Şimdi Ara

Excalibur G900 Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
12.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geforce Experience uygulamasında zaten whisper mod kapalı bende hiç açılmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sismologger

Hocam,
    siteden baktım şubat ayında sürücülere güncelleme gelmiş. Ama hepsine değil. Tek tek indirip bakmanız lazım. Ayrıca saçma şekilde sürücüleri güncellemek için sürücüleri silmek gerekiyor. Ben Control center'ı güncelledim sadece. Ondada sadece simgesi değişmiş gerisi aynı.

Laptop pilden çalışırken yapabileceğiniz 2 şey mevcut. Ayrıca Performans artışına dair notlarımı da paylaşıyorum.

1- Control Center'da TEXT modunu seçin. Görev çubuğunun sağ altındaki Pil simgesine basın ve açılan pencerede kaydırılır çubuğu performansa çekin.
    (Normalde power saving modunda youtube videoları tam ekran yaparken bile donuyor bunu yaparsanız o sorun kısmen düzelir)

2- Şarjda aldığınız performansın aynısını Pilde iken alamazsınız. Fakat yinede performans artışı olsun istiyorsanız adımlar şöyle.
    => Şarja takılıyken Control Center uygulamasını açın.
    => Control Center'dan Gaming Modu seçin.
    => Control Center'ı tamamen kapatın. (Çarpıdan kapatmak yetmez sağ altta simgesi açıksa onu sağ tık yapıp kapatın)
    => Windows Mobility Center'ı açın. Pil simgesinin altında yer alan bölümden Gaming modunu seçin.

ÖNEMLİ NOT: Control Center açıkken pilde kullanırsanız kesinlikle TEXT veya POWER SAVING modları dışında izin vermez. Bu yüzden Control Center'ı kapatmalısınız. Kapattıktan sonra ancak windows mobility center üzerinden GAMING modunu seçebilirsiniz.

** Gelelim performans artışının nasıl sağlanabileceğine.
    Performansa eti eden ögeler çok sayıda. Basitten başlamak gerekirse.

1. Kullanılmayan bütün programları silin. (Böylece arka planda çalışmasını engellemiş olursunuz)
    2. CTRL+ALT+DEL (Görev Yöneticisi) Üst menüde Başlangıç sekmesine gelin. Burada gereksiz uygulamaların başlangıçta açılmasını devre dışı bırakın. "Başlangıç" sekmesi görev yöneticisinde yoksa şu yolu izleyin. Başlat>cmd>msconfig açılan ekranda başlangıç.
    3. Masaüstü sağ tık> Kişiselleştir. Burada arka planı koyu ve düz bir renk yapın. Saydamlık ayarını vs devre dışı bırakın.
    4. Pilde video kalitesinin iyileşmesini isterseniz hd özelliğini açın. Başlat>Windows hd color ayarı
    5. Ekran kartını güncelleyin. Nvdianın sitesinden güncel driveri indirebilirsiniz.
    6. NVDIA ayarlarını yapmak. NVDIA denetim masası>3D ayarları menüsünün altında isterseniz benim tercihime göre kullan deyip performans veya kalite olarak ayarlayabilirsiniz ekran kartınızı. VEYA ben kendim tek tek ayarlarım ince ayar yaparım derseniz 3d ayarlarının yönetilmesi kısmında kendiniz hangi programın ekran kartıyla çalışacağını seçebileceğiniz gibi aynı zamanda ekran kartının performansını etkileyen özellikleri de aktif edebilirsiniz. ( Önerim kendiniz ayarlamayın. Performans veya Kalite olarak ön ayarlı basit menüden işlem yapın)
    7. Geforce Experience uygulaması. Nvdianın kendi uygulamasıdır. Ekran kartını güncel tutmanın yanında özel oyun ayarları da içermektedir. Çoğu zaman orijinal oyunlar için bu seçenekler sunuluyor. Geforce experience güzel bir uygulama. örneğin doku süzmenin ne işe yaradığını vs canlı canlı olarak oyuna göre gösteriyor ve karar verebiliyorsunuz.
    8. Başlat>Oyun modu Oyun modu daima açık olsun.
    Performans artırma seçenekleri uzayıp gider ama en temelde geforce experience uygulaması tek başına yetebilir.
    Ayrıca Windows'un yüklü olduğu sürücü eğer ssd ise örneğin 20gblık bir kısmı daima boşta kalsın. Aksi taktirde performans düşüşü olur.
    9. Oyunları ve kullanacağım tüm programları ssdye kur. (4k videolar dahil)

*Bazen video izlerken bile ısınmalar olabiliyor. Oyun vs oynamazken dengeli performans modunda kullanmak daha mantıklı. Ayrıca kullandığınız tarayıcı bile önemlidir. Örneğin Opera tarayıcısı vpn,adblocker,whatssapp,instagram,twitter,telegram uygulamalarını tarayıcıya gömülü olarak kullanıcıya sunduğundan daha az ram tüketir.

*Kişisel tercihim ise şu şekildedir.
    Oyunları geforce experienceye girip görüntü ayarlarını kendime göre seçip açarım..
    Oynadığım oyun sistemi zorlayacak bir oyunsa daima turbo fanda oynarım ki sıcaklığa bağlı performans düşüşü olmasın. Oyun oynarken arkada açık ne varsa kapatırım. (Gerekli olanlar hariç)

DİP NOT: Youtubede unlost bilgisayar hızlandırma diye artırsanız ilgili videoda bir çok seçenek mevcut. (şahsen hiç birini kullanmıyorum :) )
    *Sürücülere güncelleme geldiği haberini alırsanız buradan paylaşırsanız bizlerin de haberi olur.
    Öncelikle teşekkür ederim yazdığınız onca tavsiye için hepsini uyguluyodum sadece şu ilk başta control centeri gaming moda alıp aşağıdan kapatıp mobility centerda da gaming modda kalması dışında. Bana saçma gelende dediğiniz gibi power saving modunda youtubede tam ekrana alınca bile 1 2 saniye geç yapıyor olması ve buna rağmen pilinin 1.5 saat gitmesi , yani bu güce pilin ben en az 3 4 hatta 5 saat gitmesini isterdim çünkü o kadar güç gelmiyor aslında pc ye . Sürücüler içinse casper desteğe mesaja atmıştım seri numarasını istediler cihazın cevap bekliyorum yine. Benim cihaz freedos bolduğu için şimdi sürücüleri silip yeniden yüklerken içine etmekten korkuyorum o yüzden sadece control centeri silerim yeniden yüklerim herhalde.Çünkü ben ilk aldığımda sürücüleri filan kurdum cihaz 1 ay sonra bozuldu.Cihazdan sesler geliyodu sanki eski hdd lerin çalışma sesi gibi servise verdim çalışıyodu pc , dediler 1 saat sonra pc açılmıyo anakartı bozulmuş, zaten sürücüler yanlış kurulmuş falan filan dediler bana. Sonra tamir ettiklerinde de windows ve sürücüleri kurup vermişlerdi bir şey demedim bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sismologger

Hocam,
    siteden baktım şubat ayında sürücülere güncelleme gelmiş. Ama hepsine değil. Tek tek indirip bakmanız lazım. Ayrıca saçma şekilde sürücüleri güncellemek için sürücüleri silmek gerekiyor. Ben Control center'ı güncelledim sadece. Ondada sadece simgesi değişmiş gerisi aynı.

Laptop pilden çalışırken yapabileceğiniz 2 şey mevcut. Ayrıca Performans artışına dair notlarımı da paylaşıyorum.

1- Control Center'da TEXT modunu seçin. Görev çubuğunun sağ altındaki Pil simgesine basın ve açılan pencerede kaydırılır çubuğu performansa çekin.
    (Normalde power saving modunda youtube videoları tam ekran yaparken bile donuyor bunu yaparsanız o sorun kısmen düzelir)

2- Şarjda aldığınız performansın aynısını Pilde iken alamazsınız. Fakat yinede performans artışı olsun istiyorsanız adımlar şöyle.
    => Şarja takılıyken Control Center uygulamasını açın.
    => Control Center'dan Gaming Modu seçin.
    => Control Center'ı tamamen kapatın. (Çarpıdan kapatmak yetmez sağ altta simgesi açıksa onu sağ tık yapıp kapatın)
    => Windows Mobility Center'ı açın. Pil simgesinin altında yer alan bölümden Gaming modunu seçin.

ÖNEMLİ NOT: Control Center açıkken pilde kullanırsanız kesinlikle TEXT veya POWER SAVING modları dışında izin vermez. Bu yüzden Control Center'ı kapatmalısınız. Kapattıktan sonra ancak windows mobility center üzerinden GAMING modunu seçebilirsiniz.

** Gelelim performans artışının nasıl sağlanabileceğine.
    Performansa eti eden ögeler çok sayıda. Basitten başlamak gerekirse.

1. Kullanılmayan bütün programları silin. (Böylece arka planda çalışmasını engellemiş olursunuz)
    2. CTRL+ALT+DEL (Görev Yöneticisi) Üst menüde Başlangıç sekmesine gelin. Burada gereksiz uygulamaların başlangıçta açılmasını devre dışı bırakın. "Başlangıç" sekmesi görev yöneticisinde yoksa şu yolu izleyin. Başlat>cmd>msconfig açılan ekranda başlangıç.
    3. Masaüstü sağ tık> Kişiselleştir. Burada arka planı koyu ve düz bir renk yapın. Saydamlık ayarını vs devre dışı bırakın.
    4. Pilde video kalitesinin iyileşmesini isterseniz hd özelliğini açın. Başlat>Windows hd color ayarı
    5. Ekran kartını güncelleyin. Nvdianın sitesinden güncel driveri indirebilirsiniz.
    6. NVDIA ayarlarını yapmak. NVDIA denetim masası>3D ayarları menüsünün altında isterseniz benim tercihime göre kullan deyip performans veya kalite olarak ayarlayabilirsiniz ekran kartınızı. VEYA ben kendim tek tek ayarlarım ince ayar yaparım derseniz 3d ayarlarının yönetilmesi kısmında kendiniz hangi programın ekran kartıyla çalışacağını seçebileceğiniz gibi aynı zamanda ekran kartının performansını etkileyen özellikleri de aktif edebilirsiniz. ( Önerim kendiniz ayarlamayın. Performans veya Kalite olarak ön ayarlı basit menüden işlem yapın)
    7. Geforce Experience uygulaması. Nvdianın kendi uygulamasıdır. Ekran kartını güncel tutmanın yanında özel oyun ayarları da içermektedir. Çoğu zaman orijinal oyunlar için bu seçenekler sunuluyor. Geforce experience güzel bir uygulama. örneğin doku süzmenin ne işe yaradığını vs canlı canlı olarak oyuna göre gösteriyor ve karar verebiliyorsunuz.
    8. Başlat>Oyun modu Oyun modu daima açık olsun.
    Performans artırma seçenekleri uzayıp gider ama en temelde geforce experience uygulaması tek başına yetebilir.
    Ayrıca Windows'un yüklü olduğu sürücü eğer ssd ise örneğin 20gblık bir kısmı daima boşta kalsın. Aksi taktirde performans düşüşü olur.
    9. Oyunları ve kullanacağım tüm programları ssdye kur. (4k videolar dahil)

*Bazen video izlerken bile ısınmalar olabiliyor. Oyun vs oynamazken dengeli performans modunda kullanmak daha mantıklı. Ayrıca kullandığınız tarayıcı bile önemlidir. Örneğin Opera tarayıcısı vpn,adblocker,whatssapp,instagram,twitter,telegram uygulamalarını tarayıcıya gömülü olarak kullanıcıya sunduğundan daha az ram tüketir.

*Kişisel tercihim ise şu şekildedir.
    Oyunları geforce experienceye girip görüntü ayarlarını kendime göre seçip açarım..
    Oynadığım oyun sistemi zorlayacak bir oyunsa daima turbo fanda oynarım ki sıcaklığa bağlı performans düşüşü olmasın. Oyun oynarken arkada açık ne varsa kapatırım. (Gerekli olanlar hariç)

DİP NOT: Youtubede unlost bilgisayar hızlandırma diye artırsanız ilgili videoda bir çok seçenek mevcut. (şahsen hiç birini kullanmıyorum :) )
    *Sürücülere güncelleme geldiği haberini alırsanız buradan paylaşırsanız bizlerin de haberi olur.
    Öncelikle teşekkür ederim yazdığınız onca tavsiye için hepsini uyguluyodum sadece şu ilk başta control centeri gaming moda alıp aşağıdan kapatıp mobility centerda da gaming modda kalması dışında. Bana saçma gelende dediğiniz gibi power saving modunda youtubede tam ekrana alınca bile 1 2 saniye geç yapıyor olması ve buna rağmen pilinin 1.5 saat gitmesi , yani bu güce pilin ben en az 3 4 hatta 5 saat gitmesini isterdim çünkü o kadar güç gelmiyor aslında pc ye . Sürücüler içinse casper desteğe mesaja atmıştım seri numarasını istediler cihazın cevap bekliyorum yine. Benim cihaz freedos bolduğu için şimdi sürücüleri silip yeniden yüklerken içine etmekten korkuyorum o yüzden sadece control centeri silerim yeniden yüklerim herhalde.Çünkü ben ilk aldığımda sürücüleri filan kurdum cihaz 1 ay sonra bozuldu.Cihazdan sesler geliyodu sanki eski hdd lerin çalışma sesi gibi servise verdim çalışıyodu pc , dediler 1 saat sonra pc açılmıyo anakartı bozulmuş, zaten sürücüler yanlış kurulmuş falan filan dediler bana. Sonra tamir ettiklerinde de windows ve sürücüleri kurup vermişlerdi bir şey demedim bende.

• FenolftaleinIyot F kullanıcısına yanıt
    Pildeyken yüksekperformans veya gaming moda alabiliyor musunuz? Bir sıkıntı varsa yazın yardımcı olmaya çalışayım.

Bu arada freedos olması gözünüzü korkutmasın ben de freedos cihaz aldım.

Windowsu tekrar kurmak, format atmak veya sürücüleri silip temiz kurulum yapmak isterseniz yapmanız gereken adımlar basit.

1- Windows ISO dosyasını edinmek.https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 Linkten aracı indire basıp uygulamayı indirin.
    İndirdiğiniz uygulmananın adı Media Creation Tool. Buradan ISO formatlı olan windowsu indirmelisiniz.

2- UEFI formatta USB flash bellek hazırlamak.https://www.youtube.com/watch?v=5DR_Pqlmlt8 burada açıklayıcı bir video mevcut.
    Rufus indirme linki:https://rufus.ie/tr_TR.html

3- Flash belleği takın. Yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar açılırken f2 ye basıp bios ekranına ulaşıyorsunuz. Buradan usb flash belleğinizi 1. boot seçeneğine alıyorsunuz. Yeniden başlatınca windows kurulum ekranı geliyor. Tüm sürücüleri sildikten sonra varsa SSD'nize windowsu kurun.

4- Sürücüleri yüklemek ise çok basit. Casper'ın sitesinde destek sekmesinde en altta Excalibur bölümü var. Örneğin g900 sürücülerini g900 e basıp indirin. (Ekran kartını buradan indirmenize gerek yok. Geforce experience kurarsanız en güncel ekran kartını indirir)

5- Sürücülerin hepsi RAR içerisinde. Hepsini bir klasöre taşıyın. Tek tek kuruluma başlayın. Çoğu setup.exe'ye basınca yükleniyor zaten.
    Dolby sürücüsü yüklendikten hemen sonra aktif olmuyor. Onun dışında hepsi sorunsuz kurulmakta.

• G900 e karar aşamasındayım sizce 15,6'' ekrana 13k vermek mantıklı mı ? Hep 17,3" ti niyetim. Birde ses azlığı vs vs sorunlar her modelde herkeste oluyor mu 240hz yenilenmeli rtx2070 li modeli almayı düşünüyorum. Kullanıcıları olarak ne dersiniz ?

Asus Rog g17 alacaktım kamerası ve bazı girişleri olmaması ve rtx 2060 olması üzdü aynı fiyata.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • G770 kullanıyorumda şunu sormak istiyorum bu control center a neon veya rainbow da deniliyor bu tarz bir klavye modu ekleyebilir miyiz? veya başka bir programda olur. teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar . Bende de G900 var. Ses harici ben de çok memnunum. Klavye ışıkları da karşıdan bakıldığında içi gözüküyor çok sorun etmedim. Benim bir sorum var. İlk kurduğumda Control Center çalışıyordu sonra şu anda çalışmıyor. Kaldırıp tekrar kurdum ama olmadı. Casper 'ı aradım yeniden kur dediler yaptım zaten dedim servise götürmem gerekiyormuş. Bunun çözümünü bilen var mı?
  • Merhabalar g900de fps sıkıntıları yaşıyorum. Sistem özellikleri :
    -rtx 2060
    -i7 10750h
    -16 gb single ram
    Pubg ultra ayarda 90-100 arası fps alıyorum ancak düşüğe çekince gene aynı fpslerde geziyor ve ekran kartı kullanımı yüzde 40-60 arası gösteriyor msı afterburner.

Cs goda da aynı problemi yaşıyorum. Düzelmeyince format attım tekrardan kurdum driverleri fakat gene aynı. Bunu nasıl çözebilirim veya benle aynı sıkıntıları yaşayan var mı?

• burba kullanıcısına yanıt

İndirim var

Casper Excalibur G780.1075-BV60X Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD RTX2060 FreeDos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Excalibur G900 Kullanıcıları

https://www.amazon.com.tr/dp/B08KDNQPTQ/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_FTJEFbPGYM317

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler ama monster aldım son karar olarak.

• burba kullanıcısına yanıt

Anladım, hayırlı olsun.

• Uzun süre karasız kalıp excaliburda karar kılmıştım. özellikle mimarlık öğrencilerinin de işini görecek cinsten bi gaming yapmışlar sadece oyun için düşünmemek lazım

• Merhaba,
    G900 modelini kullanıyorum ama en uyuz olduğum şey caps lock bildirimi ya da ışığı yok. Bunun için program kurmak gerekiyor. Birde bilgisayar kapalı iken şarj olduğunu belirten bir ışık yok. Sadece arkada adaptörün fişe takılı olduğunu gösteren beyaz led ışık var. Sizce de saçma olmamış mı?

• Selamlar arkadaşlar,

Sistem değişikliğinden ötürü G900 serisi laptop ımı satıyorum, garantili ve temiz. Düşünen var ise dükkanımda ilan mevcut.

• kartal076 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi pazarlar, arka kapağın sökümü ile alakalı yardımcı olabilir misiniz
  • Bu makinaya linux kurabilen oldu mu? ben denemek istedim ama asla linux usb'sinden boot edemedim.

Edit-büdüt: cihaz windows için usb memory stick üzerinden boot olabiliyor, fakat linux kuracaksanız harici dvd player'dan boot ettiğinizde linux kurabiliyorsunuz, hackintosh için efi boot olursa boot edebilirsiniz. (imajlar zaten öyle) wifi kartı her linux kernelinde düzgün çalışamayabiliyor. nvme üzerinde linux'un hızı inanılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabani -- 26 Aralık 2020; 22:11:37 >
  • arkadaşlar bakın excalibura 14000 lira verdim memnunum ama şarjda takılı olmadığı sürece oyun moduna geçmiyor neden çözüm bulabilir misiniz

• kakuleta K kullanıcısına yanıt
    Şarja takılı olmadığında yüksek performans vermez hocam. Batarya yeterli akım sağlayamaz. Oyun için priz şart. Oyun laptopları için bu böyledir.
  • Rtx 2060, 16gb ram, i7 10. Nesil ama performansı düşük yardım edin benchmark testlerinden gaming de 14 aliyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.