Şimdi Ara

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
763
Cevap
18
Favori
78.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smtknc

Konu ile ilgili olarak;

http://www.youtube.com/watch?v=_wMBS_bfkFk&feature=player_detailpage#t=587s

Projektör ile yapılan eyefinity de güzel olmuş hani

Buraada eyefinity degil 3D surround yapmıslar.Gtx 590 ve 3 tane 3d projektor ile kurulmus.Ama guzel

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

soyle bır lınk var hos olmus konu ıle alakalı
    http://www.sapphiretech.com/images/WebEvent/eyefinity.html

süperr yaaa =) hele BATTLEFIELD da ayrı bi heycann.... ama en güzel görüntü hakikaten ASSASSIN'S CREED de yaşanır.

Bunu yapınca insan kendini bi an NASA üssünde filan zanneder yaw...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whiteshark -- 25 Mayıs 2011; 11:52:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: t3

quote:

Orijinalden alıntı: anexiety1

Bu iş için en uygun monitor hangisidir arkadaşlar?

KESİNLİKLE EN UYGUN MONİTÖR BUDUR =)

• quote:

Orijinalden alıntı: bunker25

hahaha

bu arada çok güzel bir konu olmuş eline sağlık.. birşey merak ettim.. videodan anladığım kadarıyla yan monitörlerde görüntü hızlı kayıyor gibi.. oyundayken bu rahatsız ediyormu? yoksa banamı öyle geldi..

daha neler yaaa abartı diye sanırım buna deniyor. Bütün mahallenin monitörlerini toplayıp bende yapııcam böyle bişey

• bende atı mobillty radeon hd 5730 var bu ekran kartında 2 ekranda yani laptobun ve ayrı bir lcd ekran iki farklı masaüstü kullanabilirmiyim birinde tv açıkken digerinde internette gezinebilir miyim ? yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneren86

bende atı mobillty radeon hd 5730 var bu ekran kartında 2 ekranda yani laptobun ve ayrı bir lcd ekran iki farklı masaüstü kullanabilirmiyim birinde tv açıkken digerinde internette gezinebilir miyim ? yardımcı olursanız çok sevinirim

Sordugunuz sorunun yeri burası degil teknik yardım bolumunde arama yaparsanız konu ile alakalı 100 lerce mesaj bulabilirsiniz.Sorunuzun cevabı olarak evet yapabilirsiniz.Notebooknunzda bir ekran cıkısı daha vardır ona bir monitor, lcd tv baglayıp iki ekran olarak kullanabilirsiniz.

SAYGILARLA
  • aslında yalnış sormuşum rock_rage ben bunu yaptım zaten benim asıl sormak istedigim birbirinden farklı 2 ayrı masaüstü olarak kullanabilirmiyim? daha kolay anlatmak için ubuntuda 4 masaüstü kullanabiliorsun tek monitörde bu masa üstlerinden birini ayrı bir ekrana bagımsız olarak verebilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneren86

aslında yalnış sormuşum rock_rage ben bunu yaptım zaten benim asıl sormak istedigim birbirinden farklı 2 ayrı masaüstü olarak kullanabilirmiyim? daha kolay anlatmak için ubuntuda 4 masaüstü kullanabiliorsun tek monitörde bu masa üstlerinden birini ayrı bir ekrana bagımsız olarak verebilirmiyiz?

Windows uzerinde bu tarz bir kullanım ancak ekstra programlar ile oluyor fakat bu programlar ikinci monitore farklı atama yapabiliyormu bilmiyorum.

SAYGILARLA
  • quote:

Aktif VGA Donusuturucu turkiyede 125 TL ye buldum Ebaydan 20TL ye aldım 14 Gunde geldi Çinden

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz

Bu şekilde bir Dvi To VGA dönüştürücü bulabilceğimiz bir link varmıdır acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smtknc -- 30 Mayıs 2011; 18:54:53 >

• display port to dvı çeviriciler neden ucuz acaba yoksa bu ikiside digital sinyal oldugu için aktif olmasına gerek yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_kaptanoğlu

display port to dvı çeviriciler neden ucuz acaba yoksa bu ikiside digital sinyal oldugu için aktif olmasına gerek yokmu

Aktif donusturuculerde ozel bir clock degeri display porttan tasınabiliyor.Pasiflerde ise bu clock degeri tasınamıyor.Eyefinity için dvi uzerinden kurulacaksa 2.monitorden sonra akitf cevirici kullanmak sart oluyor.Turkiyede ben akitf vga donusturucu oldugunu idda eden bir tek teknobiyotik sitesinde gordum ama fiyat pahalı 125 TL idi orada dvi donusturucude var ama akitf diye belirtilmiyor oyuzden kacınmak lazım.Ebayden bakarsanız vga sınıda dvi nıda cok ucuza bulabilirsiniz.

SAYGILARLA
  • Selamlar

Konu çok iyi olmuş. Ellerine sağlık .

Bende bu haftasonu bu iş için bir sistem toplarladım. 3 tane 22" monitör ile beraber.
    Bendeki ekran kartında 2 adet DVI 1 adet HDMI ve 2 adet Mini Displayport girişi bulunmakta. Monitörlerde ise DVI , HDMI ve VGA var.
    Şimdi 2 adet DVI yı kullandıktan sonra senin verdiğin bilgilere bakarak HDMI ı kullanamıyorum.
    Ekran kartınını içerisinden mini display ile alakalı bir dönüştürücü çıkmadığı için nasıl bir yol izlemeliyim acaba.
    DVI dan mini displayport a direk kablo varmıdır . İllaki aktif dönüştürücü mü almam lazım.
    Ayrıca böyle bir kablo veya dönüştürücü var ise bilgisi olan arkadaşlar link verebilirse sevinirim. Mediamarkt ve Electroworl de baktım fakat yoktu.

Daha tam olarak yerleştirmedim :)

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 2 Haziran 2011; 0:04:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MtkP HuSnU

Selamlar

Konu çok iyi olmuş. Ellerine sağlık .

Bende bu haftasonu bu iş için bir sistem toplarladım. 3 tane 22" monitör ile beraber.
    Bendeki ekran kartında 2 adet DVI 1 adet HDMI ve 2 adet Mini Displayport girişi bulunmakta. Monitörlerde ise DVI , HDMI ve VGA var.
    Şimdi 2 adet DVI yı kullandıktan sonra senin verdiğin bilgilere bakarak HDMI ı kullanamıyorum.
    Ekran kartınını içerisinden mini display ile alakalı bir dönüştürücü çıkmadığı için nasıl bir yol izlemeliyim acaba.
    DVI dan mini displayport a direk kablo varmıdır . İllaki aktif dönüştürücü mü almam lazım.
    Ayrıca böyle bir kablo veya dönüştürücü var ise bilgisi olan arkadaşlar link verebilirse sevinirim. Mediamarkt ve Electroworl de baktım fakat yoktu.

Daha tam olarak yerleştirmedim :)

Merhabalar oncelikle hayırlı olsun iyi gunlerde kullanın.Ekran kartı içerisinden mini display port to display port cıkması lazım.Benim gonderdigim resimlerde goruyorsunuz kucuk uctan buyuk uca degistiriyor kutu içeriginden cıkması gerek.Dvi dan mini display porta kablo olarak var ama bunlar pasif donusturu mantıgı ile calısıyor yani adaptorlerin kablo hali.Siz iki seceneginiz var ya aktif vga donusturucu alacaksınız yada biraz daha para verip aktif dvi donusturucu alacaksınız.Baska secenek yok.Benim monitorlerimde VGA+DVI+HDMI ben hepsini vga uzerinden kullanıyorum her hangi bir sorun yok.En ucuz yontem bu.Size donusturucu alabileceginiz bir kac link ozelden gonderdim.

SAYGILARLA

• Su dvi portunu aktif sekilde vga ya donusturebilcek bir ebay, dealextreme, focalprice falan linki varmidir acaba? Bu tip donusturuculeri daha onceden temin etmis arkadaslar varsa bi yardimci olsunlar. Bende 3 adet vga cikisli monitor var. Dvi to vga ve dp to vga donusturucu bulamiyorum ucuz fiyatli

• quote:

Su dvi portunu aktif sekilde vga ya donusturebilcek bir ebay, dealextreme, focalprice falan linki varmidir acaba? Bu tip donusturuculeri daha onceden temin etmis arkadaslar varsa bi yardimci olsunlar. Bende 3 adet vga cikisli monitor var. Dvi to vga ve dp to vga donusturucu bulamiyorum ucuz fiyatli

Bu Dispaly port to VGA kendim aldım kullanıyorum sorun yok

http://cgi.ebay.com/ATI-Eyefinity-Active-DisplayPort-VGA-Cable-0-1m-BK-/130491788035?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e61eaab03

DVI larıda su sekilde adaptorle vga cevirin yeter

SAYGILARLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rock_Rage -- 2 Haziran 2011; 19:30:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Su dvi portunu aktif sekilde vga ya donusturebilcek bir ebay, dealextreme, focalprice falan linki varmidir acaba? Bu tip donusturuculeri daha onceden temin etmis arkadaslar varsa bi yardimci olsunlar. Bende 3 adet vga cikisli monitor var. Dvi to vga ve dp to vga donusturucu bulamiyorum ucuz fiyatli

Bu Dispaly port to VGA kendim aldım kullanıyorum sorun yok

http://cgi.ebay.com/ATI-Eyefinity-Active-DisplayPort-VGA-Cable-0-1m-BK-/130491788035?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e61eaab03

DVI larıda su sekilde adaptorle vga cevirin yeter

SAYGILARLA

Ben 6850 ekran kartı kullanıyorum. Kart üzerindeki 2.Dvi portundan bu tip klasik çevirici ile vga sinyali alamıyorum. Benim bildiğim kadarıyla 6850 ile eyefinity için 2 adet dvi portu + 1 dp ile görüntü alınması gerekiyor. 6850 üzerindeki 2.dvi portu için Only Dvi bağlantı deniyor. Bu çıkışdan herhangibir çevirici ile vga sinyali almak mümkünmüdür acaba?

• quote:

Ben 6850 ekran kartı kullanıyorum. Kart üzerindeki 2.Dvi portundan bu tip klasik çevirici ile vga sinyali alamıyorum. Benim bildiğim kadarıyla 6850 ile eyefinity için 2 adet dvi portu + 1 dp ile görüntü alınması gerekiyor. 6850 üzerindeki 2.dvi portu için Only Dvi bağlantı deniyor. Bu çıkışdan herhangibir çevirici ile vga sinyali almak mümkünmüdür acaba?

Anladım sizin olayınızı once sunu bir deneyiniz asagıya bir resim ekliyorum oradan elinizdeki donusturucunun tipine bakarak elinizdekinin haricindeki adaptorler temin ederek deneyin.Belki farklı pin sayısına sahip adaptorle calısabilir.

Diger deneyebileceginiz sey ise direk Dvi to Vga kablo.Calısma olasılıgı olabilir.

Yine olmazsa ekran kartı modelinizi ve markası yazarsanız belki manuelinden bakıp ozel bir ayar varmı yok mu bakabiliriz.

SAYGILARLA

• Çok şükür ki kurulum bitti. Dün akşam geç vakite kadar başından kalkamadım valla . Başka bir zevk
    Resimler için kusuruma bakmayın. Hemen paylaşmak istedim. Video da pek iyi değil

http://s1139.photobucket.com/albums/n551/Husnuguven/?action=view&current=Video0003.mp4
    http://s1139.photobucket.com/albums/n551/Husnuguven/?action=view&current=Video0002.mp4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 8 Haziran 2011; 9:38:08 >

• Hayırlı olsun iyi gunlerde kullanın sizlerde eksi ve artılarınıda paylasırsanız konunun gelisimi acısından guzel bir katkı olur.Buarada koltugu kendinizmi yaptınız yoksa hazırmı satın aldınız ? Birde maliyeti ne oldu.

SAYGILARLA
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.