Şimdi Ara

Facebook'ta dev veri sızıntısı: 19 milyon Türk Facebook kullanıcısının kişisel verileri internete saçıldı! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
8.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • whatsapp yüzünden küstürdünüz adamı ondan oldu böyle  

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    Verileri sızdırılanların bakabileceği site buradan sizin verilerinizin sızdırılıp sızdırılmadığına bakabilirsiniz. Kaynağını bilmiyorum ama bir haber sitesinden almıştım linki.. https://haveibeenpwned.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cherami -- 5 Nisan 2021; 00:17:14 >
  • Verileri sızdırılanların bakabileceği site buradan sizin verilerinizin sızdırılıp sızdırılmadığına bakabilirsiniz. Kaynağını bilmiyorum ama bir haber sitesinden almıştım linki..
    https://haveibeenpwned.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cherami -- 4 Nisan 2021; 23:55:59 >
  • ne o yoksa yemeksepeti den sızan bilgiler ile milletin facebook hesabınamı girdiler

• DJ_DISCO D kullanıcısına yanıt

koskoca facebook sence güvenlik açığı hani biraz... elbette ki satış hocam aklın alıyor mu facebookun güvenlik önlemlerinin yetersiz kalacağını Allahın belası berk her yeri berbat ediyor işte.

• cherami kullanıcısına yanıt
    7 tane cıktıda. Hangi siteler oldugu belli mi?
  • Akıllı telefon ve bilgisayar kullanan birinin verilerinin çalınmamasına satılmamasına imkan yok tabi bu kişi aktif olarak her alışverişini internete taşıdı ise şuan kredi kartının ön yüzünün fotoğrafı bile mail order için yeterli bir hale gelmişken doğrulama kodları her sitede aktif değilken benim tavsiyem sadece alış veriş yapacağınız zaman internet ve mail order özelliklerinizi açın yapılan çekimlerin banka tarafından geri dönüşleri çok zordur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yok whatsapp yok facebook yok yemeksepeti

arkadaş bu sitelerde sizlerin ne gibi gizli verileri saklanıyor, insan merak ediyor hakikaten.

• Nu.D.38 kullanıcısına yanıt

facebook instagramı bilmem ama whatsapp bireysel görüşmeler için dünyanın en güvenli uygulamasıdır. Aksini düşünen programlamanın Psinden haber olmayan, araştırmadan konuşan zır bir cahildir. Whatsapte mesajlaşmalar çift taraflı şifreleme ile korunur yani mesajlarınızı whatsapp dahil kimse okuyamaz, buna kalmadan karşı tarafa iletilmiş mesajlar bulutta tutulmaz, mesaj iletildiği anda buluttan silinir sadece göndericinin ve alıcının yerel hafızasında bulunur. Bu yüzden eğer telefonunuzda yedekleme yapmıyorsanız mesajları geri getrmenin de bir yolu yoktur. Whatsapp mesajlarına şahsın telefonu direkt olarak hacklenmedikçe kimse ulaşamaz. Facebook ve instagram boyutu yüksek dosyalar içerdiği için veritabanına ihtiyaç duyar ve veritabanları hacklenmeye açıktır ancak bu durum whatsapp için söz konusu değildir. Whatsappte veritabanına kaydedilen şeyler, profil fotoğrafı, telefon numarası ve durumdur. Aylar önce çıkan sadece Türkiye’de olay yaratan haberler ise bir zır cahilin uydurmasıydı. Whatsapp hiçbir zaman mesajları kaydetmez ve ulaşamaz da. Bu yüzdende mesajlarınızın ya da sesli görüşmelerinizin hacklenmesi söz konusu değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pi kullanıcısına yanıt

Oculus VR'ları araştırın derim. Zorunlu facebook hesabı istiyor.

• ONUR.U kullanıcısına yanıt
    Hali hazırda zaten darkweb'e sızmış olan veriler için ülkenin hükümeti ne yapabilir anlatsana biraz? Hırsızın hiç suçu olmuyor sizin kafada.

• Ya uğraşmayın arayın ne istiyorsanız söyleyelim yeter yav

• 2 GB'lik dosyayı indirdim gerçek mi değil mi bakıyorum.

eski dosya gibi duruyor, ulaşmak istediğiniz kimse yok. Ülkede yaşayan NPC'ler gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psikolog2010 -- 5 Nisan 2021; 19:42:59 >
  • 💣

• 💣

• SUPERVPN uygulaması da verileri çalıyor diye geçen yazısı çıkmıştı forumda

• Vallahi bravo....

• Devlet veya Adalet her yere el atamaz. Herkes üstüne düşen sorumluluğu alsın. Mecbur değil kullanımı

• Kaynağa bakarsak geçen yıl haziranda olan bir mevzu.

• Ya zaten kendimiz koyuyoruz herşeyi millet görsün diye facebooka. Saçılsa ne fark eder? Çıplak bir resimmi koydunuz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.