Şimdi Ara

FATURAYA BAK!!! [YENİ SS'LER GELDİ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
1
Favori
6.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Notorious

quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Bu vergiler olmasa ülke batardı çünkü boktan bi ülkeyiz. Bu kadar vergi veriyoruz halimize bak.

hayır arkadaşım batmazdı. bu ülke verdiğin vergilerin yarısıyla bile rahat rahat yönetilir. oy verdiğiniz siyasiler paralarımızı har vurup harman savuruyor türk halkı uyuyor. türkiye'deki bu adaletsizliği düzeltmenin tek yolu 10 ağustos 2014'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde uzun herifin seçilmesiyle suya gömüldü. tek şans olan 7 haziran 2015 seçimlerinde halkın %60'ının desteğini alan muhalefet yazın meclisi çalıştırmayarak akp'nin ekmeğine yağ sürdü ve 1 kasımda %50'yle tayyip, bakınız ahmet hoca değil tayyip %50 oyu aldı.

ülkemin insanından nefret ediyorum. milli iradeye de saygı falan duymuyorum.

SIYASETI BULASTIRMA SU KONUYA BURDA BUNU KONUSMAK ICIN YOKUZ. KONU SILINSIN ISTEMIYORUM

AYRICA MILLI IRADE HANGI YONDE TECELLI EDERSE SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ. BU NE SENIN NEDE BENIM ELIMDE. SENIN GORUSUN GORUS AMA INSANLARIN KI DEGIL OYLE MI?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hersh

quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: Hersh

evde klima felan mı var, günlük tüketim fazla gibi, bizede 55 gelmiş.

var ancak arizalandi 2 ay once kullanilmiyor yani

Hocam eskiden kalma borcun felan yoksa, itiraz et baştan hesaplasınlar. Bize de böyle bişi gelmişti, sayacı yazan alkollü felan heralde dedi, baştan hesapladılar. bir rakamı yanlış kodlarsa fatura uçuyor.

hadi ya bunu bilmiyordum hocam. borcum felan yok cok sukur. bu sayac yazan muhabbetini bilmiyordum itiraz edecegim. tesekkur ederim

• Geçmiş olsun ben de 5w'lık vantilatör aldım o ne kadar faturaya etki eder bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Bu vergiler olmasa ülke batardı çünkü boktan bi ülkeyiz. Bu kadar vergi veriyoruz halimize bak.

hayır arkadaşım batmazdı. bu ülke verdiğin vergilerin yarısıyla bile rahat rahat yönetilir. oy verdiğiniz siyasiler paralarımızı har vurup harman savuruyor türk halkı uyuyor. türkiye'deki bu adaletsizliği düzeltmenin tek yolu 10 ağustos 2014'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde uzun herifin seçilmesiyle suya gömüldü. tek şans olan 7 haziran 2015 seçimlerinde halkın %60'ının desteğini alan muhalefet yazın meclisi çalıştırmayarak akp'nin ekmeğine yağ sürdü ve 1 kasımda %50'yle tayyip, bakınız ahmet hoca değil tayyip %50 oyu aldı.

SIYASETI BULASTIRMA SU KONUYA BURDA BUNU KONUSMAK ICIN YOKUZ. KONU SILINSIN ISTEMIYORUM

AYRICA MILLI IRADE HANGI YONDE TECELLI EDERSE SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ. BU NE SENIN NEDE BENIM ELIMDE. SENIN GORUSUN GORUS AMA INSANLARIN KI DEGIL OYLE MI?

allah allah demek 110 liranı ankaraya göndereceksin ve işi siyasete karıştırmayacağız ha?? arkadaşım senin kafan mı güzel? yazdıklarımı oku bir bakalım ne kadarını anladın, ne kadarını anlamadın. direk son cümleyi okumuş gelmiş.

bu halk, "bombalar patladıktan sonra oylarımız yükseldi" diyen, "4 yıl daha verelim terörü çözelim" diyen 13 YILDIR BAŞTA OLAN BİR PARTİ ve bunlara oy veren %100 katıksız saf bir halk. ne ektiysek onu biçeceğiz. ben oy kullanılmasın demiyorum, tabii ki millet oy kullanacak. halk biraz beynini açsa, birazcık sorgulasa tüm foy ortaya çıkacak. takım gibi parti tutan memleket ahh ah.

eğer iktidara oy verdiysen o fatura sana müstehak.

• quote:

Bunlar vergi degil yanliz.

Alinan vergiler = kdv yuzde 18 +trt payi 1.5tl belediye tuketim vergisi 4-5tl. Butun vergiler bunlar.

Asıl kesilen para isletmenin dagitim bedeli altinda kesilen para. Bu kesilen parada devlete degil isletene gider. Suan sabanci diye biliyorum. Degistiydi en son

• Ocak ayında iyi bir kazık soktular. 70-80 lira fatura gelirken 100 ün altına inmez oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: rammstein35

Geçmiş olsun ben de 5w'lık vantilatör aldım o ne kadar faturaya etki eder bilmiyorum.

Tuketim olarak birsey etki etmez. Dagitim bedeline bakman lazim

• quote:

quote:

quote:

quote:

allah allah demek 110 liranı ankaraya göndereceksin ve işi siyasete karıştırmayacağız ha?? arkadaşım senin kafan mı güzel? yazdıklarımı oku bir bakalım ne kadarını anladın, ne kadarını anlamadın. direk son cümleyi okumuş gelmiş.

bu halk, "bombalar patladıktan sonra oylarımız yükseldi" diyen, "4 yıl daha verelim terörü çözelim" diyen 13 YILDIR BAŞTA OLAN BİR PARTİ ve bunlara oy veren %100 katıksız saf bir halk. ne ektiysek onu biçeceğiz. ben oy kullanılmasın demiyorum, tabii ki millet oy kullanacak. halk biraz beynini açsa, birazcık sorgulasa tüm foy ortaya çıkacak. takım gibi parti tutan memleket ahh ah.

eğer iktidara oy verdiysen o fatura sana müstehak.

sen beni anlamiyosun heralde burda konuyu kilitletecek birsey olsun istemiyorum. siyasi gorusunu kendine sakla.

• okçu kullanıcısına yanıt
    anlıyorum hocam
  • quote:

hocam konuyu acaba sadece bana mi boyle geldi diye bir feedback almak icin acmistim, burasi kalabalik diye buraya actim daha cok geri donus olur anlamam daha kolay olur diye sadece bana ozel bir bindirme mi var gibisinden

Sen yenisin galiba..

Bunlarin hepsi faso fiso. Tuketimin zaten 40tl gelmis neyine itiraz edeceksin. Trt payi kdv normal.

40tl+ vergiler 25 = 65tl.

Normal fiyatin 65tl gelmesi gerekiyordu. Dagitim bedelin kac onu soyle sen. Dagitim bedeli adi altinda isletmeci geciriyo. Dagitim bedeline git itiraz et. Ilk basta bimere basvur. Usengeclik yapma. (Dagitim bedeli vergi degil)

• Kaçak kullananlar yüzünden niye olucak, normalde bbu tarz şeylerde yazıp çizmeyi sevmem ama koskoca! devlet kaçak elektrik kullananların önüne geçemiyorsa ve bunu bizden çıkartıyorsa yazıklar olsun

Bu arada geçmiş olsun, şikayet ettiysen inşallah sonuca ulaşırsın

• 163 geldi hocam..

• Benim durum senden beter o zaman 36 liraysa

• Durmak yok yola devam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

quote:

hocam konuyu acaba sadece bana mi boyle geldi diye bir feedback almak icin acmistim, burasi kalabalik diye buraya actim daha cok geri donus olur anlamam daha kolay olur diye sadece bana ozel bir bindirme mi var gibisinden

Sen yenisin galiba..

Bunlarin hepsi faso fiso. Tuketimin zaten 40tl gelmis neyine itiraz edeceksin. Trt payi kdv normal.

Normal fiyatin 65tl gelmesi gerekiyordu. Dagitim bedelin kac onu soyle sen. Dagitim bedeli adi altinda isletmeci geciriyo. Dagitim bedeline git itiraz et. Ilk basta bimere basvur. Usengeclik yapma. (Dagitim bedeli vergi degil)

dostum once su yazdigini oku, bakalim anlayabilecek misin. bana katiliyomusun itiraz mi ediyosun belli degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 30 Temmuz 2016; 12:11:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 14alper41

Kaçak kullananlar yüzünden niye olucak, normalde bbu tarz şeylerde yazıp çizmeyi sevmem ama koskoca! devlet kaçak elektrik kullananların önüne geçemiyorsa ve bunu bizden çıkartıyorsa yazıklar olsun

Bu arada geçmiş olsun, şikayet ettiysen inşallah sonuca ulaşırsın

insallah hemserim. kocaelidesin sende size gelen faturadan haberin var mi ? bolgesel bisey mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

quote:

Sen yenisin galiba..

dostum once su yazdigini oku, bakalim anlayabilecek misin. bana katiliyomusun itiraz mi ediyosun belli degil

Ben katilmiyorum demiyorum ki. Hala bolgesel mi diyorsun. Dagitim bedelinden haberin yok. Bir arastir

• okçu kullanıcısına yanıt
    gunluk 10 kWh demek ayda 300 kWh olur ki tuketim bedelin vergisiz sadece birim fiyatindan 65 67 tl yapar geriye kalan vergiler ve dagitim bedeli olur. o faturadaki tuketim bedeli hatali.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faturanın üst kısmında tüketim miktarı yazar ama arkadaş sadece alt kısmı koymuş.Üst kısmıda koy tüketim miktarını görelim.Nerden bilebiliriz ki ne kadar elektrik kullandığını?
  • baba bu ne sadjajs
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.