Şimdi Ara

FarkNet internet... (Konya) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
0
Favori
20.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben farknet internet aldım gerçekten süper kota yok sınırsız ayda 35 tl spedtest sonuçları ise dowlad speed 7.72 upload sped 0.67 geliyor bazen 8 de geldiğini gördüm kopma yok sıkıntı yok telefon gerektirmiyor bir modem ve kablo iş bitti ben memnunum arkadaşlar

Teşekkür Ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskin682011

Arkadaşlar ben farknet internet aldım gerçekten süper kota yok sınırsız ayda 35 tl spedtest sonuçları ise dowlad speed 7.72 upload sped 0.67 geliyor bazen 8 de geldiğini gördüm kopma yok sıkıntı yok telefon gerektirmiyor bir modem ve kablo iş bitti ben memnunum arkadaşlar

Teşekkür Ederim.

nasıl hizmet bu? Ne takıyorlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReCoMaX R kullanıcısına yanıt
    Adam foruma kayıt olmuş. İlk mesajını bu olmuş. Başka gören eden yok. Şüpheli durum 😰

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece çatıya bir modem takıyorlar sözleşmesini imzalayıp abonesi oluyorsun

sped test sonuçları da böyledirhttp://www.speedtest.net/my-result/4362770174

ben kullanıyorum gayet memnunum sizede tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirTurk

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Bi yaşıma daha girdim. 3-5 tane Ubiquiti access point le millete internet satıyorlar. O access pointlere bi yüklen bakalım nası çöküyor. Tecrübeyle sabit. Biz onları fabrikalara 3-5 misafir nete girecek diye takıyoruz gene kaldırmıyor.

Neyse @Virinom Bulgaristan'da 100 Mbps sınırsız internet 55 TL. o da 2 yıllık sözleşme ile. Bazılarında Kurulum/Aktivasyon ücretli. Bazı servis sağlayıcılarda Modem bile parayla 150 TL ücreti var. Ayrıca 100 mbps'e kadar satıyorlar. Superonline gibi tam 100 mbps değil. Neyse onlarıda geçtim aslında hizmetleri çok güzel. Upload Bulgar içi 50mbps yurtdışında 10mbps çok iyi bir değer fiyatıda bize göre uygun ama Bulgaristan'da asgari ücret 300 TL. Bunu da unutmamak gerekir bence.

Merhaba şöyle bir anımı anlatayım. 2004 yılında Üniversite için Bulgaristana gitmiştim. İlk gittiğim yıl hız 3KB/S idi! Şaka değil 3 KB/S! O yıl başka bir firma rekabet için piyasaya girdi. Abartmıyorum 2-3 ayda bir hız 2-3 kat artmaya başladı. Nihayet 2007 yılında stabiliteye kavuştu. 20 Mbit Hız 20 Leva idi. Taahüt yok, zorla kullanmadığın telefona ücret ödemek yok. Son yıl (2009-2010) evde 3 arkadaş kalıyorduk. 35 Levaya 50 Mbit interneti 3 kişi paylaşıyorduk. Üstelik Gece 12 Sabah 6 saatleri arasında hız 100 MBit'e kadar kademeli olarak artıyordu. Biten dizileri Torrente koyar koymaz mutfağa gidip çay hazırlıyorduk. Döndüğümüzde dizi inmiş oluyordu. Yaz aylarını Türkiyede geçirip Eylül ayında tekrar internet kullanmadan önce gidip sadece 5 Leva ceza ödüyorduk. Kullanmadığın ayın tamamı için ödeme yapmıyorduk yani.

Ara ısra hala giderim. Eşimin akrabası aylık 20 Levaya 20 Mbit internet, dijital TV platformu ve cep telefonu hattı paketi (aylık 200 dk'lık her yöne konuşması ve tam detaylarını bilmediğim sms, internetten oluşan bir paket) kullanıyor. Yanlış okumadınız tüm bu hizmetler sadece aylık 20 Leva. Kötü yanı ne taahhüt istiyor. Böyle paket yapsın Türkiyede bir firma 5 yıl peşin taahüt vereceğim.

Biraz önce orada iken kullandığım firmanın internet sitesine girdim ve şu anki durumu inceledim.

Aylık 35 levaya 50 Mbit internet artı Dijital Tv patformu. 2 yıl taahhütle 23 Leva!
     FarkNet internet... (Konya)

Yine Dijital platformun daha düşük paketine karşılık internetinizi 80 Mbit hızına taşıyabiliyorsunuz.

FarkNet internet... (Konya)

Dediğiniz gibi Bulgaristanda asgari ücret 300 TL civarı. Pek çok kişinin o kadar bile değil. Diğer Avupa ülkeleri ile niye karşılaştırmıyoruz? Almanya, Fransa, İngiltere gibi aylık gelirleri en az 2000 euro civarında olan ülkelerin vatandaşlarından neden daha fazla ödüyoruz?

Neden şöyle bir haber bizim ülkemizden gelmiyor?

Finlandiya’da 1 Mbps Bağlantı Artık Bedava

Tellcom sonrasında superonline en sonunda Turkcell superonline olarak yıllardır fiber internet kullanıyorum.
    Şuan ki paketim 25mbit d / 5mbit u
    Turkcell tv+
    400dk tel
    59TL

Saydığın olay senin Ülken de de var. Kalkıp Bulgaristan la Türkiye'yi kıyaslamanın anlamı yokki?

• Konya nin neresindesin. Ben bosn dayim apt de sadece ttnet in fibwri var ve berbt ayrica 35 gb akk diye birsey var ayda 60 odemek zorunda kaliyorum.

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    FarkNet Telekom Yeni Nesil Bir İnternet Servis Sağlayıcısıdır. Bilgi Teknolojileri Kurumundan Almış olduğu İşletmeci Lisansı ile hizmet vermektedir.
    Yukarda Bahsi geçen Konulardan Dolayı Cevap hakkımız Olduğunu Düşünüyoruz.
    Konu bazı noktalarda konu dışına çıkılmış olsa da birincil ağızdan bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Altyapımız Kablosuz Teknoloji ile Sağlanmaktadır, Şehrinizde evinizde, apartmanınızda, Sokağınızda Telefon hatlarının olmaması bu hizmeti alamayacaksınız anlamına GELMİYOR,
    bu teknoloji akla güvensizlik getirebilir, ancak malumunuz üzere GSM operatörleri 3G,4G vs internet hizmetlerinin tamamını kablosuz teknoloji ile yapmaktadır.
    bu sistem 5Ghz geniş bant kullanılarak 2+Gbps hızlara ulaşabilmektedir ve
    Sistem Güvenliği PPPOE Tünelleme sistemi ile %100 güvenli bir yapıya sahiptir. PPPOE yi xDSL sistemlerden duymuş olabilirsiniz,

Piyasada KOTASIZ diye insanları AKN Adil kullanım kotaları ile daha ilk haftada 2-3mps e MAHKUM ETMEYEN bir sistemdir.

Hat Aktivasyonu, Telefon hattı, bağlayıcı TAAHHÜT vs gibi can sıkıcı şeyler olmadan SADECE İNTERNET içeren bir sistemdir.

diğer ayrıntılar için Web Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Mutlu Günler
    Farknet Telekom.

• mustafakeskin1 M kullanıcısına yanıt
    Sistem Afyonda bir ay kadar kullandım. Sistem mantık olarak çok iyi. Fakat internet çok yavaş idi. Kullanıcı arttıkça doğal olarak hız düşmeye başlıyor. Umarım sizin sistemler çok kullanıcıyı mağdur etmeyecek tarzda bir sistem olur.

Bu tür sistemlere herkesin ihtiyacı var ama hizmet kalitesi çok önemli.

Süperonlinenin AKK siz hizmetlerini ve tarifelerini aynı fiyatlarda sunabilirseniz (Tabi mümkün mü bilmiyorum ama) Kapış kapış gider..
  • Merhaba, Mehmet_alp Bey daha önce yaşamış olduğunuz tecrübede hız problemi yaşamanız bir talihsizlik olmuştur. Bölgesel internet servis sağlayıcılığı ülkemizde daha çok yeni ve firmalar hızla büyümek için bazen plansız işlem yapabiliyorlar.
    bunun sonucunda böyle problemler yaşamak mümkün ayrıca bu tarz sistemlerde ileri seviye network bilgisi ve tecrübesine ihtiyaç duyulduğu kaçınılmaz.

FarkNet Olarak Rakip firmanın vermiş olduğu AKK (Adil Kullanım Noktası, AKN) siz tarifeleri çok çok daha ekonomik olarak vermekteyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakeskin1

Merhaba;
    FarkNet Telekom Yeni Nesil Bir İnternet Servis Sağlayıcısıdır. Bilgi Teknolojileri Kurumundan Almış olduğu İşletmeci Lisansı ile hizmet vermektedir.
    Yukarda Bahsi geçen Konulardan Dolayı Cevap hakkımız Olduğunu Düşünüyoruz.
    Konu bazı noktalarda konu dışına çıkılmış olsa da birincil ağızdan bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Altyapımız Kablosuz Teknoloji ile Sağlanmaktadır, Şehrinizde evinizde, apartmanınızda, Sokağınızda Telefon hatlarının olmaması bu hizmeti alamayacaksınız anlamına GELMİYOR,
    bu teknoloji akla güvensizlik getirebilir, ancak malumunuz üzere GSM operatörleri 3G,4G vs internet hizmetlerinin tamamını kablosuz teknoloji ile yapmaktadır.
    bu sistem 5Ghz geniş bant kullanılarak 2+Gbps hızlara ulaşabilmektedir ve
    Sistem Güvenliği PPPOE Tünelleme sistemi ile %100 güvenli bir yapıya sahiptir. PPPOE yi xDSL sistemlerden duymuş olabilirsiniz,

Piyasada KOTASIZ diye insanları AKN Adil kullanım kotaları ile daha ilk haftada 2-3mps e MAHKUM ETMEYEN bir sistemdir.

Hat Aktivasyonu, Telefon hattı, bağlayıcı TAAHHÜT vs gibi can sıkıcı şeyler olmadan SADECE İNTERNET içeren bir sistemdir.

diğer ayrıntılar için Web Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Mutlu Günler
    Farknet Telekom.

Bu sistemi ben de düşünüyorum ama şüphelerim var. Özellikle ping, hız ve kötü hava koşullarında internetin ne hale geleceği yönünde.

• Kullanan varsa hız durumu nasıl.Eve kısa bir süreliğine bağlatmak istiyoruz.Apartmanda 6 ev kullanacak.Birbirini etkilemez dedi adam ama bir de kullananların tecrübelerini öğrenmek isterim.

• Bulgaristanda akk saçmalığı yok ama

Superonline akk yi ilk çıkardığında 512-128kbps. Düşürüyordu

• Dört aydır kullanıyorum ilk baslarda 5mbit alırken okullar açıldıkdan sonra şu an aksam 19 ile 24 arası çok kotu gncturkcell tarifesinin internet hızı bundan daha hızlı gunduzleri normal fakat ben isdeyim aksamda baglantı yok boşa 35 tl veriyorum catıya kendi vericilerini gorecek sekilde ubnt m5 ap takıyorlar depozito olarak 220 tl veriyorsunuz sistemden çıkarken ap yi verip paranızı geri alıyorsunuz tek iyiligi benim icin kontrat olayının olmamasıydı..Aylık zaten en fazla 8gb kullanabiliyorum memnundum hizmetinden fakat insanlar yuklendikce altyapısı yetmiyor sınırsızdan ayrı az kullananlar için kotalı ve hızlı tarifesi olsa iyi olur..sırf sözlesmeli diye turkcell ttnete bulasmıyorum ama böyle giderse mecburen bırakırım..

• Satıcı fake hesap açıp önce firmasını övmüş sonra da cevap hakkı doğdu diye ayrı hesap açıp oradan açıklama yapmış komik

• Bu işler Ubiquiti cihazlar ile olmaz mı? Bizim ilçedeki TP-Link cihazlar ile veriyor aynı hizmeti, o çalışıyorsa Ubiquity fıstık gibi çalışır. :D
  • burda bulgaristanı aşalamışsınız asgari ücrette 380levayı bi tl cevir bakalım kaç para yapıyor 380leva ve 625tl gibi bi para yapıyor bundan sonra araştırıp konuya yorum yazın adamlar 50tlye 100mbit kullansın biz burada 3mbit bumudur hizmet
  • Merhaba;
    Yukarıda Yorumlara cevaben şirketimiz Konya Merkezli Olup internet servis sağlayıcı lık hizmeti vermekteyiz.
    Kablosuz internet dağıtımı hakkında çok fazla bilgi kirliği var, ancak unutulmamalıdır ki cep telefonlarımızda kullandığımız 3G internetler bile 2100Mhz frekans bandında çalışmakta ve operatör durumuna göre kaliteli yada kalitesiz olarak kullanmaktayız.
    Wifi ile dağıtılan internet bağlantısı ise yaygın istasyonlar ile kaliteli bir şekilde kullanılıyor. sistem ülkemizde yeni olmasından dolayı yeterince tanınmıyor. Yurt dışı seyahatlerimde bolca karşılatığım bir hizmet şeklidir.

Kısaca duyumlara dayanan yorumların önüne geçmek için bilgi almak yada yerinde görmek isteyen herkesi Konya ya beklerim. iletişim bilgilerimiz web sitemizde mevcuttur. mutlu günler
  • mustafakeskin1 M kullanıcısına yanıt
    merhabalar
    her istasyonda fiber altyapı yok değil mi?
    pingler ne durumda ve yağmurlu, karlı yani kötü havalarda bağlantı kalitesi nasıl.
    pingler mesafeye göre mi yükseliyor yoksa atlanan istasyona sayısına göre mi?

örnek bir speedtest veya upload sırasındaki ping yükselme miktarı nedir.
    upload hızları nedir ayrıca siteniz çok acemi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 30 Kasım 2015; 23:48:05 >
  • çalışma sistemi bionetle aynı galiba, merak ettiğim husus aynı donanımla benim alıcıyı sizin merkeze çevirsek direk kullanabilir miyim donanım değiştirmek gerekiyor mu birde sizin sistemi kullanıyım bakalım nasıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

merhabalar
    her istasyonda fiber altyapı yok değil mi?
    pingler ne durumda ve yağmurlu, karlı yani kötü havalarda bağlantı kalitesi nasıl.
    pingler mesafeye göre mi yükseliyor yoksa atlanan istasyona sayısına göre mi?

örnek bir speedtest veya upload sırasındaki ping yükselme miktarı nedir.
    upload hızları nedir ayrıca siteniz çok acemi görünüyor.

bionet kullanıyorum 4-5 aydır , peak time denen saatlerde internet kullanılmaz hale geliyor saat 19ile 23 arası kötü diğer saatlerde 800 kb/sn indiriyor. ancak online oyun oynanmıyor ara ara takılıyor.testte 15ms çıkıyor ancak 30snde bir 500ms oluyor, yağmur dan etkilenmiyor kar daha yağmadı ona birşey diyemeyeceğim. farknet nasıl bilmiyorum. ancak çalışma prensibi aynı olduğundan benzer olaylar olacağını tahmin ediyorum, bu bienet linki onada bak.
    http://forum.donanimhaber.com/m_102860144//tm.htm#112339104

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.