Şimdi Ara

excel ustalarından yardım bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çalıştığım yeni işyerinde bilgisayarda mevcut excel dosyaları üzerinde çalışmam gerekli.Ancak sözkonusu dosya 4 sayfa macrosuz formulsuz düz liste olmasına ragmen 70mb görünüyor.farklı 2010 office yüklü 4 mb ram li bilgisayerlarda denendi değişen birşey yok.Bugüne kadar böyle bir olay olduğunda yeniden dosyayı oluştururdum sorunu çözerdim:) Ancak şimdi bana gelen xls dosyalar üzerinde çalışmak zorundayım.Zorla kopyalayıp yeni sheet e atmakta çözüm olmadı.
    Benim teşhislerim:

1.Bilgisayar performansı ile alakalı değil.hdd defrag ram cpu gibi.değişik bilgisayarlarda denendi.
    2.Belgenin muhtelif yerlerinde çok sayıda üzerine yazı yazılabilen diktörtgen şekiller buldum.yalnız onlarda küçültüğü için görünmüyorlar.ancak üstüne gelince çizgileri çıkıyor.belgenin kopyalanması halinde onlarda kopyalanıyor.Bu diktörtgenleri göstertme şansım varmı veya bunlarsız içeriği kopyalama şansım varmı.

Burada ayrıntı vermemin sebebi internette araştırma yaptım ve genelde bahsedilenler bilgisayar performansı veya bozulmuş office ile ilgili.benim sorunum bunun dışında olduğundan fikirlerinizi almak istiyorum.diktörtgenlerden değilse nedir tavsiyeleriniz nelerdir.dosyaların %80 i bu şekilde.Yardımlarınızı bekliyorum.

• CEVABI buldum benzer sorunlar yaşayanlar için

http://www.excel.web.tr den ömer isimli kullanıcının cevabı sorunumu çözdü

F5 / Özel / Nesneler ile nesneleri seçip görebilir hatta delete ile silebilirsiniz.

Silme işleminden sonra düzelme olmazsa dosyanızı eklemeniz mümkün mü?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.