Şimdi Ara

Fahri Trafik Müfettişi park cezasına itiraz usülleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
18.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 66 TL icin (pesin odeme indirimli 40 kusure geliyor) bu ulkede dava filan acilmaz.

Bosuna bana kizmayin simdi "senin gibi dusunenler yuzunden boyle boyle" falan diye, suclusu ben degilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

40 yaşın altına fahri trafik müfettişliği ünvanı alamadığımızı öğrendiğimde ben çok üzülmüştüm ancak ankaralı trafik sapıkları çok sevinmişti(haberdar değillerdi ama duysalar pek hoşlarına giderdi).Neyse şunun surasında 6-7 sene kaldı zaten bu zaman kadar yediğim tek ceza park cezası her tür kurala uyuyorum yani gönlüm rahat.Sonrasında özellikle hafta sonları sote bir yere yatıp alacağım elime fotoğraf makinesi vereceğim ayarı.U çekenler,şerit ihlali yapanlar,kırmızıda gaza asılanlar, feci asılacam size bekleyin

Sizdede ne ego varmış. Dikkat edinde ''bize fazla asılırken'' sizede asılmasınlar

Egodan değil arkadaşım. Düzensizliği plansızlığı ve kural tanımazlığı ata sporu zanneden yaşam formlarına gıcığım.Saygısız bir toplumuz, ben birey olarak bana düşen görevi ifa edeceğim.Bundan rahatsız olduğunuza göre sizde kural tanımaz birisiniz sanırım.Neyse zamanı gelince kendi çapımda düzeltmeye başlarım en azından Ankarada ulaşabileceğim yere kadar.Bakın bir kurumla ilgili öngörü sahibi olmak için tuvaletine,bir ülke ile ilgili öngörü sahibi olabilmek için trafiğine bakmalısınız.Bizim trafiğe dikkatlice bakınca edineceğiniz fikir çokda hoşunuza gitmeyecektir.

Düzensizliğe plansızlığa karşı olanlar normal olmadığı gibi bu kadarda kuralcı olanlarda normal değil. Başka bir konudaki mesajımdan* ve altında başka bir arkadaşın ilavesinden ekliyorum; Fahri müfettiş tipi bu;

Züppe, kıl, ukala, çok bilmiş, dünyada konulmuş küçük büyük her kurala tamamen uyan kasıntı, sabit fikirli, emekli, yapacak işi gücü olmayan tipler.

Keşke kanun çıksa fahri müfettişler ceza yazmadan araç şöförüne bildirmek zorunda olsalar. Bak bir tane kalıyor mu fahri müfettiş olmak isteyen.

*http://forum.donanimhaber.com/m_45284468/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ex1983Pax -- 2 Şubat 2011; 15:42:22 >

• @PAXMAHNHOB, mantığına hayran kaldım. Kitabın falan var mı senin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

@PAXMAHNHOB, mantığına hayran kaldım. Kitabın falan var mı senin?

Yok ama istersen basarım.
  • olaya bak yav.. olmayan park'ın cezasını ödeyeceğiz.. paralı park ettiğim otoparkın fişi de yanımda halbuki..

bir de peşinde 3/4 ünü ödüyormuşuz..

taksitle de ilki peşin kalanı %5 faizle ödüyormuşuz.. ilgili vergi dairesine başvurarak.. "ilgili" denilen vergi dairesi hangisi oluyor ankara'da acaba?

kredi kartı ile mi ödüyoruz taksiti bilen var mı? her ay git gel yine masraf + boşa vakit vergi dairesine aksi halde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah -- 2 Şubat 2011; 20:25:29 >
  • bilen gören eden duyan yok mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah -- 6 Şubat 2011; 22:24:08 >
  • Ben anlamıyorum bu trafik cezalarına itirazları...

Geçenlerde televizyonda bir taksici ceza yemiş, aylık 30.000 lira ceza yiyoruz, ekmek kazanamıyoruz yeter bu kadar bilmemne flan...

Hocam o kadar ceza yiyip de bunun cezalardan kaynaklandığını düşünüyorsan, git afrikaya kabilelere katıl, don yerine yaprak flan giy.. Sen bu medeniyeti haketmiyosun, anlamıyorsun... (Sözüm cezayı anlamayan taksi dolmuşculara) Az bile kesmişler cezayı...

Yani, bir aracın arkasında Atatürk imzası var diye ceza yiyorsa buna itiraz edersin, küfür edersin, sinirlenirsin, ama kırmızı ışıkta geçiyorsan, hatalı sollama yapıyorsan, trafiği tehlikeye atıyorsan... Yanlış yere parkediyorsan, e kesilsin be hocam bi zahmet...

Uzun yıllar önce trafik cezası yoktu bile; trafikte adam öldürmenin cezası simit parasından ucuzdu.. ama artık en azından makul denebilecek cezalar var. Ve trafiği bu kadar problem olan bir ülkede bu cezaların artması, kesilmesi bi nebze azaltacaktır hataları...

Belki hatanız çok da önemli olmayabilir, 5 dakka çıkıp gircem demiş olabilirsiniz ama, sabahtan akşama kadar 100 kırmızı ışıktan 95ini geçen ihlal eden bir taksi dolmuş şoföründen farkınız yok kurallar çerçevesinde... (Hatalısınız demiyorum, aynı şey başıma da geldi...)

Bu kurallara uymak hepimizin görevi...

Trafik cezalarındaki ceza puanlarını kasko değerlerine de yansıtsalar keşke, ceza puanı çok olan kişinin kasko değeri yüzde puan kadar fazla olsa... Güzel bir uygulama olurdu...

• işin komik tarafı park edenlere değil de cezanın sadece ben gibi 5 dk bekleyen birine yazılmış olması.. park etsem ceza yazılmayacaktı demekki ama fahri müfettiş sıfatlı adamın ceza yazası tuttu.. keşke ücretli otoparka girmeseymişim,bide otopark ücreti ödedik cezanın üstüne.. ne gerek var koy git.. aracın başında koysak mı gitsek mi diye karar verirken gözüne battı müfettiş sıfatlı adamın.. benim bekleme yaptığım yerde hergün bi araba PARK etmiş oluyor çok merak ediyorum onlara da yazmış mı sıfatlı adam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah -- 11 Şubat 2011; 23:01:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

40 yaşın altına fahri trafik müfettişliği ünvanı alamadığımızı öğrendiğimde ben çok üzülmüştüm ancak ankaralı trafik sapıkları çok sevinmişti(haberdar değillerdi ama duysalar pek hoşlarına giderdi).Neyse şunun surasında 6-7 sene kaldı zaten bu zaman kadar yediğim tek ceza park cezası her tür kurala uyuyorum yani gönlüm rahat.Sonrasında özellikle hafta sonları sote bir yere yatıp alacağım elime fotoğraf makinesi vereceğim ayarı.U çekenler,şerit ihlali yapanlar,kırmızıda gaza asılanlar, feci asılacam size bekleyin

Sizdede ne ego varmış. Dikkat edinde ''bize fazla asılırken'' sizede asılmasınlar

Egodan değil arkadaşım. Düzensizliği plansızlığı ve kural tanımazlığı ata sporu zanneden yaşam formlarına gıcığım.Saygısız bir toplumuz, ben birey olarak bana düşen görevi ifa edeceğim.Bundan rahatsız olduğunuza göre sizde kural tanımaz birisiniz sanırım.Neyse zamanı gelince kendi çapımda düzeltmeye başlarım en azından Ankarada ulaşabileceğim yere kadar.Bakın bir kurumla ilgili öngörü sahibi olmak için tuvaletine,bir ülke ile ilgili öngörü sahibi olabilmek için trafiğine bakmalısınız.Bizim trafiğe dikkatlice bakınca edineceğiniz fikir çokda hoşunuza gitmeyecektir.

Düzensizliğe plansızlığa karşı olanlar normal olmadığı gibi bu kadarda kuralcı olanlarda normal değil. Başka bir konudaki mesajımdan* ve altında başka bir arkadaşın ilavesinden ekliyorum; Fahri müfettiş tipi bu;

Züppe, kıl, ukala, çok bilmiş, dünyada konulmuş küçük büyük her kurala tamamen uyan kasıntı, sabit fikirli, emekli, yapacak işi gücü olmayan tipler.

Keşke kanun çıksa fahri müfettişler ceza yazmadan araç şöförüne bildirmek zorunda olsalar. Bak bir tane kalıyor mu fahri müfettiş olmak isteyen.

*http://forum.donanimhaber.com/m_45284468/tm.htm

kurallar uyulmak için yapılmıştır arkadaş işine gelmiyorsa gelecek cezaya da razı olacaksın (caydırıcı ceza şu anda ne yazık ki yok) ... KURAL ve CEZA insanların bir düzen içerisinde yaşaması için konulmuştur ... kafasına göre yaşayanlar başkalarını huzurunu bozuyorsa başına gelecek herşeye de katlanacak ... fahri müfettiş geçinen kişiler için yaptığın yoruma kısmen katılıyorum ama elinde kanıt varsa oan göre ceza yazacak gıcık olduğuna değil ... bende fahri müfettiş olmak istiyorum ama amacım milletin zarar görmesi ve ceza ödemesi değil ... yaptığı kural ihlalleriyle başkasına maddi ve manevi zarar açacak kişileri kameramla tesbit ve ihbar etmek (bu kişi benim en yakın tanıdığım olsa dahi) ... sırf başkasına rahatsızlık vermemek için 1,5 - 2 km ilerideki dönel kavşaktan dönüş yapıp yoluma devam ediyorsam ve buna uymayıp , her an başka bir araçla burun buruna gelme ve olası bir kazaya sebebiyet vermeyi hiçe sayarak olmadık yerden U dönüşü yapan veya ters yöne giren kişiler varsa , kamerayla tesbit edilip en ağır bir şekilde ceza almalılar ... en basitinden , Eğer Elhamdülillah müslümanın diyorsak , müslümanlığın temel kurallarından birisi olan insan haklarına saygıyı en iyi şekilde bizim uygulamamız lazım ... bu saygıyı gerçekten layıkıyla uygularsak işte o zaman trafik kuralına ve fahri trafik müfettişine ihtiyaç kalmaz ...

• MADEM BU DEVLET BU KADAR KURALCI.

O ZAMAN BIZDE HAKKIMIZI ISTIYORUZ , YOLLARIN DUZGUN OLMASINI , PATATES TARLALARI BILINMEYEN CUKURLAR VS VS

TRAFIK MUFFETTISLERI BUNLARADA YAZSA RAPOR ETSE YA.

MILLETI DUDUKLEMEK PESINDE HEPSI
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanttnc

MADEM BU DEVLET BU KADAR KURALCI.

O ZAMAN BIZDE HAKKIMIZI ISTIYORUZ , YOLLARIN DUZGUN OLMASINI , PATATES TARLALARI BILINMEYEN CUKURLAR VS VS

Trafik müfettişlerinin görev tanımları ve yetkileri meclis tarafından belirlenmiştir. Bunların arasında çukurların bildirilmesi diye bir madde yok.

Yoldaki çukuru rapor edecek olan sadece trafik müfettişi değil, hepimiziz.
    Acaba kaç tanemiz "şu yolda çukur var" diye belediyeye bir dilekçe verdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Trafik müfettişlerinin görev tanımları ve yetkileri meclis tarafından belirlenmiştir. Bunların arasında çukurların bildirilmesi diye bir madde yok.

Vallahi siz vermemiş olabilirsiniz ama ben aracıma 6bin euro ekstra para verip aldığım jantı kırdım bu patates yollar yüzünden ve bu devlete senede 1 trilyon vergi veriyorum , bunları aramak en doğru hakkım.

İzmirdeki yol yüzünden jant kırdım ve davamı açtım.

Çatır çatırda parasını alacagım , jant + lastik + faizi...

Sonra gidip bu parayıda , buca da gedizde bir okulda çoçuklar sabah süt içsin diye kendim bizzat alıp , oradaki öğretmen arkadaşlarımla dağıttıracağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Vallahi siz vermemiş olabilirsiniz ama ben aracıma 6bin euro ekstra para verip aldığım jantı kırdım bu patates yollar yüzünden ve bu devlete senede 1 trilyon vergi veriyorum , bunları aramak en doğru hakkım.

İzmirdeki yol yüzünden jant kırdım ve davamı açtım.

Çatır çatırda parasını alacagım , jant + lastik + faizi...

Sonra gidip bu parayıda , buca da gedizde bir okulda çoçuklar sabah süt içsin diye kendim bizzat alıp , oradaki öğretmen arkadaşlarımla dağıttıracağım.

İnşallah kazanırsınız.
    Kazanaabilirseniz gerçekten çok memnun olurum, belki biraz daha çalışmaya çalışırlar...

• Eğer hatalı ve kural dışı park ettiyseniz Fahri Trafik Müfettişinin sizi uyarma veya fotoğraflama olayı söz konusu değildir. Ceza makbuzunuzu yazar ve trafik görevlilerine teslim eder. Ayrıca kurallar uyulması için vardır eğer hatalıysanız ödeyin cezanızı. Bende 2 kes ceza yedim ama paşa paşa gidip ödedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grknclk

Eğer hatalı ve kural dışı park ettiyseniz Fahri Trafik Müfettişinin sizi uyarma veya fotoğraflama olayı söz konusu değildir. Ceza makbuzunuzu yazar ve trafik görevlilerine teslim eder. Ayrıca kurallar uyulması için vardır eğer hatalıysanız ödeyin cezanızı. Bende 2 kes ceza yedim ama paşa paşa gidip ödedim.

1,5 yıldan beri ödemiştir herhalde
  • Bize de 42-c maddesimidir, trafik levhalarına uymamaktan ceza kesmiş. O güzergahta sanırım kardeşim sürdü aracı ama ben kanıt istiyorum. Biz kendi aramızda o yolu kim kullandı diye tartışıyoruz. Varsa kanıtın göndereceksin. Yoksa kafana göre ceza yazamazsın. Ne bileyim ben arkada sana yol vermedim diye ceza kesmediğini? Türk insanı bu yapar mı yapar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Fahri trafik müfettişliği için nereye başvuruluyor? Peder çok istekli, müfettiş olsa da İncek Bulvarı'ndaki trafik ihlallerine ceza yağdırsa.

+1
    Gebzeden destekleyen mike.
    Yasim 30
    10 yil sonra o kural tanimayan densiz minibuslerin kabusu olmayi dusunuyorum.
    Sayet gebzede bir cok hayvan olmakla birlikte halk otobusleri ve gebze harem minibusleri trafikte teror estiriyorlar.
    Bir keresinde yesil isik boyunca gecmeyip yolcu alan sonrasinda kirmizi yaninca kapilarini kapatip kirmizida gecen bir minibusu polise isaret ederek " memur bey kessenize suna adam akilli bir ceza dedigimde. Onlara belediye ceza kessin " demisti sevgili memurumuz.
    Onlarda toptan rusvetmi alir yoksa korkularindan midir nedir sesini cikarmiyorlar minibuslere.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• olaya biraz da başka açılardan bakalım. memleketin 4-5 büyük şehri dışında tüm vilayetlerinde gündüz aktif görevde olan trafik ekibi sayısı 10 dan azdır. her gün araç sayısı artmakta trafik yoğunluğu, park sorunu ve insanların kural tanımazlığı trafiği işkenceye çevirmektedir. ve ceza yazma yetkisi sadece aktig görevde olan çok az sayıdaki trafik polisinin ( trafik polisi mesaide değilse ceza yazamıyor, diğer polisler amir yada müdür bile olsa ceza yazamıyor maalesef) görevidir. düşünün 300 bin nüfuslu bir şehirde 5-6 ekip geziyor ve elinden gelenin fazlasını yapıyor ama ne kadar yeterli olabilir. işte fahri trafik müfettişi olayı bu yüzden çıkmıştır. amaç insanlara heryerde izlendikleri hissini uyandırmak, ve kurallara uymalarını sağlamaktır.
    FTM ler sosyopat, psikopat değildir ve vicdan sahibi insanlardır... (aralarında illaki bikaç arıza vardır ve emniyet tespit edebildiği her arızayı anında yok etmektedir. ftm bir hastane önünde kırmızı ışıkta geçen bir aracı izler hastane içine girdiyse ona ceza yazmaz, trafiğin sıkışık olduğu yerde önünde duran araçtan yaşlı birini indirdiklerini gördüğünde arkada kormna çalan araçlara durumu anlatmaya çalışır veza ise aklına bile gelmez, birine ceza yazacağı zaman çok düşünür, empati yapar ve illaki yazdığı ceza bir kural ihlalidir ve ondan kurtuluş yoktur. mahkemeye verdiğinizde ceza tutaanağında belirtilen yer ve saatte aracınızın başka bir yerde olduğunu kamera kaydı foto yada kişilerin şahitliği ile ispatlamanız gerekir. ki böyle bir durumda zaten haksız ceza uemişsinizdir ve tutanağı yazan ftm nin belgesi iptal edilir üzerine de yargılanır. cezayı yazan hiç tanımadığı bi insana neden böyle bir ceza yazsın ve risk alsın ki..
    ayrıca artık ceza yazan ftm lerin en az %25 i zaten polis. aktif görevde olan yunus ekipler, asayiş ekipleri sivil polisler, emniyet müdürleri... bunlarmı psikopat, keyif için ceza yazan? tüm ftm ler benzin istasyonuna giripte 10-20 liralık gaz alan insanlar için ceza yazdıklarında o paranın ne anlama geldiğini, kişiyi ne kadar zorlayacağını bilir ve vicdanını en çok acıtan odur. ancak şunuda bilirler ki trafik kazalarının %97 si insan hatalarından kaynaklanmaktadır. trafik kuralları ihlalleri yüzünden insanlar canlarını, sevdiklerini kaybetmektedir... siz çok masum sebeplerle kural ihlali yapabilirsiniz, ama en masum ihlal bile can kayybına sebep olabilir... kırmızı ışıkta geçtiyseniz, trafiğin akıcılığını engelleyici hareketler yaptıysanız, kırmız ışıktaa 30 tane araç peşpeşe beklerken en akılıısı benim deyip hepsinin önüne geçip ihlal yaptıysanız, sis farlarınızı artislik olsun diye yaktıysanız (siz siz olun sis dışında gündüz ve gece sislerinizi yakmayın), park yerinden arkadan gelen araçları tehlikeye sokacak şekilde yola fırladıysanız, arkadan gelen ve sollayan aracın üzerine kırıp şerit değiştirdiyseniz (bunu yapanlar farkında bile olmazlar, neden ceza yediklerini anlamazlar, çünkü dikiz aynasına bakma alışkanlıkları yoktur, arkadan gelen nasıl kaçmıştır frene nasıl asılmıştır nasıl panik yaşamıştır bilmezler)
    konuyu açan arkadaşada son bilgi ftm lerin en az yazdıkları ceza park cezalarıdır. trafiğin çok yoğun olduğu yerlerde araç trafiğinin akışını yavaşlatacak şekilde park etmiş olan araçlar ve başka araçların çıkışını engelleyecek şekilde park etmiş araçlar dışında polislerde dahil kimse elleşmez. ama binlerce araçlık otoparkı olan bir alışveriş merkezinde sırf giriş kapısı yakını diye özürlü yerine park eden ultra lüks araçları da affetmezler, çünkü onlar o özürlü park yerine araçları ile gelen özürlülerin var olduğunu bilirler...
    hülasası arkadaşlar fahri trafik müfettişliği toplumda dengeyi hedefleyen bir olaydır. insanlarda otokontrol oluşturmayı hedefler. ceza yemek güzel değildir ama ceza yiyenin aynı ihlali bir daha yaparken kırk kere düşündüğünü ve yapmadığını da unutmamalıyız.
    benim kardeşimde fahri tarfikçi ve benim tanıdığım en agresif insanlardan biri... trafikte kimsenin araba kullanmasını beğenmezdi ama müfettiş olduktan sonra birden bire değişti.... başladığından beri daha bir tane bile ceza yazmadı. abi yazık insanlara ya kıyamıyorum diyor :)
    gene başka bir bilgi: istatiksel gerçek; yılda ftm başına yılda 10 tane bile ceza yazılmamış. 11 bin ftm 100 nine yakın ceza yazmış ki bu da yılda on cezadan az eder. yanis bir ftm ayda bir ceza bile yazmamış oluyor. olaya birde böyle bakın, ayda bir ceza yazan bi ftm gelipte size yazdıysa bahtsızsınızdır (bedevi olmadığınıza şükredin) ve gerçekten ihlal yapmışsınızdır :)))

• Avcılar' da İett Çarşı otobüs durağına park eden araçları 5 dakika bekleyip (içinde şöför olsun olmasın dörtlü yansın yanmasın) resmini çekip 155 şikayet ediyorum. Halbuki hemen durağın yanında ve sokağın karşısında otopark var.

Ulaşımımı otobüslerle yapan biriyim. Durakta araba var diye otobüs yolun ortasında durmak zorunda kalıyor. Arabadakinin cimriliği yüzünden ( bira saati 5 tl) ben akan trafikte otobüse binmek zorunda mıyım ?
  • Konu açılalı beri çok zaman geçmiş, katılım yapan beylerin fikirlerinde değişme oldu mu bilemiyorum. 2004 yılında izmirde bir ftm ceza yazmıştı bana, en sağdan en sola tek harekette geçtiğim ve onun önünü tıkayarak gidişine engel olduğum için. o zaman çok kızmıştım ona ama aynısı bana yapıldığında anladım ne olduğunu... kimsenin kimsenin önüne aniden geçerek onun hayatın tehlikeye hakkı olmadığını öğrendim. bu arada ftm dostlarım da oldu, nasıl bir iş ve sorumluluk yüklendiklerini de görerek yaşadım. bir ftm ceza yazacağı zaman kafasına göre yazamıyor. çeşitli kontrol mekanizmaları var. ve yine bir ftm her maddeden yazamıyor. mesela hiçbir ftm hız cezası yazamıyor. çünkü araçların hızını ölçecek donanımları yok. fakat aynı ftm aracın tehlikeli şekilde şerit değiştirdiğini, ters yönden gelmekte olduğunu, kırmızıda geçtiğini ya da sis farlarını gerekmeyen koşullarda yaktığını sadece gözü ile bakarak tespit edebiliyor. buna benzer maddelerden ceza yetkisi var. eğer suç ceza yetki alanını kapsamıyorsa zaten ceza iptal ediliyormuş. yine benzer şekilde bir ftm eğer bir araca ceza uygulamaya karar veriyorsa, makbuzunu olayın oluşumundan itibaren 7 gün içinde hazırlayıp bir de cebinden para ödeyip trafik şubeye götürmek zorundaymış. karşılığında aldığı bir ücret de söz konusu değil. yani bu işi zevk için değil, kamunun yararına yapıyor, bunun için masrafa giriyor.

dedekorkut isimli arkadaş birçok madde yazmış, haklı olduğunu gözümle gördüğüm pek çok şeyden bahsetmiş. benim tanıdığım ftm lerin önemli bir çoğunluğu 40 yaş civarında, mevki sahibi ve kişiliğini ispatlamış kişiler. herkes ftm yapılmıyor, güvenlik soruşturmasını geçirmeniz gerekiyormuş. bu işi yapabilmeleri için özverili ve enerjik olmaları, boşvermeye meyilli olmamaları gerekiyor. yani öyle işi olmayan emekli tipler pek ftm olmuyorlar.

arkadaşlarımdan birisi sadece şunu söylüyor: " ben heryere yetişemem. her an ceza kesemem. insanlara onları izleyen birilerinin olduğu ve yanlış davrandıklarında bunun bedelini ödemek zorunda kalacaklarını hissettirmeye çalışıyorum. yegane amacım kapımın önünü temiz tutmak. herkes kapısının önünü temiz tuttuğunda daha güzel bir dünyada yaşıyor olacağız."
    bu sözlerden sonra hak verdim onlara ve saygı duyuyorum. konuyu açan arkadaş ceza yediği için yedi sülalesine söveceğine ftm nin trafiği aksattığı ve diğer insanların işine gücüne engel olduğu için bu cezayı kendisine uyguladığını düşünse belki acısı hafiflerdi. sonuçta beş dakia veya değil, bir suç işlemişse ve bunu bilerek yapmışsa, sonradan aracını otoparka çekmiş olması suçunu affettirmiyor ya da tıkadığı yolu açmış, yavaşlattığı trafik nedeniyle aksattığı işleri yoluna koymuyor. suçunuz varsa bunu kabullenmek bence olgunluk göstergesidir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.