Şimdi Ara

Evlilikte Ziyaretler Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4,5 senelik evliyim.Size eşimle benim aramda olan bir durumu anlatacağım. Duruma göre kısa bir şekilde kim haklı, kim haksız cevaplarsanız sevinirim.

Ben mühendisim ve şantiyede çalışıyorum (12 saat mesai). Genelde pazarlarımız bile çalışmakla geçiyor. Eşimle biz X şehrinde yaşıyoruz. Eşimin Ailesi Y şehrinde, benim ailem ise Z şehrinde yaşıyor.

Ben ancak Bayramlardan bayramlara senede 1 hafta belki izin alabiliyorum. Eşim çalışmıyor ve 2 ayda bir belkide daha sık Y şehrine ailesinin yanına haklı sebeplerden dolayı gidip geliyor yani ailesini görebiliyor.

Ben kendi izin zamanımda ise Z şehrine önce ailemi görmeye gidiyorum belli bir süre kalıp Y şehrinde eşimin ailesini görüyorum. Yani eşimin ailesini de pas geçmiyorum.

Eşimin ailesini kısıtlı zamanımda bile gördüğüm halde bana önceliği onun ailesine vermemi söylüyor. Bende kendisine bak sen istediğin zaman görüyorsun aileni. Benimde hakkım diyorum benimde görmem lazım diyorum. Hak veriyor görmelisin diyor ama ona göre bu durumda 1 haftalık tatilin 2 gününü benim ailemde 5 gününü onun ailesinde geçirmeliymişim.

Bu evlendiğimizden beri böyle. Yani onun dediği şekilde olmuyor ama trip yiyorum, sıkıntı yaşatıyor bana ve ben bu yüzden artık izin falan kullanmak istemiyorum.

Ben bu duruma anlam veremiyorum. Acaba ben mi yanlış düşünüyorum bana bir fikir verebilir misiniz ?

• Eşinin psikolojik sorunları var galiba.

Sen eşinin ailesine göre eloğlusun o kadar gün ne yapacaksın onların yanında?

Ben eşimin ailesinin yanında maksimum 6 saat kalabilirim sonrası bayar beni.

Dik dur kendini ezdirme çünkü haklısın.

• haydarali34 kullanıcısına yanıt

Valla hocam anlamadım durumu hiç anlayacakmışım gibi de değil.

Mesela şöyle bir durumda mevcut.

Ailelerimizin X şehrinde olduğunu düşün. 10 günlük izinde 2 gün onlarda 2 gün benim ailemde kalıyoruz.

Acayip yoruyor.İzindende bişey anlamıyorum

• Kesinlikle haklısın ben bırak beş günü bir gün zor kalırım.
  • Hocam yani illa onun ailesinde mi kalın istiyor ya da siz mi o sizin ailenizde kalsın istiyorsunuz ? Ayrı ayrı kendi ailelerinize gitseniz olmaz mi ? Evlilik tecrübem yok o yüzden soruyorum. 😁 Ve bence de siz haklısınız ama nasıl çözersiniz bilemedim eşinizin ailesi ile konuşun bir de belki onlar kızlarını ikna ederler. Yani bazı aileler tarafsız olabiliyor benim ailem öyle.
  • Sebebini nasıl açıklıyor sorduğunuzda hocam?
  • Gülme tuttu ya:)) abi soruna bak ya şaka gibi nedir bu aile görme olayı,ailesini herzaman görmek isteyen kadın evlenmesin bu kadar basit.

Sen saatlerce deli gibi çalışıyon eve ekmek getiriyon normalde hürmet göstermeleri lazım ama bu senin görevin faln derler:) kardeş yenge çok acımasız açık konuşayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A5765A7F6

Hocam yani illa onun ailesinde mi kalın istiyor ya da siz mi o sizin ailenizde kalsın istiyorsunuz ? Ayrı ayrı kendi ailelerinize gitseniz olmaz mi ? Evlilik tecrübem yok o yüzden soruyorum. 😁 Ve bence de siz haklısınız ama nasıl çözersiniz bilemedim eşinizin ailesi ile konuşun bir de belki onlar kızlarını ikna ederler. Yani bazı aileler tarafsız olabiliyor benim ailem öyle.

@AlbertSchweitzer hocam evet onun ailesinde daha çok kalmalıymışız o şekilde diyor. Ailesi bana karşı çok nazik ve bana herhangi bir şekilde bu konu ile ilgili bir şey söylemediler. Ben onlardan dolayı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum zaten ama malesef eşim benimle aynı fikirde değil. Sülalesindeki damatların çoğu evlendikten sonra sanırım kız tarafıyla daha çok vakit geçirmiş benimde öyle olmamı istediğinden dolayı bu şekilde düşünüyor.

@Catcheee hocam evet biraz acımasız malesef ama yapacak bişey malesef yok.

Arkadaşlar eşimi şu şekilde ikna ettim. Doaha doğrusu şöyle bir yol buldum.

Dedim ki bak sen böyle düşünüyorsun ben böyle düşünüyorum. Gel gidelim Bir aile terapisi alalım ve bu durumu tarafsız bir kişiye anlatalım. Kimin haklı olduğunu bu sayede öğreniriz. Ben dedim haksızsam eğer nedenlerini söylesin sen haksızsan nedenlerini söylesin.

Kendisi tamam dedi ve kısmetse ayın 8'inde gideceğiz. Gelişmeleri bildiririm sizlere  

• quote:

Orijinalden alıntı: chupacabra

@AlbertSchweitzer hocam evet onun ailesinde daha çok kalmalıymışız o şekilde diyor. Ailesi bana karşı çok nazik ve bana herhangi bir şekilde bu konu ile ilgili bir şey söylemediler. Ben onlardan dolayı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum zaten ama malesef eşim benimle aynı fikirde değil. Sülalesindeki damatların çoğu evlendikten sonra sanırım kız tarafıyla daha çok vakit geçirmiş benimde öyle olmamı istediğinden dolayı bu şekilde düşünüyor.

@Catcheee hocam evet biraz acımasız malesef ama yapacak bişey malesef yok.

Arkadaşlar eşimi şu şekilde ikna ettim. Doaha doğrusu şöyle bir yol buldum.

Dedim ki bak sen böyle düşünüyorsun ben böyle düşünüyorum. Gel gidelim Bir aile terapisi alalım ve bu durumu tarafsız bir kişiye anlatalım. Kimin haklı olduğunu bu sayede öğreniriz. Ben dedim haksızsam eğer nedenlerini söylesin sen haksızsan nedenlerini söylesin.

Kendisi tamam dedi ve kısmetse ayın 8'inde gideceğiz. Gelişmeleri bildiririm sizlere  

Alıntıları Göster
    Acının tatlı tebessümü hocam bu nerde görsem tanırım

• Çok gereksiz bir konu bayram da izin de kız tarafına gitmek şöyle dursun ben kız tarafın soy ismini alırım.
  • Bir ömür böyle gitmez geçmiş olsun
  • Catcheee C kullanıcısına yanıt
    Kocası, ailesine hizmet etsin diye evlenen kadınlar var.
  • Valla senin ailen benim ailem olayına girdiyseniz işiniz zor hocam biz bunu çok zor atlattık boşanmadan döndük
  • Yanlış evlilik
  • Biz 2 tarafla da aynı şehirde yaşıyoruz o yüzden kendimden örnek veremeyeceğim, ama eniştelerimin gelip de uzun süre anneannem gilde kaldığını hiç hatırlamıyorum. Enişteler kendi ailesine gider, teyzelerim gelir kendi ailesinde kalır. Sizin yaptığınız gibi tatil bitimine doğru 1 2 gün eniştem de gelir hep birlikte eve dönerler.
  • aman hocam aman diyim!

Erkek olan sensin o evin reisi sensin.Tabiki kendi ailein yanına gideceksin.Tepki olarak bence artık gişdip iki gün bile durma.

KADINLAR BÖYLEDİR anlamsız isteklerle erkeği manipüle etmeye çalışır süğrekli.Doğal olduğunu bil.Ağırlığını koy.Evin erkeği sensin son karar her zaman sende.

Sakince durumu açıklarsın uzatırsa da düzgünce açıkladım konu kapanmıştır deyip bitirirsin.O kendi halinde söylensin.Kendini acındırma kavga çıkarma gibi manipülasyonlara asla gelme.

• Ben okurken kanser oldum sen nasıl idare ediyorsun be hocam. Kolaylıklar diliyorum bu şartlar altında sana. Kesinlikle haklısın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.