Şimdi Ara

falken lastik üzerine düşünceler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
18
Favori
306.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 164
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 gün 2 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 18
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • soskay (56 mesaj) lordford50 (37 mesaj) taylor1956 (25 mesaj) WalterWhite00 (19 mesaj) YozgatLee0666 (13 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (137 mesaj) Mobil (183 mesaj) Tablet (11 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Toyota >> falken lastik üzerine düşünceler...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3285 Mesaj
    falken 914 kullananlar yıpranma durumu nasıl çabuk aşınma oluyormu
  • Yüzbaşı
    891 Mesaj

Ben kullanırken aşıtı bir aşınma gözlemlemedim.

Lastik için 60bin km sonrası veya 3mm diş deriliği değişime işaret vermektedir. Tabii lastiğin malzeme yapısıda önemli sertleşmiş, çatlaklar görünen lastiklerde diş derinliği ve km ye bakılmaması iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    özbekli35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    289 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, skoda rapid aracımın üzerindeki bridgestone marka lastik ebatı 215 45 16. Araç 37.000km de, lastiklerde üretim hatasından kaynaklı probelem var, değiştirmek istiyorum ama bu ölçülerde amiral markalar 600-700tl ye kadar çıkıyor. Falken ile ilgili yorumlar iyi gibi özellikle sesin az olması hususu. Benim merak ettiğim aynı sessizliği 45 yanak ile bende hissedebilirmiyim? Genel performansı nasıl olur?

• Yüzbaşı
    891 Mesaj

Konu başlığını incelerseniz sorunuza cevap bulabilirsiniz.

|
    |
    Ordic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3511 Mesaj

Bn 235 55 17 kullandım. 14 bin km boyunca aşınma yoktu 8mm den önler 7.5 mm inmiş olabilir sadece :) Gönül rahatlığı ile alabilirsin. Falken dışında Dunlop FM800 bakabilirsin
    |
    |
  • Yüzbaşı
    289 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Bn 235 55 17 kullandım. 14 bin km boyunca aşınma yoktu 8mm den önler 7.5 mm inmiş olabilir sadece :) Gönül rahatlığı ile alabilirsin. Falken dışında Dunlop FM800 bakabilirsin
    Hocam bende dunlop'ta karar kılcam galiba. Yumuşak hamurlu olduğu yazılmış çoğu yerde, aradığım ilk şey sessizlik ve konfor, diğer hususlarda çok önemli elbette ama sürüş tarzım sakindir.

• Yarbay
    3511 Mesaj

Hayırlısı olsun o zaman :)
    |
    |
  • Teğmen
    212 Mesaj

Bir arkadaşa yeni aldırdım ama fiilen kullanmadım. Ona alacakken oldukça araştırmıştım, o değerlerde o ebatlarda o fiyata lastik yok. Teorik olarak tavsiye ederim yani, kullanan kişilerin de yorumları olsun, testler olsun olumsuzluk görmedim.

|
    |
    relax2806 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    212 Mesaj
    Selamlar.

225/45/17 ebatında lastik almak için araştırmalarım sonucunda f/p oranı da iyi olan Falken Ziex Ze914ec karar vermiştim ama bu aralar okuduğum bir haberde bu lastiğin devamı niteliğinde geliştirilmiş Ze310ec çıkacakmış. Daha doğrusu diğer ülkelerde satışta ama burda henüz satılmıyor. Acelem de olmadığı için bu lastiği bekliyorum :)

Birde şunu sorayım, yaz lastiği alırken tercih edilecek bir mevsim var mı? Örneğin kıştansa yaza girilirken almak daha mantıklı mıdır...

• Yarbay
    3511 Mesaj
    |
    |
    Legolas35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1441 Mesaj
    bende 225 45 17 arayisindayim.

4sene nokian zline kullandim asiri iyi bir lastikti ozellikle yagisli havada tutunmasi cok guven veriyordu.

ama nokian fiyatlari ucmus...

falken 914 ile sava uhp2 arasinda kaldim bende.

• Binbaşı
    1441 Mesaj

conti den aonra nasil hocam ozellikle ilk kalkis ve frenleme durma ve yagisli hava perf. si.

contileri sifir mi almistiniz

|
    |
    matetech kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    212 Mesaj

Teşekkür ederim, inceleyeceğim, testlerde falan gözüme ilişmedi. Acelem de olmadığı için sanırım ben Falken Ze310ec yi bekleyeceğim.

|
    |
    YozgatLee0666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3511 Mesaj

Bende C180 var Bu ayda yada önümüzdeki değiştircem. savanın etiket değerleri muazzam güzel
    |
    |
    ufuk_acar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3511 Mesaj

Ze310 a baktım çok güzel lastik eğer 2 ay içerisinde gelecek olursa bende alabilirim
    |
    |
  • Yarbay
    3511 Mesaj

Senden sonra Falken merkezi aradım bu desen gelecek mi böyle plan sipariş varmı. Merkezin haberi yok :D Ze914 yerli üretime geçtiği için ve tutulan model olduğu için devam edilecekmiş
    |
    |
  • Teğmen
    212 Mesaj

Bende İzmir Bölge Müdürlüğünü aramıştım, telefona çıkan kişi oldukça ilgilendi. Çankırı'daki fabrikanın daha çok ihracat üzerine ve kış lastiklerine üretim yaptıklarını, ona dahi yetişemediklerini, dediğiniz gibi kısa vadede burda üretim olamayabileceğini, ülkeye gelse bile ilk zamanlardaki lastiklerin ithal olacağını belirtti.

Dolayısıyla şimdilik beklemedeyim...

|
    |
    YozgatLee0666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3511 Mesaj

https://forum.donanimhaber.com/w204-c180-amg-sava-intesa-uhp-2-lastik-taktim--132776662#132776662

Aldım taktırdım. Konuyu incele hatta takipte ol 1 ay sonra en net cevabı alacaksın :) Gidip taktıracaksın emin ol :D
    |
    |
  • Binbaşı
    1441 Mesaj
    hayirli olsun :) bende falken konusunda sava falken arasinda kalmistim.

hatta sava icin gittigimde once fulda yi gorunce fiyat sordugumda 225.45.17 ye 340dedi. sonra nolduysa goodyeara olan ilgimi fark etti sanirim :D 400 dedi. ik mik derken 400 e 8 taksit yaparim dedi:D biraz muhabbet koyulastikca 4 lastige de nitrojen diyince tak dedim:D

hayirli olsun ikimiz icinde.birde 4 lastigin 4u de yarilma balon catlak vs ye karsi sigortasi var bisi olursa 80liraya diret degisim.

|
    |
  • Teğmen
    212 Mesaj

Hayırlısı olsun arkadaşlar. Güle güle kullanın.
    Birşey sormak istiyorum ayrıca. Aracım 2014 model, üzerindeki lastikleri kullanıyorum ama 25000 de. İzmir'deyim, burda kış çok sert olmaz biliyorsunuz, 4 kış kullandım üzerindeki yazlık dunlopları, hala yanaklardaki çıkıntılar bile duruyor. Diş derinliği de iyi ama herhalde lastik özelliğini yitirmeye başlamıştır. Bu yazı da çıkartır mı sizce?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.