Şimdi Ara

FATURAYA BAK!!! [YENİ SS'LER GELDİ] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
1
Favori
6.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Faturalarda bir yükselme var gibi görünüyor. ben bekar tek başıma yaşadığım için fatıralarım genelde hep 30-40 tl arası gelirdi. aynı tüketim alışkanlığım olmasına ragmen bu ay 60 TL fatura geldi.
  • Müstehak, beter olalım.
  • okçu kullanıcısına yanıt
    Faturalarla ilgilenmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: xxx187

Bize de 134 TL geldi. Vergiler dışında kaç gelmiş nerde yaziyor bakarmisin göremedimde
    Bu mesaja eklenen görseller:

FATURAYA BAK!!! [YENİ SS'LER GELDİ]

kardesim sana da vergiler haric 36.20 tl kullanim bedeli

36,20tl dağıtım bedeli.Yukarıda kullanım bedelleri var.Yanlış yönlendirmeyelim insanları.

• Bu ay ki faturam

31.35 TÜketim bedeli
    59.10 Fatura toplamı

• Surilerin para bizden çıkii

• Şikayet Et haklı çıkarsın

• sadece bana degil herkese bu sekilde yuksek gelmis. tuketim bedeli faturada nasil hatali yazilabilir ki ? sonucta makina otomatik hesapliyor yani mumkun degil

• quote:

Orijinalden alıntı: esC#

Şikayet Et haklı çıkarsın

arayacagim hocam itiraz edecegim

O konuda haklısınız da faturada payı çok düşük. TRT vergisi kalksa bile 5 lira fark eder. Asıl bu diğerleri ne oluyor hocam? Neredeyse kullandığımız elektriğin parasına yaklaşıcaklar.

• Faturayı mahkemeye ver.Daha öncede kullanmadığın ama ödediğin ek faturaların parasını alırsın.Biz 1.2k küsür paramızı geri aldık devletten.Çok zor değil.Mahkemeye verene direk veriyolar.Veren herkes parasını geri aldı.Konuda ki herkes görsün, bilsin.Mahkemeye verin bu faturaları BU SOYGUNCULARDAN GERİ ALIN PARANIZI.Gerçi bizim halkımız soyulmayı sever.%50
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Bu vergiler olmasa ülke batardı çünkü boktan bi ülkeyiz. Bu kadar vergi veriyoruz halimize bak.

Üretimi olmayan ülkeler vergi ile ayakta kalabilirler. Bir zamanlar kendi kendine yeten az ülkelerden biriydik, üretim bitirildi, tarım öldü, hayvancılık yok edildi, bu nedenle şuan bu haldeyiz. Ben Adana'lıyım ve Çukurova'nın en verimli arazilerinden geliyor soyum, 15 yıl önce bu arazilerde 100 insan yaşıyorsa şuan 30-40 insan yaşıyor, Türkiye'nin neden bittiğini anlamak isteyenler tarım yapılan köylere gitsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

kardes hadi 2 kati gelsin odeyelim bi sekilde. ama adam 105 lira bindirmis bana yuh ya. milletin faturasini biz oduyoruz. herkes kacakci doguda

Hocam herkes kaçakçı falan değil . Bu kadar fazla faturanın sebebi çok sayıda kişinin kacak cekmesinden ziyade , kaçak kullananların elektriği dibine kadar sömürüyor olmasi . Yani artık nerelere kaçak çekiyorlar bilmiyorum , tarla mı suluyorlar imalathane mi işletiyorlar seraya mi bağliyolar vs vs ...

Şehir bölge neresi hocam ? Allah belalarını versin bunların...
  • passatı beğenmeyip audi aldıran akpli başkanın konusundan bu konuya geldim konu daha bi anlamlı oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

O konuda haklısınız da faturada payı çok düşük. TRT vergisi kalksa bile 5 lira fark eder. Asıl bu diğerleri ne oluyor hocam? Neredeyse kullandığımız elektriğin parasına yaklaşıcaklar.

zaten cart vergisi curt vergisi yaziyolar kimse anlamiyo ki. o yuzden kullandiginin 2-3 katini oduyoruz. sonra da diyoruz ki ya ne cok kullanmisiz. halbuki oyle bisey yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Cleveland Cavaliers

Faturayı mahkemeye ver.Daha öncede kullanmadığın ama ödediğin ek faturaların parasını alırsın.Biz 1.2k küsür paramızı geri aldık devletten.Çok zor değil.Mahkemeye verene direk veriyolar.Veren herkes parasını geri aldı.Konuda ki herkes görsün, bilsin.Mahkemeye verin bu faturaları BU SOYGUNCULARDAN GERİ ALIN PARANIZI.Gerçi bizim halkımız soyulmayı sever.%50

mahkemeye verildiginde geriye donuk odeme yapiyorlar mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

Şehir bölge neresi hocam ? Allah belalarını versin bunların...

Kocaeli/izmit hocam

• Tuketim 74 lira, fatura bedeli 139 lira. Kullandığımın iki katı fatura ödetiyorlar ve kimse de çıkıp bir şey diyemiyor. Kayıp kaçak bedeli de dahil olmak üzere haksız yere tahsil edilen paralar haram zıkkım olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassatura -- 30 Temmuz 2016; 15:32:08 >
    Bize gelen faturayı söyle açıklayayım %51'i harcadığımız elektriğin parası. %69'u KDV'li kısmı. Geri kalan %31'ise dediğiniz cart curt ıvır zıvır.

33,11 tl kullanım bedeli
    16,95 dağıtım bedeli
    0,33 enerji fonu
    0,66 trt payı
    1.66 btv?
    9,49 KDV'si

Toplam 62,2 lira.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.