Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (695. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Conecto_2001
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birgarip2019 kullanıcısına yanıt

@birgarip2019 abi ben bu abiye güvenirim çok iyi açıklamış sen de ben gibi duygularını en derinde yaşayansın önce bir nefes al düşün bir kız çocuğun var allah bağışlasın ne güzel kalbi çok yıpranır çocuğun. Bence çok yakında evinin yanında bir daire tut orayı home office yap arayı düzelt abi kim mükemmel ki ne güzel kızın var evladı olmayanlar var sıkıntı olarak görme tatlı bir dert olarak gör. Aileler hep karışır kızlar ailelerine daha çok itaatkar bu böyle ben bekarım ama bana birini boşamak kolay değil daha zor gelir. Ne güzel eşinle onca güzel zaman geçirmişsin bence sakinlikle yumuşak bir şekilde konuş ama konuştuklarınızı not edin. Sağlıcakla kal kendine dikkat et.

• quote:

Orijinalden alıntı: BisikletJantı

Herkese merhaba, konuyu cok uzatmadan aktaracagim. Siz tecrubeli abilerim kardeslerimden yorumlarinizi almak istiyorum. Cok dara dusmus durumdayim. Kimseye anlatamiyorum bari sizlerle paylasayim. 3 senelik bi sevgilim var. Ani bir sekilde ilk goruste ask diyebilicegimiz sekilde iliskimize basladik. Hersey harika ilerliyodu cok mutluyduk cok seviyoduk birbirimizi. Kendisi 3 yas buyuk benden. Ben 23 yasindayim. Sonra bir anda kendimizi ayni evde yasarken bulduk. Evimizi beraber gecindiriyoduk herseyine beraber kosuyoduk. Hatta birlikte bir kopek sahiplendik. Kendisi buyuk bi sirkette calisiyor. Bense ogrenciyim bu sene bi aksilik cikmazsa mezun olacagim. Ayni zamanda aile sirketimiz var orada mezun olduktan sonra yapacagim isi ogrenmeye calisiyorum. Bu zamana kadar gunlerimiz boyle gecip gidiyordu. 5 ay once evlenme teklifi ettim. Aile ile tanismaya gittik babasiyla abisiyle tanistim. Yine hersey guzel gidiyordu. Bir problem yoktu ama iliskimiz eskisi gibi heycanli degildi bunun farkindaydim. Herneyse ailesiyle tanistim korona azalirsa gelinir gidilir aileler tanisir bir yol cizerler bizde duruma gore soz nisan artik kimin adeti neyse oyle yapariz dedik ve yasadigimiz sehre istanbula donduk. Kendi ailesi sehirdisinda yasiyor 4-5 saat mesafede. Benim ailemle ayni sehirdeyiz ama arada kopru var. Her neyse gecen hafta baba bi anda artik gelsinler istemeye soz yapalim diyor. Boyle olunca hatunda babadan cekindigi icin 1 ay icinde halledelim gibisinden acele etmeye vs basladi. Bende bundan asiri rahatsiz oldum. Once bi tanissinlar acelemiz ne benim okulu beklicektik vs dedim ama nafile bu seferde sen istemiyorsun diye gaza geldi bagirdi cagirdi. O gece ayri yattik sabah ise gitmek icin kalktim baktim yuzugu cikarmis masaya koymus. Ve simdi ortalik iyice karisti. Aileler dahil oluyor arkadaslar dahil oluyor surekli cadir karisiyor. Ben ise cok aradayim. Onu kirmak uzmek istemiyorum. Hayatimi ona adadim resmen. Ilk uzun iliskim. Ailesi sehirdisinda diye ve ayni evde yasiyoruz diye ona olan sevgimden askimdan her isine hastaligina sokerligine ben kostum. Pandemi de haftada 1 gun ise gidiyor ugrasmasin diye ise birakip aldim pandemiden once her gun vs. O yuzden birakmak istemiyorum cunku cok zorlanicak ve ilerde pisman olmaktan korkuyorum cunku butunlestik. Ama obur turlu de korkuyorum. Ya ilerde daha buyuk sikinti yasarsam diye korkuyorum. Gectigimiz haftasonu once bi tanissinlar dedigim de olayi buyutup benim ailem boyle uygun gordu dedi. Bu da benim canimi cok sikti. Ben kendi ailemi olayin disinda tutsbiliyorum ama o bunu yapamiyor anladigim kadariyla. Ya da yapmak istemiyor bilmiyorum. Simdi 2 gundur tek kelime konusmuyoruz. Mevzu nereye varicak ne olucak bilmiyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayin. Bana bi yol gosterirseniz cok tesekkur ederim. Kalin saglicakla..

Merhaba kardeşim olaya aileler girmeden önce hersey ne güzel ne şeffaf değil mi? Ben o kadınların aile işin içine girdikten sonraki değişimlerini hiç anlamıyırum yazık bu aile faktörü yüzünden kaç evli çift mutsuz.

Kardeş şimdiden trip yiyip ayrı yatıyosanız işin zor kız arkadaşın acele eder tabi çünkü yaş 30 a doğru geliyor,çocuk doğurma o bu derken hemen ister ama sen iyi düşün cidden geri dönüşü çok zor ben olsam yoluma bakardım hiç çekmezdim bu şeyleri zaten güzel zamanlarda geçirmişsin.Evlenirsen çocuktan sonra sana karşı çok büyük değişim olursa işte o zaman işin çok zor.

Daha gençsin aga hayatını yaşa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://twitter.com/atavrattroll/status/1354148542395408384?s=21

Bu kadın bu adamla nasıl evlendi acaba ?
  • Catcheee C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet gayet guzel gidiyordu hersey benim okulu bekliyorduk. Ne kadar istekli oldugumu o da biliyordu okulu bitirmek icin cok caba harciyodum. Ama bu kadar hizli gelismesi beni korkuttu ve sinirlendirdi acikcasi. Cok guzel zamanlar gecirdik beraber. Bu yuzden kestirip atamiyorum. Cok zor bu benim icin. Olurda ayrilirsak ailesi burda degil. Sahip oldugu tek sey benim. Cok zorlanicak. Bu kadar hassas olmaktan nefret ediyorum. Benim icinde cok zor olucak. O kadar aradan sonra aile evine donucem. Uzun bi sure unutamicam belki pisman olucam. Ama devam edersek de ilerde daha buyuk sikintilar yasayamayacagimin garantisini kimse veremiyor bana. Bilmiyorum cok bunaldim daraldim. Oyle bi icimi doktum.
  • quote:

Herkese merhaba, konuyu cok uzatmadan aktaracagim. Siz tecrubeli abilerim kardeslerimden yorumlarinizi almak istiyorum. Cok dara dusmus durumdayim. Kimseye anlatamiyorum bari sizlerle paylasayim. 3 senelik bi sevgilim var. Ani bir sekilde ilk goruste ask diyebilicegimiz sekilde iliskimize basladik. Hersey harika ilerliyodu cok mutluyduk cok seviyoduk birbirimizi. Kendisi 3 yas buyuk benden. Ben 23 yasindayim. Sonra bir anda kendimizi ayni evde yasarken bulduk. Evimizi beraber gecindiriyoduk herseyine beraber kosuyoduk. Hatta birlikte bir kopek sahiplendik. Kendisi buyuk bi sirkette calisiyor. Bense ogrenciyim bu sene bi aksilik cikmazsa mezun olacagim. Ayni zamanda aile sirketimiz var orada mezun olduktan sonra yapacagim isi ogrenmeye calisiyorum. Bu zamana kadar gunlerimiz boyle gecip gidiyordu. 5 ay once evlenme teklifi ettim. Aile ile tanismaya gittik babasiyla abisiyle tanistim. Yine hersey guzel gidiyordu. Bir problem yoktu ama iliskimiz eskisi gibi heycanli degildi bunun farkindaydim. Herneyse ailesiyle tanistim korona azalirsa gelinir gidilir aileler tanisir bir yol cizerler bizde duruma gore soz nisan artik kimin adeti neyse oyle yapariz dedik ve yasadigimiz sehre istanbula donduk. Kendi ailesi sehirdisinda yasiyor 4-5 saat mesafede. Benim ailemle ayni sehirdeyiz ama arada kopru var. Her neyse gecen hafta baba bi anda artik gelsinler istemeye soz yapalim diyor. Boyle olunca hatunda babadan cekindigi icin 1 ay icinde halledelim gibisinden acele etmeye vs basladi. Bende bundan asiri rahatsiz oldum. Once bi tanissinlar acelemiz ne benim okulu beklicektik vs dedim ama nafile bu seferde sen istemiyorsun diye gaza geldi bagirdi cagirdi. O gece ayri yattik sabah ise gitmek icin kalktim baktim yuzugu cikarmis masaya koymus. Ve simdi ortalik iyice karisti. Aileler dahil oluyor arkadaslar dahil oluyor surekli cadir karisiyor. Ben ise cok aradayim. Onu kirmak uzmek istemiyorum. Hayatimi ona adadim resmen. Ilk uzun iliskim. Ailesi sehirdisinda diye ve ayni evde yasiyoruz diye ona olan sevgimden askimdan her isine hastaligina sokerligine ben kostum. Pandemi de haftada 1 gun ise gidiyor ugrasmasin diye ise birakip aldim pandemiden once her gun vs. O yuzden birakmak istemiyorum cunku cok zorlanicak ve ilerde pisman olmaktan korkuyorum cunku butunlestik. Ama obur turlu de korkuyorum. Ya ilerde daha buyuk sikinti yasarsam diye korkuyorum. Gectigimiz haftasonu once bi tanissinlar dedigim de olayi buyutup benim ailem boyle uygun gordu dedi. Bu da benim canimi cok sikti. Ben kendi ailemi olayin disinda tutsbiliyorum ama o bunu yapamiyor anladigim kadariyla. Ya da yapmak istemiyor bilmiyorum. Simdi 2 gundur tek kelime konusmuyoruz. Mevzu nereye varicak ne olucak bilmiyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayin. Bana bi yol gosterirseniz cok tesekkur ederim. Kalin saglicakla..

Güzel başlayan bir ilişki yerini yönlendirmeye bırakmış gibi görünüyor. Sevgiliniz yüzüğü çıkararak bununla size açıkça istediğim olmazsa ayrılırız mesajı veriyor.

Burada sizin için zor bir sınav başlıyor. Sevgiliniz yüzüğü çıkarıp göreceğiniz bir yere koyarak size blöf yapıyor olabilir veya gerçekten ayrılığa hazır olabilir. Bunu bilip ona göre adım atmanız lazım.

Sevgilinizi karşınıza alıp konuşun. Yüzüğü takmadıysa yüzük masada göreceği bir yerde dursun. Neden böyle yaptığı ile ilgili konuşun. Ses tonunuzu asla yükseltmeyin veya düşürmeyin. Stabil olun. Olayı kavga boyutuna çekmeden konuşun. Muhtemelen artık evlenmek istediğinden ve ailesinin ona baskı kurmasından bahsedecek. Yumuşamayın. Yüzük mevzusuna gelin. Yüzüğü neden çıkardığını sorun. Ayrılmak isteyip istemediğini sorun açıkça. Sizi etki altına almasına asla müsaade etmeyin. Uyanık olun. Her sözünü iyi dinleyin. Ayrılmak istediğini söylerse buna hazırlıklı olmanız lazım.

Seviyorsunuz. Eğer suyuna gidip dediklerini yaparsanız ne olur? Sizi her yapmadığınız şeyde yüzüğü çıkarıp ayrılıkla tehdit eder. O yüzden bu işin yalama olmaması için bu konuşmayı yapmanız şart. O sizin burnunuzu sürteyim derken siz ona net bir mesaj vermeniz lazım. Bir daha o yüzük çıkarsa bu iş biter demeniz lazım. Ve dediğinizi yapmanız lazım. Yoksa hiçbir itibarınız kalmaz sevgilinizin gözünde.

Kararlı olun ve kaybetmekten korkmayın.

• miroglu6 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba mesajiniz icin tesekkurler. Yuzuk su an ayni masanin ustunde duruyor. Ne o elliyor ne de ben. Niyeti ne ne yapmak istiyor bilmiyorum. Tek bildigim ben cok bunaldim ama sonuclarini da dusunmeden edemiyorum. Cok boyle konuskan bir iliskimiz yok daha cok birbirimizden uzak durarak cozuyoruz olaylari. Bu sefer ne olacak bilmiyorum. O evden calisiyor. Bilerekten gec gidiyorum eve rahat etsin diye. Ne o benim yuzume bakiyor ne ben onun. Sacma sapan bir ortam var evde yani sizin anlayacaginiz.
  • BisikletJantı B kullanıcısına yanıt

Birbirinizden uzak durarak çözüm oluşturmuyorsunuz. Bu çözüm değil, sorunları halının altına süpürmek. Bu şekilde ne bir ilişkiyi ne de bir evliliği yürütemezsiniz. Şimdi sevgilisiniz diye rahatsınız. Evlendiğinizde birbirinize karşı sorumluluklarınız olacak. Çocuk vs. olursa içinden çıkılmayacak bir hal alacak ilişkiniz. Bence sorunlarınızı yüz yüze konuşmadan evlilik kararı almayın. Evlenince bu iş çözülür diye düşünmeyin. Kendinize de sevgilinize de yazık edersiniz.

• quote:

Merhaba, evet gayet guzel gidiyordu hersey benim okulu bekliyorduk. Ne kadar istekli oldugumu o da biliyordu okulu bitirmek icin cok caba harciyodum. Ama bu kadar hizli gelismesi beni korkuttu ve sinirlendirdi acikcasi. Cok guzel zamanlar gecirdik beraber. Bu yuzden kestirip atamiyorum. Cok zor bu benim icin. Olurda ayrilirsak ailesi burda degil. Sahip oldugu tek sey benim. Cok zorlanicak. Bu kadar hassas olmaktan nefret ediyorum. Benim icinde cok zor olucak. O kadar aradan sonra aile evine donucem. Uzun bi sure unutamicam belki pisman olucam. Ama devam edersek de ilerde daha buyuk sikintilar yasayamayacagimin garantisini kimse veremiyor bana. Bilmiyorum cok bunaldim daraldim. Oyle bi icimi doktum.

Merhamet güzel bi duygudur ama bensiz ne yapar onun herseyi benim diyip herseyi kabul ederseniz,allah korusun buraya nerden evlendim diye konu bile açabilirsiniz bekarlarda konunuzu okuyup şükrederler.

Bu trip küsme nedir ya bak çok sevgilim oldu 36 yaşındayım şundan emin ol bi kadın ne yaşarsa yaşasın ayrılınca bi kaç aya hemen birini bulup evleniyolar,bizim gibi berduş olmuyolar ondan emin ol,burda yazan diğer arkadaşın dediği gibi evlenir çocuk olursa depresyona girersin.Şu an sevgilisiniz bi sorumluluğun yok,çocuk yok,kimse sana müdahele edemez ayrılsan nafaka yok ve buna rağmen için daralıyor inanki bu hiçbişey kardeş.

• steven_stiffler kullanıcısına yanıt

para, mevki, lüks hayat, gezme tozma vs...

• miroglu6 M kullanıcısına yanıt
    Hayir kesinlikle evlenince duzelir diye bir dusuncem yok. Sadece ikimizin karakteri de bu sekilde ve boyle alismisiz alistirmisiz kendimizi sanirim. Ben ona gore daha cekingenim. Susmayi tercih ediyorum. O ise rahatca aciklayabiliyor. Ama ben patladigim zaman yikici olabiliyorum ve tabiki hakli bile olsam haksiz duruma dusuyorum. O yuzden bunu basarabilmek cok zor bizim icin.
    Evet haklisiniz, ama ne olursa olsun vicdan azabi her zaman kafamin kalbimin bir kosesinde duruyor. Ne olursa olsun bunu atamiyorum icimden. Belki o bunun farkinda bile degil. Bilmiyorum sadece dusunuyorum.
  • 01001101 kullanıcısına yanıt

Akıl ve içgüdü kelimeleri aynı cümlede kullanılınca hatalara yer verilmesi doğal.

Yunus balığı aklıyla değil iç güdüsüyle sürüyü takip eder.

İnsan bebeği doğduğunda akıl sahibi değildir ama ona özgü içgüdüleri sayesinde; mesela ağzına birşey değdirildiğinde emme refleksi sayesinde hayatta kalır işte bu içgüdüdür.

İçgüdülerimizi inkar etmek kendimizi inkar etmektir.

Merhaba,

Benim düşüncem , insanların bir bam teli var, bunu çok zorlamaz isen kopmaz ama koparırsan her şey biter geri dönülmez,

boşanmam da öyle oldu dayanabildiğim kadar dayandım fakat olmadı bam telim koptu.

• ercan_elo_bil kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun hocam. Dediklerinize katiliyorum. Bizde dun aksam bitirdik malesef.
  • Evet beyler yardim almak istedigim bir konu var
    Onceden asik oldugum kizi unutum diyebilirim artik.Uzun suredir is ve okul geregi konustugum birisi vardi ve konustugum zamanlar hicbisi hissetmiyordum.O zaman baskasina vurulmustum.Durduk yere gecen gun yine aklima dustu ve icimde birseyler oldu ve bir yazayim dedim.Askerdeyim ve askerlik sohbeti yaparken benim erkek arkadasimda orada yaptigini soyledi simdi rahat bir yer cumlesini arasina sıkıştırdi.Buyuk ihtimal bunu erkek arkadaşı yazdirtti ve yine buyuk ihtimal askerligide orada yapmadi.Neyse ben mesaji aldim sohbeti kisa tuttum sevgilinizede sanada yardimlariniz icin Teşekkürler dedim ve konuyu kapattim sohbeti tamamen sildim.Sevgilisi oldugunu ogrenmis oldum.Boyle seyler yakisan hareketler degil.
    Gecen gun messengardan mesaj gelmis Sinan bey Ne yaptiniz nasilsiniz sizi merak ettim?Usta birligin nasil diye?

Sizce bu mesaj normal mesajmi?Yoksa benmi farkli dusunuyorum?Siz olsaniz ne dusunurdunuz?

• quote:

Gecmis olsun hocam. Dediklerinize katiliyorum. Bizde dun aksam bitirdik malesef.

Hayırlısı olsun kardeşim bence hemen bitirmeyip evliliğe hazır değilim desen daha iyi olmazmıydı,yine beraber yaşardın kızı kandır demiyorum biraz süre iste yine devam et.

Ben hayatıma aldığıma açık açık bunları konuşuyorum o yüzden içim rahat:)

• Rem0te kullanıcısına yanıt

merhaba,

kadınları hemen sevgili olarak görmemek lazım, normal arkadaş olun yeterli, bence kadın normal arkadaş gibi muhabbet ediyor.

• Evet biz erkeklerinde en buyuk hatasi bu genelde. :)
    Arkadas gibi sordu diyorum bende simdi dusununce :)

Hocam oyle bi yolu yok malesef. Cikar yol bulamiyoruz. Su an o yolu acarsam ilerde tekrar ayni seyin olma ihtimali var. Bu da problem acikcasi. Ek olarak dusuncelerim cok degisti. Benim ona davrandigim kadar merhametli davranmiyor bana. Bunu anlamam cok aci oldu tokat gibi carpti suratima. Ben olurda ayrilirsak hayati nasi devam eder diye dusunurken, o ise ben 3 gundur koltukta yatiyorum ustume bir pike atmaktan aciz. Bu saatten sonra donse bile bunlari unutabilicegimi sanmiyorum.

Seni düşünmeyen birine yapman gerekeni yaptın bence. Kendi evinde yabancı gibi koltukta yatınca kısa sürede anlamış olmana sevindim açıkçası. Ama bence gitmeye hazırdı zaten.

• 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.