Şimdi Ara

Detaylı bir soru, işin ustalarından yardım bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba; elimde şirketin verdiği thinkpad for microsoft var ama bu bilgisayarı genelde ofiste kullanıyorum eve pek getirmiyorum. bu hafta ise ortalama 2500 3000 tl civarında bir bilgisayar alma düşüncesindeyim. işim gereği çok seyrekte olsa postgresql ile çalışmam gerekli ama bunu paralels desktop ile halledebilirim diye "en azından kendi açımdan" düşündüm. sizlere sorum ise şu, şayet windows ortamında çalışan bir bilgisayar alacaksam bu yine thinkpad serisi olur, dolayısıyla batarya süreleri vs eşitlenir. ama bunun dışında multimedya özellikleri bakımından macbook pro nun bana ne gibi getirileri olabilir. yada windows ne götürür. çünkü thinkpad fiyatları ortada, retina mb fiyatının üstüne çıktığı dahi oluyor. yani fiyat olarakta eşit makineler aşağı yukarı. benim bu bilgisayarda yapmak istediklerim ise grafik tasarım, multimedya, web tasarım, vs gibi şeyler, oyun oynamayacağım. bu kapsamda giriş seviyesi bir macbook pro mu alsam (2800 civarına bir modelini buldum) yoksa macbook hevesimden vazgeçip thinkpad serisine mi devam etsem. değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ustaları konuya bekliyorum, saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows!da neden thinkpad madem o kadar üzerinde duruyorsunuz alın yeni win8'le şarj sürelerinde baya artış oldu kaldıki bu seviyede yüksek pil saatlerine sahip fhd ekranlı ultrabooklar mevcut asus,samsung gibi markalarında.
  • ThinkPad kalitelidir çünkü başka bilgisayarlara benzemez. Ayrıca ThinkPad den alacağım performansı başka bir bilgisayardan alamam :) zaten Windows 7 yi bile bütün görsel efektleri devre dışı bırakıp kullanıyorum. Windows 8 bana biraz garip geldi açıkçası. Ayrıca ThinkPad Serisi hem performanslı hemde prestijli bir seri diye düşünüyorum

• eğer windows da kararcıysanız thinkpad en iyi iş bilgisayarı diye duydum ki sizde seviyorsunuz.alın gitsin bence bir tane :D . tabi birazdan bilgili birileri gelir onları bekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: russell26

eğer windows da kararcıysanız thinkpad en iyi iş bilgisayarı diye duydum ki sizde seviyorsunuz.alın gitsin bence bir tane :D . tabi birazdan bilgili birileri gelir onları bekleyin.

Bende öyle düşünüyorum açıkçası ama yinede üstatlara bir sormak istedim. Malum bilmeyen kolay gelir parayi verip almak

• visual studio ve mssql server sıkça kullandığım programlar işim gereği. Ben macbookpro mid2012 almıştım. sonra bu programları kullanamadığımı gördüm ve bootcamp ile windows kurdum. başlarda canım çok sıkılmıştı. ama sonradan farkettim ki, apple windowsu o kadar güzel entegre etmişki. zaten açılırken tek tuşa basıp windows ve mac tercih yapabiliyorum. Şimdi sadece projelerde işteyken windowsu açıyorum eve gelirken kapatıyorum ve macten açıyorum...

Batarya süresine gelince. thinpad ne kadar gidiyor bilmiyorum. o yüzden ben kendi bilgisayarım üzerine konuşayım. Benim bu bilgisayardan önce asus n53s idi bilgisayarım ve 2 saat civarı gidiyordu batarya.... macbook proda ise bu süre değişiyor. Şöyle değişiyor. Macte ve windowsta olarak yazayım. Macte internet, dizi, ofis vs ıvır zıvırda 6 saat üstüne çıkıyor. Arada sırada diablo oyununu açtığımda bu süre 4 saat civarı oluyor.
    Diğer yandan windowsta ise full batarya ile (%100) 3 saat ömür biçti(win8).bu yeterli oluyor. bankalara yazılım atmada vs.. 2-2.5 saat işim sürüyordu. asus bilgisayarımda bu süre yetmiyordu. o yüzden kablosunu filan ekstra hamallık yapmak zorundaydım...

son olarak bilgisayarımı 12 ay önce aldım. yani 1 yıllık makineye göre istatistiklerini veriyorum. Asus bilgisayarımda 2 yıllıktır.. bu bilgilere göre size bir fikir vermişimdir umarım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.