Şimdi Ara

Falke kombilerdeki 7 yıl garanti tam garanti mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baymak'ın alt markası Falke de garanti süreleri 7 yıl olarak söyleniyor. Aynı malzemeyi kullandığı söylenen , muadil modellerde, diğer markalarında mesela Lambert, Dolcevita gibi 2 yıl garanti veriyor. Bu garanti 2 yıldan sonra daha az şeyi falan mı kapsıyor acaba Falke'de ?

• karışık bir durum üzümünü ye bağını sorma
  • 3. yıldan sonra her sene bakım yaptırırsam garantinin uzayacağı söyleniyor. Doğru olabilir mi ?
  • Sayın kombiustasi; siz önerir misiniz peki Falke yi ? , aynı kasanın 2 yıl garantili dolcevita sı 850 tl, falke si 1.000 TL. bakım ücretlerini de yazarsak 1.250 TL
  • baxi ise koy sepete falke,lambert,baxi, brotje ,baymak , hepsi aynı cihazlar hepsi BAXİ üretimi buderus vaillanttan iyi cihazlar
  • Çok teşekkür ederim.
  • hocam ne yaptınız baymak kombi aldınız mı? Düşünceleriniz nelerdir öğrenebilir miyim? Almayı düşünüyorumda...

@hakacho
  • Evet hocam falke aldım ama montajı bugün yapılacak. 3. seneden sonra servise her yıl bakım yaptırdığımızda ( ki şu an 50 tl imiş ) garanti 7 yıla kadar uzayacakmış.
  • ilginç bir durum ?

ben daha yeni bağlattım gelen servis 7 yıl garantili olduğunu ancak asgari 2 yılda bir bakımını servise yaptırırsanız iyi olur dedi

benim bundan anladığım yıllarca bakımını yaptırmadığın kombi de servis sıkıntı çıkartabilir türünden di

ve bence de mantıklı ,tamam 7 yıl garanti veriyor ama misal 5 yıl görmediği bir kombinin arızalanması durumunda bakımsızlık nedeniyle deyip garanti dışı bırakabilir :)

gerçi elektrikten ,şebeke suyunun aşırı tortulu olması vs. nedeniyle olan arızalar zaten garanti kapsamında olmuyor

birde servisler zaten bu işten para kazanıyor adamlara yıllarca bakım yaptırmazsak çoğu batar gibi geliyor :)

ayrıca bildiğim kadarıyla ister 2 yıl olsun isterse daha fazla süreli olsun garantinin kapsamı hemen her cihaz için aynı,yarım garanti -tam garanti olayı nedir bende merak ettim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.