Şimdi Ara

EXCEL 2010 otamatik satır genişletme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben excelde iki hüçreyi birleştirdim diyelim. bu bir satır oldu ve ben içine yazı yazdım ve boyutu çok uzun oldu bu satırda yazdığım yazının tamamı görünmüyor sol kenardaki yerden yararlanarak manuel büyütüyorum satırı ben isterimki otomatik büyüsün satır yazdığım yazıya göre. internette araştırdım macro kod filan varmış ama beni çözüme götürmedi. sizden dileğim biri çıkarda derdime derman olur :)

• Metin otomatik kaydır ve otamatik satır genişliği varmış o tek hüçrede gecerliymiş benimki 2 adet birleştirilmiş hüçre
  • http://dosya.co/0dpb95ii9wdf/FORMMMMM.xls.html

Kendimi daha iyi anlatmak için dosya yükledim açarsanız satış formu olduğunu görürsünüz benim istediği ürün adı olan hüçreler 2 adet hüçrenin birleşmesiyle meydana geldi B3-C3 şimdi ben buraya ürün ismi yazdığımda belirlediğim alanı geçerse satır genişlemiyor ben manuel genişletiyorum. ben otomatik istiyorum. varmı yardım edebilecek.
  • dolaylı da olsa ekteki dosyadaki gibi bir çözüm buldum.
    umarım işini görür.

http://www.mediafire.com/file/x9fd5bt7n6lbeda

J sütununu B+C sütun genişliği olarak ayarladım
    B içeriğini formülle J ye aktardım (=B3)
    J Hücre özelliklerini B gibi ayarladım

makro ile B değiştiğinde otomatik satır yüksekliği ve metni kaydır komutu verdim.
  • Teşekkürler ama dosya silinmiş. Tekrar yükleme şansınız varmı?
  • Teşekkürler dosya silinmemiş. Allah razı osun.
    sorunumu çözdünüz
  • Birşey daha sorsam tam olarak nasıl yaptınız açıklayabilirmisiniz ben başka bi sayfada uygulayaçağım olmuyor.
    Anladığım kadarıyla = hangi hüçre gelecekse onu işaretlediniz bu yerde tek hüçre olduğu için otomatik satır yüksekliği oluyor. o satır büyüyünce normal olarak sağdan sola boydan boya büyüyor.
  • http://dosya.co/64z8gq8yyfg6/yükle.xls.html

Ben kendi dosyama yapmaya çalıştım olmadı çift tıklamam gerekiyor. Senin yaptığın gibi olmuyor
  • gönderdiğim dosyada VBA makro var.
    kendi dosyanıza uygulamak için

J sütunu genişliğini B + C sütunları genişliği kadar ayarla
    J hücrelerinin yazıtipi ve boyutunu B ile aynı yap

ALT + F11 e basarak VBA editörüne geç
    sol bölmedeki Sayfa1(Satış Teklif Formu) çift tıkla

sağ bölmeye(kod alanı) aşağıdaki kodları ekle
    Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    'makro: Mesut Akcan
    'www.akcanSoft.com
    '1/4/2017
    If Target.Column = 2 Then
    Rows.AutoFit
    Selection.WrapText = True
    End If
    End Sub

merak ettim B ve C yi birleştirmek zorunda mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 3 Nisan 2017; 15:55:27 >
  • Konuyu hortlatmış olacam ama exel makro ile eklediğimiz satırda ki bir hücrenin genişliğini ve sağa sola yaslamasını ayarlayabilir miyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.