Şimdi Ara

Fahri Trafik Müfettişi park cezasına itiraz usülleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
18.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Selamlar....Bana da bugün bir ceza geldi.Fahri trafik müfettişi yazmış.27.11.2013 te olmuş olay.Olayın olduğu yerden geçtim doğru,saati tam hatırlamıyorum ama 3 aşağı 5 yukarı yakın bir saat doğrudur muhtemelen...Kırmızı ışık ihlali 166 TL yazılmış...Yalnız ben çok titizimdir o konuda, geçmem.Ancak sarı yandı da mı geçtim o sırada hatırlamıyorum.
    Her neyse olay yeri ve saati doğru olduğu için çok dert etmiyorum.Ancak foto olmadığı için insan kandırılmış hissediyor,bir güvensizlik oluyor.Ya her seferinde olur mu diye....?

Şunu öğrenmek istiyorum.Ben Kocaeli de oturuyorum,cezayı ise Bursa da yedim.İtiraz için Kocaeli demi başvuracam mahkemeye yoksa Bursa da mı başvuracam.Eğer Bursa ise astarı yüzünden pahalı olacak ancak Kocaeli hemen başvurmak istiyorum....Tebliğden sonra 15 gün süresi varmış..
  • trafik müfettişiymişte mişmişşş... Sen kimsin ! Necisin! Orta yaş krizindeki tipleri trafik müfettişi yapmasınlar !

Bana bugün ceza geldi . 170 lira. hatalı şerit değiştirme demişş.. Ödedim ! HARAM OLSUN !!! BENDEN 170 ÇIKtı o yazan şahıstan 1700 çıksın inş .

O kadar sinirlendim ki anlatamam ! Bunlar heralde para kolay kazanılıyor sanıyorlar !

1-Önce araba kullanmayı öğrensinler
    2-Öyle herşeye kıla tüye ceza yazmamayı öğrensinler
    3-Adam olsunlar
    4-Egolarını başka yerde tatmin etsinler
    5-Delikanlı olup cezayı yazıyorlar madem isimlerini de yazsınlar !!!!!!!

Fena sövdüm, küfür etmekten ağzım yamuldu !

Bilsem bana ceza yazdığını bariyerlere sıkıştırırdım ! Bu saatten sonrada hayatta acımam bi tanesi karşıma çıkmasın !

• hatalı şerit değiştirmediğinden emin misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degobar -- 2 Haziran 2014; 17:28:15 >
  • fahri trafik müfettişinden ceza bugün bana da nasip oldu. İstanbul ayvansaray sahil yolunda kurallara uygun park etmiş araçların çıkışına engel olacak şekilde park etmekten...... 88 TL yazmış. Bayramın 4 ncü günü idi. çok iyi hatırlıyorum. Millet sahil boyunca yol un sagına park etmiş yığın insan piknik yapıyor ve çok eminim orada park yasağı var yani mevcut araçlarda usulsüz. Neyse ben cep tarzı bir yere park etmiş bir aracın yanına yanaştım çocuk susamıştı. indim su aldım bindim 7 dk sanırım sonra yola devam ettim ama gelin görünki böyle bir ceza ile karşı karşıya kaldım... Bu ödeyeceğim para o şahıstan kat ve kat (ismi makbuzda yazıyor ama belirtmeyeceğim) çıkar inşallah diyorum. Çünkü ben istanbul gibi bir yerde azami özende kurallara uymaya gayret eden biriyim ve bu şahsın hangi psikoloji ile bunu yazdığına anlamda veremiyorum. Lanet olsun
  • Cezanın kanıdı yoksa iptal ettirilebilir. O yüzden hatanızın olmadığını düşünüyorsanız görüntü isteyeceksiniz. Görüntüye göre iptal ettireceksiniz. Hatalı iseniz de bik bik bik konuşmayacaksınız. Sistem basit.
  • Banada 8 ay önce fahri trafik müfettişi tarafından 2 madde halinde yazılmış ceza geldi. 300 liraydı galiba ceza. 8 ay önce cezayı ödeyip itiraz ettim. Hala bir sonuç ulaşmadı elime. Beklemedeyim
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    bik bik bik nedir yahu.. neyse sonuç olarak 1 gün izin alırsam 1 günlük yevmiyem bu tutardan yüksek olduğu için yine zararda olacağım. Bu arada sizin sanırım yargıya taşınan bir işiniz olmadı.. Umarım basit olan bu sistemde mahkemelere işiniz düşmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Saint_

bik bik bik nedir yahu.. neyse sonuç olarak 1 gün izin alırsam 1 günlük yevmiyem bu tutardan yüksek olduğu için yine zararda olacağım. Bu arada sizin sanırım yargıya taşınan bir işiniz olmadı.. Umarım basit olan bu sistemde mahkemelere işiniz düşmez...

Size demedim. Kusura bakmayın üstünüze alındıysanız. Bir arkadaş hatalı şerit değiştirmekten ceza yemiş ya...

Kesin olarak hatalı olmadığınızı düşünüyorsanız itiraz edip, görüntü isteyeceksiniz. Görüntü yoksa ceza zaten iptal. Görüntü var yetersiz ise, ceza iptali mahkemeye bakar. İtiraz basittir. 20 küsür TL masrafı vardır. Kazanırsanız o masrafı da geri alırsınız. Kaybederseniz, o masraf da sizden çıkmış olur.

Geçmişte çok sayıda ceza iptali yaptırmak durumunda kaldım. En komiği ise bizim 57 Chevrolet Adana'da hız cezası yemiş... 4 yıldır yağı değişmemiş, karbüratör ayarı yapılmamış, 12 yıllık lastikle kapalı garajda yatan, radyatörü çatlak, 10 yıldır muayenesi olmayan araba sağ salim Adana'ya kadar gitmiş. Bir de hız cezası yemiş. Oluyor böyle hatalar. Yapacak bir şey yok...

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    makastan yemiş cezayı işte, resmiyetteki ismi hatalı şerit değiştirme
  • be şerefsiz boş gezen,

trafik olan yerde yap yalakalığınıda,,

sen bomboş allahın dağında siteye giriş için lambalardan sağa dönüşe niye kırmızı işik cezası dersin

189 tl senin emekli paranın 5 te 1 i kendini mi tatmin ediyosun?

evde karına söz geçiremiyosun demi ezik?

para almıyosun ama karşılığında 7 ceddine sövdüğümüzü biliyosun!! için nasıl kaldırıyo yalaka?

insallah aynı yerde yakalarım seni

incek taksi durağı sana bişey hatırlatır belki sen yukarıyı okuda içine otursun bunak bk.
  • hocam bu arkadaşlar banada geçen ay 189 tl ceza kestiler.
  • Bana da şerit ihlalinden 206 tl yazmış ... çocuğu Fahri Müfettiş. Minübüsçüler-Ticari taksiler yollarda terör estirirler,onlara ceza yazmazlar.Çünkü onlara bulaşmak istemezler,egolarını bizlerde tatmin ederler.Sulh cezaya itiraz dilekçesi verdim,sonuç bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.