Şimdi Ara

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
18
Favori
78.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eline sağlık arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Mesajımı neden silerler anlayamıyorum

Eline sağlık arkadaşım.

Herkese tsk ederim iyi dileklerinden dolayı.

SAYGILARLA
  • Bu iş için en uygun monitor hangisidir arkadaşlar?
  • Bence 21" üzeri tüm monitörler olur. Tabi bazılarının çerçeveleri baya büyük onlar hariç normal çerçeveliler uygun olur. Ben yapsam 23 yada 24" kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anexiety1

Bu iş için en uygun monitor hangisidir arkadaşlar?

Bu birazda senin butcene yapacagım yatırıma baglı sonucta 3 tane 15" Crt monitorden de yapabilirsin veya elinde 19" Lcd vardır yanına 2 tane daha alırsın yaparsın yada benim gibi elindekini monitoru cıkartıp 3 tane alırsın.Monitor bayutuda tamamen butce + koyacagın alan ile ilgili.Eger masa genis degilse cok buyuk monitorler masaya sıgmıcaktır sana birde masa masrafı cıkıcaktır.Verdigim orneklerde bir cok monitor kurulumu mevcut gorsel olarak.Yapacagın ise gore bir dizayn olusturabilirsin.Sonucta ne yapsan cozunurlugun buyuyecek.3 tane 19" Lcd kullansan 1440 x 900 den sana 4320 x 900 gibi cozunurluk olur buda gercekten iyi bir cozunurluk yada 3 tane 17" Crt den 1024 x 768 = 3072 x 768 gibi cozunurluk degerlerinde kurulumlar olabilir.

SAYGILARLA

• quote:

Bu iş için en uygun monitor hangisidir arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

Bu birazda senin butcene yapacagım yatırıma baglı sonucta 3 tane 15" Crt monitorden de yapabilirsin veya elinde 19" Lcd vardır yanına 2 tane daha alırsın yaparsın yada benim gibi elindekini monitoru cıkartıp 3 tane alırsın.Monitor bayutuda tamamen butce + koyacagın alan ile ilgili.Eger masa genis degilse cok buyuk monitorler masaya sıgmıcaktır sana birde masa masrafı cıkıcaktır.Verdigim orneklerde bir cok monitor kurulumu mevcut gorsel olarak.Yapacagın ise gore bir dizayn olusturabilirsin.Sonucta ne yapsan cozunurlugun buyuyecek.3 tane 19" Lcd kullansan 1440 x 900 den sana 4320 x 900 gibi cozunurluk olur buda gercekten iyi bir cozunurluk yada 3 tane 17" Crt den 1024 x 768 = 3072 x 768 gibi cozunurluk degerlerinde kurulumlar olabilir.

SAYGILARLA

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. üsteki videodaki samsung gayet hazır eyefinity güzel duruyor. ama türkiye satışı varmıdır. 8ms tepkime süresi baya uzun geldi bana. hadi 5 ms olabilir. :( bende en az 23-24 '' monitor düşünüyorum ama işte kenarları en ince monitoru araştırıyorum şuan. lg nin bi kaç modelini buldum ince şimdiye kadar

• quote:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. üsteki videodaki samsung gayet hazır eyefinity güzel duruyor. ama türkiye satışı varmıdır. 8ms tepkime süresi baya uzun geldi bana. hadi 5 ms olabilir. :( bende en az 23-24 '' monitor düşünüyorum ama işte kenarları en ince monitoru araştırıyorum şuan. lg nin bi kaç modelini buldum ince şimdiye kadar

Evet bende arastırmalarım sonucu en ince kenarlı olarak bu lg yi buldum ve onu aldım birazda fiyatınında etkisi oldu tabi.Daha ince ilerde illaki cıkıcaktır.Kenarlara cok takılmayın onları oyun oynarken gormuyorsunuz bile arada cerceve varmıs falan farkında olmuyorsunuz bile ama yinede en ince kenarlıyı almakda fayda var.

SAYGILARLA
  • Yönetici arkadaşlar ÜST KONU lütfen :)

Elinize sağlık çok değerli ve yararlı bir çalışma.

"Multi Monitor Multi OS Test Ubuntu + Win 7 + Mac Os X" Bunu biraz daha açabilirmisiniz? Tek kasa 3 OS 3 Monitor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

Yönetici arkadaşlar ÜST KONU lütfen :)

"Multi Monitor Multi OS Test Ubuntu + Win 7 + Mac Os X" Bunu biraz daha açabilirmisiniz? Tek kasa 3 OS 3 Monitor...

Oncelikle Tskler.Multi os kısmıda soyle.Benim bir cok işletim sistemini aynı anda kullanmam gereken zamanlar oluyor.Bunlarıda sanal makineler uzerinden yapıyorum.Fakat bazen 10 tane sanal makine ile ugrasınca is cıgırından cıkıyor ve kontrol zorlasıyor.Oyuzden ekranın solunda VBox ile sag tarafında ise Vmware ile sanal makineler calısıtırıyorum.Ortada win7 zaten native os oluyor.Sanal makineler ve fiziki makine birbirlierini networkde gordukleri için yonetim kolay oluyor pencere pencere dolasmak zorunda kalmıyorsunuz.Bazende ornegin bir sey test etmeniz gerekiyor hem win7 hem linux hemde mac os-x de ozaman hepsini yan yana acıp aradaki farklar daha net gorebiliyorusunuz.Olayın temeli sanallastırma anlıcanız

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

Yönetici arkadaşlar ÜST KONU lütfen :)

Oncelikle Tskler.Multi os kısmıda soyle.Benim bir cok işletim sistemini aynı anda kullanmam gereken zamanlar oluyor.Bunlarıda sanal makineler uzerinden yapıyorum.Fakat bazen 10 tane sanal makine ile ugrasınca is cıgırından cıkıyor ve kontrol zorlasıyor.Oyuzden ekranın solunda VBox ile sag tarafında ise Vmware ile sanal makineler calısıtırıyorum.Ortada win7 zaten native os oluyor.Sanal makineler ve fiziki makine birbirlierini networkde gordukleri için yonetim kolay oluyor pencere pencere dolasmak zorunda kalmıyorsunuz.Bazende ornegin bir sey test etmeniz gerekiyor hem win7 hem linux hemde mac os-x de ozaman hepsini yan yana acıp aradaki farklar daha net gorebiliyorusunuz.Olayın temeli sanallastırma anlıcanız

SAYGILARLA

teşekkürler.

• hahaha

bu arada çok güzel bir konu olmuş eline sağlık.. birşey merak ettim.. videodan anladığım kadarıyla yan monitörlerde görüntü hızlı kayıyor gibi.. oyundayken bu rahatsız ediyormu? yoksa banamı öyle geldi..
  • Elinize sağlık harcanan emeğe değmiş teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunker25

bu arada çok güzel bir konu olmuş eline sağlık.. birşey merak ettim.. videodan anladığım kadarıyla yan monitörlerde görüntü hızlı kayıyor gibi.. oyundayken bu rahatsız ediyormu? yoksa banamı öyle geldi..

Soyle bir durum var her oyunda aynı hissi yaratmıyor ama sol monitorun en ucu ile sag monitorun en ucun gosterdigi alan gozunuzle en sola yada en saga baktıgınız zamanki gibi bir his veriyor yani sol capraz ile tam solu karsılastırırsanız sol tam daha yakın gozukecektir oyunlarda ekranın uc kısımları sanki biraz kıvrılmıs gibi daha yakın oluyor siz fareyi o noktaya cevirdiginizde aslında o obje birazdaha uzakta oluyor.Her oyunda olan bir sey degil ben ozellikle crysisde bunu daha cok hissediyorum bir koridordan gecerken yan duvarlar daha yakın oluyor ortadaki monitore dogru uzaklasıyor ve tam ortada normal gorus acısına geciyor.Umarım anlatabilmisimdir

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

Elinize sağlık harcanan emeğe değmiş teşekkürler

Ben tsk ederim

SAYGILARLA
  • üst konu olcak çok değerli paylaşımlar gerçekten... forumda en detaylı inceleme bu konuda budur. Çok faysdası olcakdır bu yeni teknoloji deneyimi yaşayacak olan arkadaşlara muazzam kaynak
  • @Rock_Rage, çok güzel hazırlamışsın, tebrik ve teşekkür ederim.

Benim de bir sorum olacak. Bir süredir ben de 3 monitör kullanmaktayım; çözünürlüğüm 5760x1200. Uzun zamandır ve şu sıralar tek oynamakta olduğum oyun Battlefield BC2, ekran kartım ise 5850. Problemim, yüksek seviye detayda oynayamıyorum, oynamaya çalıştığımda kitlenme veya masaüstüne dönme sorunları yaşıyorum. Sormak istediğim ise, problemimin ekran kartının rami olduğunu düşünüyorum, sence haklı mıyım? Ve eğer haklı isem (veya değilsem de) en kestirme ve uygun fiyatlı çözüm bir 5850 daha mı yoksa elimdekini satıp 2gb rame sahip bir ekran kartı mı almaktır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

üst konu olcak çok değerli paylaşımlar gerçekten... forumda en detaylı inceleme bu konuda budur. Çok faysdası olcakdır bu yeni teknoloji deneyimi yaşayacak olan arkadaşlara muazzam kaynak

Eyvallah burhancım belki bir gunde sende yaparsın sanada kurarız Seni nvidiadan atiye gecirecez merak etme

quote:

Orijinalden alıntı: pillout

@Rock_Rage, çok güzel hazırlamışsın, tebrik ve teşekkür ederim.

Benim de bir sorum olacak. Bir süredir ben de 3 monitör kullanmaktayım; çözünürlüğüm 5760x1200. Uzun zamandır ve şu sıralar tek oynamakta olduğum oyun Battlefield BC2, ekran kartım ise 5850. Problemim, yüksek seviye detayda oynayamıyorum, oynamaya çalıştığımda kitlenme veya masaüstüne dönme sorunları yaşıyorum. Sormak istediğim ise, problemimin ekran kartının rami olduğunu düşünüyorum, sence haklı mıyım? Ve eğer haklı isem (veya değilsem de) en kestirme ve uygun fiyatlı çözüm bir 5850 daha mı yoksa elimdekini satıp 2gb rame sahip bir ekran kartı mı almaktır?

Msi afterburner programını indirip oyun içindeki fps degerlerine bakarmısınız.Birde oyunları mediumda oynarken kac fps alıyorsun.5850 ole aman aman bir kart degil kendi gorusume gore her oyunu medium detayda oynatabilir gorusundeim AA ve AF kapalı olarak.Mesela bende shogun 2 de ultra detayda 30 Fps veriyor Just Cause 2 de 30-40 Fps arası yani 5850de kasması cok normal oyunların.Tavsiyem en az 5870 2Gb lık modelleri olucaktır eger imkan varsa demircibu kardesimizden bir 6950 6970 yada varsa 5970 alırsan yuksek deyatda oynayabilirsin.Kitlenmeler ve oyudan atma problemleri işletim sistemi veya oyunla alakalı olabilir.

SAYGILARLA

• Konu sabitlenmiştir @Rock_Rage yakından takip.

iyi forumlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Konunun sabitlenmesi çok iyi olmuş sürekli elimizin altında bu kadar kapsamlı ve düzenli bir kaynağın olması iyi olur.

Bir de bende kuracağım ama 3+1 tarzında düşünüyorum. Kendi ekranımı elimden çıkartacaktım ama vazgeçtim onun yerine yeni 3 tane monitör alıp bunu da 4. olarak kullanmayı düşünüyorum. Senin eklediğin kullanım şekillerine baktım orada 1 tane 4lü var ama hepsi aynı anda aynı programı göstermesi için o galiba(oyun gibi). Benim aklımdaki ise 3ünü seninki gibi kurup 4cüyü de üstlerine duvara monte etmek. Alttaki 3lüde oyun açıkken mesela 4cüde diğer işlerimi halletmek istiyorum mesela en basitinden msn, sistemi sıcaklığını göstermesi falan bunu yapmak mümkün mü kontrolü oyunu devreden çıkartmadan diğer monitöre aktarabiliyor muyuz?

2ci kez okuyunca baktım da baya bir karman çorman yazmışım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.