Şimdi Ara

FATURAYA BAK!!! [YENİ SS'LER GELDİ] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
1
Favori
6.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı şekilde bende Kocaeli İzmit'teyim acaba bizim dağıtıcı şarlatanlarda mı bir sıkıntı var. 30-35 lira min dağıtım bedelleri var. Bu bölgede çıldırmak üzereyim bende.
  • yahu nesi tuhaf bunun bildiğin geçirmişler işte. bölge bölge belli aralıklarla herkese geçiriyorlar böyle. Tükettiğin elektrik bedeli dünya standartlarına göre 15-20 dolar gelen fatura 50 dolar. Yani hem kendi faturanı, hem devlet denen resmi mafya oluşumunun sülalelerinin faturalarını, doğudaki vatan düşmanlarının fatularını, hemde suriyeden, somaliden şurdan burdan irtica eden aç, onursuz, şerefsiz, vatanlarını terkeden arapların faturalarını hatta götlerindeki dona kadar ödüyorsun. O kadar ödüyorsun ama çıkıpta bu ne diye isyan edersen hemen damgayı vururlar ''terörist, dinsiz, şu-bu'' diye. oylarınız size ekstra elektrik, su, doğalgaz ve internet faturası olarak dönüyor durmak yok s.(ev)meye devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: Cleveland Cavaliers

Faturayı mahkemeye ver.Daha öncede kullanmadığın ama ödediğin ek faturaların parasını alırsın.Biz 1.2k küsür paramızı geri aldık devletten.Çok zor değil.Mahkemeye verene direk veriyolar.Veren herkes parasını geri aldı.Konuda ki herkes görsün, bilsin.Mahkemeye verin bu faturaları BU SOYGUNCULARDAN GERİ ALIN PARANIZI.Gerçi bizim halkımız soyulmayı sever.%50

mahkemeye verildiginde geriye donuk odeme yapiyorlar mi ?

Tabii veriyorlar yoksa 1.2bin parayı nasıl geri alacaz? her faturan böyle senin her faturanda kullanmadığın elektriğin parasını ödüyorsun.ödüyorsun ki binali yıldırımın oglu kumar oynamaya devam etsin

mahkemeye verdiğinde daha önceden de ödediğin kullanmadığın elektrik bedelini geri alabilirsin.muhakkak adliyeye verin uğraşmaya değmez deyip geçmeyin parayı kolay kazanan tek insanlar bizim paramızı sömüren insanlardır.. hakkınızı geri alın

• quote:

Orijinalden alıntı: kassatura

Tuketim 74 lira, fatura bedeli 139 lira. Kullandığımın iki katı fatura ödetiyorlar ve kimse de çıkıp bir şey diyemiyor. Kayıp kaçak bedeli de dahil olmak üzere haksız yere tahsil edilen paralar haram zıkkım olsun.

FATURAYA BAK!!! [YENİ SS'LER GELDİ]

hepimiz ayni ayiptan muzdaribiz o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bize gelen faturayı söyle açıklayayım %51'i harcadığımız elektriğin parası. %69'u KDV'li kısmı. Geri kalan %31'ise dediğiniz cart curt ıvır zıvır.

33,11 tl kullanım bedeli
    16,95 dağıtım bedeli
    0,33 enerji fonu
    0,66 trt payı
    1.66 btv?
    9,49 KDV'si

Toplam 62,2 lira.

bu nasil hesap kardesim ?

• freshmind kullanıcısına yanıt
    evet bize dagitim cok fazla kesiyolar bu konuda bimere sikayet ettim her yere yaziyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: neS aY miyilkraF

Kusura kalma bizde seviyoruz ama seviyoruz diye karsi taraf irzimiza geciyo.

konunun da ana temasi bu zaten

• Komşularımıza 100-120 TL su faturası geliyor. Bize de 90 TL gelmiş. Çok eski tarihlere gitmeden bir örnek vermek istiyorum. 2000'lerin başı diye hatırlıyorum. Annem ve komşular ölümüne halı yıkardı; 4-5 TL su faturası gelirdi. Su neredeyse bedavaydı ve çeşmelerden bildiğiniz kokusuz-tadı değişik olmayan hazır su gibi su akıyordu.

Haram ediyorum...

• Biz bu ay 15 metreküp su harcamışız 67,35 + vergi = 82 lira fatura gelmiş
    Sizinkilerde sorun var

Kaç metre küp harcadıgınızı ve ne kadar fatura geldigini yazar mısınız

• okçu kullanıcısına yanıt
    Mülteci hayatı yaşaman tamamen devletin suçu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper13

Mülteci hayatı yaşaman tamamen devletin suçu mu?

kimin sucu?

ben yurtdisinda egitim almis, ingilizce dahil 3-4 dil bilen bir elektrik mühendisiyim. soruyorum sana dostum benim haklarim korunsa devlet tarafindan surekli kontrol edilip denetlense benim maasim asgariden yatmasina engel olamaz mi? bu firmalarin kacirdigi vergiyi bizden elektrik su olarak alacagina denetleme yapip zenginden alsa ya vergiyi. askerlik yapmadik diye cektigimiz cileye bak be. ee bu degilmidir multecilik? elhamdulillah isyan etmiyorum ama benim hakkimi sirketim caliyor bunu denetlemeyen de bizim devletimizdir. yine bu faturalari gonderen de bizim devletimizdir.

edit: ama diyorsan ki hala ben sucluyum tamam kardes daha uzatmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 30 Temmuz 2016; 17:17:46 >
    Bize gelen geçen ayın faturası

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bize gelen geçen ayın faturası

herkes ayni

• Bu işte bi iş var hocam. Bencede itiraz edin genelde kullanım bedelinin 2 katına yakın geliyor faturalar.
    Bana 240 lira elektrik faturası geldi, yuh!
  • valla şu ülkede olan hep halka oluyor net birileride her zaman kaymağını yiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmrahKzl

Bu işte bi iş var hocam. Bencede itiraz edin genelde kullanım bedelinin 2 katına yakın geliyor faturalar.

itirazimi yaptim bimer uzerinden. gidip kendi yerine de itiraz edecegim

• skyfor kullanıcısına yanıt
    Günlük 37 KiloWatt ne tüketiyorsun merak ediyorum?

Klima falan mı açık akşama kadar? ve Buzdolabın falan çok mu yakıyor?

bu kadar gelmesi mümkün değil yoksa.
  • deepfear7 kullanıcısına yanıt
    daha önce ki faturalariniz ne civardaydi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixus

Günlük 37 KiloWatt ne tüketiyorsun merak ediyorum?

Klima falan mı açık akşama kadar? ve Buzdolabın falan çok mu yakıyor?

bu kadar gelmesi mümkün değil yoksa.

bana mi diyorsun hocam ?

edit: pardon görmemisim baskasina hitabenmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 30 Temmuz 2016; 18:19:02 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.