Şimdi Ara

Fahri Trafik Müfettişinin Yazdığı Para Cezası ve İtiraz Süreci (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
3
Favori
20.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iyi sabretmişsiniz hocam valla. ben bu işi yokuşa sürerdim şahsen. o polisi görevinden aldırtmanın yollarını arardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Önce vergi dairesine gittim iade işlemi için ancak trafik şubeye de karar yazısı ulaşıp onlar işleme soktuktan sonra vergi dairesinden iadesi alınıyormuş. Vergi dairesi trafik şubeye yönlendirdi. Trafik şubeye gittim ne göreyim. Cezada adı geçen ve eşinin ısmarlamasıyla ceza kestirdiği trafik polisi. Buyur dedim ısmarlama kestirdiğin cezanın mahkemeden gelen iptal yazısı. Ömründe böyle kapak görmemiştir herhalde. Bu yazı sizde kalsın sonuç bize geldiği zaman işleme alırız sonrasında vergi dairesinden iadesini alırsınız dedi.

İade işleminden sonra BİMER ve CİMER'e şikayet edeceğimi yüzüne söyledim ve çıktım.
    Kanıtın felan olsa iyi olurdu adamın eşinin orda olduğuna dair görüntü felan. Vazifesini kendi çıkarı hırsı için kullanan bir insan o görevi hakketmiyordur umarım siciline felan bir yere işlenirde terfi gibi durumlar alamaz. Adalet olsa bu tarz insanların iş akdine direk son verilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BUgun bana da fahri müfetttişin yazdıgı ceza ulaştı.30 haziran tarihli ceza, trafik levhalarına uymama açıklanası ile gelmiş.

Bu arada cezanın saati 06.28 ( biraz sayko bir müfetttiş sanırım;)

Arkadasın basından gecen süreci okuyunca ödeyeseim geldi 81 lirayı ancak gel gör ki sacma sapan bir ceza için de para ödemek işime gelmiyor aslında.

• alperdgal A kullanıcısına yanıt
    Sulh Ceza Hakimliğine itiraz dilekçesi verin. Hatanın ne olduğu net olarak yazmadığı ve resimle desteklenmediği için benim ceza gibi iptal edilecektir.

Ya cezayı indirimli 81 TL olarak ödersiniz ve itiraz sonucunda benim gibi geri almak için vergi dairesine gidersiniz.

Ya da cezayı ödemeyip itiraz edersiniz. Bu durumda ceza iptal olursa herhangi bir yaptırımı yok ama ceza iptal edilmezse bu kez 108 TL + faizi ile birlikte ödemek zorunda kalırsınız.

Karar sizin.
  • Öncelikle geçmiş olsun. Ama adalet yerini bulmuş Fahri trafik müfettişleri polis değildir arkadaşlar çoğu yorumda gördüm polis ibaresi kullanmış herkes. 40 yaşını dolduran ve şartları uyan herkes müfettiş olabiliyor Allah nasip ederse 40 yaşına gelince hemen başvuru yapacağım. Onume her gelene ceza yazmayacagim ceza yazdimi olası mahkeme lik durumda elimde delilim olacak. Otobüs duraklarına, engelli park yerlerine, trafikte terör estiren minibüs ve taksiciler e inat hırs yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamgibist -- 14 Eylül 2018; 23:28:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Sulh Ceza Hakimliğine itiraz dilekçesi verin. Hatanın ne olduğu net olarak yazmadığı ve resimle desteklenmediği için benim ceza gibi iptal edilecektir.

Ya cezayı indirimli 81 TL olarak ödersiniz ve itiraz sonucunda benim gibi geri almak için vergi dairesine gidersiniz.

Ya da cezayı ödemeyip itiraz edersiniz. Bu durumda ceza iptal olursa herhangi bir yaptırımı yok ama ceza iptal edilmezse bu kez 108 TL + faizi ile birlikte ödemek zorunda kalırsınız.

Karar sizin.
    itiraz dilekçesi..vs prosedür boyunca ne kadar masrafınız gitti hocam?
  • Linuxxer L kullanıcısına yanıt
    İtiraz için herhangi bir masrafınız yok. Sulh Ceza Hakimliği ön müracata itiraz dilekçenizi veriyorsunuz. O kadar. Sadece git gel yol masrafınız olur.

Eğer haksız yere itiraz ediyorsanız, yani suçunuz sabit ve siz itiraz ediyorsanız duruşma ve tebligat masrafı alınıyor sanırım. Tutar hakkında net bir bilgim yok. Bilen arkadaşlar bu konuyu aydınlatır umarım.

• cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    hocam tipini nerden gördünüz? cezaya ilişkin resim video vs görülüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney-666

ben geçen hafta itiraz ettim cezaya bugün sabah br tomar kağıt geldi bunlar ne anlama geliyor acaba ???
    https://imgyukle.com/i/n4tExfhttps://imgyukle.com/i/n4tPK1https://imgyukle.com/i/n4tk0Ihttps://imgyukle.com/i/n4ldHAhttps://imgyukle.com/i/n4lAoHhttps://imgyukle.com/i/n4tQgs
    İtiraz ettiğiniz sulh ceza Hâkimliği tarafından emniyet müdürlüğüne cezaya ilişkin evrakları göndermesi ve savunma yapması için yazı göndermiş, onlarda cevap vermişler şundan dolayı kestik diye, fahri trafik müfettişi cezayı kestiği için görüntü veya fotoğraf yokmuş sadece beyana dayalı, yani aksini ispatlamazsan veya dilekçeni iyi şekilde yazmadıysan itirazın red olur.

• hocam ceza yemişiz, üstelik orada bulunmadığım bir tarihte. peki resim video cezayı veren vs. bu bilgilere nasıl ulaşıyorsunuz.
  • Allah kahretsin biz savunmayı iyi yapamadık haram zıkkım olsun verdiğim para o cezayı yazanın da allah belasını versin...
  • carpenokte kullanıcısına yanıt
    konu baya eski iyi hort olmuş

ben görmedim bana ceza yazanın tipini.

konu sahibine ceza yazanın tipi için konuşmuştum.konu sahibi cezayı yazanın resmini paylaşmıştı daha sonradan kaldırmış.onun için söylenmiş bir sözdü.
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam :)

• Bugün bana da bir tebligat geldi. "Kontrolsüz kavşaklarda geçiş üstünlüğüne sahip araçlara yol vermemek" 57/1-B olay yeri Sakarya Serdivan Kemalpaşa mah. Bağlar cad. Medar önü dönel kavşak. Burayı bilenleriniz olacaktır Sakaryalı olanlardan, arap saçı gibi çok kötü dizayn edilmiş bir kavşak kesişim noktası. Eğer ki hatalı olduğum sabitse boynum kıldan ince ancak o anı hatırlıyorum, evet önce ben geçtim ancak hayal edin solunuzdaki araç yürümüyor yola girmiyor. Benim tahminim o gün arabamda müzik sistemi var kafa dağıtmak için çok abartı değil bana göre biraz müzik açmıştım ondan rahatsız olup keyfi yazmış olabilir. Para cezası 132₺ çok birşey değil ama paraya takılmadım ben, takıldığım şey ortada ne bir fotoğraf var ne bir delil var birde ispatlamaya mecbur değil deyip işin içinden çıkılmış. Yani bu zor maddi sıkıntılı zamanlarda böyle kolay ceza yazmalarına kızıyorum ben. Sırf uğraşmak için yarın adliyeye gitmeyi düşünüyorum.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Bu karar diğer itirazlar için emsal karar olabilir mi?

• iceman_54 kullanıcısına yanıt
    Cola Contains Caffeine kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Burada öncelikle düşünüp tartılması gereken bu cezayı hakedecek bir eylem yapılıp yapılmadığı. Yani suçlu olunduğu halde itiraz etmek hem vakit hem de ekstra para kaybettirir (yargılama ve tebligat masrafıyla). İtiraz edilecekse de cezayı indirimli ödeyip öyle itiraz etmek daha uygun oluyor. İptal edilmezse en azından indirimli ödenmiş oluyor. İptal edilirse de indirimli ödenmiş para geri veriliyor. Süreç para iadesi için biraz yavaş olduğundan mtv'den düşürmek daha kolay.

Bana yazılan ısmarlama ceza olduğu için ben uğraştım ve sonuca ulaştım.

@Cola Contains Caffeine benim ceza çok geniş çerçevede ve ne olduğu belli olmayan bir sebepten yazılmış bir ceza. "Trafik işaret levhalarına uymamak" yani hangi trafik işaret levhasına uymamışım, ne yapmışım belli değil. Yapılan eylem açıkca ifade edilmemiş çünkü tamamen uydurma bir cezaydı. Buna benzer bir sebepten yazılmışsa ve kanıt yoksa ceza emsal gösterilmesine gerek olmadan hakim tarafından iptal edilecektir.

• hocam sonuç ne oldu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.