Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (664. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

6 kez terketmek mi ? Çocuk oyuncağı mi bu ?

Bence çok kafaya takma
    Hocam ailesi bırakacaksın dedi oda tamam diyip anlaşmıştı mecbur kaldım felan diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

Hocam ailesi bırakacaksın dedi oda tamam diyip anlaşmıştı mecbur kaldım felan diyor

Alıntıları Göster
    6 kez bu yüzden mi ?

Ailesi de seni istemiyormuş zaten, hormonlarını bir kenara bırakıp düşünsen zaten bu ilişkinin mantıksız olduğuna hak vereceksin.

Bir insan 6 kez seni terk edip, 6 kez de sana dönebiliyorsa, kendine saygısızlık ediyorsun.

Geçen Rollo Tomassi nin, podcast dinlerken şunu söylemişti ilişkiler hakkında :

İyi seçenekler - kötü seçenekler vardır ancak hiç bir zaten tek iyi-tek kötü seçenek yoktur.

Yani ruh eşimi bulmaya çalışıyorum falan hikaye

Senin durum da kız arkadaşını Dünya da elde edebileceğin tek kişi olarak görmen. Zaten bu düşünceyi bildiği için 6 kez terk rahatlıkla terk etmiş.

Sana tavsiyem kendini merkeze koyup, kendini geliştirmen. Mesela düzenli dışarıda koşuya çık, kendine değer kat.

• quote:

Alıntıları Göster
    Seninle özelden konuşmuştuk bu durumu. Kız arkadaşının karakteristik özelliğinden bahsetmiştim sana hatırlarsan. Özelden konuştuğumuz için burda detayına girmeyeceğim. Ama bu olayın kızın ailesi ile ilgili olmadığını söylemiştim sana. Bu kız özetle takıntılı. Senin alternatifin birini bulana kadar bumerang gibi gidip gelecek.

• Arkadaşlar yakın zamanda evleneceğim, evlilik sözleşmesi (mal ayrılığı) yapacağız, bana ayrıntılı ileride problem yaratmayacak bir örnek gönderir misiniz, 2 noterden örnek aldım ama içime sinmedi, özensiz hazırlanmıştı, mesajlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HectorBarbossa

Arkadaşlar yakın zamanda evleneceğim, evlilik sözleşmesi (mal ayrılığı) yapacağız, bana ayrıntılı ileride problem yaratmayacak bir örnek gönderir misiniz, 2 noterden örnek aldım ama içime sinmedi, özensiz hazırlanmıştı, mesajlarınızı bekliyorum
    Evlilik sözleşmesine nasıl ikna ettin hocam çoğu kadın ikna olmaz valla helal olsun en doğrusu ama bu seferde güven olmuyor demi

• quote:

Orijinalden alıntı: HectorBarbossa

Arkadaşlar yakın zamanda evleneceğim, evlilik sözleşmesi (mal ayrılığı) yapacağız, bana ayrıntılı ileride problem yaratmayacak bir örnek gönderir misiniz, 2 noterden örnek aldım ama içime sinmedi, özensiz hazırlanmıştı, mesajlarınızı bekliyorum
    Yardımcı olabilecek var mı ?
  • HectorBarbossa kullanıcısına yanıt
    Türkiyede evlilik sözleşmesi dediğimiz olay normal sözleşme gibi değil çoktan seçmeli şık, sen dört seçenekten (a,b,c,d şıklarından) birini seçiyorsun eğer sözleşme yapmaz ise varsayılan a seçeneği oluyor oda evlendikten sonra edinilen gelir ve mallar ortak demek.

sözleşmenin özensiz olması veya olmaması hiçbir şeyi ifade etmez sen sadece b maddesini seç "mal ayrılığı" bu evlendikten sonra adına olan her mal kişiseldir ortak değildir anlamında.

böylelikle boşanmada evli iken aldığın araba ve ev senin üzerine ise senindir. Evlilik sözleşmesi boşanmadaki nafaka ve tazminata engel olamıyor malesef.

maddeler

a Edinilmiş Mallara Katılma (yasal rejim)
    b Mal Ayrılığı
    c Paylaşmalı Mal Ayrılığı
    d Mal Ortaklığı.
  • bu istanbul sözleşmesi nedir.iptal edilcek diyorlar tabi doğruysa.
  • inşallah iptal olur,
    sözleşme kadınların ne durumda olursa olsun(iftira, yalan, çamur atma, karşı tarafı süründürme) beyanlarının esas alındığı bir sözleşmedir.

örneğin işyerindeki kadın yada komşu yada kardeşin yada eşin, desene bana bağırdı tehdit etti(delilsiz yalandan), sana 4-6 ay uzaklaştırma verir.

1. ruhsatlı silahın var sa karakola teslim etmek zorundasın(mesleği polis silahlı görevlerde yapamama işten atılmaya neden)
    2. kadının bulunduğu mekana iş okul ev 100 metre yaklaşamama.
    3. kadın ile asla iletişimime geçememe (sms whatsapp, face telefon vs) özür dileme veya barışmak dahi olsa.
    4. icra ile çocuk görüşünde geri çocuk tesliminde kendin yapamıyorsun yakınına teslim ettiriyorsun çocuğunu.

Eğer bunları yapar ise 3gün-10 güne kadar kapalı ceza evinde hapis cezası alırsın

Ben 7 kez uzaklaştırma aldım sırf cocuğumu göstermemek için annesi iftira üstüne iftira attı ,
    hatta bir gün çok komik, cocuğumu alırken şikayette bulun nedenide gözümü büyüterek tehdit vari bakmışım. karakoldakiler kıcı ile güldü bana banada baksana vs diye. ama hakim sözleşmeden dolayı bana 3 ay ucaklaştırma verdi. böyle 7 tane var

birde suç uydurma ve iftiradan dava açtık 7 kez olunca bu seferde hakim yine kadını korudu ist. sözleşmeye göre kadının bu hakkı varmış bu hakkını kullandı diye cevap geldi itiraz ettik anasa mahkemesine vs vs hiç biri işe yaramadı.

• ercan_elo_bil kullanıcısına yanıt
    Mal ayrılığı sözleşmesi yapacağız, buna uygun var mı sizde örnek ? Eşim yabancı uyruklu
  • HectorBarbossa kullanıcısına yanıt
    merhaba

sözleşmede mal ayrılığı secimini yapmak için herhangi bir sözleşme hazırlamanıza gerek yok.("mal ayrılığı" seçenek özel bir madde durum eklenemez)

evlenmeden önce notere gidin(karı-koca olarak) evlilik sözleşmesi madde sececeğiz diyin onlar yardımcı olur.
    noterden aldığınız belgeyi de nufus müdürlüğüne vereceksiniz bir kopyasıda sizlerde kalsın.
  • mal ayrılığı yerine direk evlenmeyin ayrılın daha iyi. hem kafan rahat olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

bu istanbul sözleşmesi nedir.iptal edilcek diyorlar tabi doğruysa.
    Biraz zor gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Biraz zor gibi

Alıntıları Göster
    bende pek inanmadım .iptal olacağına
  • Ayda 2 kez çok kaliteli eskorta giderim. Şuan bütün ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar maaş alıyorum.Huzurum mutluluğum da yerinde dinamik enerjik bir yapım var.Evliliği asla düşünmüyorum. Hayatımda bir eksiklik olarak görmüyorum. Şimdi kimse kalkıp da çoluk çocuk sahibi olmak şöyle böyle demesin.Bu ülkede şartlar belli artık kendi hayatını idare edecek kadar kazanıp yaşıyorsan senden kralı yok. Evliliği kendinize şart olarak görev olarak görmeyin.Nasil mutlu huzurlu hissediyorsanız öyle yaşayın dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokrates 1983 -- 23 Temmuz 2020; 8:5:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Ayda 2 kez çok kaliteli eskorta giderim. Şuan bütün ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar maaş alıyorum.Huzurum mutluluğum da yerinde dinamik enerjik bir yapım var.Evliliği asla düşünmüyorum. Hayatımda bir eksiklik olarak görmüyorum. Şimdi kimse kalkıp da çoluk çocuk sahibi olmak şöyle böyle demesin.Bu ülkede şartlar belli artık kendi hayatını idare edecek kadar kazanıp yaşıyorsan senden kralı yok. Evliliği kendinize şart olarak görev olarak görmeyin.Nasil mutlu huzurlu hissediyorsanız öyle yaşayın dostlar
    katılıyoruyum.ve kesinlikle sevgilimden ayrılıncada umursamam başka bir bayana yelken acarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Ayda 2 kez çok kaliteli eskorta giderim. Şuan bütün ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar maaş alıyorum.Huzurum mutluluğum da yerinde dinamik enerjik bir yapım var.Evliliği asla düşünmüyorum. Hayatımda bir eksiklik olarak görmüyorum. Şimdi kimse kalkıp da çoluk çocuk sahibi olmak şöyle böyle demesin.Bu ülkede şartlar belli artık kendi hayatını idare edecek kadar kazanıp yaşıyorsan senden kralı yok. Evliliği kendinize şart olarak görev olarak görmeyin.Nasil mutlu huzurlu hissediyorsanız öyle yaşayın dostlar
    Oh be evliliği şart görmüyen birini gördüm,toplum öyle bi manipülasyon yapıyorki zengin olsan bile evlenmek zorundasın sanki mesela çoğu insan hep der eni sonu evlenecen.

Ben beraberde yaşadım çok evlenen arkadaşımda var evinde bi nefes oluyor çokta anlamlı bişey değil,zaten yaşımız gelmiş 36 ya aşıkta olmayız artık evlenmek için bi sebep yok,vallahi bende rahatım işsiz kalsan bile bekar rahat yaşıyosun:)

• quote:

arkadaşalr beni 6 kez bırakan çok sevdigim bi sevgilim vardı 6 kez bırakıp geri döndü sürekli ailesi yüzünden vazgeçti ailesi istemiyordu dün tekrar döndü konuştuk ama bende bu kız yüzünden panik atak başladı beni o kadar çok terkettiki bu sefer kabul etmedim olmaz dedim kıza yaklaşamıyorum buluşamıyorum yaşattıklarından dolayı doğrumu sizce
    benimde başıma gelmişti 3 kere ailesi yüzünden yaş farkı vardı 13 yaş.gerci kız bana teklif etmişti.benim kızla öyle düşüncem yoktu.buda sevgiliyiz sonra 3 ay sonra ailem izin vermiyor böyle 3 kere şans verdim.dedim bu son şansın başka isteyen kızlar var dedim .zanneti blöf yapıyorum.sonra bana istekli kızlardan birini sectim gayet mutluyum.sonra mesaj atıyor bana bende bilerek ekledim.numarasını verdi.sonra sevgilimle olan fotoğrafımı koydum bilerek ve şut yaptım.tabi şok oldu ve cok bozuldu.
    başka kızlara yönelin tavsiyem budur.unutun gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 24 Temmuz 2020; 10:23:31 >

• Bekarlıktaki en zor şey kesinlikle temizlik yapmak:)

• Catcheee C kullanıcısına yanıt
    yav dırdır ve tripin yanında hiç kalır bunlar...
  • 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.