DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Facebook'ta arkadaş ekleyememe saçmalığı!
64
Cevap
2
Favori
29.079
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Facebook'ta arkadaş ekleyememe saçmalığı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      810 Mesaj
      17 Ağustos 2010 01:51:21 Konu Sahibi

Burda diyor ki:
      "Bu kişiyi kişisel olarak tanıyor musunuz? Facebook kötüye kullanımı önlemek için bu isteği gönderemez." Falan filan...

Yardım merkezindeki o bölüme girdiğimde şununla karşılaşıyorum.
      http://www.facebook.com/help/?faq=18084

Arkadaşlık isteğim neden iletilmedi?
      Facebook, insanların arkadaşlarıyla, akrabalarıyla, okul ve iş arkadaş...
      Facebook, insanların arkadaşlarıyla, akrabalarıyla, okul ve iş arkadaşlarıyla ve kişisel olarak tanıdıkları diğer kişilerle iletişimde ve paylaşımda bulundukları bir yerdir. Facebook'ta yabancılarla iletişim kurmaya çalıştığınızda, bu durum Facebook'un misyonuna zarar verir ve diğer Facebook üyelerini rahatsız edebilir.

Facebook'ta arkadaş eklemeniz engellendiyse, bu büyük olasılıkla yakın zamanda hesabınızdan gönderilen arkadaşlık isteklerinin birçoğunun yanıtlanmamış olmasından kaynaklanıyordur. Bunun nedeni, yabancılardan arkadaş olmayı istemiş olmanız veya Facebook kullanıcılarının istenmeyen davranış olarak şikayet ettiği başka davranışlarda bulunmanız olabilir. Bu özelliği tekrar kullanmanıza izin verildiğinde, hesabınıza ilave sınırlamalar koyulmasını önlemek için sadece zaten tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği gönderin.

Ne demek şimdi bu?
      Eğer biz sadece tanıdıklarımızla, akrabalarımızla iletişim için kullanmak zorundaysak bu sistemi, profilimizdeki "Aradıkları" bölümü kaldırılsın!

Aradıkları:
      Flört
      İlişki
      Çevre Edinme
      Arkadaşlık

Olan biriyle ben arkadaşlık kuramayacaksam bu sitenin hiçbir anlamı yok ki. Ben sadece Facebook üzerinden onlarca kişiyle tanıştım. Hiçbir seksüel ya da sarkıntılık amacı olan biri değilim. Önüne gelene asılan herkesi ekleyen biride değilim. Her önüne geleni ekleyip 8000 arkadaşı olan profilleri hepiniz biliyorsunuz. Onların hesapları kapatılmıyor ama bizimkine sınır getiriliyor.

Olayıda anlatayım size.
      Kazandığım üniversitenin bir hayran sayfası var. Bilgi almak amaçlı, üniversiteye gittiğimizde en azından daha önce tanıştığımız herhangi biri olsun kafa dengi takılalım vs. bir düşünceyle erkek olsun kız olsun birkaç kişiyi eklemek istedim. Talep gönderirken bu lanet hata çıktı karşıma şok oldum. Bana resmen sen önüne geleni ekleyen abazanın tekisin demiş. Daha önce bir hayran sayfama üye toplama amaçlı Facebook'un önerdiği kişileri ekleyip listemi 600'e kadar çıkarmış daha sonrada tanımadığım herkesi silmiştim. Şimdi tutupta aylardır kimseye arkadaşlık isteği bile göndermeyen birine böyle bir kısıtlama getirmeseine ve bana böyle terbiyesizce resmen hakaret etmesine dayanamıyorum.

Resmen saçmalık ya ağzım açık kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCompactDisk -- 17 Ağustos 2010; 1:52:39 >

|
      |

• Yüzbaşı
      388 Mesaj
      17 Ağustos 2010 02:04:10
      Bir an dalgınlığıma denk geldi buttona basmaya çalıştım

İyi güzel demişsin uğraşmış ve yazmışsın.Bir arkadaşımda bu cezayı aldı fakat ona dediğim gibi facebooka mail atarsanız daha hoş olur.Facebook yöneticilerinin burada olmadığını düşünüyorum :<
      |
      |

• Yüzbaşı
      810 Mesaj
      17 Ağustos 2010 02:06:03 Konu Sahibi
      Hata bildiriminde bulundum zaten. Sadece böyle bir olayla karşılaşmanın şaşkınlığını burada da paylaşmak istedim.

Olur öyle dalgınlıklar hocam saat 2'yi geçiyor normaldir
      |
      |

• Yüzbaşı
      388 Mesaj
      17 Ağustos 2010 02:11:29
      Arkadaşımında başına şu şekilde gelmiş.Facebook arkadaş öner sistemini kullanarak iki mail adresinde ki arkadaşlarını ekletmiş.İlerleyen saatlerde aklına gelen başka birini eklemeye çalışırken bu hatayı almış :<
      |
      |

• Yüzbaşı
      810 Mesaj
      17 Ağustos 2010 02:13:40 Konu Sahibi
      Tuhaf ya. Sen bir sosyal iletişim sitesi kuruyorsun. Arkadaşlık sitesi adı altında çalışıyor. Kullanıcıya böyle salak bir kısıtlama getiriyorsun. Gerçekten utandım ya. Hakaret gibi
      |
      |

• Yarbay
      5857 Mesaj
      17 Ağustos 2010 02:25:39
      Sırf çok arkadaşım var diye face imi silmişler şuan solda duran sayfa
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Not
      17 Ağustos 2010 02:39:27
      bende mesaj yollayamıyorum
      |
      |

ABD CIKARLARINA KALKAN OLMAYACAGIZ - ABD'NİN FÜZE KALKANI PROJESİNE HAYIR
      BEŞİKTAŞ

RİZE ÜNİ-MAKİNE

SINIRSIZ Bölüm Yasağı Kaldırılsın...
      BJK, İLKERİNANÇ, ELECTRA, BLACKEAGLE, SANGRE, OKTAYD, ORION
    • Teğmen
      133 Mesaj
      27 Ağustos 2010 00:25:30
      Beni de kimse arkadaş olarak ekleyemiyor, Facebook işin iyice cılkını çıkarmaya başladı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      27 Ağustos 2010 01:08:16
      aynısı bende oluyor
      |
      |

#24 Kobe Bryant
    • Er
      7 Mesaj
      27 Ağustos 2010 18:45:46
      siz sosyal iletişim sitesi açıyosunuz ve yeni profil oluşturdum arkadaşlarımı ekleyemiyorum
      |
      |
    • Yarbay
      5113 Mesaj
      27 Ağustos 2010 18:48:11
      Bana da bu hatayı verdi. Arkadaşlık isteği gönderemiyorum
      |
      |

• 27 Ağustos 2010 19:58:34
      Aynı Hata Bende de Mevcut ..

Kesin Olmamakla Birlikte Arkadaş Bulucudan Mail Adresimizdeki Kişilere Arkadaşlık Yolladıktan Sonra Belli Bir Zaman Zarfı İçerisinde Çoğunun Veya Belli Bir Kısmının Kabul Etmemesi Veya İsteklere Cevap Vermemeleriyle Oluşan Bir Durum Ve Bu Durumun F.Book Üzerinden Tanımadığı Kişileri Ekleyen Şahıslar İçin Bir Koruma Önlemi Olduğunu Var Sayıyorum. Fakat Bizim Gibi Böyle Bir Amacı Olmayıp Sadece Arkadaş Bulucu 'yu Normal Olarak Kullananlar Bu Durumda Kurunun Yanında Yaşda Yanar Atasözü Gibi Oluyor. ( Sadece Bir Fikir/Var Sayım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 28 Ağustos 2010; 20:01:25 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      810 Mesaj
      27 Ağustos 2010 20:31:59 Konu Sahibi
      Ya arkadaşlık isteği gönderdiğim ve hala cevaplanmamış olanları bir bilsem hepsinden talebi çekicem lanet olsun
      |
      |

• Teğmen
      114 Mesaj
      27 Ağustos 2010 21:10:03
      ben bir çözüm buldum.. arkadaşlar o uyarı çıkmadan arkadaşlık isteği göndere bi kaç kere tıklıyorsunuz.. o uyarıyla bilrikte istek gönder pencereside açılıyor.. ve istek gönderebilceğimiz pencerede kısa mesaj ekleye tıklayıp mesaj eklersek arkadaşlık isteğiniz gönderilebiliyor.. şimdi buldum.. hahahaa
      |
      |

T.C.
      Selçuk Üniversitesi
      İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon
    • Teğmen
      193 Mesaj
      28 Ağustos 2010 07:07:07
      quote:

Orijinalden alıntı: MedyaCanavarı

ben bir çözüm buldum.. arkadaşlar o uyarı çıkmadan arkadaşlık isteği göndere bi kaç kere tıklıyorsunuz.. o uyarıyla bilrikte istek gönder pencereside açılıyor.. ve istek gönderebilceğimiz pencerede kısa mesaj ekleye tıklayıp mesaj eklersek arkadaşlık isteğiniz gönderilebiliyor.. şimdi buldum.. hahahaa

Aynen Sölediğin Gibi Yaptım bende olmadı

Faceboka BAN !!
      |
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      28 Ağustos 2010 12:52:57
      bendede aynısı oldu offf
      |
      |

gözümde bir ben bitti beni özümden etti..
    • Yüzbaşı
      361 Mesaj
      28 Ağustos 2010 13:03:19
      quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Aynı Hata Bende de Mevcut ..

Kesin Olmamakla Birlikte Arkadaş Bulucudan Mail Adresimizdeki Kişilere Arkadaşlık Yolladıktan Sonra Belli Bir Zaman Zarfı İçerisinde Çoğunun Veya Belli Bir Kısmının Kabul Etmemesi Veya İsteklere Cevap Vermemeleriyle Oluşan Bir Durum Ve Bu Durumun F.Book Üzerinden Tanımadığı Kişileri Ekleyen Şahıslar İçin Bir Koruma Önlemi Olduğunu Var Sayıyorum. Fakat Bizim Gibi Böyle Bir Amacı Olmayıp Sadece Arkadaş Bulucu 'yu Normal Olarak Kullananlar Bu Durumda Kurunun Yanında Yaşda Yanar Atasözü Gibi Oluyor. ( Sadece Bir Fikir/Var Sayım)

Ben de seninle aynı durumdayım, msnimdekilere arkadaşlık isteği yolladım sonra böyle oldu . Normalde zaten tanımadığım kişileri eklemem acayip saçma bir uygulamaya hiç kimseyi ekleyemiyorum kaç gündür :S
      |
      |

• Teğmen
      129 Mesaj
      28 Ağustos 2010 16:45:53
      Aynısı bende de var Facebook 'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsa777 -- 28 Ağustos 2010; 16:46:59 >
      |
      |

Galatasaray SK - Since 1905
    • Yüzbaşı
      390 Mesaj
      28 Ağustos 2010 18:29:04
      sağ üst köşeden;
      hesap - arkadaşlarını düzenle - sol taraftan arkadaşları tıkla. ordan uzun süredir beklemede olan arkadaşlık isteklerini bul, yandaki çarpıya tıkla kaldır. sonra düzelecektir.
      |
      |

• Yarbay
      4752 Mesaj
      28 Ağustos 2010 19:35:20
      quote:

Orijinalden alıntı: ant_alican

sağ üst köşeden;
      hesap - arkadaşlarını düzenle - sol taraftan arkadaşları tıkla. ordan uzun süredir beklemede olan arkadaşlık isteklerini bul, yandaki çarpıya tıkla kaldır. sonra düzelecektir.

aynen..geçmiş zamanlarda kalanların hepsini temizledimde hesap rahatladı birz
      |
      |

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR3
1,781
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.