Şimdi Ara

Farları Kapalı Dolaşan 'Clio'lar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Yeni araçlarda gösterge aydınlatmaları sürekli yandığı için bazen unutuyorlar sanırım, şehir içinde zaten heryer aydınlık olduğu için farketmiyorlar farları açmadıklarını.

ben de böyle düşünüyorum, özellikle sürekli çalışan gösterge aydınlatması farları unutturuyor...

zaten ESP falan derken yakında far sensörü hatta otomatik uzun far bile zorunlu standart güvenlik ekipmanları arasınaalınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Anlamadınız sanırım. Apaçi tayfasından bahsetmiyorum. Onlar her yerde sis/led farları açık geziyorlar. Clio 4'ün şehir içi gündüz ledlerinin iyi aydınlattığından ve sürekli açık konumda olduğundan unutulabildiğinden bahsediyorum. Her led farı açık olan psikolojik sorunu olan apaçi olmuyor.

O kadar uyarıya rağmen açmayanlar ne oluyor peki. Adamın arkasından selektör yapıtyorum yanına geliyorum far diyorum önüne geçip kendi farlarımı kapatıp açıyorum yine yok yine yok.

Apacilerden bahsetmiyorum yazmama ragmen tekrar ayni seyleri yaziyorsunuz. Farkına varmiyordur veya apacidir. Clio 4'lerde sehir ici far bazen unutulabiliyor. Gelip burada apacidir sorunları vardır garipler psikolojisi bozuklar yaftalari yapistirmak yanlis. Ben de iki defa sehir icinde unutup farkina varip actim. Size gore psikolojik sorunları olan apaciyim demek ki.

Yazımda apaçi kelimesi kullanmadım farkındaysanız. Umursamaz olanları söylüyorum.

• TahtalıKöyünMarangozu T kullanıcısına yanıt
    Kendi kullandığım arabada gösterge ışıkları sürekli yanmıyor. Basit bir sensör yardımı ile bunu çözmüşler farlar karanlılta kapalı ise göstergenin de ışığı sönüyor. Böylelikle farlarım yanmadığı anlaşılıyor.

Far sensör var ama genelde 0 konumunda tutuyorum yanı yağmur sensörü de 0da durduğu gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir clio 4 kullanıcısı olarak hiç haz etmediğim durumdur

• zamanında bir corsa'nın kapalı gezdiğini gördüm soluna geçtim ışıklarda durduk kornaya bastım kadın arkasına baktı bi daha kornaya basıp el kol yaptım. sorunu söyledim. kısalar yerine parkları yakıp devam etti...

Stopları yanmayan varsa da uyarıyorum yanmadığını söylüyorum.
  • 208 kullanırken başıma gelmişti.Farlar yanık olmasada km sayaç kısımlarının olduğu kısım yanıyor.Farlar manuel olduğu için gündüz farlarıda ilk çalıştırdığımda yeterli geldiği için unutmuşum.Halkalıdan Kurtköy sapağına kadar gece öyle gitmişim sonradan farkına vardım.

İlk çıktığım anda birileri selektörle işaret vermişti ama anlamamışım.

• Kasıtlı olarak asla yapmam da park yerinden çıkarken gündüz farı önü yeterince gösteriyorsa kapalı olduğunu fark etmiyorsun, şehiriçi aydınlık yollarda gidince fark etmeme hali devam ediyor. Gösterge paneli vs. gündüz de ışıklı olduğundan oradan da anlaşılmıyor.
  • Ya hahhahahaha google da denk geldi konu bi okuyayım dedim de oğlum kafayı mı yediniz. Biri mercedes fotosu atmış biri apaçi demiş. B segmenti kardeş clio. İcon donanımının gündüz farları led ve hayvan gibi aydınlatıyor. Çekemeyen zoruna giden varsa söyleyeyim, sürekli otomatikte ve daha önümü göremediğim olmadı ama illa arkamdan bu niye gündüz ledi ile geziyor diyen olmuş demek ki bu konuyu gördükten sonra böyle düşünüyorum :))))) Neyse arkamızdan konuşturuyoruz demekki.

• Kardeş geceleri parkları bile yakmadan sadece gündüz lediyle dolaşınca sen görüyorsunda millet seni görmüyor. Aynadan bakınca yakındaysan görünmüyorsun. Sıkıntı orda arkadanda hiç bir ışığı yanmamış oluyor arabanın onun farkındasın dimi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fb.1907 kullanıcısına yanıt
    Size hava kararınca foto çekip atacağım tamamen farlar kapalı sadece gündüz ledleri açık şekilde. Görünüyor mu görünmüyor mu bi daha bakın. Ama dediğim gibi hep otoda. Hava hafif karardı mı zaten açıyor farları sıkıntı yok yani.

• Ben her gün aktif araç kullanıyorum. Gördüğümü soylüyorum size aynadan bakıldın mı farkedilmiyor karanlık yerlerde. Arkadan hiç bir şekilde görünmüyor zaten. Hafif karanlıktan bahsetmiyorum gece karanlığından bahsediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • far sensörü sağolsun far nereden açılır nereden kapanır onu bile unuttum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

far sensörü sağolsun far nereden açılır nereden kapanır onu bile unuttum
    Aynı durumdayım,birkaç sene önce gündüz far yakıp dolaşmıştım eve gelince unuttum farları kapatmayı akü bitti O günden beri dokunmam hava kararınca kendi yakar,gerektiğinde kapatır

• Gündüz farına alışana kadar ben de çok unuttum maalesef. Özellikle aydınlık sokakta öndeki araca yüksek düzeyde ışık vurması veya kapalı garaj duvar kenarlarında duvarda yeterli düzeyde ışık olması sebebi ile ışıkları yaktığını düşünüyorsun.
  • Bu ülke de far sensörü zorunlu olmalı.Akşamları bile gündüz farları ile geziyor çoğu ve farkında değiller.
  • Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Millette ne göz var gerçekten hayret ediyorum. Gündüz farıyla ne görüyorlarsa. Aracımda Halojenler var. Şu bosch un %110 daha fazla ışık cart curtlu olanıda denedim yok göremiyorum.

Far tasarımı yapan bir ustayla görüştümde mercek montajı yaptıracağım bakalım. Valla gıpta ediyorum şu gözleri süper gören insanlara
  • Gündüzleri uzunlarla, arka sislerle gezenlere mi şaşıralım yoksa akşamları gündüz farlarla gezenlere mi karar veremedim.

Geçen otobanın karanlık bölgesinde sol şeritten orta şerite geçerken bir anda bu tiplerden birine denk geldim.Adam gündüz farları ile gidiyordu.Allah korusun birinin başını yakacaklar.Arka farlar bile kapalı.Görünmüyorlar.Amerika da farı yanmayan araçları polis takip edip çeviriyorlar.Biz de maalesef ceza bile yok.

Dikkatimi çeken bir durum da tünellere girerken çoğu farlarını bile açmıyor uyarılara rağmen.Koskoca farları açınız diye tabela var ama yurdum insanı kuralları takar mı?

Bende bazen kısalarla bile görmüyorum hele uzun yolda,adamlar gündüz farlarıyla her yeri görüyorlar maşallah kartal gibi gözler var onlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Millette ne göz var gerçekten hayret ediyorum. Gündüz farıyla ne görüyorlarsa. Aracımda Halojenler var. Şu bosch un %110 daha fazla ışık cart curtlu olanıda denedim yok göremiyorum.

Far tasarımı yapan bir ustayla görüştümde mercek montajı yaptıracağım bakalım. Valla gıpta ediyorum şu gözleri süper gören insanlara
    Hikaye onlar hocam. Ben de phillips xtreme vision almıştım corsa varken sözde %130 daha parlak falan ama hiçbir farkı yok ve fahiş bir fiyatı var.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.