Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eşdeğer özellikli eLocity A7 den düşük değer,7000 civarı çıkması gerekirdi,ilginç.

eLocity A7 Teknik Özellikleri:
    NVIDIA Tegra 2 platfotmu,
    800×480 çözünürlükte 7 inç ekran,
    512 MB RAM DDR2,
    4 GB dahili hafıza,
    1.3 MP web kamera,
    Wi-Fi 802.11b/g,
    Bluetooth,
    USB 2.0,
    HDMI çıkışı.
    300-350$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 12 Şubat 2011; 0:27:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

Eşdeğer özellikli eLocity A7 den düşük değer,7000 civarı çıkması gerekirdi,ilginç.

512 MB RAM DDR2,
    4 GB dahili hafıza,
    1.3 MP web kamera,
    Wi-Fi 802.11b/g,
    Bluetooth,
    USB 2.0,
    HDMI çıkışı.
    300-350$

Wifi yi ve çalışan ne varsa kapatarak yeniden denedim,

Overall score = 6452

biraz artış oldu.
  • @Pıncır

Bir de NeoCore uygulamasıyla benchmark yapabilir misin desek kızar mısın? http://www.androlib.com/android.application.com-qualcomm-qx-neocore-BwF.aspx

HTC Desire vs. Reedpad sonuçları...

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 12 Şubat 2011; 1:39:16 >

• Benchmark sonuçları ekran çözünürlüğüne bağlı olarak da değişebilir, gerçi görebildiğim kadarıyla o testin grafik bölümü uygulanmamış. Firmware versiyonu ve sürücü versiyonlarına bağlı olarak da değişebilir.

Notion Ink'in Adam tabletini bu konuyla ilgilenenler bilirler. xda-developers.com forumlarında Adam'ın özelleştirilmiş uygulamalarını Easypad'in ikizi G-Tablet için uyarlamışlar. Denemesi ve riski size ait, tablet olmadığı için deneyemiyorum, 18 sayfanın hepsini de okumadım Browser'ı iyice incelemeden kurmayın, kendi browserının yerine geçiyormuş. Genel olarak açıklamaları iyice okumadan denemeyin, sorun çıkarsa sonra kızmayın. Genel olarak linkteki G-Tablet forumlarını incelerseniz mutlaka faydalı bir şeyler bulabilirsiniz. Ama teknik bilginiz yeterli değilse sakın Android Development bölümündeki yazılımları denemeye kalkmayın, en kötü ihtimalle cihazı tuğlaya çevirebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928832

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 12 Şubat 2011; 4:55:41 >

• quote:

Eşdeğer özellikli eLocity A7 den düşük değer,7000 civarı çıkması gerekirdi,ilginç.

512 MB RAM DDR2,
    4 GB dahili hafıza,
    1.3 MP web kamera,
    Wi-Fi 802.11b/g,
    Bluetooth,
    USB 2.0,
    HDMI çıkışı.
    300-350$

Kullanışlı bir alet gibi duruyor.. Satış kanalları hakkında bilgi verebilirmisin..

Çin malı androidler sayfasında da yazmıştım.. 10'' lik tablet biraz büyük diye.. Exper tutmuş 11'' çıkaracağım sonrada diye.. 7 '' daha kullanışlı bence.. Bakalım göreceğiz..
  • usb gps taksak çalıştırabilirmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cp1369

web cam takabilirmiyiz

Usb aygıtları takabiliyorsun diye biliyorum ancak bunu kullananlardan duymak daha iyi olur..
  • Adobe Flash Player 10.1.120.1

http://www.multiupload.com/MYKKIJJOTO

Bu flash playeri indirip kurarsanız flash ugulamaları birçok siteyi sorunsuz izleyebilirsiniz , Tek sorun şudur resmi olarak Abode firması tegra 2 işlemcilere flash destegi bu sürümlerde henüz vermiş degil , bir sonraki sürümde uyumlu olacak diye biliyoruz , 2011 yılındaki tablet pclerin % 60 tegra işlemcili olacak dolayısıyla 1080p yada 720p video izlerken sorun yaşadıgınız sitelerle karşılaşırsanız bu flash uygulamasıyla alakalı olacaktır , tegra 2 destekli flash çıktıgında her türlü 1080p videolar sorun veren sitelerde rahatlıkla izlenebilecek , Facebooktaki videolardan ,youtube zaten şuan sorunsuz izleme rahatlıkla yapılıyor , ama işlemciyi resmi destekleyen sürüm çıktıgında çok daha yüksek performans alacaksınız.

Bu arada applanet.net üzerinden 9000'den fazla Android uygulamasını programı tablet pcye kurduktan sonra sorunsuz şekilde indirebilirsiniz , Dnsler 1-2 günde bir degişiyor devamlı siteyi takip ederek güncel sürümü kurmak gerekiyor , bugün için çalışan güncel sürüm :

Applanet 2.7.3 (Private Dns)

http://www.applanet.net/Forum/downloads.php?do=file&id=8

yada:

http://www.mirrorcreator.com/files/07AEEGMK/

• Arkadaşlar buna göre grafikleri iyi derecede tam ekran çalıaşcak oyunlar varmıdır? Varsa paylaşalım. HDMI deneme fırsatım oldu. 106 ekran LCD de DIVX film açtım. Sonuç oldukça iyi ve problemsiz geldi bana.
  • Bu yüklediğimiz fakat çalışmayan uygulamalar sd kart içinde download klasöründe duruyor.Bunları silmeyi denedim beceremedim.Nasıl yapacağız bu işi?
    Bir de Türkçe klavye falan var mıdır?Bir kaç bir şey denedim olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pıncır

quote:

Başlangıç için olmazsa olmaz uygulamalar;

http://rapid--share.com/files/447422257/Gerekli_Uygulamalar.rar

Easypad im olmadığı için bu tablette denemedim,ama çalışıyor hepsi.
    CM 3 değerini yazarsanız sevinirim.

Alıntı değildir.

CaffeineMark 3.0
    Sieve score = 2454 (98)
    Loop score = 13484 (2017)
    Logic score = 10564 (0)
    String score = 6729 (708)
    Float score = 5510 (185)
    Method score = 4646 (166650)

Overall score = 6260

@SUAVI
    vimeo da HD mod kapalıyken sorun yok, takılma yok.

ben daha rom updateini yapmadım ama baya iyi çıktı sanırım;

CaffeineMark 3.0
    Sieve score = 5728 (98)
    Loop score = 13296 (2017)
    Logic score = 12353 (0)
    String score = 6447 (708)
    Float score = 53600 (185)
    Method score = 4695 (166650)

Overall score = 7310

-ayrıca bir sorum var açık program yönetimi için ne kullanıyorsunuz?

• Dolphin Tarayıcı HD bu programı bulup yüklediginizde Flashda sorun çıkaran site varsa oda kalmıyor , mesela vimeo da sorun yaşamıştım sadece ama oda bu Android için geliştirilmiş programı kurunca ortadan kalktı :) Flash playerla ilgili kesinlikle herhangi soru kalmasın aklınızda hertürlü flash uygulamasını ve siteyi kesinlikle açıyor buna videolar da dahil olmak üzere.

Bu programıda Applanet.net programı aracılıgıyla indiribilirsiniz yukarıda linkleri verdim arama kısmına "Dolphin Tarayıcı HD" yazmanız yeterlidir.

Bu tarayıcı youtube vb sitelerde başta mobil sürümü açıyor ama siz sitenin altından normal versiyona geçebiliyorsunuz yine vimeoda da ister mobil ister normal sürümü kullanabilirsiniz.
  • @fatihofistanbul'un ve @Pıncır'ın benchmark sonuçları neden öyle farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

@fatihofistanbul'un ve @Pıncır'ın benchmark sonuçları neden öyle farklı.

az program vardı tablette ondan olabilir mi bilemiyorum ama? aslında bluetooth wireless'ı falan da kapamadım ben test yaparken bir kaç şey açıktı daha yüksek çıkabilir...
  •  EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

NextApp WebSharing programını bulup kurarsanız , wireless üzerinden tablet pc ile baglantı kuruyorsunuz , size misal ;

http://192.168.2.148:2112/ gibi bir ip adresi veriyor firefox yada explorera yazıp giriş yapıyorsunuz verdigi şifreyle , exper tablet içine ister veri atabiliyorsunuz ister tabletten veri alabiliyorsunuz bu uygulama çok iyi oldu harddiske film atar gibi tablet pc ye veri gönderebiliyorum , çok hızlı yükleme yapıyor. yine hertürlü dosyaya erişiminiz oluyor. Alan arkadaşlar bu programı kesin kursun ,indirdiginiz herhangi bir birşeyi anında laptop yada masaüstü pcden tablet pc ye gönderebiliyorsunuz wireless üzerinden.

Bu çok iyi oldu niye derseniz , birşey yüklemek istediginizde microsd bellegi 2debir söküp takmanıza gerek yok artık :) wirelessden baglan anında müdahale et aygıta film bile atarsınız o kadar hızlı wireless uygulamanız kaç mbla veri gönderime izin veriyorsa o şekilde gönderime izin veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 12 Şubat 2011; 14:50:58 >

• quote:

sebebini buldum, task managerden hepsini seçip kapattığınız an yaparsanız testi 6 binli rakamlar çıkıyor, bunun sebebi de muhtemelen çalışmasını optimize eden birşeyi kapatıyorsunuz. hemen tekrar test yaparsanız 7 binlere yükseliyor sonuç, sanırım kendiliğinden açılıyor o programlar
  • quote:

@Pıncır
    Bir de NeoCore uygulamasıyla benchmark yapabilir misin desek kızar mısın? http://www.androlib.com/android.application.com-qualcomm-qx-neocore-BwF.aspx

NeoCore 1.9.22 version benchmark sonucu 45.6 FPS

Options
    Resolution=1024x600
    Audio=On

• İnceleyince buldum.Uygulamanın üzerine biraz basılı tutunca seçenekler çıkıyor.Oradan silinip ,taşınıyor vs.
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Bu yüklediğimiz fakat çalışmayan uygulamalar sd kart içinde download klasöründe duruyor.Bunları silmeyi denedim beceremedim.Nasıl yapacağız bu işi?
    Bir de Türkçe klavye falan var mıdır?Bir kaç bir şey denedim olmadı.
  • Şimdi normal çıktı işte,demeyi unutmuşum task lerin hepsini silmeniz gerekiyor testi yapmadan önce
  • quote:

Şimdi normal çıktı işte,demeyi unutmuşum task lerin hepsini silmeniz gerekiyor testi yapmadan önce

Söylediğiniz @fatihofistanbul'un söyledikleriyle uyuşmuyor o zaman.

quote:

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul

quote:

sebebini buldum, task managerden hepsini seçip kapattığınız an yaparsanız testi 6 binli rakamlar çıkıyor, bunun sebebi de muhtemelen çalışmasını optimize eden birşeyi kapatıyorsunuz. hemen tekrar test yaparsanız 7 binlere yükseliyor sonuç, sanırım kendiliğinden açılıyor o programlar

İlginç.

quote:

Orijinalden alıntı: Pıncır

quote:

@Pıncır

NeoCore 1.9.22 version benchmark sonucu 45.6 FPS

Options
    Resolution=1024x600
    Audio=On

Teşekkürler @Pıncır
    Reedpad'in 7" ekranı ve 800*600 çözünürlüğünü düşünürsek eğer performansı gayet iyi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.