Şimdi Ara

Fanlı Isıtıcılar... (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
6
Favori
270.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

1000 wattlık (1 kilowattlık) bir ısıtıcı bir saat çalıştırılırsa bir kilowatt saatlık enerji tüketir ( Bu da 3.600 kilojoules'dur.)
    Bir saatliğine 60 wattlık bir ampul kullanılırsa 0,06 kilowatt saatlık elektrik harcanır. 60 wattlık ampulu bin saat boyunca çalıştırırsak 60 kilowatt saat elektrik harcanır.
    Eğer 100 wattlık bir ampul günde bir saat süreyle, bir ay boyunca çalıştırılırsa kullanılan enerji 100 W × 30 h = 3,000 W·h = 3 kW·h olur. Bu da 10,8 milyon joule'dur.

Bu da başka bir siteden
    quote:

KDV, elektrik tüketim vergisi, dağıtım bedeli, sistem kullanım bedeli, sayaç okuma bedeli, kaçak kullanım bedeli, enerji fonu, TRT payı gibi çeşitli tutarlar hesaplamaya dahil edilmezse, 1 KW elektriğin birim fiyatı 0,2848 TL yani 28 kuruştur.

2014 yılı Temmuz ayı itibariyle 1 kW/h elektrik (1000 watt) çeşitli vergiler dahil ortalama 0,42 TL yani 42 kuruştur.

Yani 2000 wattlık bir alet vergiler dahil saatte 84 kuruşluk elektrik yakıyor
    Günde 10 saatten 30 günde 250 liralık enerji tüketir.

Diğer taraftan evinizde 10 saat 2000wattlık ısıtıcı çalıştıracağınıza odanıza azıcık yalıtım yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonem -- 8 Kasım 2014; 12:28:16 >

• anonem kullanıcısına yanıt
    Hesapta bir yanlışlık olabilir mi?
    edit : Pardon dogru hocam
    Ayrıca bu urunu tavsıye edermısınızhttp://m.istanbulbilisim.com.tr/raks-pf20hc-2000-watt-fanli-isitici-fiyati,105618.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popeyex -- 7 Kasım 2014; 11:54:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • popeyex kullanıcısına yanıt
    Valla benim de gözüme ilişti ama cesaret edemedim çok ufak görünüyor. Siz de bunu alın deneyin olmazsa :)
  • anonem kullanıcısına yanıt
    Hocam cok onceden vardi bizde raks ısıtıcı cok guzelde isitiodu, nerden aklima geldiyse nette taratıp bu modeli buldum , Alinir alinmasinada elektrik buyuk sorun.

• Daha önce ofiste (orta büyüklükte bir oda ) kumtelin fanlı ısıtıcısını kullanmıştım : link
    Evde yatak odası için ise çoğu kişinin önerdiği koctas'taki blyss marka seramik ısıtıcılardan aldım : link
    Nacizane fikrim; seramik ısıtıcı çok daha sıcak veriyor fakat garip bir şekilde bu sıcaklık sadece hemen önündeki yarım metrekup kadar bir alanda hapsoluyor sanki. Yani kapısı kapalı odanın genelinde 10-15 dakikada öyle çok bir ısı değişimi olmuyor.
    Fakat karşısında durup ısınmak için ideal.
    Kumtelde ise tam karşısı daha sıcak olmamasına rağmen ısıyı tüm odaya daha homojen dağıtıyor. Dışarıdan kapalı odaya girdiğinde ısı artışını hissediyorsun. Bu da sanırım kullanılan vantilatör tipindeki fanın gücü ve hava sirkülasyonunu daha çok sağlamasından ileri geliyor.
    (Blyss'deki fan, bildiğiniz 12 cm'lik plastik pc kasa fanlarından).

• Selamlar.

Bugün Raks ın fanlı ısıtıcısını aldım, 90 lı yıllarda ünv de iken de kullanıyordum aslında evde başka ısıtıcı da var ama kışın olur da kalorifer vs yanmazsa bu tip ısıtıcılar can simidi görevi görüyorlar, hem biraz da nostalji olsun istedim cihazın şekli hatta sesi bile değişmemiş :)

Ürün seramik rezistanslı fanlar gibi daha düşük enerji ile daha kızgın bir hava üretemese de arkadaşların da farkettikleri gibi sıcak havayı onlardan daha uzağa üfleyebildiklerinden daha kısa sürede daha sıcak bir ısınma sunuyor, eğer odanız küçükçe ve yalıtımı kötü olmayan bir odaysa seramik ısıtıcılar daha verimli olabilir belki.

Yalnız bir sorun var; cihaz oda ısınınca ısıtıcı rezistansı kaatsa da fan çalışmaya devam ediyor yani oda istenen sıcağa ulaştığında cihaz soğuk üflemeye başlıyor, ünv de kullandığım böyle değildi sanki..
  • Sabah Raks ı geri iade ettim, oda ayarlanan ısıya gelince cihaz kapanmıyor soğuk üflemeye başlıyordu artı olarak özellikle gece kullanıında Rowenta nın sessiz ürünlerinden sonra çok gürültülü gelmişti.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Hocam nereden aldınız? Ayrıca fanin durmaması cihazla ilgili bir sorun muydu yoksa öyle mi zaten. Rowenta demişsiniz önerdiğiniz bir model var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

Hocam nereden aldınız? Ayrıca fanin durmaması cihazla ilgili bir sorun muydu yoksa öyle mi zaten. Rowenta demişsiniz önerdiğiniz bir model var mi

Migros dan almıştım ertesi gün geri iade ettim, ayarlanan ısıya ulaştığında cihazın fanı kapanmıyor ama rezistans devredışı kaldığından soğuk üflemeye başlıyordu, olmaması gereken bir durumdu neticede ısınacağınıza üşümeye başlıyorsunuz.

Rowenta nın Balnea Silence ını kullanıyoruz; cihazın fan, ılık ve sıcak olmak üzere 3 kademesi var, ılık kademede fan devri çok düşüyor ve çalışma sesi neredeyse duyulmayacak bir hale iniyor.

Yatak odasında kulanım için mükemmel bir ürün ancak fiyatı hayli farklı.
  • Duvar tipi şu kasalı olan klimaların vermiş olduğu sıcak hava gibi bir fanlı ısıtıcı önerisi olan ?
  • Arkadaşlar merhaba linkteki ürünü almak istiyorum. banyo ve kapalı balkonda kullanıcam. bazende 14m2 odada. işimim görür mü? yada önereceğiniz başka model var mıdır. teşekkürler

http://www.hizlial.com/delonghi-hcm2030-konveksiyonel-isitici/10306479

yada şu ürün

http://www.hizlial.com/blyss-7-dilim-yagli-radyator-ndb-1d-15/10318699?OM.zn=ProductView_ZoneNew&OM.zpc=10320389

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuneytozbek -- 26 Aralık 2014; 16:37:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cuneytozbek

Arkadaşlar merhaba linkteki ürünü almak istiyorum. banyo ve kapalı balkonda kullanıcam. bazende 14m2 odada. işimim görür mü? yada önereceğiniz başka model var mıdır. teşekkürler

http://www.hizlial.com/delonghi-hcm2030-konveksiyonel-isitici/10306479

yada şu ürün

http://www.hizlial.com/blyss-7-dilim-yagli-radyator-ndb-1d-15/10318699?OM.zn=ProductView_ZoneNew&OM.zpc=10320389

Aynen bende kapalı balkonda kullanmak için bir tane almak istiyorum güç harcama meselesi kafama takıldı .

• odam çok ufak yatak masa dolap sığıyor anca başka bişey sığmıyor hepsi dip dibe düşünün ne kadar küçük. doğalgaz var ama geceleri soğuk oluyor bende fanlı ısıtıcı aldım. günde 1-2 saat kullansam ne kadar elektrik faturası fark eder ? yukarıda bir arkadaş 84 kurus demiş saati için doğru mu acaba.
  • Arkadaslar yeni ufo aldim 2300 W uzaktan kumandali.1 den 5 e kadar isitma kapasitesi var. Ama hangi kademede olursa olsun surekli durmadan yaniyor.ama şöyle bisey var 5 e getirince tam isitma veriyor gucleniyor,2 ye getirince kısık ısı veriyor surekli olacak şekilde. Oda isininca kapanma, soguyunca açılma olayi olmuyor mu varmi kullanan acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Selamlar.

Bugün Raks ın fanlı ısıtıcısını aldım, 90 lı yıllarda ünv de iken de kullanıyordum aslında evde başka ısıtıcı da var ama kışın olur da kalorifer vs yanmazsa bu tip ısıtıcılar can simidi görevi görüyorlar, hem biraz da nostalji olsun istedim cihazın şekli hatta sesi bile değişmemiş :)

Ürün seramik rezistanslı fanlar gibi daha düşük enerji ile daha kızgın bir hava üretemese de arkadaşların da farkettikleri gibi sıcak havayı onlardan daha uzağa üfleyebildiklerinden daha kısa sürede daha sıcak bir ısınma sunuyor, eğer odanız küçükçe ve yalıtımı kötü olmayan bir odaysa seramik ısıtıcılar daha verimli olabilir belki.

Yalnız bir sorun var; cihaz oda ısınınca ısıtıcı rezistansı kaatsa da fan çalışmaya devam ediyor yani oda istenen sıcağa ulaştığında cihaz soğuk üflemeye başlıyor, ünv de kullandığım böyle değildi sanki..

RAKSIN HANGI MODELİ BU

• quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

Hocam cok onceden vardi bizde raks ısıtıcı cok guzelde isitiodu, nerden aklima geldiyse nette taratıp bu modeli buldum , Alinir alinmasinada elektrik buyuk sorun.

ESKIDEN KULLANDIGINIZ MODELIN AYNISI MI BU BULDUGUNUZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernandinho23

Arkadaslar bugun bim den aldim kumtel fanli isitici memnun degilim iade etme hakkim var mi cevap lutfen ???

KUMTELİN HANGİ MODELİYDİ LX 2910 MU
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Kumtel ve Blyss kullanıyorum sadece.

KUMTELİN HANGİ MODELİNİ KULLANIYORSUNUZ

• Delonghi Mica Thermic HMP 1000, delonghi-radyator-hmp-1000 bu ısıtıcı nasıl çalışıyor? seramik mi? yağlı radyatör gibi mi?

http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/delonghi-radyator-hmp-1000/19775-26978

kule tipi seramik ısıtıcılar var. bunlar ufo infrared gibi mi ısıtıyor. seramik ısıtıcı diye dh forumda arattım seramik ısıtıcı adı geçmesine rağmen pek bilgi bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 18 Şubat 2016; 21:17:14 >

• Kumtelin arkasi yuvarlak rezistans onde fan olan krem rengi kucuk bir modelini kullaniyorum.. memnunum..

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.