Şimdi Ara

Far Cry Primal Benchmark Sonuçlarınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşlar,

Bugün itibariyle Far Cry serisinin yeni üyesi Primal çıkışını yaptı ve yine görsel kalitesi ile sistemleri zorlayabilecek yapıda olmasından dolayı oyunu alan arkadaşlarımız sistem performanslarını bu konu altında paylaşabilirler.Oyunun kendi içerisinde bir benchmark yazılımı bulundurması sayesinde benchmark sonucunuzu konu altında paylaşabilirsiniz.Örnek olması açısından 1080P ve 2K da almış olduğum sonuçları eklemek istiyorum.

Oyun için bir ilk gün yaması yayınlandı ve bu yama sonrası sonuçlar aşağıdadır.Sürücü olarak Nvidia tarafından herhangi bir güncelleme gelmediği için en son çıkan 361.91 Whql sürümlü sürücü kullanılmıştır.

1080P Ultra ayarlar@Gtx 980 Tİ Default

1080P Ultra ayarlar@Gtx 980 Tİ Overclocked

2560x1440 Ultra ayarlar@Gtx 980 Tİ Overclocked

Oyun 1080P ve 2K da oldukça akıcı bir şekilde oynanabiliyor,oynadığım süre içerisinde herhangi bir sorunla şu an için karşılaşmadım.Sadece işlemcinin 2.çekirdeğini sürekli %100 kullanıyor bu durum diğer işlemcilerdede benzer onun dışında gpu kullanımı ve frame time değerleri gayet iyi görünüyor.Oyun için henüz bir sürücü güncellemesininde gelmediğini belirtmekte yarar var.

• Ayrı bir konu açmak yerine hazır konusu açılmışken gamegpu.ru testlerini de buraya ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 1 Mart 2016; 16:51:34 >

• nvidia kepleri frenlemeyi unutmuş bir daha ki sürücü de halleder artık
  • GTX980 Ti @1470 Mhz

• Fury x ıle hemen hemen aynı performans a sahıp 980 tı ınsanlar neden alırkı ? 700 tl fazla verıp ? Cok garıp yarın dx 12 ıle gecerse vahkı ne vah :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl yani
  • Hocam testler sanırım Ultra ayarlar için değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Hocam testler sanırım Ultra ayarlar için değil mi?

En yüksek ayarlar olarak belirtilmiş fakat detay vermiyor çoğu zaman gamegpu (AA vs. de farklılıklar olabilir muhtemelen, akabinde oyun sahnesi farkları gibi).

Üstteki kullanıcı testlerine bakarsak aslında paralel yönde diyebiliriz. Daha fazla kullanıcı testi paylaşılırsa konu içerisinde, tablodaki değerler ölçülürken kullanılan ayarlar az çok ortaya çıkmış olacaktır. Tablodan ziyade kullanıcı testleri önemli zatende ek bilgi olarak paylaşayım dedim.
  • Oyun içinde Very High ve Ultra şeklinde hazır ayarlar mevcut bu nedenle sitenin yayınladığı sonuçlarda Ultra yerine Very High ayarlar seçilmiş olmalı.Ayrıca oyun içinde hazır benchmark olduğu için sahneden ziyade belki onu kullanmışlardır yoksa her sitenin sonucu test edilen sahneye göre farklılık gösterebilir bu nedenle benchmark içermesi tutarsız sonuçları bir nebzede olsa engelleyebilir.
  • Bu arada oyun için Nvidia'dan sürücü geldi.362.00 Whql sürücüsü ile Far Cry Primali daha iyi bir seviyede oynabilirsiniz.Unutmadan Dying Light:Enhanced Edition sürümüne bugün gelen Nvidia PCSS güncellemesi için yine bu sürücüyü kurmak gerekiyor.
  • R9 380 OC benchmark sonuclarini paylasmak isterdim ama malum tr fiyatlari pek izin vermiyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optimizasyon Far Cry 4'ten daha iyi gibi.
  • 270 760 bu tarz kartlarınız olsa yine böyle konu açarmısınız merak ediyorum
  • Kardeş eski nesil 780ti ile 970 aynı sonucu vermesi demek satış stratejisine ters düşmek demek. Nvidia buna çok dikkat ederdi ama gözünden kaçırmış olsa gerek

• Çift kartta durum ne acaba?
  • benim anlamadığım gtx 960, r9 380 falan far cry 4 de ultra 60 fps oynatabiliyordu bu oyun ayni motorla yapilmiyor mu 30 fps lere düşmüş performans bunda.

• Gtx 970 bile Far Cry 4'ü ultra'da 60 fps oynatamıyor ki 960 oynatsın.
  • serhatti S kullanıcısına yanıt
    youtube da ben başka videolarami bakiyorum ya 1080p de dimi

• Far Cry 4'ü GTX780 ile full de 60 fps oynatabiliyordum (1080p, 60hz)
  • 1080p de gtx 970 ile 60'a sabitlemek için bir kaç ayarı kısmak zorundasın.Oyun var gtx 970 de var.

Volumetric fog mudur nedir onu kapatıcan,AA için SSAA'yı seçmen lazım yani tam olarak hatırlayamasam da bir kaç ayarı kısmadan ultra'da 60 fps yok.

Çok önemliyse hangi ayarlar bakarım.60'a sabitlemek için özel olarak fraps ile uğraştım oradan biliyorum.

Düzeltme: benim ekran 1920/1200 biraz geç hatırladım ama çok fazla etki edecek bir durum olmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatti -- 1 Mart 2016; 22:23:27 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.