Şimdi Ara

FATURAYA BAK!!! [YENİ SS'LER GELDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
1
Favori
6.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrik faturasi gelmis, işten gelince gordum. Yuh arkadas yuh be yuuuuh.

Tüketim bedeli 39.80 tl

Fatura 145.90 Tl

beyler vallahi de billahide boyle bir fatura var elimde. boyle adaletsiz bir duzen iste. bunlari dusundukce deliriyorum. minicik eve 145 tl gelmesi icin cok ugrasmak lazim. onu da yapmiyoruz. bedelden belli zaten 39 tl kullanmisiz. 145 gelmis.

Ilgili kurumun malum bakani torpille goreve gelince boyle oldu heralde. Beyler dininizi imaninizi seveyim elinizi vicdaniniza koyun, siz memnun musunuz yani simdi 105 tl fazla para odemekten. ben degilim

edit1: fotografta sag ustte bulunan 39 tl tuketim bedelidir. Asagida puntosu buyuk olarak yazan 145 tl ise odemem gereken fiyattir.

bilen varsa yazsin. Bimere sikayet etsem bir faydasi olur mu yoksa havada mi kalir? (ki bence havada kalir) Itiraz etsem bi degisiklik olur mu? (ki bence olmaz adam gecirmis bi defa) ve nerelere sikayet edilebilir?

edit2: BAZI ARKADASLAR YOK BORC VARDIR ASAGISINI DA CEK FELAN DIYORLAR. ISIM GUCUM YOK BURDA TROLLUK YAPACAGIM 18 YASINDA BEBE GIBI. YADA DEVLETI KOTULEYECEGIM HE BIR FATURA UZERINDEN. BEN GERCEKLERI KONUSUYORUM.

faturanin daha alt kismini katlamak zorunda kaliyorum cunku tekil sifre yaziyor orada. faturaya dair bir sifre ve butun bilgilerime ulasabileceginiz bir sifre. bu yuzden o kismi katliyorum. zaten yazida kayma olsa fotoda gorunurdu

edit3: KONUYU SIYASETE CEKME EGILIMINDE BULUNAN ARKADASLAR LUTFEN YAPMAYIN. BEN DEVLET YAPIAINDAN BAHSEDIYORUM HUKUMETTEN DEGIL.

edit4: HERKES BURAYA FATURALARINI UZERINDE KI ÖZEL BILGILERI KAPAYIP ATARSA KARŞILAŞTIRMA YAPMA İMKANIMIZ OLUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 30 Temmuz 2016; 17:16:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• başka bir olayı vardır onun belki. hemen genellemeyelim

• bize 62 gelmiş 45 geliyodu 12 saatten 14 saate çıkarmıştım pc çalışma süresini ondan herhalde
  • Gecmıs olsun hocam

• Tamam böyle dandik ücretler alıyorlardı senin fatura biraz tuhaf

Bi araştır sen

• quote:

Orijinalden alıntı: ZippoCH

başka bir olayı vardır onun belki. hemen genellemeyelim

yok kardesim ben her ay takip ediyorum bu ay iyice abarttilar hani. ben bakiyodum genelde kullanim bedellerimiz hep yakin oluyo 35-45 arasi faturalar hep 95-110 arasiydi. hadi bi sekilde tamam devletimiz felan diyordumda bugun iyice tepem atti ya. yeter ya biz harbiden sadece fatura odemeye mi geldik bu dunyaya

• Tuketim bedeli resimde sag ustte gorulebilir. faturanin ucreti de asagida yaziyor. her ne kadar her zaman ki gibi yazilar kayik da gorunse.

• Bizim fatura 140 küsür , tüketim bedeli 75.
    Dağıtım ücreti 35 tl , kdv osu busu 140 a çıkmış

Birilerininkini ödüyorsak haram olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deleted_User-04 -- 29 Temmuz 2016; 19:49:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bize 130 tl su faturasi geldi sanırsın evde olimpik havuz var

• kardes hadi 2 kati gelsin odeyelim bi sekilde. ama adam 105 lira bindirmis bana yuh ya. milletin faturasini biz oduyoruz. herkes kacakci doguda

• itiraz edebilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Im European

itiraz edebilirsin

ben sonuc alabilecegime inanmiyorum. daha once itiraz ettiniz mi hic ? bence butun sonuclar enerji dagitan firma lehine veriliyodur.

• TAMAM BİZ DEVLETIMIZI SEVIYORUZ EDIYORUZ, YERI GELDI SAVUNDUK VATANIMIZI. AMA NEDEN BIZE OLUYOR HEP OLAN. YANI ARKADAS BEN TÜRK ÜM YAA. TÜRK. TC VATANDASIYIM KARDESIM NIYE MULTECI HAYATI YASIYORUM YA. YETER VALLA YA DÜZMEDİĞİNİZ NEREMIZ KALDI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 29 Temmuz 2016; 20:03:33 >
  • allahtan baba parası yiyorum bana sorun olmuyor

not yaş: 29
  • Pc falan 24 saat açık kalsa fazla elektrik yakmaz buna herturlu masaüstü bilgisayar dahil peki ne çok elektrik harcar...su ısıtıcı , fırın ,klima , büyük motorlu aletler çamaşır makinesi ,ütü, UFO tarzı elektrikli ısıtıcılar bunlar çok yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Pc falan 24 saat açık kalsa fazla elektrik yakmaz buna herturlu masaüstü bilgisayar dahil peki ne çok elektrik harcar...su ısıtıcı , fırın ,klima , büyük motorlu aletler çamaşır makinesi ,ütü, UFO tarzı elektrikli ısıtıcılar bunlar çok yakar.

Hocam sağolun da, bana söylediyseniz ben zaten Elektrik mühendisiyim. bunlarin hesabini dahi yaparim. mesele cok yakmasi degil yani. benim kullanim bedelimin 3 kati fiyat gelmesi. ben buna ayar oldum

• quote:

Pc falan 24 saat açık kalsa fazla elektrik yakmaz buna herturlu masaüstü bilgisayar dahil peki ne çok elektrik harcar...su ısıtıcı , fırın ,klima , büyük motorlu aletler çamaşır makinesi ,ütü, UFO tarzı elektrikli ısıtıcılar bunlar çok yakar.

750 veya 1050w psuyla çalışan bi pc kaç yakar sence az mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

allahtan baba parası yiyorum bana sorun olmuyor

not yaş: 29

Allah başından eksik etmesin babanı. Aksi durumda zor oluyor

• Bişey değilmiş bunlar ya bize bu kadar gelince seviniyoruz gülsem mi ağlasam mı -_-
  • quote:

Orijinalden alıntı: XT9

quote:

750 veya 1050w psuyla çalışan bi pc kaç yakar sence az mı ?

Psunun büyüklüğüne göre Elektrik yakmaz isterse 5000w psu olsun önemli olan bilgisayarin toplam tükettiği güçtür buda 7/24 saat 1 ay boyunca açık kalan bi pc için 10 tl bile değildir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.