Şimdi Ara

Fanim bir şeye sürtüyor gibi ses geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI laptobuma güncelleme gelmişti neyse yaptım güncellemeyi yaparken fan bir şeye surter gibi ses yaptı ve ondan beri hala ses geliyor ama bu bazen oluyor mesela çalışırken fan ilk başta ses geliyor dokunuyorum fana ses gidiyor tekrar dokunuyorum ses geliyor fan ve macunlar temiz aynı modeli bulabilir miyim ve kendim yapabilir miyim modelin aynısını buldum pcnin ama bilmeden yapmak istemedim bilenelr varsa yardım ederse sevinirjm

Fanim bir şeye sürtüyor gibi ses geliyor Fanim bir şeye sürtüyor gibi ses geliyor Fanim bir şeye sürtüyor gibi ses geliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• https://m.n11.com/urun/msi-ge60-2qf-notebook-cpu-fan-islemci-fani-15926859 arkadaşlar yanlış foto atmışım internette bulduğum fanı sanırım bu doğrusu duzeltme

• Bazı modellerde laptop fanını değiştirmek zor çünkü çok şey sökmek gerekebiliyor. Ypoutube'da laptop modelini aratıp fan falan yazınca yapanlar olmuşsa videosu çıkar öyle kolay olur. Yaparken de acele etmeden takın çünkü parçalar ince, aceleyle söküp takmaya çalışınca kırılabilir

• Bu mu laptop fiziksel olarak aynı mı?

Fanim bir şeye sürtüyor gibi ses geliyorLaptop Nutsyoutube
    MSI MS 16GF GE60 2PC Apache Disassembly by https://www.laptopnuts.com/. Steps and order we remove laptop parts: Genuine Battery BTY-S14 ~0:08, Bottom case cover ~0:30 ~2:40 ~7:00 ~8:12, Optical Drive SN-208 ~2:35, Memory RAM ~3:15, CPU Heatsink & Fan Assembly ~3:25, SSD storage ~5:25, Sabre HiFi Chip & cover ~6:25, Keyboard ~10:20, USB IO Board ~12:10, Motherboard & CPU ~12:35, LCD Assembly hinges & brackets ~14:10, USB IO board ~14:40, LCD Screen Assembly ~15:00 Full article: https://www.laptopnuts.com/https://www.laptopnuts.com/laptop-msi-ms-16gf-ge60-disassembly-take-apart-sell/ Sell you MSI MS 16GF GE60 2P laptop: https://www.laptopnuts.com/sell-msi-laptops/
    https://www.youtube.com/watch?v=Fy9LiAegpV0
  • Mxsr kullanıcısına yanıt
    Hayır bu aynı model değil ge60 2qf modeli olucak ama evet fiziksel olarak aynı yerleri falan da sadece klavye dizaynı falan farkli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göktuğ ama yumuşak g siz -- 13 Mayıs 2023; 11:26:16 >
  • Mxsr kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi yapması ince işler istiyor ben bu parçayı alıp kendim takmayacagim zaten bir tamirciye taktıracağım sadece daha uygun gelsin diye aynı modeli arıyorum

• Göktuğ ama yumuşak g siz G kullanıcısına yanıt

Resim size ait degil mi? Gayet kolay mis oradaki 3 vidayi sokuceksiniz resmin sag taafinda var mi fan parcasi vs? Bellki sogutucu da cikabilir siz bi tam boy foto koyun fan icin. Genelde fanlar kolay cikiyor

Ek olarak fanin ses yapmasinin sebebi fan yapragi kirilmis o yuzden ses yapiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtx295 -- 13 Mayıs 2023; 15:53:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rtx295 R kullanıcısına yanıt
    Evet cikmamjs 1 tane daha vida var ama yine de tam da atayım benim pc MSI gp60 2qf ama çok fazla bulamadım internette ge60 2qf alsam fandan onu taksam olur mu ? Fanim bir şeye sürtüyor gibi ses geliyor

Blogu sokup fan vidalarina da sokup kolayca cikar hocam o illa bilgisayarciya vs gerek yok. Zaten bilgisayari sokmussunuz az cok anliyorsunuz. . Fan olayi genelde ayni tarzda kullanabiliyorlar video larda ayni fan gorunuyor ise alabilirsiniz. Yada satici ya mesaj atin onlar rahat biliyorlardir hamgi seri ler ile uyumlu oldugunu.

Notebookcheck de vardir karsilastirabilirsin :)

Tesekkur ederim hocam ben sorayım sonra olmazsa yine haber veririm.

Kullanilan fan ayni gorunuyor. Muhtemelen uyacaktir ama siz genede satici ile konusun. Sonra iade islemleri vs sikinti olmasin. Almadan once 1 kere kontrol etmekden zarar gelmez.

Satıcı firmayla konuştum ama bu fan modelinin benim bilgisayarıma uyacağını söylemedi

uymaz mi dedi?. ayni gorunuyor fan yapilari vs farkli bir yer ile gorus derim

Muhtemelen sonum bilgisayarcı olucak gibi yağlama gibi işlemler yaptım fani söküp fan çıkarılmış haldeyken dondurdugumde ses yoktu fakat kasaya yani anakarta taktigimda bu ses yine çıkmaya başladı

satici dan fan resmini isteyin bence. Benim tahminim %90 ayni fan. Ayrica sizin fan yapraklarindan 1 tanesi kirilmis o yuzden ses yapiyor

Evet kirikta bayadir kırıkmış zaten bu bilgisayarın fanı normal calisiyodu bazen kasa açıkken çalıştırdım bu sürede ara sıra dokunduğumda o dönen yere ses kısa süreli gidiyordu ama pcyi havadan aşağı indirdigim anda tekrar çıkıyor ses muhtemelen evet fanlar aynı ben de alacağım gibi çünkü başka yolu yok zaten kirilmis

fiyati uygun. fan da ayni gorunuyor ki o seri lerin hepsine muhtemelen ayni fani koymustur msi. fan vidalarini hepsini vidalayin ki sallanti vs gibi seyler olmasin.

Vidalar tam hocam şimdi başka bir satıcıya daha sordum eğer o da uygun değil derse servise götürürüm

Satici uyar dediyse alin :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.