Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakan_a

quote:

Orijinalden alıntı: lynb992

easypadde 4 gb lik flash diskim calısmıyor (kingston ) /mnt sytem usb felan baktım hepsi boş host modada aldım çalışmıyor ne yapabiliriz ?

Fat32 olarak formatlandığından emin olun.

fat32 ye nasıl çeviririm peki ?
  • Arkadaslar çildirmak üzereyim tablette hiçbir sarj problemi yokken batarya kalibrasyon yaptiktan sonra tablet in sarjinda so run olustu.Atiyorum sarj yüzde 60 dayken tablet I kapatiyorum actigimda sarji yüzde 20 ye düsmüs oluyo bunun sebebi ve çözümü nedir lütfen yardim edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16 GS 1905

Arkadaslar çildirmak üzereyim tablette hiçbir sarj problemi yokken batarya kalibrasyon yaptiktan sonra tablet in sarjinda so run olustu.Atiyorum sarj yüzde 60 dayken tablet I kapatiyorum actigimda sarji yüzde 20 ye düsmüs oluyo bunun sebebi ve çözümü nedir lütfen yardim edin

Valla bende de benzer sorun var. ilk aldığımda honeyice ile kullandım. sonrasında ICS'ye geçtim. yine aynı yine aynı.
    batarya kalibrasyonundan da sıkıldım.
    artık cihazı tam açıp kapıyorum. zaten ICS de bir uyku sorunu var şu için. bende Master Hakan'nın yazdığı gibi softlocker kurdum. artık tablet uyumuyor.
    ekran kapamayıda 30dakika yaptım. işim bitince de kapatıyorum. tamam aç kapa 30 40 sn sürüyor ama kafam rahat.
    açınca bataryanın durumunu biliyorum. daha önemlisi basınca açılıyor :) çok başıma geldi. açmaya çalışıyorum batarya uçmuş.

özgür

• quote:

Arkadaslar çildirmak üzereyim tablette hiçbir sarj problemi yokken batarya kalibrasyon yaptiktan sonra tablet in sarjinda so run olustu.Atiyorum sarj yüzde 60 dayken tablet I kapatiyorum actigimda sarji yüzde 20 ye düsmüs oluyo bunun sebebi ve çözümü nedir lütfen yardim edin

Kardeş tüm patchleri yapmak lazım. Cihazı kapattığınızda kameranın içte bir ledi varmış bu kapanmıyor bazı sürümlerde ve pilin harcanmasına sebep oluyor, ama sonradan çıkarttıkları yamalarla bu sorunlar giderilmiş oluyor. Bu bakımdan temiz kurulum yapın a_hakan arkadaşımızın konusu var rom kurulumuyla ilgili oradakileri tamı tamına yapmak lazım. Birde uykuya alırsanız tableti (tam kapamazsanız) pil harcar yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacasus

quote:

Valla bende de benzer sorun var. ilk aldığımda honeyice ile kullandım. sonrasında ICS'ye geçtim. yine aynı yine aynı.
    batarya kalibrasyonundan da sıkıldım.
    artık cihazı tam açıp kapıyorum. zaten ICS de bir uyku sorunu var şu için. bende Master Hakan'nın yazdığı gibi softlocker kurdum. artık tablet uyumuyor.
    ekran kapamayıda 30dakika yaptım. işim bitince de kapatıyorum. tamam aç kapa 30 40 sn sürüyor ama kafam rahat.
    açınca bataryanın durumunu biliyorum. daha önemlisi basınca açılıyor :) çok başıma geldi. açmaya çalışıyorum batarya uçmuş.

özgür

Bende 3.2 sürümü yüklüyken böyle bir sorun yoktu ancak honey ice güncellemesini kurduktan sonra bataryayı kalibre ettim aynen yazıldığı gibi ondan sonra olmaya başladı bu sorun dün tekrar 3.2 yi kurdum bugün tableti kapatırken yüzde altmış şarj vardı 2 saat sonra açayım dedim yüzde yirmiye düşmüş acayip sinir bozucu bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: hidden

quote:

Kardeş tüm patchleri yapmak lazım. Cihazı kapattığınızda kameranın içte bir ledi varmış bu kapanmıyor bazı sürümlerde ve pilin harcanmasına sebep oluyor, ama sonradan çıkarttıkları yamalarla bu sorunlar giderilmiş oluyor. Bu bakımdan temiz kurulum yapın a_hakan arkadaşımızın konusu var rom kurulumuyla ilgili oradakileri tamı tamına yapmak lazım. Birde uykuya alırsanız tableti (tam kapamazsanız) pil harcar yine.

Hakan_a nın açtığı basliktaki gibi yaptım herseyi ancak bu sorun daha önce yokken honey ice yükledikten sonra bataryayı kalibre ettikten sonra olmaya başladı bu sorun.tableti tam kapattığıma eminim

• quote:

Flash diski nasıl fat32 olarak formatlarım (4 gb kingston)

biçimlendirme yaparken dosya sistemi yerinde Windows ntfs yazar genelde klasik olarak. Onu Fat32 yap sonra biçimlendir de.
  • quote:

Led ışığı ile ilgili bir sorun olmadığını söylemişsin. O zaman başka bir sorun var.

Şimdi öncelikle şunu belirteyim. Kalibrasyon uygulamasını her zaman yapmaya gerek. Herhangi bir versiyonda yaptı isen gerekli prosedrüre uyarak, daha sonra her yeni ROM kurmanda yapmana gerek yok.

Sendeki sorun kalibrasyonun başarılı olmamasından kaynaklı olabilir.

Kabilrasyonda iki şey çok önemli. Birincisi 100'de 100 iken fişi çekip kalibrate yaptıktan sonra, tablet kendisi şarjı bitip de kapanan kadar arada hiç şaröj yapmamak. Bu tableti açık bırak veya bitene kadar ayrılma başından kullan demek değil. Tam şarjın artık kaç saatte günde biterse önemli değil. Önem olan ara şarj yapmamak.

İşte bu noktada tablet şarjı hiç kalmayıp kendiliğinden kapandıktan sonra da bu kez, fişini hiç çıkarmadan 100'de yüz şarj olmasını beklemek.

Bu aşama da bitince artık dilediğin gibi kullanırsın.

Eğer, bu usule uyduğun halde sorun devam ediyorsa, şunu deneyin. Tablet yüzde yüz şarj olsun, recovery moda geçin, advanced menüsünden Wipe Battersy Status yapın, sarj fişini çıkarın. Tam bitene kadar şarj etmeyin ve ilk şarjı da tam dolana kadar çıkarmayın.

• Herkese iyi akşamlar. Şu an tabletimde Vegacomb 3.2 9n yüklü. Flash uygulamalı sitelerde nedense tarayıcı otomatik olarak kapanmaktadır. Farklı tarayıcılar yükledim onlarda da aynı sorun devam etti. Bu sorunu nasıl çözebilirim bir fikri olan varmı veya bana önerebileceğiniz sorunsuz bir rom varmı? Şimdiden tşkler ;)
  • ics Alpha yüklü bende de, hard diskimi veya flash belleğimi görmem mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Arkadaşlar tabletime klavyeli bir kılıf almak istedim,koca Ankara'da hiç bir yerde bulamadım,net üzerinden havale yoluyla alacaktım, ama ziraat yada garanti hesabı olan bir satıcı bulamadım

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-tablet-pc-exper-easypad-10-1-icin-ozel-orjinal-kilif-ekran-koruyucu-67032308/detay/

Ben de banka havalesiyle almıştım ama İş Bankası'na gindermiştim. Sorun isterseniz Garanti var mı diye.

• quote:

quote:

Led ışığı ile ilgili bir sorun olmadığını söylemişsin. O zaman başka bir sorun var.

Şimdi öncelikle şunu belirteyim. Kalibrasyon uygulamasını her zaman yapmaya gerek. Herhangi bir versiyonda yaptı isen gerekli prosedrüre uyarak, daha sonra her yeni ROM kurmanda yapmana gerek yok.

Sendeki sorun kalibrasyonun başarılı olmamasından kaynaklı olabilir.

Kabilrasyonda iki şey çok önemli. Birincisi 100'de 100 iken fişi çekip kalibrate yaptıktan sonra, tablet kendisi şarjı bitip de kapanan kadar arada hiç şaröj yapmamak. Bu tableti açık bırak veya bitene kadar ayrılma başından kullan demek değil. Tam şarjın artık kaç saatte günde biterse önemli değil. Önem olan ara şarj yapmamak.

İşte bu noktada tablet şarjı hiç kalmayıp kendiliğinden kapandıktan sonra da bu kez, fişini hiç çıkarmadan 100'de yüz şarj olmasını beklemek.

Bu aşama da bitince artık dilediğin gibi kullanırsın.

Eğer, bu usule uyduğun halde sorun devam ediyorsa, şunu deneyin. Tablet yüzde yüz şarj olsun, recovery moda geçin, advanced menüsünden Wipe Battersy Status yapın, sarj fişini çıkarın. Tam bitene kadar şarj etmeyin ve ilk şarjı da tam dolana kadar çıkarmayın.

Kalibrasyohu dogrunyaptigima eminim ancak son belirttigin recovery modda wipe battery yapmamistim onu da yapayim sonucu bildiririm cevap için tesekkürler

• quote:

quote:

biçimlendirme yaparken dosya sistemi yerinde Windows ntfs yazar genelde klasik olarak. Onu Fat32 yap sonra biçimlendir de.

fat32 olarak biçimlendirdim ama göremiyorum, ayrıca bi uygulama yüklemem mi gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isa8yavuz

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

3g sorunu:
    S: 3g li model 3g sini calistiramadim yardimci olursaniz sevinirim

C:http://m.androidzoom.com/android_applications/tools/apn-turkey_bddxg.html
    Apn lerin ayarli degildir buyuk ihtimal.Custom romlarda genelde oyledir.
    yukaridaki linkten veya markette APN Turkey diye aratirsan.Vodafon Avea ve turkcell apn ayarlarini kolay sekilde yapabilirsin.

bunu denedim ama hala 3g yi kullanamıyorum yardımcı olur musunuz?

İsa merhaba; özel mesajını aldım ancak, eposta olarak yanıtlamama rağmen senin adreste bir sorun olduğunu belirterek ulaştıramadığı sana. hakanslient@gmail.com'a e posta atarsan istediklerini yeniden gönderebilirim.

Ayrıca burada da söylemek gerekirse, mevcut ROM'a market yüklemeye ilişkin bilgisayars isimli arkadaşımız bir açıklama koymuştu ve deneyenler başarılı olduğunu söylemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

quote:

quote:

fat32 olarak biçimlendirdim ama göremiyorum, ayrıca bi uygulama yüklemem mi gerekiyor?

O zaman sorun başka anlaşıldığı kadarıyla.

Bir defa, hangi ROM'u kullanıyorsun onu yaz, ikincisi nerede ve hangi yazılımı kullanarak USB'yi görmeye çalısıyorsun?

• ics var alpha olan. ama yazılım mı kurulu olması gerek ki hakan abi?
  • Tamam üstad, problem şimdi anlaşıldı.

ICS Alpha 2'de mevcut kurulum sonrası USB girişi devreye girmiyor.

Eğer USB'yi çalıştırmak istiyorsan şu yolu dene:

Elinde varsa (yoksa Rom yükleme rehberinde link var) Vegacomb Build 9n.zip dosyasını indir.

Sonra zip in içine gir. System/apps diye bir klasor bulacaksın. Orada Shuttle.apk isimli bir dosya göreceksin.

Onu zip'te dışarı çıkart ve tablete at. Şimdi diyeceksin ki, usb çalısmıyor nasıl atayım? PC'den e posta olarak gönder, tabletinden e posta yı alarak indir :)

Tablete attıktan sonra o apk yı yükle. Sonra uygulamalara gir ve Shuttle Tools isimli bu uygulamayı çalıştır. Karşına gelen ekranda Periphale bas "Host" moda geçecektir. USB'ni tak.

Ardından herhangi bir file explorer ile Cihazın (SD Kartın değil) ana dizinine git ve /mnt/usb mlasorünü bul. Onun içinde Usb_disk0, 1 gibi klasorler olur. Onlardan birin içinde kendi Flash disikini göreceksin.

• yaa abi okumayı bilen bi çocuk bile yapar bunu yahu çok sağol :) ama son adım; ics'de kurulu bi file explorer programı gelmiyo sanırım, tavsiye bitane var mı? nasıl indirebilim?
  • :))

Markete bağlan, oradan Es File Explorer'i indir. Ben çok beğeniyorum bu programı.
  • quote:

:))

Markete bağlan, oradan Es File Explorer'i indir. Ben çok beğeniyorum bu programı.

cihazın ana dizinine ulaşamadım bir türlü.. :/
  • 
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.