Şimdi Ara

falken lastik üzerine düşünceler... (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
19
Favori
338.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Benim 2 ay oldu ama 2 ayda 6 bin km yaptım. Az buçuk size fikir verir.
    Soğukken bu ne biçim lastik dersin az biraz ısınınca bu lastik deminki lastik mi dersin hele hele ısıtıp(az pati çektir yada 2 3 dk 130 140 git) viraja gir bu ne biçim yol tutuyor dersin. Lastik tam bir F/P özellikle ıslakta kurudan daha iyi performanslı. 235/55/17 kullanıyorum aşırı memnunum sadece dediğim gibi lastik soğukken gıcık edebilir nadiren başkada bir sorunu yok

Cevap için teşekkürler hocam Dunlop ile falken aynı fabrikada üretildiğini duydum Dunlop 1 tık daha iyi kağıt üstünde ancak İzmir de fm800 serisi yok internetten bakicam falken veya Dunlop teşekkürler ilginiz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.C. kullanıcısına yanıt
    Aynı ebattan falken lastiği kardeşimin c4 üne aldık. Memnun. Yaklaşık 6 aydır kullanıyor.

• A.C. kullanıcısına yanıt
    Size tavsiyem internetten alın. Daha karlı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillak

Yaklasik 3 senedir yazlik lastik olarak 245 45 R19 98Y FALKEN FK-452 kullaniyorum, yol tutus mükemmel, sesizlik bu seneye kadar iyiydi, profil iyi durumda olmasina ragmen yol sesi aracin icinde bas agritacak dereceye geldi.

Aracta herhangi bir sorun yok, arac hyundai ix35 sifir aldim lastikleride sifir aldim. Arac km si su an 25000, lastikler sadece yazin kullanildigi icin 15000 civaridir kisinda karanlik ve rutubetsiz odunlukta muhafaza edildi.

Aracta herhangi bir sorun yok dedim cunku kislik lastiklerimde 3 yillik, continental marka ve herhangi bir ses yok, hatta servis kontrolunden bile gecirdim araci acaba herhangi bir sorun varmi diye cunku ses cok kotu bir ses, kesik kesik ugultu veriyor aracin icine sanki yol cizgilerinin uzerinde gidiyormussunuz gibi :))

Evet Falken konusundaki durum budur bende insallah faydali olur.

konuyu hortlatmış gibi oldum yalnız, kia ceed aracımda 225 / 45 / r17 lastikelrde de aynı sorun var ve dediğiniz gibi araç içi rahatsız etmeye başladı, kesik kesik uğultu tarzı bi ses veriyor kabin içine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comaa -- 21 Kasım 2017; 9:22:54 >

• Merhaba Arkadaşlar,

Kış lastiği için uzun araştırmalarım sonucu çoğu kişiler gibi hem uygun hem de akliteli bir kış lastiği seçimi yaptım. Ve sonuç olarak FALKEN HS01 i tercih ettim.

Yeri geldi Michelin yeri geldi Goddyear lara baktım lakin lastik ölçülerim 205/55/17 İnç olduğu için fiyatlarda 500 tl den aşağı olmuyordu.

Sonrasında petlas ve falken arasında kaldım ve desen olarak falken aklımı çeldi:) Gelgelelim bu lastiği beğendim alacağım tamam da nereden almalıyım? İnternetten alsam onları al sonra götür baika lastikçiye taktır vs .. bu sürece girecek pek vaktim olmadığı için İstanbul'da yaşayan birisi olarak falken in yetkili bayilerine baktım ve hepsini aradım bana telefonda lastiklerin elinde olduğunu ve en ucuz fiyatı veren FALKEN BOSTANCI BAYİİsi oldu .Tanesi 275 TL ve2017 ÜRETİMİ (17 inç'lik bir lastik için çok hoş fiyat ve sanırım hs01 lerin 2016 üretimi zaten yok,yeni lastik oldukları için,Türk malı,çankırı çıkışlı)

Hemen atladım arabaya gittim ,bayiden tutun,patronundan çalışanına ,kalfasından çaycısına ..hepsinden memnun kaldım, gayet iyi niyetli insanlar,sağolsun sanki önceden tanışıklığımız varmışcasına karşıladılar ve buraya onlar hakkında yazddığım iltifatların katkat fazlasını hakettiler.

Lastiklerim takılır takılmaz çektiğim fotoğraflar da bu şekilde.

Faturamı aldım ödememi yaptım ( çok az biraz rakam- 30 TL fazla vererek 5 taksit ile kredi kartından çektirdim.)

Falken sitesine girip yol yardım kısmına faturanın ve ruhsatın taranmış pdf sini yükleyip yol yardım süresini de başlatıyorsunuz.

İlerleyen zamanlarda lastik hakkında yorumlarımı yapacağım.

(Not:Dünkü İstanbul fırtınasında gece 03:00 de 4 derecede ıslak zeminde hız,viraja sert girişler,ani frenler yaparak ufatan test ettim,bu testin sonucu 5 üzerinden 5)

Faturamı aldım,ücretimi ödedim 1100TL .

•  falken lastik üzerine düşünceler... falken lastik üzerine düşünceler... falken lastik üzerine düşünceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: fnalkan

Merhaba Arkadaşlar,

Kış lastiği için uzun araştırmalarım sonucu çoğu kişiler gibi hem uygun hem de akliteli bir kış lastiği seçimi yaptım. Ve sonuç olarak FALKEN HS01 i tercih ettim.

Yeri geldi Michelin yeri geldi Goddyear lara baktım lakin lastik ölçülerim 205/55/17 İnç olduğu için fiyatlarda 500 tl den aşağı olmuyordu.

Sonrasında petlas ve falken arasında kaldım ve desen olarak falken aklımı çeldi:) Gelgelelim bu lastiği beğendim alacağım tamam da nereden almalıyım? İnternetten alsam onları al sonra götür baika lastikçiye taktır vs .. bu sürece girecek pek vaktim olmadığı için İstanbul'da yaşayan birisi olarak falken in yetkili bayilerine baktım ve hepsini aradım bana telefonda lastiklerin elinde olduğunu ve en ucuz fiyatı veren FALKEN BOSTANCI BAYİİsi oldu .Tanesi 275 TL ve2017 ÜRETİMİ (17 inç'lik bir lastik için çok hoş fiyat ve sanırım hs01 lerin 2016 üretimi zaten yok,yeni lastik oldukları için,Türk malı,çankırı çıkışlı)

Hemen atladım arabaya gittim ,bayiden tutun,patronundan çalışanına ,kalfasından çaycısına ..hepsinden memnun kaldım, gayet iyi niyetli insanlar,sağolsun sanki önceden tanışıklığımız varmışcasına karşıladılar ve buraya onlar hakkında yazddığım iltifatların katkat fazlasını hakettiler.

Lastiklerim takılır takılmaz çektiğim fotoğraflar da bu şekilde.

Faturamı aldım ödememi yaptım ( çok az biraz rakam- 30 TL fazla vererek 5 taksit ile kredi kartından çektirdim.)

Falken sitesine girip yol yardım kısmına faturanın ve ruhsatın taranmış pdf sini yükleyip yol yardım süresini de başlatıyorsunuz.

İlerleyen zamanlarda lastik hakkında yorumlarımı yapacağım.

(Not:Dünkü İstanbul fırtınasında gece 03:00 de 4 derecede ıslak zeminde hız,viraja sert girişler,ani frenler yaparak ufatan test ettim,bu testin sonucu 5 üzerinden 5)

Faturamı aldım,ücretimi ödedim 1100TL .

Sayın fnalkan arkadaşım.

Öncelikle lastiklerin hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip eylesin. Ben de aracıma 215x60 r17 falken kış lastiği almak istiyorum. Lastikleri aldığın Falken Bostancı Bayii'nin Adresini, telf numarasını ve varsa web site adresini yazabilirmisiniz. İnternetten aradım ama maalesef bulamadım.

Şimdiden teşekkürler.

• Sayın gencmen , teşekkürler sağolasın, darısı senin başına,soğuk havalar geldi bir an önce gönlünden geçen alstiği bulursun umarım.

Şöyleki ; bayii dunlop/falken olarak geçiyor, dükkanın tabelası sarı renk dunlop.Falken tabelası arama :)

Şube adı: Gencerler Otomotiv

Telefon : 0507 765 07 09 Sabit tel: 0216 575 11 27

Bu arada,ben alstiği aldığım zaman genceler otomotiv şubesinin aynı ebatlardaki lastiği malum sitede ilanı vardı 275 tl idi orada da.Lakin şuan aynı lastik 205/50/17 yine aynı sitede duruyor fakat fiyatı 300 tl olmuş,biraz önce baktım.Bilgine.Sen yine söylersin önceden kasım ayı başında Cİtroen Cactus sahibi Furkan diye bir arkadaş almış lastikten onun önerisi üzerine geldim yap bir güzzellik demende fayda oolur :) Sanırım dolar artışı hemen vuruyor fiyatları.Türkiye üretimli olsa da.
  • Bu arada gencmen arkadaşım, falken de 215/60/17 yok ona en yakın 215/55/17 var. Bence daha iyi 55 olması 60 yanak yüksekliği bence 17 inç ve 2015 taban için fazla .

falken lastik üzerine düşünceler...
  • Falken Ziex ZE-914 Ecorun 195 60 R15 ALDIM 200 tl. biraz moralim bozuk ıslak zemin B, yakıt E. yakıtın E olması çok mu kötü. yakıtta B ye göre çok farkeder mi. keşke 175 e dayton alsaydım:(

• quote:

Bu arada gencmen arkadaşım, falken de 215/60/17 yok ona en yakın 215/55/17 var. Bence daha iyi 55 olması 60 yanak yüksekliği bence 17 inç ve 2015 taban için fazla .

falken lastik üzerine düşünceler...

Teşekkürler Fnalkan kardeşim. Selam ve sevgiler.

• efe80 E kullanıcısına yanıt
    efe80 sana şöyle izah etmek isterim,

A ile G arasında 1.000 km de 6 litre fark eder (maxımum)

A ile G arası(A B C D E F G ) 7 FARKLI BASAMAK SÖZKONUSU ; 6/7= 0,8571 litre eder (1000 km de )

0,8571x5,6=4,7997 TL eder yaklaşık.

Bunlar maxımum değer.

Bir lastiğin ömrünü 40.000 km kabul edersek 4,7997 x 40 =190 TL

Bir sınıf arasında 40.0000 km de 190 tl fark ediyor.

Kişisel bir bakış açısı olarka ben bu farkı göz ardı ediyorum.Lastiğin yakıt verimliliği benim için önemli değil.Ama ıslak zemin derecesi benim için önemli
  •  falken lastik üzerine düşünceler...
  • tesekkürler, a sınıfı bulamayız zaten. b bile yok gibi .olsa c olurdu oda 40 bin km 200 lira fark edecek. lastik fiyat farkını düşünce aynıya gelecek neredeyse.
  • quote:

Sayın gencmen , teşekkürler sağolasın, darısı senin başına,soğuk havalar geldi bir an önce gönlünden geçen alstiği bulursun umarım.

Şöyleki ; bayii dunlop/falken olarak geçiyor, dükkanın tabelası sarı renk dunlop.Falken tabelası arama :)

Şube adı: Gencerler Otomotiv

Telefon : 0507 765 07 09 Sabit tel: 0216 575 11 27

Bu arada,ben alstiği aldığım zaman genceler otomotiv şubesinin aynı ebatlardaki lastiği malum sitede ilanı vardı 275 tl idi orada da.Lakin şuan aynı lastik 205/50/17 yine aynı sitede duruyor fakat fiyatı 300 tl olmuş,biraz önce baktım.Bilgine.Sen yine söylersin önceden kasım ayı başında Cİtroen Cactus sahibi Furkan diye bir arkadaş almış lastikten onun önerisi üzerine geldim yap bir güzzellik demende fayda oolur :) Sanırım dolar artışı hemen vuruyor fiyatları.Türkiye üretimli olsa da.

Merhaba, yeni lastikleriniz hayirli olsun. Bi lr sorum olacaktı, bayiden degil de mesela internetten alsak. Faturasiyla birlikte geliyor, yol yardimina nasil kayit olabiliriz?

• thewhitewolf kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, Ben falken bayisinde web sorumlusu olarak çalışıyorum.
    yapmanız gereken Faturanın üzerine aracınızın plakasını yazdırmak aldığınız şirket ile iletişime geçiniz ve yol yardımı hizmetinden faydalanmak istediğinizi söyleyiniz.
    ürününüz geldikten sonra faturanın ve araç ruhsatının fotoğrafınıhttps://yolyardim.abdulkadirozcan.com.tr/?marka=falken şu adrese yükleyerek bilgilerinizi gönderiniz.
    mesai saatleri içerisinde 12-24 saat arasında aktivasyonunuz gerçekleşecektir.
    unutmamanız gereken önemli unsurlardan birisi yol yardımı hizmeti 15 yaşında veya küçük yaşdaki araçları kapsamaktadır. 2 lastiğe 6 ay 4 lastiğe 1 yıl olmak suretiyle geçerlidir.
    ve ürünü aldığınız yerin yetkili olması gereklidir. Resmi bayi olmayanların yol yardımı hizmetini verme yetkisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrsKc -- 2 Aralık 2017; 21:34:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BrsKc

Merhabalar, Ben falken bayisinde web sorumlusu olarak çalışıyorum.
    yapmanız gereken Faturanın üzerine aracınızın plakasını yazdırmak aldığınız şirket ile iletişime geçiniz ve yol yardımı hizmetinden faydalanmak istediğinizi söyleyiniz.
    ürününüz geldikten sonra faturanın ve araç ruhsatının fotoğrafınıhttps://yolyardim.abdulkadirozcan.com.tr/?marka=falken şu adrese yükleyerek bilgilerinizi gönderiniz.
    mesai saatleri içerisinde 12-24 saat arasında aktivasyonunuz gerçekleşecektir.
    unutmamanız gereken önemli unsurlardan birisi yol yardımı hizmeti 15 yaşında veya küçük yaşdaki araçları kapsamaktadır. 2 lastiğe 6 ay 4 lastiğe 1 yıl olmak suretiyle geçerlidir.
    ve ürünü aldığınız yerin yetkili olması gereklidir. Resmi bayi olmayanların yol yardımı hizmetini verme yetkisi yoktur.

Tesekkurler, lastikleri alinca formu doldururum.

• arkadaşlar bugün lastik almaya gittim falken barum ve kumho arasında kaldım sizin yorumlarınızı almak istiyorum araç lacetti 1.4 se 2011 model

• nbdrkc1215 kullanıcısına yanıt
    Falken derim
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.