Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (698. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.184
Cevap
394
Favori
926.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ekside suan bir baslik var,ezigin biri kendisini aldatan kezbana celenk yollamis
    Wp mesajlarini okuyunca cilgina dondum gerizekalinin.Daha bide uzun uzun yazmis beyinsiz Meric.
    Abi bu nasil bisi ya.Bu kadar nasil ezik olunabiliyor anlamakta zorlaniyorum.Yemin ederim aldatilan Kamil tam dovmelik sopalik.Gerizekali herif.Okudukca kan beynime sicradi

Arkadaslar sizden ricam Allah askina ezik olmayin ya,yol verin gitsin kezbanlara,kal...lara.
    Agzini burnunu dagitasam geldi celenk gonderen ezigin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rem0te

Beyler ekside suan bir baslik var,ezigin biri kendisini aldatan kezbana celenk yollamis
    Wp mesajlarini okuyunca cilgina dondum gerizekalinin.Daha bide uzun uzun yazmis beyinsiz Meric.
    Abi bu nasil bisi ya.Bu kadar nasil ezik olunabiliyor anlamakta zorlaniyorum.Yemin ederim aldatilan Kamil tam dovmelik sopalik.Gerizekali herif.Okudukca kan beynime sicradi

Arkadaslar sizden ricam Allah askina ezik olmayin ya,yol verin gitsin kezbanlara,kal...lara.
    Agzini burnunu dagitasam geldi celenk gonderen ezigin.

link varmı hocam ben hiç şaşırmadım,evi terkedip bi yıl sonra tekrar kocasına dönen var 1 yıl boyunca nerdeydi agq bu kız,müge anlıda bile kadınların aldattığı erkeklere bak gariban gariban mal mal otıruyolar,kadın aldatmış kocamı sevmiyorum diyor adam halen yalvarıyor ilişki bitirememe sorunsalı var o insanlarda.

Valla ben kadın olsam birzda kötü niyetli olsam böyle erkekler varken ne çalışırım nede kendimi yorarım:)))

• @Catcheee linke gerek yok hocam post zaten sayfanin ilk sirasinda girdiginiz zaman gorursunuz

• İç Anadolu kökenli öğretmen arkadaşın bir buçuk yıldır görüştüğü Karadenizli kız arkadaşı nihayetinden "Sen sakatsın" diyerek terketmiş.

Arkadaş da bunun üzerine sinir krizi geçirdi ve anksiyete raporu aldı.

İlişkilerini detaylı bilmiyorum kız arkadaşını da hiç görmemiştim. Ama zaman zaman kızın babasının evlenmelerine karşı çıktığını kızını da etkilediğini anlatırdı.

Ama kızın terketme sebebi olarak arkadaşın aksayan ayağını göstermesi (Bir bacak diğerinden daha kısa) bana zaten uzun zaman önce kafasında ilişkiyi bitirdiğini, bunu arkadaşa bir türlü anlatamadığından onu en zaaf yerinden vurup, bir daha görüşmek istemediğini düşündürdü.

Aslında arkadaş sevdiği için kızın kendisine toz konduramıyor babasından etkilendiğini düşünüyordu.

Kadın milleti işte böyle: Terkederken ciğerinizi de söker...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

İç Anadolu kökenli öğretmen arkadaşın bir buçuk yıldır görüştüğü Karadenizli kız arkadaşı nihayetinden "Sen sakatsın" diyerek terketmiş.

Arkadaş da bunun üzerine sinir krizi geçirdi ve anksiyete raporu aldı.

İlişkilerini detaylı bilmiyorum kız arkadaşını da hiç görmemiştim. Ama zaman zaman kızın babasının evlenmelerine karşı çıktığını kızını da etkilediğini anlatırdı.

Ama kızın terketme sebebi olarak arkadaşın aksayan ayağını göstermesi (Bir bacak diğerinden daha kısa) bana zaten uzun zaman önce kafasında ilişkiyi bitirdiğini, bunu arkadaşa bir türlü anlatamadığından onu en zaaf yerinden vurup, bir daha görüşmek istemediğini düşündürdü.

Aslında arkadaş sevdiği için kızın kendisine toz konduramıyor babasından etkilendiğini düşünüyordu.

Kadın milleti işte böyle: Terkederken ciğerinizi de söker...

Ahlaksız bi kadına denk gelmiş,bizim erkeklerde hak ediyor aga biraz dik durun ya kadınmı kalmadı anlamıyorum böyle üzülerek bunları dahada sevindiriyosunuZ.

Ben terkedildiğin zaman kib yaZıp hayatıma devam ediyorum benmi çok güçlüyüm anlamadım

• Son birkaç ay içinde çevremden birçok kişi boşanmıştı bunu da burada dillendirdim. Dün amcamın oğlunun da eşiyle boşanma kararı aldıklarını öğrendim. Evleneli 1 yıl olmamıştı daha. Biz Ankaralıyız kız İzmirli. Bunun olmayacağını da en başından söylemiştim ama birbirlerini çok sevdiklerini ve kültür farkını önemsemediklerini söylemişlerdi. Sonuç bu. Daha nişan ve söz gününde bile buram buram kültür farkını hissediyorduk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

sosyolojik olarak merak ettim açıkçası bu çifti. çinden hakkariye gelin gelen var.bu durum tamamen kültür farkı mı yoksa temel insan davranışları mı?

• Arkadaşlar merhaba benimde bi derdim var,ailem bazı zaman çok baskı yapmaz bazı zaman ise çok aşırıya kaçar,dün yine evlen evlen baskısı gelmeye başladı yok düzenin tertibin olsun,yok şu olsun yok çocuğun olsun falan filan göstermek istedikleri kızları görmeye bile gitmiyorum.

36 yaşındayım yalnız yaşıyırum şimdilik ailem bi haftalığına yanıma geldi yaf hayatımdan mutluyum ben ya maddi olarakta rahatım özelde çalışıyorum işsiz kalsam ilerde bile rahat yaşarım neden evlenip o kaosun içine gireyim nedenki şeytan dşyo evlen sonra boşan evlendim de kıza yazık olacak bu sefer ve ben çok kararlı biriyimdir sevmeden bi anım olmadan pata küte evlenmem ben kaç yaşında olursam olayım evlenen evlensin aga.

Evlenince hiç zina yapmıyqcammı günahlarımdan arınacammı yada yaşlanınca karım çocugum bana bakacakmı bunun bi garantisi varmı.

• Catcheee C kullanıcısına yanıt

ailenin bu baskısı ile evlenmeye kalkışma bi sinirle. ne zaman "ben yarımım tam olmalıyım" dersin o zaman evlenirsin. yaşlanınca karın çocuğun sana bakar felan bunlar çok düz mantık düşünceler. ayağın kayar allah korusun ilk günden felç kalır eşin... çok ilkel düşünceler. evrimin nesil ilerlesin prensibi gibi. zina mina işleri evlilikle tamemen çözülen bi durum değil. daha dün tvde eşinden şüphelenen kadın, henüz kanıtları olmadan kocasını aldatmaya başlamış. şu zamanda eski neslin düşünce yapısı ile sosyal ilişkiler maalesef düzgün kurulamıyor. düzen tertip felan hikaye. ben bekarken toplu değildim ama pis hiç değildim. zaten eve birisini getirirsen otomatikman sana müsammaha gösteriyor. tertemiz ev beklemiyor. sakın sinirle evlenip boşanma zararı sana dokunur. sosyal olarak bi çekincen yoksa ara ara ailenin gönlünü yapmak için, daha doğrusu kandırmak, kızlar ile görüş. elektrik alamadım de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

ailenin bu baskısı ile evlenmeye kalkışma bi sinirle. ne zaman "ben yarımım tam olmalıyım" dersin o zaman evlenirsin. yaşlanınca karın çocuğun sana bakar felan bunlar çok düz mantık düşünceler. ayağın kayar allah korusun ilk günden felç kalır eşin... çok ilkel düşünceler. evrimin nesil ilerlesin prensibi gibi. zina mina işleri evlilikle tamemen çözülen bi durum değil. daha dün tvde eşinden şüphelenen kadın, henüz kanıtları olmadan kocasını aldatmaya başlamış. şu zamanda eski neslin düşünce yapısı ile sosyal ilişkiler maalesef düzgün kurulamıyor. düzen tertip felan hikaye. ben bekarken toplu değildim ama pis hiç değildim. zaten eve birisini getirirsen otomatikman sana müsammaha gösteriyor. tertemiz ev beklemiyor. sakın sinirle evlenip boşanma zararı sana dokunur. sosyal olarak bi çekincen yoksa ara ara ailenin gönlünü yapmak için, daha doğrusu kandırmak, kızlar ile görüş. elektrik alamadım de.

Yok hocam hiç görüşmeyip kararlı olduğumu belli ediyorum ve bende şu var başkasının tanıştıracağı kadınla evlenmem manipülasyon yapıyor insanlar bu yaştan sonra bu sorumluluğu almamın mantığı yokki yarın evlendim diyelim nolacak hayatımda ?

Kızlarla aram iyi sosyal bi adamım gerek duymuyorum kadının derdi sorumluluğu bitmez aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Catcheee -- 15 Şubat 2021; 11:27:14 >

• Catcheee C kullanıcısına yanıt

nedeni belli olmayan ama yapılması gereken bi davranış gibi kavranmış evlenme işi.

• quote:

sosyolojik olarak merak ettim açıkçası bu çifti. çinden hakkariye gelin gelen var.bu durum tamamen kültür farkı mı yoksa temel insan davranışları mı?

Günlük süt gibi bir şey Ankaralı ve İzmirli birlikteliği, anlık zevklerin sarhoşluğu geçince o süt arabaya damlamış gibi bozulur ve koku yapar, hele bazılarımızın sütü bozukken tutması çok zordur aşırı farklı evliliklerin, ben yine de temelde Ankaralı ve İzmirli farkını pek göremiyorum, bunların hepsi birbirlerinin türev ürünleri, kopyaları...

Çinli ve Hakkarili evliliği gerçekten çok ilginç, vardır başka görünmeyen sebepler...

• Süt örneğin harika:)) bazen hersey başta güzel olunca hep liöyle olacak sanıyosun aslında aynı evde yaşamak lazım evlenmeden ne kadar yanlış gibide görünse.

Bugün ailemlede konuştum yaşım 36 bu saatten sonra birini bul evlen çocuk hemen yap falan hızlı tren gibi herseyin olmasını sevmiyorum ben,limit 28 aga zamanında iyi biri şansına denk geldimi herseyini tanıyon bi anın oluyor,evleniyon falan bu şekil güzel aslında yine kötü olabilir hersey ama hiç değilse sevdiğin kadınla oluyon.

Şimdi birileri seni biriyle tanıştıracak bi yerde buluşacan çay kahve içecen pat hemen nişan evlilik bazı şeyler zamanında güzel

• Çok içinden çıkamaz gibiysen boşan. Ben boşandım o kadar kafam rahat ki şu an

• quote:

Orijinalden alıntı: Grayscale

Çok içinden çıkamaz gibiysen boşan. Ben boşandım o kadar kafam rahat ki şu an

Kuzenimde boşandı bana dediği şuydu bir sürü görev üstlendiğini düşün onların hepsi bi anda yok oluyo askerliğin son günü gibi yani o kadar huzura kavuşuyolar:)

Mutluyum diyenede ben inanmıyorum ya,anlamadığım bazı kızları görüyorum gergin,sinirli adamı çileden çıkarıyolar yinede çoğu adam evlenmek için can atıyo çok ilginç:) kız arkadaşım anlatıyo bi arkadaşı var kız sevgilisi evlenme teklif edecek kız evlenme teklifi kötü diye çocuğa hayır demiş:)) dedim şakamı gerçek dedi.

Evlenmeyi bekleyen o kadar erkek varken kadınların işi çok rahat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Catcheee -- 19 Şubat 2021; 13:49:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Kuzenimde boşandı bana dediği şuydu bir sürü görev üstlendiğini düşün onların hepsi bi anda yok oluyo askerliğin son günü gibi yani o kadar huzura kavuşuyolar:)

Mutluyum diyenede ben inanmıyorum ya,anlamadığım bazı kızları görüyorum gergin,sinirli adamı çileden çıkarıyolar yinede çoğu adam evlenmek için can atıyo çok ilginç:) kız arkadaşım anlatıyo bi arkadaşı var kız sevgilisi evlenme teklif edecek kız evlenme teklifi kötü diye çocuğa hayır demiş:)) dedim şakamı gerçek dedi.

Evlenmeyi bekleyen o kadar erkek varken kadınların işi çok rahat

Alıntıları Göster
    Ben yalnız yaşayan bir adamdım zaten. Yemektir alışveriştir vs zaten yapıyordum. Üstüne bir de kadın dırdırı çekemedim daha fazla. O kadar yaptığım masrafta başımın gözümün sadakası olsun. Nafakayı unutmayın tabi.

• Şurda yazanları okuyunca eşime saygım bin kat artıyor.

Evlilik teklifini beğenmemiş de kabul etmemiş. Ben teklif bile etmedim. Biz evleniyoruz diye konuştuk, gittik öğle arasında alyanslarımızı aldık. Evlendik.

• Grayscale G kullanıcısına yanıt

çok garip bir durum. hiçbir şekilde bizi bilmeyen birisine olayları ikimiz anlatsak bana hak veriyor insanlar. ama o sanki suçlu benmişim gibi davranıyor. terapiste son gidişimizde her şeyi anlattım. bu milat olsun dedi doktor bir daha deneyin dedi. tabi bu sırada ağlamaya başladı. ama olaylara göre benim üzülmem gerek. biraz araştırdım şuan ev kredisi ve ihtiyaç kredisi her türlü bana kalıyor. şu an için maddi durumum müsait değil. diğer yandan aramız düzeliyor, ara ara gelişine vuruyor. o sinirle kararlar almayım diyorum, sonuçta maddi de olsa bi düzen içerisindeyim. burada yazamayacağım bazı olaylar neticesinde değişen duygu durumum neticesinde aldım ceketimi çıktım yapabilirim. tabi bunu da biraz soruşturdum çekişmeli boşanma uzun sürüyor. eşim ile anlaşma yapsam ve her şeyi ona bıraksam sırf bekarlıktaki 3-5 eşyamı alacam desem yine karşı çıkacak. kendimi sürekli "yanlış evlilik-boşanma" diye düşünerek bunaltmıyorum o yüzden rahatım, gerek dünya görüşü gerek farklı görüş edinmeye de çalıştığımdan gerek dini inanç gereği "kaldırabileceğin yük" konusundan dolayı fevri hareket etmek gelmiyor içimden. ancak bardak taştı. son olarak halen düzelmezsek bir süre ayrı yaşamayı önereceğim. ailesinin evi farklı şehirde. en azından yaz aylarını orada geçirebilir. tamamen açık konuşayım beni tanıyan tanımayan kim varsa hikayemizi bilen bana hak veriyor. ahdi ben arızalıyım tamam ama insanlar benimle aynı sonuçlara varıyor. ben ona kıyamadığım için işi dolandırıyorum resmen ama o sadece inattan başka bişey yapmıyor. çözüm ayda sonuç değil inat etmiş olmak için inat ediyor.

• quote:

çok garip bir durum. hiçbir şekilde bizi bilmeyen birisine olayları ikimiz anlatsak bana hak veriyor insanlar. ama o sanki suçlu benmişim gibi davranıyor. terapiste son gidişimizde her şeyi anlattım. bu milat olsun dedi doktor bir daha deneyin dedi. tabi bu sırada ağlamaya başladı. ama olaylara göre benim üzülmem gerek. biraz araştırdım şuan ev kredisi ve ihtiyaç kredisi her türlü bana kalıyor. şu an için maddi durumum müsait değil. diğer yandan aramız düzeliyor, ara ara gelişine vuruyor. o sinirle kararlar almayım diyorum, sonuçta maddi de olsa bi düzen içerisindeyim. burada yazamayacağım bazı olaylar neticesinde değişen duygu durumum neticesinde aldım ceketimi çıktım yapabilirim. tabi bunu da biraz soruşturdum çekişmeli boşanma uzun sürüyor. eşim ile anlaşma yapsam ve her şeyi ona bıraksam sırf bekarlıktaki 3-5 eşyamı alacam desem yine karşı çıkacak. kendimi sürekli "yanlış evlilik-boşanma" diye düşünerek bunaltmıyorum o yüzden rahatım, gerek dünya görüşü gerek farklı görüş edinmeye de çalıştığımdan gerek dini inanç gereği "kaldırabileceğin yük" konusundan dolayı fevri hareket etmek gelmiyor içimden. ancak bardak taştı. son olarak halen düzelmezsek bir süre ayrı yaşamayı önereceğim. ailesinin evi farklı şehirde. en azından yaz aylarını orada geçirebilir. tamamen açık konuşayım beni tanıyan tanımayan kim varsa hikayemizi bilen bana hak veriyor. ahdi ben arızalıyım tamam ama insanlar benimle aynı sonuçlara varıyor. ben ona kıyamadığım için işi dolandırıyorum resmen ama o sadece inattan başka bişey yapmıyor. çözüm ayda sonuç değil inat etmiş olmak için inat ediyor.

İnsanın huyu değişmez üstad. Ama evlenene kadar gerçek yüzünü göstermiyor çoğu. Birbirini tanımayan iki insanın bir evi paylaşmasından daha zor birşey yok. Ben 6 ay dayanabildim. Maddi durumu da göz onüne almak lazım. Sen daha tecrübelisindir. Tavsiyem kendini çok ezdirme. Alttan almaya başladığını anladıkları an tepene çıkıyorlar hemde hep. Kadınlar tripli abi hepsinin fıtratında bu var. Yok diyenin de sadece dilindedir o. Kısa sürelikte bir ayrılık olsa sonrasında sonuç pek olumlu olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grayscale

Ben yalnız yaşayan bir adamdım zaten. Yemektir alışveriştir vs zaten yapıyordum. Üstüne bir de kadın dırdırı çekemedim daha fazla. O kadar yaptığım masrafta başımın gözümün sadakası olsun. Nafakayı unutmayın tabi.

Alıntıları Göster

Hocam geçen çocukluk arkadaşlm aradı yıllardır görüşmüyoruz evlenmiş iştte o hayrlı olsn fln dedim bide çocuğu olmış başta iyi fln dedide sonra bekarlık bi yandan iyiydi demeye başladı.Ben evlenmedim hiç ama ilişkilerim oldu.

Merak ettiğim dırdırdan rahat hareket etmemekten kasıt ne hocam birz çok soru sırdum ama merak ettim neden evli adamlar hep mutsuz genel olarak

• 
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.