Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (697. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ONY86

bir güncelleme geçeyim. bir süredir evlilik terapistine gidiyoruz. neredeyse aynı şeyleri arkadaşlarımız da söylüyor. aynı nasihatler ve örneklerle anlatım... eski halimiz yok. ben sütten çıkma ak kaşık değilim ama sadece beni suçlu görüyor, bana hak verenleri de suçluyor. haliyle çıkamıyoruz kısır döngüden.

Çok aşırı özel değilse anlat dostum konu ne neden orta yolu bulamıyosunuz terapistw gitme olayınız çok güzel keşke çoğu çift yapabilse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Catcheee C kullanıcısına yanıt

bankadaki krediyi, iyi niyet vb, kullandılar ama yerine hiç koymadılar,eşimin ailesi. haliyle banka battı. olaylara yorum yapabilmek için hayatımızı biraz bilmesi gerekir birisinin. diğer türlü eksik oluyor ve yanlış kanıya varıyor insan. aile içindeki gereksiz çekişmeler vb derken iş büyüdü. ayrıca eşimin sinirliliğe yatkınlığı ters etki yapıyor.

• quote:

bir güncelleme geçeyim. bir süredir evlilik terapistine gidiyoruz. neredeyse aynı şeyleri arkadaşlarımız da söylüyor. aynı nasihatler ve örneklerle anlatım... eski halimiz yok. ben sütten çıkma ak kaşık değilim ama sadece beni suçlu görüyor, bana hak verenleri de suçluyor. haliyle çıkamıyoruz kısır döngüden.

Evlilik terapisti hikaye ya. Yok efendim yaşam koçu yok efendim evlilik terapisti vs boş şeyler.

Sorun ekonomi ve korona. İnan bana esas sorun bu. Bu herşeyi tetikliyor. Terapist çözemez bunu. Zengin (dolar milyoneri) değilsen bu ekonomik durum hertürlü senide etkiliyor haliyle eşini de. Korona tedbirleri de insanları bunaltıyor.

No money no funny. Sorun bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

Çok kökten girmişsin konuya

• quote:

Çok kökten girmişsin konuya

Bu ama. Spesifik bir sorununuz yoksa sebebi budur. Bu yüzden aceleci davranma. Yuva kolay kurulmuyor. Korona ve tedbirleri elbet geçer ekonomi de tam düzelmese de illa ki biraz toparlar. Zor zamanlar. Herkesi vuruyor bu durum. Buda aile içi sorunlara yol açıyor. Çevremde kaç kişi boşandı. Bakıyorsun ortada elle tutulur bir sebep yok.

• quote:

bankadaki krediyi, iyi niyet vb, kullandılar ama yerine hiç koymadılar,eşimin ailesi. haliyle banka battı. olaylara yorum yapabilmek için hayatımızı biraz bilmesi gerekir birisinin. diğer türlü eksik oluyor ve yanlış kanıya varıyor insan. aile içindeki gereksiz çekişmeler vb derken iş büyüdü. ayrıca eşimin sinirliliğe yatkınlığı ters etki yapıyor.

Söylediğiniz gibi olayları tam bilmeden yorum yapmak doğru bir noktaya çıkarmayabilir. Ama cümlelerinizden çıkardığım ayrıntılarla bazı noktalara değinmek istiyorum.

Öncelikle sanırım sizin iyi niyetinizden doğan bir maraz olduğu. Bankadaki borç ve bununla başlayan çekişmeler olayları büyütmüşe benziyor. Zamanında halı altına süpürülen küçük sorunlar önünüze çığ gibi serilmeye başlıyor.

Sanırım siz olayın kaynağını çözmeye çalışıyorsunuz ve tahminimce bulamıyorsunuz. Çünkü çok fazla karmaşa ve kavga var.

Evlilik hakikaten zor bir denge oyunu. Bir yanda sizin aileniz bir yanda eşinizin ailesi, bir yanda siz ve eşiniz, bir yanda sizin arkadaşlarınız bir yanda eşinizin arkadaşları... Zor bir denklem. Herkese iyi olmaya kalkıyorsunuz kullanmaya tepenize binmeye başlıyorlar, kötü oluyorsunuz (birgarip2019 arkadaşımız gibi) size düşman kesiliyorlar. Teraziyi dengede tutma çabanız tek başınıza yeterli olmuyor.

Eşiniz sizin ve kendi ailesi arasında kalmış olabilir veya eşiniz tümüyle ailesinin sözünü dinliyor olabilir veya arkadaşları. Farketmiyor. Dengenin bir tarafı karışmış size yükleniyor.

Olayları çözmeniz için yardımı olur mu bilmiyorum ama bence olayları bölün. Yani eşinizin ailesi ile ilgili bir durumu bir grup arkadaşları ile ilgili olanı bir grup kendisi ile ilgili olanları bir grup yapın. Bu şekilde çözüme kavuşturmaya çalışın. Kesinlikle eşinizle aranızdaki olaya ailesinin karışmasına müsaade etmeyin. Umarım çözüme kavuşturursunuz.

• miroglu6 M kullanıcısına yanıt

Öneriniz için teşekkür ederim, sherlock holmes gibi çözmüzsünüz. Tek sıkıntılı nokta, eşimin temcit pilavı gibi aynı şeyleri tekrar tekrar ortaya atması ve böylelikle benim üstüme laf söylemeye çalışması

• ONY86 kullanıcısına yanıt

Eşinizin başka argümanı yok demekki. Sizi sıkıştıracak başka şeyler olmadığı için en sıkıştığı noktada yükselip sinirleniyor. Haklı olduğunuz gerçeğini ona inandırmak için farklı yollar denemelisiniz.

• quote:

Öneriniz için teşekkür ederim, sherlock holmes gibi çözmüzsünüz. Tek sıkıntılı nokta, eşimin temcit pilavı gibi aynı şeyleri tekrar tekrar ortaya atması ve böylelikle benim üstüme laf söylemeye çalışması

Böyle bir durumdayım bende, Gerçekten sıkıntı yaratıyor. Sürekli aynı şeyleri konuşmak ve o döngüden çıkamamak.

• Benimde evli bi kız arkadaşım var normalde severim zaten,bana dediği bu aralar eşime çok sarıyorum gözünün üstünde kaşı var diyip ağZına neyse...

Bana söylediğini yaZıyorum harfiyen valla evli olmak çok zor ya hiç düşünemiyorum o stresi çileyi.

Bana karşı anlamsız Bi önyargısı var. Çözemedim.

• ONY86 kullanıcısına yanıt

Bununla ilgili 3 olasılık var bence;

1- Eşinizin kulağına sizinle ilgili kötü şeyler fısıldayanlar olabilir,

2- Eşiniz sizin çapkınlığınızı yakalamış söylemiyor olabilir,

3- Eşiniz sizden ilgi beklediği bir hormanal sıkıntı içerisinde olabilir. Kadınların böyle zamanları vardır. Anlamsız şekilde size kızabilir, küsebilir, sinirlenebilir. Sizin onun yanında olduğunuzu belli etmeniz gerekebilir.

1 doğru olduğunu düşünüyorum ve tahmin ettiğim kişiler var.

2 bu konularda beceriksizim baştan eleyebiliriz.

3 hormonaldan ziyade düşünce yapısında bi değişiklik var. kiminle konuşsam bana hak verdiler, tabiki yaptıklarım çok doğru değil ama sıradan bi insanın vereceği tepkilerdi. maddi kanıtlar olduğu halde bana karşı. burayı çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Bu ama. Spesifik bir sorununuz yoksa sebebi budur. Bu yüzden aceleci davranma. Yuva kolay kurulmuyor. Korona ve tedbirleri elbet geçer ekonomi de tam düzelmese de illa ki biraz toparlar. Zor zamanlar. Herkesi vuruyor bu durum. Buda aile içi sorunlara yol açıyor. Çevremde kaç kişi boşandı. Bakıyorsun ortada elle tutulur bir sebep yok.

Alıntıları Göster
    Artık gayet elle tutulabilir ve açıklanabilen sebepler var. İradesini, benliğini, saygınlığını kaybetmiş alt yaşam formlarından oluşan AK yapılanmalar tüm zavallılıklarıyla toplumsal baskı ile bizi ampüle ve ampülcül düşünmeye davet ediyorlar. Eşinizi seviyorsanız keşke biraz direnseydiniz, bugünlerde şer odakları Allah ne verdiyse tadında yaşıyor. Allah'a da gözle görülmez, elle tutulmaz derler ve Allah'ın da sopası yoktur şelale dinimiz amin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 10 Şubat 2021; 22:6:21 >

• İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt
    quote:

Evlilik terapisti hikaye ya. Yok efendim yaşam koçu yok efendim evlilik terapisti vs boş şeyler.

Sorun ekonomi ve korona. İnan bana esas sorun bu. Bu herşeyi tetikliyor. Terapist çözemez bunu.

terapi sektörü zaten dikkatleri sistemden uzaklaştırmak için var. stres ve depresyon gibi olguları kişiselleştirmek, insanları "bu benim sorunum" tarzında düşünmeye ikna ediyor.

şu anda benim çalışmakta olduğum şirket de dahil olmak üzere İstanbul'daki hemen her kurumsal şirket çalışanlarını bu terapi zırvalarına yolluyolar zorla. sömürülmekten dolayı gelecek kaygısı yaşayan kişilere, kuru inciri olabilecek en yavaş şekilde yemek ve boş bir odada duvarı seyretmek gibi aktivitelerle huzura kavuşacakları söyleniyor.

aynısının pozitif versiyonu da kişisel gelişim sektörüdür. o da, istisna bile denemeyecek milyonda birlik örnekler üzerinden "çalışan karşılığını alır" yalanını ısıtarak "başarı" ve "başarısızlık" kavramını bireyselleştirir.

aynı sebeplerle sorun yaşayan milyonlarca insan olduğu bilinmesine rağmen psikiyatristler "hasta"ların sosyoekonomik durumunu olabildiğince görmezden gelip, bireysel çözümler sunmak için koşullandırılırlar.

benzer bir "sebepleri bireyselleştirme" olayı, günümüzde evlilik yaşının ileri çekilmiş olması konusunda da uygulanıyor. günümüzdeki bu istisnai durum gençlere büyükleri tarafından dayatılmış olmasına rağmen, anne-babalar ekseriyetle gününüz gençlerini sorumlu tutarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

https://twitter.com/atavrattroll/status/1354148542395408384?s=21

Bu kadın bu adamla nasıl evlendi acaba ?
    Bu adam çok zengin, kadınların bir çoğu inkar etsede neredeyse hepsi şan, şöhret, para düşkünü. Kadın 4 milyon dolar tazminat davası açmış. Yani bu durumdan bile boşanırken para koparmak derdinde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Bu adam çok zengin, kadınların bir çoğu inkar etsede neredeyse hepsi şan, şöhret, para düşkünü. Kadın 4 milyon dolar tazminat davası açmış. Yani bu durumdan bile boşanırken para koparmak derdinde :)

Alıntıları Göster

Bakmamıştım merak ettim şimdi baktım kardeş parası olsa bile evlenilmez,yazık ya kıza aklım almıyo aga nasıl bunun koynuna girer para için değermi ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Bakmamıştım merak ettim şimdi baktım kardeş parası olsa bile evlenilmez,yazık ya kıza aklım almıyo aga nasıl bunun koynuna girer para için değermi ya

Alıntıları Göster

Acımasız gerçekler.

Bu gibi çok kız biliyorum, herkes hak ettiği hayatı yaşıyor boşver acıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 11 Şubat 2021; 11:36:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Acımasız gerçekler.

Bu gibi çok kız biliyorum, herkes hak ettiği hayatı yaşıyor boşver acıma.

Alıntıları Göster

Kesinlikle bende onu hep derim herseyin bedeli var para için hersey yaparsınız olacaklarda bunlardır adam gibi işinde gücünde adamlara dönüp bakmazlar.

Su testisi su yolunda kırılır

• quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Alıntıları Göster

Hiçbirimiz Brad Pitt değiliz, insanları tipiyle asla yargılamam ama şu adama bakınca spor salonunda soyunma odasında görsem giyinip gitsin diye beklerim. Kadınlar aynı yatağı paylaşacakları insanları biraz daha iyi seçmeli, sırf para için yapılması inanılmaz bir şey.

Sonra Twitter'da "şöyle böyle erkek kaldı, şunu şunu yapan 6/10 erkekler nerede?" falan yazıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.