Şimdi Ara

Fahiş PlayStation Store Fiyatlarına Hayır! [Türkiye için indirimli oyunlar KALDIRILDI!] (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.464
Cevap
77
Favori
437.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1079 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devletin umrunda olsa vatandaşı, oyun fiyatlarından önce daha bir çok konu var, onların tek bildiği verginin vergisini almak, vatandaşı düdüklemek vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Virgül -- 23 Haziran 2020; 8:56:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Şu anda yaşanan ekonomik problemlerde Konsol oyunlarının ve fiyatlarının düşmesini yakın vadede beklemek büyük saflık olduğunu düşünüyorum.

Sony Ps4 çıktığından bu yana Türkiye pazarına düzgün destek vermeyi kesti. Türkçe altyazı yada Türkçe Dublajı bir iki oyununa yerleştirip milleti susturuyor. Bunu duyan garibim oyuncularda Sony bize destek veriyor bizi seviyor moduna giriyor. Görseniz sosyal medyada yapılan yorumları şaşarsınız. Teşekkür edenmi dersin, iltifat edip yalakalık yapanmı dersin. Sanırsınki bedava konsol oyunu veriyorlar.

Bir ara kredi kartı ile ödeme yapamıyorduk çoğu kişi bilir. Yok adresi değiştir yok başka kart kullan derken millet uzun süre oyun alamadı. Buna bende dahilim. Müşteri hizmetlerine zaten ulaşamıyorsun. Mail attığında da basit bir cevap veriyorlar. En sonununda bıraktım artık satın almayı, abartmıyorum 1 seneye yakın konsol yattı. Sonra bir oyun alayım dedim kendiliğinden aynı kart aynı adres ile alabildim. Sonra zaten PSN Plus aboneliğimi yenilemedim (hatta yenileyememiştim aynı sorundan). Abartmıyorum senelerdir PSN Plus almadım hiçte aramadım. Daha geçen gün RDR2 yi PC'ye aldım rahat rahat online'a girebileceğim.

Uzun lafın kısası Türkiye'ye zerre destek yok. Oyunculara hiçbirşekilde kolaylık yok. Bir kaç yayıncıya kod gönderiyorlar sonra destek vermiş gibi duruyorlar. Ne elle tutulur bir görüntüleri var nede düzgün yatırımları var. Popoları sıkışınca da hemen topu İngiltere'ye atıyorlar. Yerel dil desteği dışında Türkiye'ye başka destekleri varmı ?

Umarım bu lafımı yerim ama 500 TL'ye satılan oyunları yarın öbür gün 400 TL bandına çekince gene aslan kaplan Sony olacak. Geçtiğimiz yıllarda oyunlar 300 TL bandına çıkınca herkes isyan etmişti. Ne oldu ? Herkes afiyetle yedi ve sustu. Daha geçen gün 430 TL'ye millet Last of Us 2 aldı sonra 500 TL fiyatına çıkınca herkes gene isyan etti. Neymiş demekki 430 TL artık normal fiyatmış halkımıza. Sony 430 TL'ye satabildikten sonra bu oyunlar 500 TL'ye de satılır merak etmeyin.

Yayıncılarda diyorki Sony ne yapsın ekonomimiz yüzünden zam yapıyor. Tamamda Sony Türkiye'nin ağzı yokmu ? Vermişler hesaplarını acemi bir Sosyal Medyacıya saçma sapan şeyler paylaşıyor. Ne fiyat politikası ne de oyuncuları ilgilendiren başka konular konusunda açıklama yapmıyorlar. Kesin aralarında konuşuyorlardır "Ben 500 TL yaptım ama neden yaptım diye açıklama yapmayayım, boşver zaten bir kaç kişi sebebini yazıyor benide yormasınlar."

Bu fiyatlar kalır, bu konsollarda ve oyunlarda bu fiyatlardan satılmaya devam eder. Hepimize geçmiş olsun.

• O kadar yazdık çizdik bir şey olacağı yok. Bırakın Playstation 5 veya Xbox series x e geçmeyi bu oyun fiyatları ile eski tozlu Playstation 2 lere geri döneceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bensatanistdegilim

Şu anda yaşanan ekonomik problemlerde Konsol oyunlarının ve fiyatlarının düşmesini yakın vadede beklemek büyük saflık olduğunu düşünüyorum.

Sony Ps4 çıktığından bu yana Türkiye pazarına düzgün destek vermeyi kesti. Türkçe altyazı yada Türkçe Dublajı bir iki oyununa yerleştirip milleti susturuyor. Bunu duyan garibim oyuncularda Sony bize destek veriyor bizi seviyor moduna giriyor. Görseniz sosyal medyada yapılan yorumları şaşarsınız. Teşekkür edenmi dersin, iltifat edip yalakalık yapanmı dersin. Sanırsınki bedava konsol oyunu veriyorlar.

Bir ara kredi kartı ile ödeme yapamıyorduk çoğu kişi bilir. Yok adresi değiştir yok başka kart kullan derken millet uzun süre oyun alamadı. Buna bende dahilim. Müşteri hizmetlerine zaten ulaşamıyorsun. Mail attığında da basit bir cevap veriyorlar. En sonununda bıraktım artık satın almayı, abartmıyorum 1 seneye yakın konsol yattı. Sonra bir oyun alayım dedim kendiliğinden aynı kart aynı adres ile alabildim. Sonra zaten PSN Plus aboneliğimi yenilemedim (hatta yenileyememiştim aynı sorundan). Abartmıyorum senelerdir PSN Plus almadım hiçte aramadım. Daha geçen gün RDR2 yi PC'ye aldım rahat rahat online'a girebileceğim.

Uzun lafın kısası Türkiye'ye zerre destek yok. Oyunculara hiçbirşekilde kolaylık yok. Bir kaç yayıncıya kod gönderiyorlar sonra destek vermiş gibi duruyorlar. Ne elle tutulur bir görüntüleri var nede düzgün yatırımları var. Popoları sıkışınca da hemen topu İngiltere'ye atıyorlar. Yerel dil desteği dışında Türkiye'ye başka destekleri varmı ?

Umarım bu lafımı yerim ama 500 TL'ye satılan oyunları yarın öbür gün 400 TL bandına çekince gene aslan kaplan Sony olacak. Geçtiğimiz yıllarda oyunlar 300 TL bandına çıkınca herkes isyan etmişti. Ne oldu ? Herkes afiyetle yedi ve sustu. Daha geçen gün 430 TL'ye millet Last of Us 2 aldı sonra 500 TL fiyatına çıkınca herkes gene isyan etti. Neymiş demekki 430 TL artık normal fiyatmış halkımıza. Sony 430 TL'ye satabildikten sonra bu oyunlar 500 TL'ye de satılır merak etmeyin.

Yayıncılarda diyorki Sony ne yapsın ekonomimiz yüzünden zam yapıyor. Tamamda Sony Türkiye'nin ağzı yokmu ? Vermişler hesaplarını acemi bir Sosyal Medyacıya saçma sapan şeyler paylaşıyor. Ne fiyat politikası ne de oyuncuları ilgilendiren başka konular konusunda açıklama yapmıyorlar. Kesin aralarında konuşuyorlardır "Ben 500 TL yaptım ama neden yaptım diye açıklama yapmayayım, boşver zaten bir kaç kişi sebebini yazıyor benide yormasınlar."

Bu fiyatlar kalır, bu konsollarda ve oyunlarda bu fiyatlardan satılmaya devam eder. Hepimize geçmiş olsun.
    Öyle deme
    Yok euro 70

You. KDV ÖTV vs

Lan bu adam 70 Euro herşey dahil satıyor

Yapacan şey çok basit 40 euro çek. Bölgesel kilit koy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Bu bende de oluyor. Bir şey satın aldığımda, farklı durumda bir insan gördüğümde inan aldığım şeyden soğuyorum hatta kendimden bile soğuyorum. Ülkemizin durumu çok kötü. Allah yardımcımız olsun.

• dijital oyunlar bölgesel bazda o bölgenin durumuna göre fiyatlandırılmalı bence. kutulu oyunların hadi dağıtım masrafı falan filan diyoruz. kutulu oyun 60 dolarsa dijital oyun 40 dolar olabilir. bu noktaya ayar çekilmesi lazım.
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    Yapmıyorlar işte, oyuncular ile iletişimleri yok firmanın. Neden bölgesel kilit yapamayız neden fiyatları düşüremeyiz, neden zam yapmalıyız hiç bir açıklama yok. Kendi aramızda tartışabiliyoruz sadece.

Burada sadece o olmalı bu olmalı konuşuluyor. Sene geçti hatta senelerdir Sony'nin bu fiyat politikası konusunda bir açıklama yapacağı konusunda ümidim yok. Bakın fiyatları düşürmesini vazgeçtim artık. Zam yap geç zam yap geç..
  • Herkes ağlıyor niye pahalı diye sonra oyun çıktığı saat bi bakıyorum listemde herkes last of us oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 23 Haziran 2020; 11:27:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Bende çok şaşırdım geçen cuma gerçekten arkadaş listemin 3/4 ü neredeyse oynuyordu.

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Ben de burada yazanlardanim.Dun gibi aklimda gelip gelip pahali fiyati savunanlar.Yani insan yedigi kaziga bu kadar sahip niye cikar ,sosyopsikolojik bir sikinti var o noktada.Sadece burada degil youtubeda yorumlarda vs de cok anlattim ama nato kafa nato mermer.Anlamak istemiyorlar,gunduz ruyasinda yasiyor cogu kisi.Dunya ekonomisi dolarin degerine bire bir denk para birimleriyle donmuyor halbuki.Insanlar zannediyor ki ucuz oyunlar birtek para birimi degeri denkligi uzerinden ucuza geliyor.Hayir kardesim.Japon yeni,rus rublesi cin yuanini acin bakin kac dolar hatta tl karsisinda ki degeri ne?Bu bu tip bolgere ozel fiyatlarin oldugunu senelerdir anlatamadik,anlamak da istemediler.Hala hicbirsey yokmus gibi bilmem ne oyunun hikayesini ,vs cihazinin yeni nesil donanimini konusuyor hem insanlar hem de yerli youtube kanallari.Alamadiktan veya fahis fiyattan kazikli fiyatla aldiktan sonra hikayesini neyliyim oyunun,donanimi neyleyem konsolun.Mortal Kombatin yapimcisi Ed Boon 4 ay evvel mi ne sosyal medyadan takipcilerine yeni nesilde sizin icin en onemli olan sey ne diye sormustu.Anket sonucu buyuk cogunlukla fiyat cikmisti.Adamlarin epi topu verecegi 500-600 birim para ama dusundukleri yine de fiyat.Bizde donanimlarda teknik analistlik pesinde kosan ve oyunlarda Cohen kardesler seviyesinde senaryo derinligi arayan elitist kazik sevdalisi kesim fazlikta.Hakli bir sekilde fiyat vs konussan aninda linc ederler ama.
    Ne desek bos degismiyecek bosver.

• Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Hindistan PSN sağolsun
  • Fahiş PlayStation Store Fiyatlarına Hayır! [Türkiye için indirimli oyunlar KALDIRILDI!]

Evde konsol namına bir bu var içine 3-5 oyun yüklemişler hergün oğlanla dövüşüyoruz mecburen hep yeniliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Evde konsol namına bir bu var içine 3-5 oyun yüklemişler hergün oğlanla dövüşüyoruz mecburen hep yeniliyorum
    Hayır adam akıllı yapsa gam yemiyecegim

Tekken ve diğerleri 50 FPS çalışıyor dönüyor gibi

Stabilite zaten yok USB den kırıp bleemsync kur daha performanslı

Korsanı daha iyi olan çalma makine

• amazon trde 463-495 arasında satılan last of us part 2 bestseller idi 2 gündür, satmıyor falan değil deli gibi satıyor.

Forumdan çoğu kişi de hint psnden aldı, ondan herkes oynuyor gözüküyor
  • Playstation UK'de kullanıyordum. Ama Türkiye'de konsol kullanmam, kullanmıyorum da. Steam ve Epic Games var, indirimli ve bedava oyunları alabiliriyoruz bunların rekabeti sayesinde. Ayrıca bundle vs. hiç saymıyorum. O yüzden Türkiye'de PC devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Playstation UK'de kullanıyordum. Ama Türkiye'de konsol kullanmam, kullanmıyorum da. Steam ve Epic Games var, indirimli ve bedava oyunları alabiliriyoruz bunların rekabeti sayesinde. Ayrıca bundle vs. hiç saymıyorum. O yüzden Türkiye'de PC devam.
    steam inanılmaz bir nimet Türkiye için. Yanına da gamepass çaktın mı sırtın yere gelmez.
  • Yine yıkama yağlama

https://www.youtube.com/watch?v=lNvc55OJysI&feature=youtu.be

Ps5 i Sony hediye eder mi bilmem diyene Sony nin kime ps5 hediye edeceğine dair ipucu

• Birçok ülkeye özel fiyatlandırma yapılıyor. Bunların birçoğu TR kadar satış rakamına sahip değil.

Last of us part 2
    Rusya 4449 rub(55 euro)
    Türkiye 499 lira (65 euro)
    İngiltere 55 pound( 61 euro)
    Endonezya 829000 idr( 51 euro)
    Amerika 60 usd(53 euro)
    Hindistan 4999 rs( 48 euro)
    Brezilya 280 brazilial dollar(47 euro)
    Romanya 309 Ron(63 euro)
    Tayvan 1790 nt$(54 euro)

Hadi bölge fiyat uygulamasını geçtim. Daha firmaların bizim ülkede bir fiyat politikası bile yok. Her firma kafasına göre fiyat belirlemiş gibi bir izlenim var . Ön siparişteki standart versiyon oyunlar:

Ghost of tsushima 429 TL( 55 euro) Sony
    Marvel Avengers 429 TL (55 euro) Square Enix
    Cyberpunk 2077 459 TL(59 euro) CD Project Red
    Ac Valhalla 470 TL (60 euro) Ubisoft
    FIFA, madden, UFC, 499 TL (64 euro) EA

• KalkGel denilen ekip Sony tr yan çarı gibi bir olaya döndü her türlü kayırma yapılıyor.

Bu değişmez ne yazık ki bu ülke böyle devam edecek asla işin içine fiyat neden böyle girmez, tartışılmaz kazandıkları paraya bakarlar o kadar.

Çok zor durumda kalırlar ise kur der geçerler; nede olsa fb üstünden ayda 10k dolar garanti para alıyor, oyunları beleşe kapatıyor kendilerine abone 2 bin kişi var, youtube izlenmesi üstünden gelen gelir, reklam veya tanıtım gelirlerini hiç sokmuyorum bile.

Ne diyelim gözleri doysun zaten onları takip eden kitleler oyun alan değil izleyen kesim... Şimdi ki ortam ise oyun süper, kur abi veririm 600 tl'yi diyor ya burada mal desem haftalık yasak alıyorum ne demek lazım bu duruma neyse.... Konuya oyun paylaşımı ile alakalı birkaç özel bilgi veriyorum o bile hemen siliniyor.. Forum yöneticilerin bile oyun kiralayarak para kazandığı bir ortamda bize laf söylemek şahsen düşmez artık ne halleri varsa görsünler.

• 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.