Şimdi Ara

evrim teorisinin insana sunduğu hayat felsefesi nedir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
2.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Drahmizm

quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

dinci diye bir şey yoktur. dini bir ideoloji gibi değerlendirmeyin dediğim zaman vereceğin cevap sözüne cevabımdır.

ideoloji

düşünbilimsel, toplumsal ya da siyasal bir öğreti oluşturan, ülkü olarak da benimsenebilen, kişi ve kurumların davranışlarına yön veren düşünceler bütünü.

------

Din basbayağı bir ideoloji dir.

Alıntıları Göster
    Kant boşuna pratik akıl teorik akıl ayrımı yapmış sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Kant boşuna pratik akıl teorik akıl ayrımı yapmış sanırım

Alıntıları Göster
    İnsan, hayvanlar arasında en çok hata yapandır ancak kendisini mükemmel zanneder.
  • quote:

yer çekimini anlatanlar tanrı yok diyor mu demiyor
    evrimciler tanrı yok dediklerine göre dinlerin hayat felsefesine karşı bir savaş içindeler. yıkmaya çalıştıkları şeyin yerine bir şey koyamıyorlarsa zaten yalancıdırlar.

bir şeyin yalan sayılması için noktası virgülüne yalan olmasına gerek yoktur. verilen ana fikir yalansa diğer doğruları sıfırlar. onun için evrim teorisi yalan temellere bina edilmiş bir binadır. yokolmaya mahkumdur.
    Evrimi anlatanlar da demiyor. Evrimin tanrıyla işi yok ki.

Evrim ile yerçekiminin farkı evrim teorisinin anlattığı şey şakirtlerin gücüne gidiyor o kadar.
  • mechatengu kullanıcısına yanıt
    ha ha ha
    bence tanrı yok diyenlerin (evrimciler) cehennem lafını duyunca tüyleri diken diken oluyor da ondan dine saldırıyorlar. içinizdeki sesi bastıramamanın verdiği çaresizliğe çözümünüz yansıtma psikolojisine sığnmak
  • hala aynı mantıkla aynı bakışla cevap veriyorsun.

islamda duanın tanımı çok farklıdır. dua = iman denilebilir. imanı nasıl tanımlıyor islam
    iman dil ile ikrar kalp ile tasdikdir. dil ile söylenen kalp ile tasdik edilirse yaşama aktarılır. yaşama aktarılmayan şey tam iman sayılmaz.

yaşama aktarılmayan dua da tam dua sayılmaz.

senin yapmadığın dua dil ile olandır. yoksa maaş için çalışman da bir duadır.
  • quote:

hala aynı mantıkla aynı bakışla cevap veriyorsun.

islamda duanın tanımı çok farklıdır. dua = iman denilebilir. imanı nasıl tanımlıyor islam
    iman dil ile ikrar kalp ile tasdikdir. dil ile söylenen kalp ile tasdik edilirse yaşama aktarılır. yaşama aktarılmayan şey tam iman sayılmaz.

Ben senin kuran-ı kerimi Türkçe okuduğuna asla inanmıyorum ve inanmamaya devam edeceğim...

ki cevap olarak hemen diyeceksin tefsir vb Risale-i Nur şeyler söyleyeceksin haşa tanrının kelamı yanlışmıdır ki birde tefsir çıkartılmış olsun ? ayrıca tefsiri çıkartanlar kimdir ki ? onlara neden inanayım ? ayrıca tefsirler yüzünden mezhepler oluştu yüzlerce tarikatlar oluştu... ayrıca kuran yazıldıktan kaç yıl sonra çıktı bu tefsirler ? bu tefsirler yokken demek karmaşıklık varmış ? hem tanrı ayetinde yazıyor biz size ap açık ayetlerimizde belirttik diye e ozman neden tefsir ? hem tanrı madem kuranın anlaşılamayacağını bilemiyor mu birde tefsir işi çıkartıp mezhepler çıkmasına sebebiyet veriyor böyle orta doğuda kan gövdeyi götürüyor...:S ayrıca haberin var mı kur-an Muhammed öldükten sonra en az 20 ile 60 yıl içinde yazılmış kitap haline getirilmiş... çelişkiler içinde bir kitap

(Ayrıca dip not Muhammed öldükten sonra cesedi en az 3 gün dışarıda beklemiş hadislerde bile eşi Aişe'nin Muhammedin gömüldüğünü kazma sesleri duymaya başladığında haberi olmuş ? biricik eşi ilk eşi ? düşün yani toprağa ne zaman gömüldüğünden net haberi bile kürek sesleri duymasa ondan da haberi olmayacak... şu dine bakar mısın ya ? bu nasıl bir kaos ne inancı bu böyle ? düşünen bir hayvandan farkımızın olmadığının göstergesidir bunlar)

Neyse sana tek tavsiyem bu kadar savunduğun şeyi otur sorgulayarak bir araştır ve Türkçe oku okumazsın biliyorum da oku !!

(Yada okuma boşver baktım şöyle psikolojine de sen eğer gerçekleri görürsen büyük ihtimalle intihar edersin )

• quote:

ha ha ha
    bence tanrı yok diyenlerin (evrimciler) cehennem lafını duyunca tüyleri diken diken oluyor da ondan dine saldırıyorlar. içinizdeki sesi bastıramamanın verdiği çaresizliğe çözümünüz yansıtma psikolojisine sığnmak

Çocukluktan beri çevrenizdeki herkes cehennem ile korkutursa bu bilinçaltının oluşması normal. Evrimci dediğiniz kişiler bilimle düşünen kişiler. İşine gelince bilim evet işine gelmeyince bilim hayır olmaz. Evrim yok diyorsanız bütün bilimi red edecek cesarete sahip olmalısınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hala aynı mantıkla aynı bakışla cevap veriyorsun.

Tekrar yazıyorum, ben gerçekçi düşünen biriyim ve içimdende de olsa dua etmem çünkü bunun bir karşılığı yok. Bazı insanlara karşı umut aşılayan bir ruh hali getirse de benim için bir anlama gelmiyor.

• sana dua et veya etmen gerekiyor demek için yazmıyorum sadece islamda anlatılan duayı anlatmaya çalıştım tanrıya inanmadıktan sonra dua etsen ne etmesen ne
  • cehennem ile korkutmak hayatın gerçeğidir ister inan ister inanma
    çalışmazsan aç kalırsın diyene açlıkla korkutma demekten farksızdır cehennem uyarısı

ha bana niye inanıyorsun veya niye ibadet ediyorsun dersen ben beni yaratana gücüm yettiğince borcumu ödemeye ve Onun rızasını kazanmak için derim. cennet veya cehennem benim için Allahın rızası varsa anlam ifade eder.
  • quote:

cehennem ile korkutmak hayatın gerçeğidir ister inan ister inanma
    çalışmazsan aç kalırsın diyene açlıkla korkutma demekten farksızdır cehennem uyarısı

ha bana niye inanıyorsun veya niye ibadet ediyorsun dersen ben beni yaratana gücüm yettiğince borcumu ödemeye ve Onun rızasını kazanmak için derim. cennet veya cehennem benim için Allahın rızası varsa anlam ifade eder.

Hayattayım, hani cehennem nerede ?

İnsan illaki birilerine karşı kendini borçlu hissetmek istiyorsa ve kendine tanrı arıyorsa bu tanrı olarak anne ve babasını seçsin çünkü yaşamana neden olanlar onlar, onlara borçlusun.

• quote:

ha ha ha
    cehennem lafını duyunca arkamı dönüp gülüyorum. cehenneme osursam ne olur acaba diye düşünüyorum. cehennemden korksam inanıyorum demektir zaten.

evrim hakkında bir halt bilmiyorsun. bence asıl sen korkuyorsun öğrenmeye. eğer öğrenirsem inancımı kaybederim diye.
  • quote:

cehennem ile korkutmak hayatın gerçeğidir ister inan ister inanma

Ya sen gerçekten korkaksın

1- Benle tartışmadan kaçıyorsun sorularıma cevap bile veremiyorsun çünkü idrak edemiyorsun soruyu, çünkü sorduğum sorular senin inancını sarsıyor içinden "töbe yarabbi öyle şey mi olur" diyip kestirip bana sen melakelerini yakmışsın gibi cevaplar veriyorsun ki zaten cevap veremezsin.

2- Burada hele ki bu başlık altındaki insanlar başı boş insanlar değil araştırıp öğrenip sürekli bilimi takip eden kitaplar makaleler okuyan insanlar... yani sen yerinde sayarken onlar her gün kendine bilgi katarak seni ileri ki yıllardaki tartışmalarda bile daha çabuk bozarlar...

3- Senin buradaki diğer amacın da sevap point kazanmak, biliyorum içinden öyle düşünüyorsun Allah'ın kelamını vb dini ispatlayarak güya sağ tarafındaki melek senin amel defterine ++++ yazacak (çocukluğum bu saçma sapan inanışla geçti ya düşünsene sex yapıyorsun sağdaki melek ve soldaki melek oturmuşlar seni izliyorlar ) neyse sana iyi sevap pointler kasmaya... tekrar söylüyorum

ÖLDÜĞÜNDE BUNU HİÇ BİR ZAMAN İSPATLAYAMAYACAKSIN ÇÜNKÜ ÖLDÜĞÜMÜZDE İSPATLAYABİLECEĞİMİZ BİR BOYUT OLMAYACAK...

• Real-Gamer kullanıcısına yanıt
    ancak ve ancak zanla konuşur kafadan atarsın cehennemi görünce de zırıl zırıl zırlarsın

an (layışın) gıt isen ben ne yapayım anlamıyorsun işte

yanlış yerlerden yanlış şekilde öğrenmiş, çevrenizde gördüğünüzü islama kurana yamamışsınız. kalkmış beni tanımadan benim hakkımda ahkam kesiyorsun ne ilksin ne de son yazmaya başlayandan bu yana senin gibiler topukladı sen de topuklayacaksın gerekenin suratına sumsağı çakarım acıdı macıdı diye ağlama

bir şey ispatlamama gerek yok inanmıyor musun inanma zamanı gelince böğüre böğüre kabul edeceksin tarih çöplüğü senin gibilerle dolu

ortada tek gerçek var ÖLÜM
    ondan sonrası başka bir boyut duvarın arkasını aradaki kapıyı geçmeden göremezsin geçtikten sonra ise iş bitmiş olacak

şimdi kendi hesabını yap senin dediğin doğruysa ben ne kaybederim
    benim dediğim doğruysa sen ne kaybedersin

• mechatengu kullanıcısına yanıt
    ya anlatmaya bile korktuğunuz şeyden niye korkayım

yorumlara bir bak konuya bir bak
    korkunuzdan konuyu islam tartışmasına döndürdünüz. evrim anlatılacak bir halt olsa onu anlatırdınız. islamdan koktuğunuz için her konuyu islam düşmanlığına çevirip kendinizi kandırmaya devam ettirme derdindesiniz

mesela

evrim tanrıya bir şey demez diyorsun sen peki canlıların oluşmasının İLK aşamasını anlat bana
  • şu an senin durumun balığın hani su nerede demekten başka bir şey değil

hayatın cehennem olmuş farkında değilsin. karanlığın en derin noktası karanlıkta olduğunu inkar etmektir.

ana babama borçluyum onda anlaşırız ama ana babamın bana her an hayat veren oksijene etkisi ne
    aldığın nefesi verene borçlu değil misin
  • Real-Gamer kullanıcısına yanıt
    türkçe kurandan kastın meal mi
    mealin tefsirden farkını söyle bana

bana göre meal meal yazarının kurandan anladığıdır.
    tefsir de tefsir yazarının kurandan anladığıdır.

ne gerek var meselesi

senin bakış açına göre peygamberler de gereksiz olmalı. tanrının her insanla direk irtibata geçmeye gücü yetmiyor mu demen gerekir. anlaşılması gereken nokta bu herşeyin sahibi mülkünü istediği şekilde kullanır. mal da sahibinin emrine itaat eder. nasıl telefon sana uyuyorsa her istediğini yapıyorsa sen de tanrı karşısında telefonun insan karşısındaki kadar güce sahipspn tek yapman gereken kulluk

biricik eşi ilk eşi

öğremeye bak da hizaya gel bir de okumuş araştırmış öğrenmişlermiş
    rasülün ilk eşi kim iyi bak iyi öğren de öyle yaz aişe mi hatice mi bu kadar yorumsuz kesin olan bilgiden yoksun zavallıyla yoruma açık meseleleri konuşmak akla hakarettir.

• chtsydn kullanıcısına yanıt
    hiçbir cevap veremeyip islama saldırma konusuna çevrildiği için
  • paardon kullanıcısına yanıt
    sen kendini atmışsın zaten ama farkında değilsin zamanı gelince anlarsın
  • hah işte
    evrim teorisi insana hakaret etmeyi öğretiyor demek ki
    örnek mi aynaya bak
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.