdim ve 2+1 setlerle ilgili bütün yorumları okudum... Okuduktan sonra gittim Maviye Vatana bütün ses sistemlerini denedim laptop ımla ve gittim Microlab FC362 aldım.. Bütün ses sistemlerini denemişiz ki öneride bulunuyoruz.

Neden Microlab misyonerliğinden söz ediliyor ki. sonuçta kimse parasını gidip çöpe atmak istemez. microlab hem performansı fazla hem de fiyatı ucuz. Kötü denilebilecek bi marka değil. Forumda farkettiyseniz baya bi kişi Microlab'a geçti ve gelip hiç kimsede pişman olduğunu söylemedi.. Yalansa söyleyin?

Ben Z4 ü de dinledim hem de baya bi. Herkes biliyor ki logitech bass a önem veriyor. Microlab dengeyi baya bi iyi kurmuş buu FC362 ile. Vatan'daki ses sistemiyle ilgilenen adamla konuştum adam çerez gidi gidiyo bu diyo. Demek ki herkesin bi bildiği var ki alıyo. İşini iyi bilenlerin aldığı bir ürün.

O kadar övüldükten sonra gidin FC362 yi dinleyin. Kötü diyen biri varsa gelsin konuşsun..

• FC362 den şikayetçi olmadığına göre hiç bi sorun yok Microlab'a lütfen çamur atmayın...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.