Şimdi Ara

Excalibur G900 Kullanıcıları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
12.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba Arkadaşlar.
    Excalibur G900 Kullanıcı olanları bir araya toplamak ve fikir alışverişi yapabilmek adına bu konuyu açtım.
    LÜTFEN, Excalibur kullanan arkadaşlar dışında sadece çamur atmak için geldiyseniz hiç yazmayın boşuna forum çöpü oluşmasın.

Sadece Excalibur G900 Kullanan Arkadaşlar: Almayı düşünen yada Sahip olan arkadaşlara Tavsiyede ve Uyarıda bulunmak adına yorumlarımızı yapalım.

Ürünün Sitesi ve İnceleme için: Excalibur G900

Benim sahip olduğum Excalibur G900 özellikleri şu şekilde;

EXCALIBUR G900
    Monitör : (BOE0804) BOE 15.6" IPS LED LCD 1920×1080 40pins 144Hz
    BIOS : CP161 (type: UEFI)
    İşlemci : Intel Core i7-9750H CPU @ 2.60GHz (12 CPUs)
    RAM : DDR4 2666MHz 16GB (Kingston)
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
    SSD : Intel M.2 660p serisi 512GB (2 Adet M.2 SSD Slotu var)
    HDD Slotu Boş.

Kendi yorumum:
    Casper eski cihazları ile gerçekten çöp denircesine bir üretim yapıyordu. Satış sonrası desteği veya teknik servis sorunu gerçekten kötüydü. Bu her yerde okuyabilirsiniz. Bende Casper'a güvenmediğim halde Excalibur G900 İnceleme videolarını izledim ardında Muadili olan diğer markalar ile kıyaslamasını yaptım ve arada kalite farkı olsa çok büyük bir fiyat (3-4₺Bin) vardı. Bu yüzden inceleme videolarına güvenerek yukarı yazdığım sistemi sipariş ettim. Çanta hediyesi ile birlikte geldi.
    Kesinlikle Casper bu sefer yapmış dedim ve kullanmaya başladım. Casper önceki serilerinin kötü olduğunun farkında heralde cihazında üzerinde Casper yazmıyor. Excalibur olarak ismini vurgulamış. Benim fark ettiğim videolarda da söylendiği gibi Subwoofer olmaması hissediliyor ama bunun bir oyuncu bilgisayarı olduğunu düşünürsek bende sürekli kulaklık ile oyun oynuyorum veya film izliyorum bu fark edilmiyor ancak olsaydı çok iyi olurdu. Kasa tasarımı gerçekten hoş ekranın arkasında bulunan şeritlerde ışık var laptop açık iken yanıyor güzel görünüyor. Ağırlığı zaten yok gibi bu kadar güce göre. Güç girişi arkada ve bu aşırı derecede iyi olmuş yanlarda kablo olmuyor böylelikle. USB çıkışları yanlarda, bence arkada da bir tane olsa çok iyi olurdu. Mouse takardık(Yada Kulaklık) ve kablosu engel olmazdı.
    Tecrübelerim de şöyle:
    # İşlemci zaten kaliteli anlatmaya gerek yok aşırı yüklü oyunlarda sıcaklığı max. 80-85 oluyor.
    # Kingston marka 16GB DDR4 2666MHz ram yeterli seviyede +16GB daha alırım ve 32GB ram bana fazlasıyla yeter.
    # Ekran kartı RTX 2060 6GB model ve gerçekten çok iyi. (2080 modeli zaten bence aşırı pahalı) İnceleme videolarında genelde RTX 2080 MaxQ olan model ile çekim yapmışlar sıcaklığı fazla görünüyor. Ancak benim 2060 hiç ısınmıyor neredeyse daha 70 derecenin üzerine çıktığını görmedim. Sanırım ekran kartının fazla ısınmamasından dolayı işlemci de fazla ısınmıyor soğutma daha kolay oluyor. Zaten kulaklık takılı oyun oynarken TURBO FAN tuşuna basıyorum ve sıcaklık sorunu olmadan rahatça oyun oynuyorum. Yanıma gelenler fan sesinden dolayı, "Bilgisayar uçacak galiba tut." diyor. Yüksek hızda fan sesi zaten her oyuncu laptobunda olan bir şey.
    # M.2 SSD, üzerinde intel 660p ssd ile geldi. Açıkçası bu ssd çok iyi diyemem okuma hızı 1500, yazama hızı 1000. Tabi iki tane M.2 slotu var yani biri boşta o slota şöyle güzel bir 3000 üzeri okuma yazma hızına sahip NvMe M.2 SSD alarak Windows sistemini de kurunca, bu durumu da böyle çözerim. Intel SSD'de Depo görevi görür.

Sorusu olanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Tavsiye olanlarında önerine açığım. Herkese şimdiden teşekkürler.

Not: Lütfen "Casper çöp." diyerek boş yorum yapmayın. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal076 -- 1 Kasım 2019; 16:56:43 >

• Ben de bu dizüstü bilgisayardan almayı düşünüyorum. Üründe kullanılan panelin marka ve modeline bakıp söyleyebilir misiniz? Araştırdım pek bir bilgi bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAC mono

Ben de bu dizüstü bilgisayardan almayı düşünüyorum. Üründe kullanılan panelin marka ve modeline bakıp söyleyebilir misiniz? Araştırdım pek bir bilgi bulamadım.
    Nereden bakacağımı söyleyin bakayım mümkünse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal076

Nereden bakacağımı söyleyin bakayım mümkünse :)

Alıntıları Göster
    Tabiki, anlatıyorum;

Aygıt yöneticisine girip monitörler kısmını açınız, orada Generic PNP Monitör veya benzer isimli bir ekran olması gerekiyor. Ona sağ tıklayıp Özelliklere girin. Ayrıntılar sekmesinde Donanım kimlikleri bölümünü seçin, burada LGD04B9 gibi bir model numarası olması gerek.
  • Ben bu ürünün 2080 olanindan almayı düşünüyorum. bakalım dusunceler aksiyona dökülürse yazarim buraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: BAC mono

Tabiki, anlatıyorum;

Aygıt yöneticisine girip monitörler kısmını açınız, orada Generic PNP Monitör veya benzer isimli bir ekran olması gerekiyor. Ona sağ tıklayıp Özelliklere girin. Ayrıntılar sekmesinde Donanım kimlikleri bölümünü seçin, burada LGD04B9 gibi bir model numarası olması gerek.

Alıntıları Göster
    Baktım Monitör bu: (BOE0804) BOE 15.6" IPS LED LCD 1920×1080 40pins 144Hz
    Bilgilendirme için yukarıya da ekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inzu

Ben bu ürünün 2080 olanindan almayı düşünüyorum. bakalım dusunceler aksiyona dökülürse yazarim buraya.
    Alırsanız sizde tecrübe yorumlarınızı paylaşınız umarım. :)
  • Yahu bu rtx2080 o rtx2080 değilmiş. Bu maxq denen olay boktanmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: inzu

Yahu bu rtx2080 o rtx2080 değilmiş. Bu maxq denen olay boktanmis.
    Evet Rtx 2080 modeller genelde tüm laptoplarda MaxQ modeli. Ben bu yüzden RTX 2060 olan modeli öneririm, kesinlikle. Yani onca parayı 2080 MaxQ modeline vermeyin bence. İki tane 2060lı model alın daha iyi

• Hocam güce bağlı değilken batarya performansı nasıl? Bataryanın cihaza yetmediğini söylüyorlar, deneme şansınız var mı acaba video oynatırken ne kadar dayanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: preloacodder

Hocam güce bağlı değilken batarya performansı nasıl? Bataryanın cihaza yetmediğini söylüyorlar, deneme şansınız var mı acaba video oynatırken ne kadar dayanıyor.
    Oyun bilgisayarları batarya ile uzun süre dayansın diye yapılmaz, genelde fişe takılı kullanılır. Çünkü oyun bilgisayarlarındaki parçalara batarya gerekli gücü veremez ve hem performans kaybı olur hem parçanın ömrü azalır. Bu yüzden bende hiç fiş çıkık şekilde kullanmadım ama film izlerken denerim sizin için yazarım sonucu.

• kartal076 K kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız ama 47wh 3 cell batarya biraz düşük geldi, oyun dışında günlük kullanımda da idare edebilmeli diye düşünüyorum. Bu cihazı almakta tek kararsız kaldığım nokta bu ısınması falan önemli değil yeter ki prize bağlı kalmadan bir kaç saati çıkarabileyim. Şuan kullandığım monster 45 dakika bile dayanmıyor ki ilk aldığımda da bu süre çok da farklı sayılmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: preloacodder

Evet haklısınız ama 47wh 3 cell batarya biraz düşük geldi, oyun dışında günlük kullanımda da idare edebilmeli diye düşünüyorum. Bu cihazı almakta tek kararsız kaldığım nokta bu ısınması falan önemli değil yeter ki prize bağlı kalmadan bir kaç saati çıkarabileyim. Şuan kullandığım monster 45 dakika bile dayanmıyor ki ilk aldığımda da bu süre çok da farklı sayılmazdı.
    Bataryayı küçük tutmalarını bende içini açıp bakınca anladım. Bilgisayar zaten 15.6" boyutlarında çift fan var, 2adet m.2 SSD yuvası var, 2 ram yuvası, bir HDD yuvası, işlemciydi ekran kartıydı derken zaten o boyutlar içinde fazla yer kalmıyor. 17" olsa o zaman Bataryası biraz daha büyük olurdu. Ama bu boyutlarda ve sunduğu imkanlar ile olabilecek batarya kapasitesi bu olur zaten Pc 2.1kg hafif ve içinde boşluk yer yok neredeyse. Açtığımda çektiğim fotoğrafı da koyuyorum bakabilirsiniz.
    Excalibur G900 Kullanıcıları

Edit: Denedim sonuç; film izlerken 1 saat 50 dk dayandı. bence yeterli. Bu arada Bilgisayar yüksek performans modundaydı onu değiştirmedim. Tasarruf moduna almak süreyi uzatabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal076 -- 15 Kasım 2019; 19:38:26 >
  • Bende 2060 lı modelini alıp ve çok memnunum. Şu an için tek sıkıntım 512 ssd yetmicek gibi. Kendim upgrade edebilirmiyim. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutengin

Bu mesaj silindi.
    G900 derim ben ama bütçenize bağlı..
  • belginbilgin kullanıcısına yanıt
    Segmentindeki diğer markalardan çok daha uygun fiyatlı bir ürün bence alın ve keyfini çıkartın.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.